Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

kosaka

Těžko říct, co se mi na tomto filmu tolik líbí. Nemyslím, že bych se na něj chtěl koukat každý rok, ale kdo neviděl, pro toho je to super zábava na dnešní večer. Nudit se opravdu nebudete. ()

Fiijay

Po sundance kidovi,další skvost,tento film bude ještě dlouhou dobu kralovat a učit filmy,jako jsou Danyho partaci a jine. ()

Mr.Lojza

Paul Newman s Robertem Redfordem postupně odhalují divákům jejich důmyslný Podraz, který ocení snad každý. Já jsem si tento snímek schovával na horší časy s domněnkou, že budu z tohoto filmu unesen, ale to se naneštěstí nestalo. (nejspíše proto, že takovýchto filmů už je habaděj… např. Dannyho parťáci) ()

Screenname

Newman a Redford je úžasná dvojka. Výborně navoděná atmosféra z 30. let doprovozená nádhernou hudbou Hamlische. Poutavá historka, která neustále udivuje spleteností a zauzleností. Výnikající podívaná! ()

Formanovec

Dokonalý film! Nemusel jsem dlouho přemýšlet jestli se mi víc líbí BCaSK nebo the Sting (samozřejmě BCaSK je výborný), protože okamžitě, jak jsem Podraz dokoukal, bylo mi vše jasné :) Tak úžasný, chytrý scénář se skvělými herci a nezapomenutelnou hudbou, to prostě nemohlo dopadnou jinak. Akademie se opravdu nespletla, akorát je mi trošku líto toho oscara pro Redforda, protože by si ho určitě zasloužil :) Je to úžasně chytré, vtipné i dramatické a kdo neviděl, má velkou mezeru ve vzdělání ! Všem doporučuji! ()

harycek

Viděl jsem to poprvé, jako náctiletý, komentovat tuto skvělou retro záležitost už nemá cenu. Jen taková poznámka , když jsem za sociku cenzura pustila z USA film, tak většinou velmi kvalitní, žádný brak. Tak by mne zajímalo kdo o tom rozhodoval: nevíte někdo? ()

blondboss

Myslím, že keď sa v jednom filme objaví Redford a Newman, tak to proste nemôže byť prepadák. Musím povedať, že som sa vcelku dobre bavil...miestami som už ani nevedel, kto vlastne koho podráža :) a to z toho filmu robí skvelý počin. Avšak nemyslím si, že je to až na sedem Oscarov, ale možno na tú dobu to bolo naozaj tak dobré. U mňa 80 %. ()

BenchPress

Tenhle film mě do půlky bavil, ale co následovalo v druhé půlce mě ohromilo! Na konci jsem si říkal, že to snad není možný, aby Paul Newman - ten skvělý a sympatický neuspěl. Fantazie. Skvělá hudba a scénář! Po zásluze je tenhle kousek v TOP 20 na csfd a dostal se do mojí osobní TOP 10 (uvidíme, co z ní na úkor podrazu vyřadím) Tenhle film mě fakt dostal! 5/5 ()

Roman1983

Robert Redford a Paul Newman zastřeleni, Robert Shaw jako záporák prchá,..takhle to přece nemohlo skončit!!!! a taky že neskončilo:-) Film plný vynikající "vychytávek", skvělé herecké výkony všech hlavních hrdinů, příjmená atmosféra filmu, a ten konec, prostě 100% ()

Zoltar78

Geniální, zábavný a neskutečně šarmantní film jak už tady bylo mnohokrát řečeno. To samé platí i o ústřední dvojici Redford - Newman jejichž herectví a vzájemná souhra je něco co se vymyká všemu. Tihle dva si byli prostě souzeni! ()

Dextwer

Herecká sestava s Robertem Redfordem a Paulem Newmanem je zárukou dobrého filmu a tak se i stalo. Vtipný, svižný film se zápletkou, pobaví i potěší srdce filmového fanouška.▐ Zajímavosti: * Robert Shaw si zlomil kotník, a proto jeho postava kulhala * Technický školitel zastoupil jednou ve filmu ruce Paula Newmana. Bylo to při karetním triku * Film je založen na skutečném příběhu dvou podvodníků Charleyho a Freda Gondorfa * Robert Redford viděl film poprvé až v roce 2004 * Paul Newman alias Henry Gondorff - vedle Roberta Redforda hlavní hrdina - se na scéně objeví až po 25 minutách * Během filmu mnoho postav popíjí pivo Schlitz. Schlitz byl ve třicátých letech největší pivovar na světě.▐ Moje hodnocení: 85% ()

route60

George Roy Hill, Paul Newman a Robert Redford jsou zárukou skvělé zábavy po výborném Butch Cassidy a Sundance Kid následoval Podraz, film těměř dokonalý s výborným hereckým obsazením a krásnou hudbou, jde rozhodně o nejlepší film na podrazácke téma. ()

xpaja

Výborný film, nechápu, že mi tak dlouho unikal. Příběh je sice jednodušší a trochu průhledný, vše ostatní to ale vynahrazuje. Skvěle padnoucí hudba, precizní výkony ústřední dvojice a především perfektní vykreslení atmosféry 30tých let. To vše zpříjemňuje velmi milý a decentní humor. Film si přímo říká o srovnání se stejně starým "Paper Moon", který na mě zapůsobil přecijen více. Dávám ---==90%==--- . ()

darebacek

Na shlédnutí tohoto filmu jsem se chystal už asi 10 let a konečně se mi to povedlo, je to vlastně takový předchůdce filmů Podfu(c)k a Sbal prachy a vypadni, jenom není tak drsný, vadilo mi na něm, že byl místy až moc zdlouhavý a figurovalo tam moc osob a jmen, samozřejmě anglických, až v tom měl člověk někdy trošku guláš. Konec dopadl asi tak, jak jsem z filmu vytušil, čekal jsem nějaký nečekaný závěr, překvapení, ale jinak na svou dobu výborný snímek, smekám klobouk před režisérem a samozřejmě Robertem Redfordem a Paulem Newmanem 78 % ()

calculus

Kníže Potěmkin by vedle těch dvou asi vybledl závistí... Co se mi na tomto filmu ale opravdu líbilo, tak ty dlouhé, perfektně načasované a přes prostor scény přeostřované záběry. R. Surtees předvedl kus filmařského řemesla. Paráda. ()

garry

Kolem roku 1970 se točila řada podařených retro filmů. Podraz je z nich nejlepší. Do nejmenších detailů dotažená výprava. Napětí do posledního okamžiku. Sehraný herecký koncert Newmana a Redforda a nezapomenutelné hlášky: "Když to na někoho hraješ, pij gin. Nepozná, že je křtěnej." "Kdo je kavka? Lonnegan. Prachy na dřevo!" "Od tý doby co sejmuli Luthera, víc jak dvě stě chlapů neseženu." ()

Honzulik

Tak jsem opět neodolal a asi už po páté jsem zhlédl tento naprosto ůžasný film, který bezpochyby ovlivnil vývoj sympatického filmového zločinu, kterému divák nesmírně fandí... ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru