Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

Deleatur

Velké hvězdy své doby si zopakovali úspěšnou spolupráci. Butche Cassidyho a Sundance Kida jsem sice ještě neviděl, ale pochybuju, že by mi nepotvrdili, co tato svižná a vtipná krimi komedie - v téhle generaci mě vždycky mnohem víc bral Newman než Redford. (Možná proto, že se Newman nerozpakoval mluvit o homoerotickém podtextu zmíněného westernu, ani mu nevadily narážky v ještě starším výtečném dramatu Kočka na rozpálené plechové střeše.) // 82% ()

tragos

Nemůžu dát pět, Butch Cassidy a Sundance Kid jsou o tu hvězdičku lepší. Podraz má sice propracovanější scénář, ale celý příběh není tak lidský, stejně jako oba hlavní hrdinové. ()

Rannveig

Když Jsem Film Před Nějakou Dobou Konečně Viděl... Tak Jsem Také Konečně Přišel Na To, Odkud Je Ten Slavný Hudební Motiv!-) ()

Mary19

Výtečné výkony všech herců, skvělý scénář, nezapomenutelná hudba, nečekané zvraty, parádní atmosféra... Co jiného by mohlo být klasikou... 95% ()

solid

Konečně jsem to viděl. To je třeba říct hned na začátku, ee tedy po skončení tohoto klenotu. Konečně chápu, proč mohly Dannyho partáci být tak úspěšní a taky proč je tenhle film v první dvacítce. Není co dodat. Hodnocení: 95% ()

Krchy

Film člověka nenudí, to rozhodně ne, překousl bych i příliš mnoho postav, ale na pět hvězdiček to není z jednoho prostého důvodu - ten příběh je celý šíleně na vodě. Nedokážu uvěřit, že by mafián první kategorie skočil takhle snadno na špek. To fakt ne. ()

Pradlík

Skvely pribeh v cele s uzasnou dvojici Newman Redford, dokonala hudba. Zde neni treba dlouhy komentar, zkratka vrchol kinematografie. ()

Heavyman

Jak napálit kosa? To se dozvíte z tohoto filmu. Příjemní dva podvodníci, kterým bych se nerad dostal na hůl. Při samotném podrazu je všechno dotažený do detailů a chvíli jsem si myslel, že to špatně dopadlo.Nejoblíbenější scéna je však maštění karet ve vlaku, kde hraje Newmanům Henry ožralýho pracháče. ()

mala_kea

Jsou filmy, které je takřka zločinem dávat v televizi na víkendové odpoledne, kdy člověk příjemně naladěný po vydatném obědě usedne do sofa a nechá svou mysl proplouvat programem plným nenáročných oddychovek, jež nenutí diváka... No, dobrá, nechám toho. THE STING je jako dobré víno - nikdy nezestárne. Brilantní herecké výkony jdou ruku v ruce s hodně povedeným scénářem, který je vystavěn na prachobyčejné dějové zkratce. Jenže ta lehkost, dámy a pánové! Ten báječně uvolněný Roy Hillův režijní styl! Ten fantastický karetní podvodník a opilec ve vlaku v podání Paula Newmana! Ten charismatický rošťák Robert Redford, jemuž byste z ruky zbaštili i ampulku cyankálie! A ten skvělý zážitek, který jsem při sledování THE STING měl.... ()

Isomut

Skvelo pripravovaný Podraz na Bankára so skvelou hudbou a výbornými hereckými výkonmi nemohlo zaručiť nič inakšie ako skvelý film s dobrým nápadom. Začiatočné okradnutie poslíčka zaručilo líniu zábavy a očakávaní. Prešibaná dvojica a ich rafinovaný podraz. ()

BOURQUE

Príklad toho, keď sa spojí dokonalosť scenáru, genialita hercov a dokonale zvolená hudba. Newman a Redford podali jeden zo svojich najlepších výkonov. Gratulujem všetkým !!!! Osobné hodnotenie: 95% (*****) ()

Adm.Nelson

Podobné stretnutie dvoch hereckých es sa udialo v Neľútostnom súboji, tu som si to však užíval oveľa viac. Predovšetkým Paula Newmana, ktorý má síce menší priestor ako Redford, no vždy, keď je v zábere, ani som len neodtrhol oči od obrazovky. Hercov s takýmto talentom, charizmou, a vlastnosťou strhnúť na seba všetku pozornosť okrem neho vo filmovom svete už nebolo veľa. Čím samozrejme nechcem znižovať Redfordove kvality, jeho neistého Hookera som mu bez problémov veril. Okrem toho nezaostávajú ani ďalší vo vedľajších úlohách, málokedy sa vidí takéto poctivo odvedené herecké remeslo. Výčitky ostatných k priamočiarosti filmu beriem, ale nesúhlasím, že film je predvídateľný, spomeniem snáď len Lorettu Salino a toho "agenta FBI", v týchto prípadoch som bol celkom prekvapený, ako sa to všetko vyvinulo nakoniec. Na konci som mal chuť podať si so všetkými ruky a úsmev mi nezmizol ešte dlhú dobu. Pohodovka, ktorá si zaslúži vysoké hodnotenie. 10/10 ()

Bejbinka

Cítim se trochu ostudně, že jsem tak ohromný film viděla až skoro 40 let po jeho vzniku (i když jsem se narodila až hodně dlouho po něm). Dvěma slovy SUPER a DOKONALÉ! A šarmantní je to třetí slovo. ()

GOREGASM

Alma Mater všech "heist movies". Od začátku jsou všechny karty jasně rozdány a velká filmová partie může začít. Všechno navíc probíhá s pomocí vynikajících výkonů Newmana a Shawa (Redford promine, ale oba zmínění pánové tady hrají první housle) jako po másle, a přestože se výsledná finta může jevit pro současného diváka jednoduše, ne - li průhledně, je to podáno s tak precizní oldschoolovou grácií, že si budete ústřední lupičskou melodii pobrukovat ještě několik dní po projekci. A to je pro George Roy Hilla a jeho herecké kumpány ta nejlepší vizitka. 100% ()

hEROic

krasne retro s vybornym mafioso pribehem a pohovymi hlavnimi hrdiny... jedine co mi kazilo dojem byl paradoxne dabing :-/ 80% ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru