Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

JK-Stinger

Povedený snímek se skvělou titulní melodií a zajímavou zápletkou. Obě herecká esa jsou úžasná, ale asi to u mě na 5 hvězdiček nebude. ()

marquillo

Tu pascu s FBI som im zozral aj s navijakom. Bol to podraz ako sa patri a ja viem, ze cim dalej tym viac obdivujem herecku dvojicu Newman Redford ()

hell_boy

Hodně dlouho jsem se tomuto snímku vyhýbal, hlavně díky spojení Hill + Newman + Redford, které mi ve "westernu" BCaSK opravdu nesedlo. Teď můžu říct, že jsem ty roky dělal chybu, protože Podraz je naprosto jiná liga. Úžasně trefená hudba, nadpozemské herecké výkony (Newman i přesto vyčnívá, ačkoli má ve filmu méně prostoru než Redford) a parádní konec dělá z tohoto snímku zaslouženě klasiku. Konečně zase jeden film, u kterého mě celkové hodnocení nepřekvapuje. ()

waits

Film za těch dvacet let, co uběhlo od prvního shlédnutí, trochu zestárnul, obzvlášt drsný gangster už dnes zpravidla vypadá jinak, retro je navíc viditelně kašírované. Přesto hodnocení nezměním,a to přesto, že Harrold Gould mi až příliš připomínal Chamberleina (jo, "Přinesl jsem vám mír") Je to podobné jako u Cassidyho/Kida. Šmrnc a charisma Newmana s Redfordem nezestárly ani o minutu, scénář jednoduchý, ale kompakttní a ragtime stařičkého Scotta Joplina odlehčuje přesně tak, jak má. Tenhle praotec Dannyho partáků a včech ostatních podrazovek dovede pořád diváka potěšit. ()

Blue.Shark

Tohle je skvělý kousek. Přestože se starším filmům zásadně vyhýbám, byl jsem hodně překvapený, co za perly se mezi nimi může nacházet. Od začátku do konce jsem se u Podrazu ani jednou nenudil, fandil jsem hlavním hrdinům a přál bolestivou smrt Lonnegana...nakonec dostal, co si zasloužil i když ne zrovna v téhle podobě :)) Co mě vyloženě bavilo, to byly všechny ty dokonale vymyšlené podfukářské scény. Už jen scéna zlodějského dua na začátku filmu mě dostala a to nemluvím o pozdějších fintách fň v sázkové kanceláři nebo ve vlaku. Podraz je sakra dobrý film a připomněl mi, že není dobré odsuzovat filmy jen kvůli jejich stáří. ()

phoorecek

Před chvíli shlédnuto a ještě teď koukám jak vyoraná myš,bravurní konec. Skvělý scénař a herecké výkony. Na svou dobu jistě průlomový, velmi se podobá o 20 let mladšímu filmu Dannyho parťáci. Co na mě ještě udělalo dojem byly kostýmy, nevím jestli v té době nosily kvádra všichni nebo ne, ale rozhodně to přidalo na atmosféře.5* ano, top 10 ne. ()

Hepy13

Titulní skladbu zná asi každý, málokdo ale už ví z kterého filmu pochází, přiznám se že ani já jsem to nevěděl. Je zajímavé, že příběh je v podstatě velmi jednoduchý i přesto jsem ani nachvilku neodtrhl oči od filmu. Perfektní je, jak se na Lonnegana pomalu připravujou a pak ho začnou chytře obírat. Newman-Redford jsou zkrátka velcí sympaťáci, tak moc se mi Podraz líbil, že už se těším až si ho dám znovu. ()

Tunri

Tohle je přesně ten druh filmu, které nemám ráda a neudržím pozornost při jejich sledování. Ale víte co? Půl roku jsem se přemáhala to shlédnout a dobře, že jsem se k tomu přinutila. Dávám pět hvězdiček. Moc se mi líbila ta hudba mezi kapitolami, závěr byl nad mé očekávání. Skvělé herecké výkony, herci přesně zapadali do té doby, vše velmi přesvědčivé. A taková pohodová atmosféra nad Newmanam a Redfordem (komicky kontrastující s Shawem). Takže doporučuji na pohodový den, který si nechcete zkazit nějakým krvákem. ()

ChillThomas

Tak tohle je úžasný film. Než jsem si to pustil tak jsem měl pochybnosti jestli mě to bude bavit říkal jsem si že Redforda moc nemusím a Newmana ani moc neznám z nějakých rolí co by mi utkvěli v hlavě ale nastala velká změna po tomto filmu se stali mými oblíbenci a díky nim ač nemám rád western tak ještě se podívám v blízké době na Butch Cassidy a Sundance Kid, kde taky hraje tato super dvojce. Celkově film na mě působil snad vším možným jen kladně od hudby, herci, režii, skvěle promyšlenému scénáři a až po prostředí a ztvárněnou dobu. Člověka potěší hlavně strhující děj s mnoha zvraty a skvělým obsazením, setkáme se taky s podvody, intrikami, mafií, střelbou, honičky po ulicích New Yorku a v neposlední řadě s mnoha dolarovkami, Podle mě tento film byl velkou inspirací hlavně s jeho scénářem pro režizéra Guye Ritchieho ( Snatch, Lock, Stock and Two Smoking Barrels) kteří byly pro mě mimořádně originální až po tom co jsem viděl The Sting/Podraz . .Absolutně se nedivím že tento snímek obdržel Oscara, není divu bravurně odvedená práce musí být vždy odměněna. Od první minuty až do konce člověk nepozná nudu a je furt v napětí co se stane a přihodí a ten konec je zakončen excelentně a co jiného mohu dát než 5* ()

Nolanofil

Pekný viac vrstvový scenár, ktorý nechal hercov pekne vyniknúť. Pohodový film, ktorý nenadchne, len príjemne pobaví. ()

Santino7

Parádna retro lahôdka o parte malých-veľkých zlodejíčkoch. No a spracovaním naozaj na vysokej úrovni. Spojenie Newman - Redford sa osvedčilo už predtým, tentokrát svoju skvelú zohranosť iba potvrdlili. Pozerá sa na to veľmi fajn, o čom ostatne svedčí aj rebríčkové umiestnenie tu na čsfd. Takýmto kúskom sa proste ťažko niečo vyčíta, majú šmrnc. A neomrzia ani s vyše štyridsiatkou na krku, zub času akoby ich obchádzal. A možno im to aj pomáha, ktovie. 80% ()

Vesecký

Ten závěrečný podraz byl skutečně skvělý. Ve chvíli, kdy si všichni myslí, že dva naši hrdinové jsou zastřeleni, vstanou z mrtvých. Člověk se na to sice dívá jako na klasiku se skvělým Robertem Redfordem a jen o něco málo upozaděným Paulem Newmanem, jenže co je to platné, když se mu ti knírkatí pánové ve filmu pletou, podle anglických jmen jsou nezapamatovatelní a člověk navíc ani trochu nerozumí pokeru ani sázkám na dostihy. Místy jsem v tom filmu měl zmatek. ()

majec4

Super film. Ustredna dvojka v podobe Newmana a Redforda nema chybu. Pacilo sa mi to od zaciatku do konca. Scenar je skvely, hudba tiez. Tie dve hodinky presli rychlo, tesim sa na dalsi podobny kusok z minulosti. ()

Grizzly

Dokonalost. Tohle je presne ten typ filmu co mam rad. 30. leta, gangsteri, zkorumpovanej polda a hlavne genialani scenar genialniho podvodu. Tleskam. ()

wellar

Pribeh tohto filmu ma dostal. Bol som priam sokovany a to nie iba raz . Gradacia je tak perfektne nacasovana, ze by mali k filmu pribalovat nejake riedidlo s pomocou ktoreho sa odlepite od obrazovky. Robert Redfort mi v tomto filme svojou behavostou pripada ako zakladatel toho noveho sportu - Parkouru . Zaver : Uz len napad a zapletka su hodne 5 poctivych hviezd ()

honelnik

Opäť znova a zas nechápem, nerozumiem a čudujem sa , čím si tento film vyslúžil pozíciu akú na csfd má. Na filmy, rovnako ako na všetko umenie sa treba pozerať vzhladom na dátum v kalendári a nie len mrmlať popod fúze "...no na tú dobu Francku....". Pre dnešného diváka nemá Sting voči konkurencii (prvý a tretí Dannyho parťáci) moc čo ponúknuť, samozrejme obviňovať tu tvorcov z klišé a pod. vecí je sprostosť, keďže predpokladám, že na ich zavedení majú určite zásluhu. Na záverečný dvojitý podraz je dnešný divák takisto celkom dosť pripravený/zvyknutý, na s mojimi ušami nekompatibilnú hudbu už menej ale prežijeme... Tých 7 oscarov je mi tiež záhadou, pretože keď sa pozerám na rok 1973 zisťujem, že tento film nemá ani jedného...a I Am Legend 73%? Hm? Ludstvo je stratené...Napriek tomu, že som naňho nakydal, patrí Sting medzi relatívne zdarilé zabijáky času, Paul Newman je sympoš jak sviňa a ak na Sting v nejakú upršanú sobotu natrafím na ČT2 tak hádam ani neprepnem. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru