Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

MM11

Film, jenž mě nakonec vcelku potěšil. Sice opět o letadlech, (tohle téma už je vyčerpaný, pochopí to někdo) ale natočeno svižně, takže nenudí. Velmi lákavě působí na první pohled obsazení, ale třeba Seagal skončí...vy víte jak, to David Suchet je jiná káva - jako odporný vůdce teroristů se vážně překonává a ukazuje, že je víc, než jen Hercule Poirot. Od Russela jsem čekal krapet větší nasazení, ale on už asi na tyhle role není. ()

HellFire

Na tenhle film jsem se tesil jen kvuli memu tehdejsimu idolu Seagalovi a byl jsem hezky prekvapeny, jak kratkou ucast na filmu mel, i kdyz byl hodne propagovany :) ()

eraserhead666

Škoda Seagala, jenže kdyby přežil, asi by to nebyl dramatický thriller, ale akční mlýnek na maso :-). Dodnes pro mě nejlepší herecký výkon Halle Berry, snad proto, že tehdy ještě nebyla tak známá a podala civilní výkon, nebyla hlavní rolí (jen druhořadou vedlejší) a nespoléhala se na svý slavný jméno. Devadesátá léta podobným filmům přála a proč ne? Tyhle filmy totiž ještě spoléhají na nějaký příběh, napětí a ne jen na cool počítačové triky, jako současné akční filmy. Z původních 3* zvedám na 4* ()

SOLOM.

Tohle byl svého času pěkný „výmrd“ s nadrženými diváky. Pamatuju si, když to dávali poprvé v televizi a každý ze třídy se těšil na další pecku se Stevenem Seagalem. Jaké bylo pak zděšení, když během několika vteřin skončilo jeho účinkování „vycucnutím“ a bylo po prdeli. Tedy ne doslova. Protože se ukázalo, že i bez něj šlo o docela povedený film. Navíc Kurt Russell patří rovněž mezi moje celkem oblíbené herce a tady si vedl velmi dobře. Ani toho lamače kostí vedle sebe nepotřeboval. Zápletka byla dobrá, jen to občas trošku zavánělo nudou. ()

Bauer

Další film o přepadení letadla!! Čekal jsem, že tam bude nějaký hlavní hrdina, který letadlo zachrání, něco ve stylu Air Force One nebo Přepadení ve vzduchu. Nic takového se nekonalo. Hlavní hrdinové se drží jen v podpalubí a řeší co budou dělat dál. Akce je téměř minimální ale to není na škodu, protože je vykompenzována hutnou dávkou napětí. Scéna s vniknutím do letadla je velmi dobře natočená, avšak naprosto nesmyslná. A vůbec, ve filmu bylo celkem dost nesmyslů. Skvělé herecké obsazení. Sympaťák Kurt Russel, krásná Halle Berry a plachťák ve vzduchu Steven Seagal, jehož role byla velmi dobrá, nejspíš proto, že sme se ho rychle zbavili. David Suchet předvedl coby padouch excelentní výkon .Výbornou práci odvedl Jerry Goldsmith s jeho hudbou. Zdálo se mi, že podobonou hudbu složil o rok později k Air Force One. No a konec? Hodně moc přehnaný a sráží to celkový dojem z filmu. Průměrný film zasluhující 3*. ()

JASON_X

Povedený žert - film se Seagalem, který ale po první třetině odletí do jiný dimenze a zbytek už bude muset zvládnout jen Russell, Leguizamo, Berry a spol. A to se snad každý divák (včetně mne) tolik těšil na to, jak bude Steven všem těm hnusným arabským držkám postupně lámat ruce, nohy i krky. Nevím co tímhle fíglem režie zamýšlela, ale vyjeb... chci říct vyběhli s diváctvem parádně. Ale i tak je to celkem slušnej thriller o únosu letadla, jen stopáž mohla/měla být tak o půl hoďky kratší, Berry by nemusela tolik přehrávat a místo Sucheta mohli tvůrci obsadit někoho, kdo by byl v roli fanatickýho islámskýho teroristy přesvědčivější - víc zemitý, víc brutální, míň kultivovaný. Tedy Suchet je skvělej a zahrál to dobře, ale když já ho pořád vidím jako toho uhlazenýho belgickýho Poirota. ()

GeusX

Jeden z nejkratších účinkování herce, který je na plakátu jako hlavní hvězda filmu (Seagal). Jinak se jedná o solidní akční thriller. ()

Lacike

Kto od toho ocakava velkolepy akcny film s mnozstvom akcie bude sklamany. A ak od toho ocakavate klasicku Seagalovku, tak budete sklamany dupľom. ;-) Mne tento film vzdycky pripominal politicke thrillery s Jackom Ryanom, kde sa namiesto svalov pouziva mozog. Takze hlavnym hrdinom nie je bitkar Seagal ale kancelarska krysa v podani Kurta Russella, ktora sa proti svojej vôli dostane do akcie. Seagal tu ma len parminutovy cameo vystup behom ktoreho stihne predviest niekolko tak dobrych chvatov, ze nimi tromfne celu svoju videoprodukciu. A naviac v tej dobe z neho stale vyzarovala neskutocna charizma, ktora je dnes minulostou. Mam take tusenie, ze vdaka tomu jak skoncil v tomto filme sme sa nikdy nedockali Under Siege 3 odohravajuce sa v lietadle. :-) Ale spät k filmu. Je to klasicky 90tkovy spickovo prevedeny thriller o unose lietadla, ktory je v kazdom ohlade vytazeny na maximum. Je tu spickove obsadenie v cele s charizmatickym Russellom, peknou Berryovou, hlaskujucim Leguizamom a roztomilym Plattom. A ceresnickou je pôsobivy zaporak Suchet. Scenar je vynaliezavy vdaka comu ani na sekundu film nenudi, Goldsmithova hudba je strhujuca, technicka stranka bezchybna. Aj tie modely vybuchujucich lietadiel v zavere mi pripadaju viac cool ako sucasny standardny digibordel. Akcie je pomenej ale je davkovana akurat a je prehladna. Pre mna je vysledkom bezchybna zanrovka svojej doby a je mi luto, ze dnes sa uz taketo filmy netocia. 8/10. ()

MoiJe

Zapla som neskoro a Seagala vobec nevidela.... a teda prisla aj o kamennu tvar, ktora by vyvazila masivne prehravanie Leguizama. :) Zbytok osadenia ale fajn. Napatie "budovane" sice aj chrcanim do vysielacky a "zase tie klapky"... ale v zasade sranda. ()

Terva

Scénář : Jim Thomas a John Thomas. Kamera : Alex Thomson. Hudba - Jerry Goldsmith. CHYBA VE FILMU - Ve chvíli, kdy Kurt Russel ručkuje po laně nad stropem kabiny, kde si prohlížel vnitřek kabiny sondami a vrací se zpět k vojákovi, má v jednu chvíli hodinky na pravé a pak zas na levé ruce. CITÁT - Jaffa je volný!..... ()

JohnCZ

Jeden z těch opravdu dobrých akčňáků z let devadesátých. Asi i možná proto, že Segal kamsi odplachtil hnedka ze začátku... ()

Blofeld

Klasicky výborný David Suchet a krásná (a talentovaná - ale tady to není moc poznat) Halle Berry. Kurt je však dost nevýrazný a vzhledem k tomu, že s ním film stojí a padá, šedý průměr. Bylo by to lepší, kdyby si Suchet nechal svoji Poirotovskou vizáž. Jako francouzský - pardon, belgický terorista s napomádovaným knírečkem a mahagonovou hůlčičkou by nejspíš byl zcela geniální. ()

corpsy

Vydarený a napínavý terror thriller. Klasický, podľa vzorovej šablóny, jak napísaný, tak zrežírovaný. Bonus v podobe Stevena Seagala, len dodáva filmu áčkový lesk - vzhľadom na to, že spomínaný herec bol v tej dobe ešte hviezda. ()

Marsik

NOVA HD - Super, úplně jsem zapomněl na tenhle 20 let starý film, který je dobře napínavý. V některých pasážích vám opravdu tuhne krev a jste ve výborném napětí. Jenom ten závěr (přistání) to fakt kazí, ale jinak to byly 2 hodiny u slušného thrilleru. Seagal a jeho pár minut rulezz...vlastně LOL :-) 77% ()

mis-ko

Akčné filmy odohrávajúce sa na malom priestore (napr. paluba lietadla) nás logicky nemôžu ohúriť variabilitou prostredia a tak sa musia spoľahnúť práve na tú akciu. Ak majú tvorcovia pochybnosti o kvalitách svojho filmu, môžu si pri vidine vyšších ziskov vypomôcť nejakým slávnym menom. Preto je tam Seagal. Ale aj keby tam nebol, stále to bude celkom slušný film. ()

fannah

Executive decision - perfektní zážitek. Scénář propracován do detailu, v hlavní roli odvážná Halle Berry, místy vtipný Kurt Russel, výborný Oliver Platt, arabský terorista David Suchet atd atd atd... k tomu jedinečná Goldsmithova hudba a střih s režií v rukou někoho, kdo prostě ví co s tím... jen nechápu proč v údovních titulkách je název "Critical Decision" :-/ ()