Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

Bull

Robert Redford a Paul Newman jsou světoznámí herci a výborné duo.PŘÍBĚH:Je rok 1931.Johnny Hooker (Robert Redford) je kapsář a pracuje se svým dlouholetým přítelem Lutherem Colemanem (Robert Earl Jones).Jednoho dne však udělali chybu.Oloupili pracovníka Doyla Lonnegana (Robert Shaw).Ten z toho není zrovna šťastnej a nechá Luthera zabít.Krátce před svou smrtí však Luther řekl Hookerovi že má vyhledat Henryho Gondorffa (Paul Newman).To Hooker udělá a požádá ho aby sehnal lidi aby se pomstili za Lutherovou smrt.HODNOCENÍ:Podraz je dobrý krimi a dal bych mu nejméně 90%. ()

Tezuka

Butch Cassidy a Sundance Kid byl pro mě o level jinde, bavilo mě zde pár scének, zejména ta pokerová, jinak mi ale chyběla koncentrace a padla na mě rovněž únava, takže musím hodnotit takhle, i když Redforda a Newmana považuji za sehrané herecké duo podobně jako Spencera a Hilla. A jestli to byla i komedie, tak pro tento typ asi nemám úplně buňky, protože jsem se prakticky nezasmál. ()

Cesty timem

Film se mi líbí čím dál víc. V kapse si zatím nechávám pátou hvězdu jako trumfové eso třeba napříšte. Někdy mám problém s hodnocením. Pro jemnější hodnocení bych potřeboval 10hvězdičkové. Přeci jen mám některé filmy v žebříčku o něco výše (ani ne třeba kvalitou, ale zkrátka lepší pro mou krevní skupinu). Zatím bych dal 4,5* ()

P@\/EL

Vynikající kriminální film, který má hodně dobře napsaný scénář. V tom filmu se zkrátka pořád něco děje, má výbornou zápletku, vydařené dialogy a celkově je tak akorát zamotaný, aby byl zajímavý a zároveň si zachoval svou přehlednost. Krom toho herecké výkony jsou fenomenální. Tyhle staré filmy mají prostě svou kvalitu a osobité kouzlo. ()

stani

Řemeslně na výbornou. Ale opět ta adorace organizovaného zločinu, jako v podobných "velkých" amerických filmech. ()

Feacher

Jeden z legendárních filmů, kde skvěle zazářil Paul Newman. Herecké výkonu hlavních představitelů se mi velice zamlouvali, stejně tak kamera a zabarvení celého filmu. Celá zápletka je vymyšlena naprosto geniálně včetně konečného zamotání s dotěrným policistou a rozuzlení celého příběhu je skutečně... satisfying. 5 hvězdiček je povinnost! ()

soukyd33

Herecké výkony excelentní, a úžasná atmosféra. Žádný divák neví nic dopředu. 👍 Příběh a průběh dějem je velice zamotaný a dobře ukončený. Poznámka: Ani já jsem do poslední minuty netušil, jak to skončí. Poznámka: U filmu jsem se nesmál, ale pohltil mě jinak. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

RoyBatty444

Pozerá sa to ako kniha a pekný obraz. Silné obsadenie, dobrý režisér a premyslený scenár so zaujímavým príbehom z filmu robia niečo výnimočné. V neposlednej rade sa naň dobre pozerá a je to fakt zábava. ()

Bogrant

Elegantne džentlmenský podraz. Veľmi ľahko podaný, zábavne zahraný, pohodu vyžarujúci film s dvomi tak sympatickými a charizmatickými hercami, že George Roy Hill mal šťastie, že ich dal spolu dohromady. ()

Sa.sa

Super film s úžasným rozuzlením... :)) Opravdu se povedl. Ano Robert Redford a Paul Newman  jsou opravdu herci s velkým H... ()

Rebel24

Hravé, vtipné a plne podrazov aj na diváka, ale dvojica Redford - Newman je tak štýlová, že si pýta stále ďalšie. Herecký masterclass, len pre mňa až príliš priamočiary. O čosi viac emocionálne zapôsobil predošlý snímok Butch Cassidy and Sundance Kid. 84% ()

Metuje

Viděno v rámci postupného probírání se žebříčkem nejlépe hodnocených filmů. Úvodní melodie od Scotta Joplina mě sice okamžitě chytla, nicméně už rovnou první přepadeníčko mě dost rozhodilo a musel jsem si ho pustit třikrát, abych konečně pochopil, o co v něm šlo. Dalších 20 minut pro mě bylo také mírně komplikovaných, nicméně od nástupu do vlaku už to šlo v pohodě ukoukat. Závěrečný zvrat čekali jen ti nejpodezřívavější, mezi které se neřadím, takže jsem byl rovněž mile překvapen. Ústřední dvojice sympatická, především Paul Newman, Robert Shaw teda extrémně nesympatický, tudíž správně obsazen. Nebýt toho méně přístupného začátku a s přihlédnutím na rok vzniku bych možná hodnotil 4 ()

turtles_33

Zase jsem splatil jeden dluh kinematografii a skouknul klasický film. Nádhera. Ale ta titulní skladba mi lezla opravdu velmi, velmi na nervy... ()

xmartas

Vedle Butche a Sundance je tento film nejlepší od dvojice Newman a Redford. Úplně z toho dýchá atmosféra pohody a takové té zlobivosti a sympatického lupičství. Na ústřední melodii se těžko zapomíná. Jen kolik filmů se tímto nechalo inspirovat. Nevadí mi se na něj podívat i podvacáté. ()

McIron

Jeden z nejfamóznějších filmů svého žánru, kéž by Robert a Paul dostáli svým úvahám a zkusili ještě jednou spolu něco natočit! ()

Me&You

Já nevzdělanec jsem se o filmu dozvěděl až podle hodnocení ostatních uživatelů CSFD. Film mě naprosto uchvátil jak zpracováním, tak skvělým Paulem Newmanem a Robertem Redfordem. Myslím si, že spoustu filmů si "vypůjčilo" pár scén právě z tohoto filmu. Strhla mě doba a přesnost kostýmů, které opravdu nemají chybu. ()

kpt.mliko

Geniální film se skvělými herci, scénářem, režií a celkově odvednou prací. Je jen několik takto kvalitních filmů. Škoda že maximum je jen pět hvězdiček... ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru