Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

Flynn

Skvělý film, u kterého budete napjatí a místy se i docela hezky zasmějete, finty které používá banda chytráků v čele s Newmanem a Redfordem jsou prostě skvělé a přejete jim, aby jim je každý zbaštil. Redford i Newman jsou zde skvělí, prostě výborný film... "Dneska tady chcípl pes,... pustím holkám kolotoč" :o) ()

Wormboy

Podraz je skvela klasika, ktora vybornym sposobom krizi komediu s dramou a aj napriek opakovanemu pozeraniu nestraca nic zo svojho cara. No a duo Newman - Redford je nezabudnutelne. ()

zette

Velice cisty film, ktery plyne s takovou lehkosti, ze si ani neuvedomite, ze uz je konec. Tady neni co vytknout a psat pozitiva... Ty uz byly napsany snad vsechny. Myslim, ze je to jeden z nejlepsich filmu sedmdesatych let, ne-li nejlepsi. Vynikajici prace. ()

MarekT

Výborný snímek, který mě během jeho sledování donutil se postavit na temnější stranu společnosti. Proč? Herecké duo Newman - Redford mě donutilo oblíbit si je a fandit jim, ač zde nezvtárňují zrovna svatoušky. Ovšem sympatičtí mi byli (hlavně Newman) až po té, co jsem okolo čtyřicáté minuty přepnul na původní znění s titulky. Dabing pro DVD se hodně nepovedl, hlavně tím, že Newmana nedabuje Luděk Munzar, a proto vám radím, pokud jste si dnes (25.1.2009) koupili tento titul, pusťte si to radši v originále. Co se týče samotné kvality filmu, první tři kapitoly jsou naprosto dokonalé, ovšem jak se přejde na samotnou přípravu toho podrazu, trošku dochází dech. Ovšem provedení onoho podrazu mě donutilo dát tomuto filmu plné hodnocení, stejně jako ústřední adaptovaná melodie. Film k tomu má i své humorné chvilky, prostě takto pěkný krimifilm jsem už dlouho neviděl. Oblíbená scéna: Henry Gondorff míchá kartami. ()

Pajky3

Je tam velice silné a kvalitní herecké obsazení, je tam poker, jsou tam sázky, je tam slizkej mafián, je tam retro styl let dávno minulých, je to zvratů že je ani nespočítáte, střílí se tam, umírá a hlavně podráží. Všechno je to zamíchané do lahodného koktejlu, kterému chybí opravdu jen malinko k tomu aby byl dokonalý. Ta pomyslná třešnička na dortu. Rozhodně jsem se nenudil, ale asi jsem doufal v něco jiného. Možná první půlhodinka byla trošku slabší, ale pak se to rozjelo. Pro mě silné 4 hvězdičky a kdybych byl v lepším rozpoleží tak možná i ta pátá, uvidíme.. třeba někdy v budoucnosti. I když na 20. nejlepší film má holt asi přísnější měřítka. ()

Andre3000

Lumpové, zloději, šejdíři...učte se od mistrů v oboru. Skvělý film, který má své kouzlo a zaujme snad každou věkovou generaci :-) Vynikající hlavní role a geniální zápletka. ()

necisty

Mě teda nepodrazili, protože ten závěr byl alespoň pro mě naprosto průhledný, ale rozhodně mě bavili! Je dost možné, že kdybych film viděl v roce 73 nebo třeba jen před všemi Dannyho parťáky a spoustu dalších filmů podobného ražení, tak bych možná i na ten naviják skočil:). Každopádně námět, herci, atmosféra a hudba kvalitka. Své umístění mezi top si to určitě zaslouží. ... Souhlas s Malarkey ()

campix

Další z naprosto geniálních filmových děl, které mi neprávem po dlouho dobu unikalo. Spojení dvou obrovských hereckých person (Newman, Redford) slibovalo mnohé, jenže Podraz je opravdu vynikajícím filmem. Rafinovaný, napínavý, zábavný a navíc dokáže několikrát během děje opravdu překvapit. ()

pakobylka

Snímek, který si rád hraje - a proto jeho šarm a důvtip nestárnou ... přičemž Robert Redford, Paul Newman & spol. jsou dokonale styloví - a po všech stránkách okouzlující. ()

Martrix

Podraz je pradědeček Dannyho parťáků, tzn. film o podvodnících, kteří jsou tak sympatičtí a fikaní, že jim fandíte. Obvzlášť, když se rozhodnou okrást podstatně méně sympatického darebáka. Takže zápletka je sice relativně veselá a budete mít radost, že to všechno klaplo...to ale (v mých očích) na žánrovou nálepku komedie nestačí. Snad se bude někomu zdát dostačující, že děj provází neustále se opakující motiv veselého klavíru a že se najde pár momentů, které mají evokovat grotesku; postavy sice mluví, ale zvuk nahrazuje zmiňovaná odrhovačka. Ani to mi zase tak funny nepřipadá. Resp. před těmi padesáti lety to bylo asi osvěžující, ale dnes z tohoto filmu ocením "jen" šikovně vymyšlený podvod a možnost vidět po dlouhé době Roberta Redforda a Paul Newmana v akci. Přesto, nebo právě proto, nelze hodnotit hůř, než za 4*. ()

Juto

Lokality v Chicagu dobre používa veteránsky režisér George Roy Hill a nádherný filmový štýl 30. rokov zvyšuje pocit dobrej, veľkolepej zábavy. Na prvom mieste musím pochváliť scenár a obsadenie, ktoré je geniálne. 10/10 ()

Machrovic

Pro mě poměrně zklamání. Zapříčíněné mnoha faktory: 1) Díval jsem se na film na barbarské Primě s deseti reklamami. 2) SPOILER? Před filmem jsem viděl už jeden díl Podfukářů, který má velmi podobný děj a konec. Takže asi tak od druhé půlky byl ten film pro mě poměrně snadno předvídatelný. 3) Zase jsem od filmu čekal příliš (s ohledem na hodnocení.) // Určitě to není špatný film, ale mě nijak zvlášť nezaujal. ()

BoXBe

No, nemůžu udělit pět hvězd, na to se toho v tom film zas tolik neděje, je po těch letech a filmech s někdy až neuvěřitelnými zvraty taky lehce předvídatelný a potěší jen jisté herecké výkony všech protagonistů. Nemůžu říct, že to není dobrý až výborný film, ale mému vkusu na pět neodpovídá ani tím, že je nazýván klasikou....snad někdy podruhé změním zdání... ()

c.tucker

Příjemně sledovatelný filmeček s perfektními hereckými výkony a skvělou hudbou. Perfektní kombinace Redford - Newman. Geniální podfuk. Co ještě dodat. ()

mortak

Dokonale natočená a zahraná pohádka pro dospělé na dobrou noc. Nic míň, nic víc. Jestli byla krása kdysi určena přes uměřenost a přesné dávkování složek, jež vytvářejí celek, tento film je jejím příkladem. A od pohádky nečekáme existenciální témata, protože pomocí ní odlétáme na dvě hodiny do říše fantazie. ()

Apophis

Super film! Jinými slovy to snad ohodnotit ani nejde! Perfektní vykreslení Ameriky 30. let ke kterému velice přispěla vynikající ragtimová hudba, která jen sama osobě dokáže navodit atmosféru té doby... Samozřejmě film byl také "herecky nabitý", což bylo pořádně vidět (R. Redford, P. Newman jako sympatický pár podvodníků a vynikající R. Show jako velký gangster). A v neposlední řadě scénář! Poutavý děj je naprosto vyrovnaný (film obsahuje jak situace, kde obdivujete genialitu hlavních hrdinů, tak situace, kdy se kromě toho ještě smíchy neudržíte - např. scéna "Poker ve vlaku"). A ten konec mě fakt dostal (a koho taky ne? :-)) Takže pokud to shrnu - jednoznačně 5*. Jen je škoda, že se dnes nějak nedaří natáčet tak skvělé filmy... ()

kopfa

Co naplat, ta formální dokonalost a duo Redford-Newman zkratka bere dech, nesvědčí mozkové činnosti a nuti mě lhát si do ksichtu, když nedávám plné hodnocení. ()

Slavníkovec

Nejlepší černá komedie, která se kdy natočila. Nekonečná série podfuků, kouzel a podvrhů v podání legendární dvojice Paula Newmana a Roberta Redforda. Klasika. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru