Ďábelský plán na zatopení Silicon Valley má jen jednu vadu. Nepočítá s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Sotva se James Bond vrátí z úspěšné mise v Sovětském svazu, dostane další úkol: prověřit aktivity francouzsko-anglického průmyslníka Maxe Zorina, který vyrábí a dodává mikročipy pro anglickou armádu. Jedna z těchto tajných součástek se totiž ocitla právě v nepřátelském Rusku. Zorin provozuje i chov dostihových koní, kteří v závodech pravidelně vyhrávají. Bond na dražbě Zorinových hřebců zjistí, že muž ve spolupráci s bývalým nacistickým lékařem Mortnerem dopuje koně steroidy přímo během závodů, a to pomocí dálkově ovládaných mikročipů. Ostatně samotný Zorin je vlastně Mortnerovým dílem: narodil se za války jako výsledek Mortnerových steroidových pokusů na těhotných ženách. Je nadprůměrně inteligentní, ale také psychopatický. Už se vymkl z rukou KGB a připravuje šílený plán: pomocí obří exploze hodlá zatopit Silicon Valley (Křemíkové údolí) u San Francisca, tím zničit osmdesát procent světové produkce počítačových čipů a převzít v tomto oboru světový monopol. Že to bude stát životy milionů lidí, jej vůbec nezajímá... (Česká televize)

maty39

Co říct k bondovce A View to a Kill? Když máte za padoucha Christophera Walkena, tak máte docela zaděláno na zážitek. Walkenův Zorin je vážně magor. Vyšinutý psychopat, co si moc nepotrpí na klasické bondovské vysvětlování a jakmile zahlédne Bonda, tak se ho snaží odpravit. Jak velkej je to pošuk rychle pochopíme v jedné ze závěrečných scén (ve starém dole, když ho zaplaví voda z jezera). Zatímco ostatní padouši se spíše vyžívali ve vymýšlení velkolepých plánů a nakonec skutek utek (většinou díky Bondovi), tak Zorin lidi zabíjí (a ve velkém) a očividně ho to baví. Zatímco předchozí bondovští padouši byli spíše jakoby vystřižení z komixových sešitů, tak Zorin je reálný psychopat. Samotná bondovka naposledy představuje Rogera Moorea a není to špatné rozloučení. Pár slušných akčních scén tu najdeme (předtitulková lyžařská sekvence, demolice Bondova auta v Paříži, honička v hasičském voze), bondgirl je sice průměrná a závěr nepatří mezi bondovské akční klenoty (ale vůbec není špatný), ale řekl bych, že A View to a kill je vcelku nadprůměrný díl této série. K nejlepším sice také nepatří, ale alespoň zde uvidíte Bonda v koňském sedle utíkat (víceméně) před padouchy. ()

bolan

14. PARIS / SAN FRANCISCO - Padouchův komplic se otočí na stranu dobra a obětuje život za záchranu lidstva. Bože, kolik verzí scénářů bylo vytvořeno, aby se tvůrci shodli na tomhle ? ()

filmator

Váhal jsem mezi 3 a 4, nakonec volím nižší hodnocení. Film mě sice pobavil, ale vadil mi potlesk lidí přihlížejících záchraně před požárem na radnici a sanfranciští policajti-blbci. Christopher Walken fajn, proti Mooreovi taky nemám námitek, bondgirls nic moc, obzvlášť hranatá a nesexy Grace Jonesová. A taky bych čekal exotičtější lokace, ne jen Francii a USA. Ještě že je tam to lyžařské intro se "snowboardem" :-) ()

Bozvav

Skvělá Bondovka s úžasným Moorem v hlavní roli. Snad jen píseň na úvod se moc nevydařila, jinak není co dodat. Patří k těm lepším. ()

vito_corle

Vyhlídka na vraždu-čtrnáctá bondovka a zároveň poslední s Moorem. Moore je už dost starý, ale i když je to už strejda v letech pořád se uměl ohánět a byl ještě lepší než v Chobotničce. Na svůj věk podával neskutečné výkony- prostě Bond senior. Záporák skvělý a hlavně dost úlisný. Jeho pravou rukou je obří svalnatá černoška May Day. Se kterou bych se fakt nechtěl potkat někde potmě na ulici. Abych to shrnul-důstojné rozloučení s Moorem. 5 hvězd ()

Chundys

Dokonce dokážu překousnout i otřesný úvodní song od Duran Duran. Byl fakt příšerný, ale jinak na to kolik tady Mooreovi je, tak mu to zde náramně sedlo, ano je tam často kaskadér, ale řekl bych, že to byla jedna z jeho nejlepších bondovek. Tanya Roberts byla kočka, a až na její křik to teda rozhodně nebyla špatná Bong girl a Christopher Walken v roli psychotika byl úžasný! ()

strikeman

Hm, názory na tuhle bondovku se dost různí a já se musím bohužel připojit ke kritičtější straně. Moore je opravdu na tuhle roli starý - v Chobotničce jsem to ještě akceptoval, ale tady už to bilo do očí. Úvodní song a titulková sekvence jsou jistě záležitostí osobního vkusu, no mně přišly dost kýčovité. Ovšem výběr Grace Jones do role May Day byl, a tady mi jistě dají mnozí za pravdu, velmi bizarní záležitostí (nechápu, jak se tato mužatka mohla stát modelkou) - modlil jsem se, aby s ní Bond nevlezl do postele... ...marně, tohle bylo vskutku agentovo největší sebeobětování v kariéře:-((( Ale není třeba pouze slov kritických. Můj oblíbenec Christopher Walken v hlavní záporné roli svým charismatem potěšil a půvabná Tanya Roberts alespoň částečně zachránila estetickou stránku snímku:-) Celkově bych tuto bondovku mezi těmi s Moorem v hlavní roli zařadil na předposlední místo (před totální útlum "Jen pro tvé oči")... 50% ()

Akana

Trochu překombinovaný děj, ale efektní pasáže tu jsou, Walkenův záporák má úroveň a Roger Moore se - i když s jazykem na vestě - loučí s obstojnou grácií. 70% ()

helloween93

Písnička "View to Kill" od kapely Duran Duran, pohledná Tanya Roberts, ošklivá mužatka Grace Jones a Christopher Walken jako záporák, který chce zatopit mikročipovou mozkovnu USA - Silicon Valley. Poslední bondovka s Rogerem Moorem. R.I.P. Rogere 23. 5. 2017 ()

MickeyStuma

14. bondovka se důstojně a ve velkém loučí s Rogerem Moorem v hlavní roli. Scénář je uspokojivý a každý svoji roli sehrál nad míru dobře. Christopher Walken v roli záporáka snad ani zklamat nemohl. Akční scény mají dynamiku a jsou výborně nasnímané a sestřihané. Celkově je atmosféra po celou dobu udržována a tak není po dramatické stránce co vytknout. Bond tu opět moc nehláškuje, ale ona akce to vynahradí. Tento snímek se rozhodně povedl. Za zmínku možná i stojí, že se tu před kamerou poprvé mihnul také Dolph Lundgren. Filmový štěk, ale i to se počítá. ()

sadlokan

Tady mi to připadá,jako kdyby spisovatel Francois Merlin připisoval pořád další a další vychytávky a pochechtával se,jak tomu Bob Saint-clairovi/Bondovi nandavá.Nabitý až do konce! ()

Nerd4Dreaming

Na jednu stranu místy směšnej děj, na druhou stranu byl celkem originální. Do toho Bond-Dědek Moore vs. totální psychouš Walken, kterýmu role krásně sedla. Dost rozporuplnej film, ale nenudil jsem se ani chvilku, což je nejdůležitější. Každopádně už nikdy takhle starý Bondy prosím! ()

kkarx

Poslední bondovka s Moorem má sice skvělé akční scény, ale Moora v nich neuvidíte. Jeho dablér si ve filmu zahrál snad víc než sám Moore. Ani se nedá věřit, že dablér je Moore, když vidíte, že sám Moore se sotva vyškrábe po schodech... Moore navíc vypadá vyčerpaně i v ostatních scénách a prodělaná plastika mu udělala nepřirozeně napnutý obličej. Kdykoliv to vidím, tak je mi z toho smutno.... Tanya Roberts jako bond girl o ničem. To už měli dát za bond girl tu ruskou agentku, která byla vážně kus a s Moorem jí to docela jiskřilo. Taky někdo zapomněl, že ta černá holka zavraždila Bondova kamaráda a před tím kuchla dalšího týpka přímo před Bondem a on se ji snaží později ve filmu zachránit jako by se nic nestalo! Zábavný film to je a hudba je fantastická, ale negativ je taky dost. ()

Besyn

Dle mého názoru nejslabší bondovka s Rogerem Moorem,která už jen vaří z vody,stejně jako její představitel.Dávám za tři +jednu hvězdičku za Christophera Walkena jako hlavního záporaka Maxe Zorina. ()

Vali007

Moc dobra akce, výborný Walken ale na Moora už to bylo asi moc fakt dost(ne že by nevypadal na svůj věk dobře:-).Jakoj děda bond nebyl špatnej ()

Barak

(14) Na Mooreovi už jde vážně poznat, že nejlepší léta má za sebou a roli agenta 007 by měl urychleně opustit - a rozloučení vážně stálo za to. Kdyby měla Vyhlídka na vraždu lepší scénář, mohlo to dopadnout mnohem, ale mnohem lépe. Ten film po hodině už nemá co vyprávět a pomalu (a taky nudně, kdyby nebylo akce a hlášek) se courá do parádního finále, zakončené famozní scénou na mostě. Víc než důstojný odchod.... 7.5/10 (Btw, Walkenovi ti psychopatičtí záporáci sedí nejvíc....) ()

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

23.05.2017

Když už se má člověk stát hercem jedné role, měla by ta role stát za to. Roger Moore právě takovým hercem byl (všichni ho totiž znají jako Jamese Bonda) a nikdy nevypadal, že by mu to zase tolik… (více)

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (více)