Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

corax8

Viděl jsem teprve nedávno, předtím jsem o tom jenom slyšel. No a co napsat k filmu, který je předobrazem jednomu celému filmovému žánru? Párkrát se mi vybavili scény z Daniho parťáků nebo podrazáků. A pořád jsem si musel říkat, že tenhle Podraz byl natočenej o 30 let dřív. Jo a taky mám pocit, že Newman byl o něco lepší než Redford a klidně se o tom můžeme dohadovat. ()

Bakoš

Perfektní film se skvělým obsazením. Paul Newman i Robert Redford, jsou dokonalí herci, jejichž dokonalost je nejvíce zřejmá ve chvíli, kdy hrají spolu. Filmy v nichž jsou oba obsazeni, tak získávají ode mě automaticky bod navíc. ()

chemo

okrem samotného podrazu sa tam nič iné nedeje, a to je málo na viac ako 3 body. navyše bije do očí, že je to všetko točené v štúdiách ()

SHAULA

"No fasa" - pekný a pohodový snímeček... ale žeby sa mi ho žiadalo vidieť znovu? Asi nie... Dávam 4*, zaslúžene! ()

AYIN

Velmi velmi podařený snímek. Spojení Roberta Redforda a Paula Newmana mě přímo okouzlilo nebejt těchto herců film by nebyl tak hezký. Vymysleli skutečně rafinovanej podraz na Lonnegana a totálně ho zničili. Právem tento film patří do topu. ()

Mirešák

Na existenci tohoto filmu jsem narazil, když jsem si něco četl o Entertaineru. Když jsem pak zjistil, že to tu má skvělé 20. místo, rozhodl jsem se, že to chci vidět. Očekávání tedy byla příjemný zábavný film s příjemnou zábavnou melodií, a ta byla naplněna. U některých podvodů je podveden i divák, a vůbec mi tenhle koncept podsvětí, kde "ti hodní" se nesnižují k tupým praktikám jako je násilí či atentáty, vyhovuje mnohem více (i když je to možná méně věrohodné) než třeba Kmotr nebo Pulp Fiction. Kdyby byl Podraz nový film, tak řeknu, že scéna s Pokerem je parodie na Casino Royale. ()

jurijuri

Máloktorý film dokázal tak presvedčivo vykresliť dobu v ktorej sa odohráva ako práve Podraz. Absolutne všetko vás neustále presviedča, že sa naozaj pozeráte na Ameriku na prelome 20 a 30 rokov 20. storočia. Keď sa k tomu pridá vynikajúca hudba, perfektná zápletka a výborné herecké výkony Paula Newmana, Roberta Redforda a Roberta Shawa, výsledkom je jeden z mojich najobľúbenejších filmov. ()

Pattrick

Newman a Redford, dokonalá špica, herecký koncert do samotného finále.. Přesto to na mne nezapůsobilo dojmem na pět hvězd, ale i tak, skvělý filmový, scénáristický a herecký zážitek. ()

Lelelee

Nuda, nuda, nuda. Od filmu jsem čekal hodně, avšak na dle mnohých skvělém konci jsem už téměř spal. Nevím co je na tomto filmu tak úžasného, že si zaslouží misto v TOP 20. Je to takový horší průměr. ()

Black5

Geniální scénář!! Skvělá dvou hodinová podívaná u které jsem se ani na chvíli nenudil. Takhle se to dělá... ()

MH77

Takový film, který vám zlepší náladu. Velice propracované honičky, výborný scénář a špičkoví herci. 85%. ()

Durward

I když jsem si film užil spíš tak na tři hvězdy, protože zápletku jsem kopletně znal z novějšího britského seriálu The Hustle. Za zmínku určitě stojí skvělé a dnes už asi nesehnatelné kulisy Chicaga konce 40. let. ()

billcarson

Vynikající Shaw jako velký šéf x Newman jako podrazák s mozkem, ti dva jsou hlavní tažnou silou nadprůměrného filmu. Redford je mnohdy opravdu do počtu a učí se. Fantastická dobová atmosféra jenom dodává na kráse. A baba zabiják s kulí v hlavě, to i mě hrozně překvapilo. ()

FilipGOLF

Tak scénář filmu je naprosto úchvatný a ještě NIKDY v životě jsem nebyl z tak grandioźního závěru více uchvácen. Brada mi ještě visela tak 15 minut! ()

mfanta

70% - Hezky stylovy zanrovy film. Newman jako obvykle preteka charismatem. Cekal jsem trochu slozitejsi zapletku, nicmene vylozene zklamany jsem nebyl. Klasika, kterou musite videt. ()

Ghastli

Člověku může dát práci ten film pochopit (teda aspoň mě) . Těch zvratů tam bylo plno někdy to bylo až moc zmatlaný na sebe ,proto by byla možná lepší knížka abych se vždycky mohl vrátit o řádek nahoru. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru