Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

nick.nz

Tak tenhle film je opravdové mistrovské dílo,celý film a příběh do sebe náramně zapadají,ani na chvíly se nemůžete nudit a luxusní konec je třešničkou na dortu. Tenhle snímek je stavebním kamenem všech filmů typu Dannyho partáci apod. Luxus 100% ()

lapaix

Skvělý příběh, vynikající herecké obsazení (dvojice Redford & Newman byla legendární) a perfektní nadčasová titulní skladba. O zábavné scény nebyla nouze, závěrečný podraz i poker ve vlaku pobavil. Prostě pohodová retro lahůdka. 90% ()

PanBlack

Bravurní herecké výkony, výborný scénář, šikovná režie a opravdu perfektní soundtrack. Podraz je prostě KLASIKA. ()

Lukeeno

Špičková věc, která po letech ještě nabrala na patině! Vynikající obsazení, výprava a samozřejmě zápletka. Nejlepší film na téma ošulit :) ()

AjkeN

Hmm, nebavilo mě to. Nevím proč, ale nudil jsem se u toho. Ten konec byl fakt špíca, ale víc nic. Možná když se na tenhle film podívám po druhý, řeknu si jaká paráda. ()

JARDAHONDA

Když máte skvěle postavený scénář s brilantními herci a vymazlenou zápletkou, tak pak už není co řešit. Noblesní podívaná a skvělá retro záležitost. 100% ()

joker09

Dokonalá komedie. Tohle by měli povinně shlédnout všichni, kteří hledají dlouhé hodiny komedii na večer a nakonec stejně koukají pořád dokola na díly Přátel. Po dlouhé době komedie, u které jsem se opravdu pobavil a zasmál. Škoda jen, že sem jí objevil až teď. Skvělé herecké výkony, vtipné zápletky, scénky, dialogy a překvapivý konec. Jeden z nejvtipnějších filmů jaký znám. Pokud někdo hledá kvalitní komedii, tak Podraz je ta správná volba. 110% ()

Vodin

Je dílko propracovaného genia s podle mě s nejlepší hereckou dvojkou, Redford s Newmanem jako by jejich zivotní retro role , klidně bych se nechal podrazit ještě minimalně jednou , ale v nejlepším se má přestat. 95% ()

pleva

Tohle je od začátku do do konce film bez chyby, slabého místa a ve svém žánru dodnes nepřekonaný a nepřekonatelný jako stovka novým oštěpem. Skvělá atmosféra, vynikající ústřední hudební melodie, dva z největších herců té doby a geniální scénář, co bývá jednou za desetiletí. A samozřejmě pan režisér co měl den. ()

len.tilka

"TY NEPOČKÁŠ NA SVŮJ DÍL, HENRY?" - "NE, ROZHÁZEL BYCH HO." Krásný film, všechno funguje, jak má. Redfordovi a Newmanovi to snad napsali přímo na tělo, hudba je úžasná. Miluju to rozdělení na kapitoly a ten moment, kdy Lonnegan opustí sázkovou kancelář a všichni najednou odhodí vážný výraz a začnou vše s úsměvem balit. ()

Kathykat

Ač toto není úplný můj šálek kávy, musím říct, že film se mi líbil, opravdu jsem nečekala takový závěr. 4* ()

Martazoe

Co říct k tomuto filmu? Je to mistrovsky odvedená zábava postavená na skvělém scénáři a hereckých výkonech Newmana a Redforda. Film se zcela jistě stal vzorem pro další podobně stavěné příběhy. ()

marsic

Nepochybně můj nejoblíbenější film. Skvěle vymyšlený děj a ještě lepší výkon obou hlavní herců. Všechno uzavírá skvělý konec, kde Johny a Henry převezou Lonnegana. Zaslouženě sedm Oscarů z jedenácti nominací. ()

rass

Tento film patří právem mezi nejoceňovanější a nejoblíbenější díla světové kinematografie. Ani více jak 40 let od jeho natočení mu neubralo nic z jeho kouzla. Skvěle vypointovaný příběh, výborné výkony typově dokonale vybraných herců (nejen v hlavních rolích), nádherná dobová stylizace, hudba – tady zkrátka ladí všechno dohromady. Na dnešní dobu má film asi příliš pomalé tempo, ale to já nevnímám vůbec jako něco negativního. O to víc si divák může vychutnat, že herci opravdu mají CO HRÁT a HRAJÍ! Redford s Newmanem tady definitivně potvrdili, že se nestali světovými hvězdami jen kvůli svému atraktivnímu vzhledu (přestože ani jeden ze sedmi Oscarů nebyl filmu udělen v herecké kategorii). Z obou čiší obrovské charisma a tomu nijak neubírá ani precizní dabing L.Munzara a P.Olivy . Režisér G.R.Hill tady ze slavné dvojice vytěžil maximum a po zásluze získal svého jediného Oscara – tímto se připojuji k názoru, že Podraz je ještě o něco lepší film, než BC&SK. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru