Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

helloween93

Povedená krimi-komedie o asi největšim podvodu v dějinách kinematografie. Paul Newman a Robert Redford se navzájem doplňují a skvěle táhnou tenhle film. U scénáře mi zaujal "Tarantinovský" způsob vyprávění, což bylo dávno před tím, než Tarantino režíroval svůj první film. :D Melodie spojená s tímto filmem je dnes už asi legendární, jako film samotný. Newman s Redfordem by vyškolili i Dannyho parťáky co se rafinovanosti plánu týče. Navíc jejich podvod neobsahoval žádné moderní technologie narozdíl od Dannyho parťáků. Podraz jednoznačně patří mezi nejlepší filmy ve svém žánru. ()

Narsill

Presne ako v Butch Casidy a Sundance Kid ústredné duo veľmi sympatické. Film a zápletka jednoduché ale práve v jednoduchosti je krása, žiadné zamotané zápletky alebo podrazy ale napriek tomu záver prekvapil. Takto nejako si predstavujem filmy tohoto "podrazového" typu. ()

Hapretor

Velmi zábavný, jasný, dobře zahraný, přehledný film o podvodu na jednoho hajzla. Takový etalon v daném žánru. Škoda, že se ho hodně filmů z nynější doby nedrží. ()

Lyžař

Spousta nádherných věcí. Příběh, který se rychle a slibně rozjíždí, pak zápletka, všechno nádherně popsané. Ale pak jde do finále a rychlost děje zpomaluje. A to hodně. Taková škoda, že je to před tak nádherným finále. Gratulace tvůrcům za námět, scénář, režii, nezapomenutelnou hudbu, no a jasně že i za volbu herců. Ti byli výborní. Chtělo by se mi říci "Jen tak dál", ale když Paul Newman už nežije a Robert Redford už taky není nejmladší. I tak, všechna čest. Jenom...jenom sakriš těm scénám ve vlaku nevěřím, že jsou z vlaku :-) nic se neklepe, nechvěje, nikdo nepadá, všechno je stabilní jako by to vše byl na nás taky velký podraz :-) ()

Rathalos

Uzasne pozerat na vsetky tie triky a finty,co sa objavili v tomto zaujimavom filme,vela robi aj herecke obsadenie,Paul Newman a Robert Redford su zarukou kvality,dalsim plusom je samotny pribeh i hudba,takze fajn...:-) ()

Folky

Příjemný film na večer, ale ničím mě to nepřekvapilo (což je v rámci námětu obrovské selhání) a nic moc si z toho nezapamatuju. Rozhodně je to ale fajn zábava, nuda nehrozí a Newman s Refordem jsou skvělá dvojka. ()

salamandrr

Naprosto užasný movie.Mezi filmy o podvodnících je tenhle rozhodně ten z nejlepších.Pokud chcete modernější variantu zkuste Dannyho par´táky nebo Chladnokrevně,ale ti již nemají nádech jako Podraz....Rozhodně byst esi to neměli nechat ujít.... ()

pravo

Pozitíva : 1.) excelentní Paul Newman a Robert Redford 2.) dobrý trik s vreckovkou a vlakové dobrodružstvo 3.) atmosféra 30tych rokov. Negatívum : trik, ktorý sa odohráva vo veľkom finále mi neprišiel až tak veľkolepí, pretože som mal stále pocit, že som to už niekde videl ( pri recyklácií námetov dosť častá vec). ()

raelz

Ano, bavil jsem se, celé to bylo chytře vymyšlené a příjemné sledovat. Pár dní po Podrazu jsem viděl Sneakers, což byl žánrem velice podobný film, který mě bavil možná i o trochu víc. Jednoduše to pro mne byl výborně zpracovaný nenáročný film. Ale nic víc. ()

Redix

Newman + Redford = Když tihle dva hráli spolu tak to byla vždy bomba. Tenhle film je nádhernej a oba jsou fantastický. ()

FFs

Při hodnocení tohoto snímku jsem velmi dlouho váhal mezi 4 a 5 *. Vidět a hodnotit tenhle film někdy před patnácti lety a dříve, určitě bych neváhal a nasázel rovných 5*. Dnes už však mám přece jen něco odkoukáno a po jeho shlédnutí se nedostavil ten pocit, který u mne vyvolaly jiné filmy, kterým jsem plný počet bodů dal, takže není zbytí, a dávám přece jen 4* a k tomu významné + ;-) ()

shudeee

Jen bych tímto rád upozornil na několik chyb v zajímavostech k tomuto filmu. Za prvé 120 mil se nerovná 75 kilometrům, ale je to úplně naopak :) Další věcí je, že se film neodehrává v polovině let 20. ale 30. Snadno se to pozná z referencí na depresi, která vypukla až po roce 1929 a trvala prakticky až do druhé světové války. 20. léta byla naopak jedna z nejprosperitnějších v historii USA (spolu s padesátými). Jinak film je opravdu skvělý. ()

Jeand´Boa

Ústřední dvojice nás zase dostává - jak v příběhu filmu, tak i svým výkonem před kamerou...ale není to jen o nich, celý film je výtečně promyšlen a propracován...nádherná filmová lekce podrazáctví podtrhnutá sedící hudbou...výtečná práce, chlapci a děvčata - dokázali jste zrealizovat něco velkolepého... ()

Kaučuk03

Dokonalá promyšlenost a provázanost. Velkolepá skládačka, která do sebe postupně krásně zapadne. Pěkná řada vochcávek a intrik. Duo Newman a Redford šlape jak hodinky. Jen jsem postrádal trochu více vtipu. ()

Stíba

Spojení dvou legend - Paula Newmana a Roberta Redforda, skvělého příběhu bravurně zapasovaného do období 30. let je naprosto odzbrojující kombinací. Dlouho jsem okolo tohohle filmu chodil a až teď jsem měl tu čest si ho řádně užít. Jeden z mých top filmů. ()

pepa3rd

Vynikající příběh, skvělé zpracování, hudba i herecké výkony. Prostě dvěma slovy skvělý film. Na druhou stranu, asi ho nezařadím do svých TOP filmů. Prostě jsem nějak po hodnocení tady čekal ještě o něco víc. Zatím tak "jen" vynikajícich 80 % ()

Mr.FreeZer

Vynikající hra podvodníků ve skvělém hereckém obsazení - Redford, Newman, Shaw. Od přípravy podrazu až po jeho vyvrcholení to byla filmová podívaná. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru