DruidKarel

1032. hodnocený film: Skvělý snímek, který jde svým dějem pozpátku a vy se až na konci samotného snímku dozvíte prapůvod úvodu filmu. Naprosto fenomenální představení Jake Gyllenhaala, který se pro mě stal touto rolí megahvězdou a převapil mě, jak moc dobře umí zahrát blázna. Skvělý příběh, báječná hudba a ještě lepší zápletka. Vize a představy hlavního hrdiny byly skutečně děsivé a já se jen nemohl dočkat, jak celý snímek dopadne. Další skvělý filmový počin, na který nikdy nezapomenu. 5* si snímek jistě zaslouží a já jej tak mohu dalším jen doporučit. 5* ()

Lanark

Je hledání Boha absurdní? Je možné uniknout z cesty, která nám byla vybrána? A pokud ano, staneme se navždy osamocení a nebo nás tato svoboda dovede přímo k našemu nitru a staneme se svým vlastním bohem? Více otázek než odpovědí, vlastně jediná odpověď která je nám nabízena je to, že každá bytost zemře osamocená. Ale jak říká hlavní postava, mohu o tom přemýšlet roky a roky, mohu tím naplnit celý svůj život, ale změní ho to v něčem? No snad aspoň ten dost strašidelný králík se začne nudit a vypadne=) ()

annihilation

Mysteriózní příběh o chlapci, který trpí velmi zajímavými halucinacemi – ukazuje se mu velký králík (ale nepředstavujte si žádného plyšáčka) a další divné věci, takže musí docházet na psychoterapii. Do toho všeho je Donnie zamilovaný do své spolužačky, ve škole dělá samé problémy a také se mu náhodně podaří vyhnout prapodivné smrti. A zbývá dvacet osm dní…do čeho? Na konci to do sebe vše krásně zapadne. No, možná. Snímek je úchvatný, propletený záhadnou atmosférou, žádné klasické Deja-vu, kdy již na začátku znáte konec. Hlavní postava je psychicky labilní, drzý, ale velmi přemýšlivý člověk. Celý příběh se vlastně tak trochu věnuje „divným jedincům“, dále je v zápletce použito cestování v čase a nouze nebude ani o jistou dávku černého humoru. Jsem si jistá, že na vás tento film nemůže zapůsobit neutrálně; možná vás i potěší, že si ho můžete vyložit, jak uznáte za vhodné. ()

TommyLeeJape

Dear Richard Kelly, I have reached the end of your movie and... there are so many things that I need to ask you... Filmy jsou různé. Pobaví, postraší, překvapí... Každý si najde to svoje. Já osobně stavím nadevše filmy složitější, s komplikovanou myšlenkou, ty které Vás donutí pořádně rozpálit šedou kůru mozkovou. A jelikož se Donnie Darko téměř celý odehrává v paralelním vesmíru, dostáváme zde mnoho prostoru pro přemýšlení, takže ho bezesporu můžu zařadit právě do této kategorie. Navíc oceňuji i ten fakt, že ani urputné týrání mozkových závitů Vám nemusí k pochopení stačit. Aby jste si příběh dokázali v hlavě správně poskládat, potřebujete Donnieho 28 dní 6 hodin 42 minut a 12 sekund vidět vícekrát nebo si nějaké informace o filmu vyhledat externě, a to já rád. Ovšem pozor. Scénárista/režisér se u podobných snímků pohybuje na velice tenkém ledě. Ono není zase tak složité natočit nepochopitelnou slátaninu, na placku nalepit nálepku "mysteriózní" a během premiéry se tvářit jako doktor filozofie. Tady se naštěstí něčeho takového obávat nemusíme. Nevím jak to v tak mladém věku Kelly dokázal, jen se modlím, aby se mu to v budoucnu podařilo podruhé. ()

Fleinka

Pokud máte pocit,že jste viděli z filmových žánrů vše,tak si pusťte tenhle snímek. Film, který nechá na divákovi tvořit si vlastní příběh, pointu dělá každé shlédnutí nečekaným zážitkem. Určitě nedoporučuji lidem, kteří se baví při sledování Ordinace v růžové zahradě. ()

dubinak

Donnie Darko je přesně ten typ filmu, ke kterému nevím, co bych řekla. Úžasně se mi sledovalo to podivné chování Gyllenhaala v jeho nejslavnější roli, jeho emoce a znepokojivé dialogy s králíkem. Kelly dokázal vybudovat výtečně hustou atmosféru a každý herec byl pod jeho taktovkou přesvědčivý. Žádnou svojí teorii o příběhu nemám. Asi jen sám Kelly ví, co tímto filmem chtěl říct. Pokud vím, devadesát procent lidí téměř nemá o pointě páru, já se řadím k nim. Proto dávám čtyři za velmi nejasné podání, ale účinek má Darko velmi intenzivní a emoční, přesně tak, jak to bylo zamyšlené. ()

C0r0ner

Když film nepochopím, tak si často řeknu, jaká to byla sračka. O Darkovi se to ale rozhodně říct nedá. Už jenom proto, že každého donutí o sobě dlouho (bezvýsledně) přemýšlet a tím dokáže, že je výjimečný. Snad nikdy jsem neviděl větší mindfuck, do kterého jsem sice zapojil maximum svých mozkových buněk, ale stejně to bylo málo platné. 90% ()

Pajky3

Tohle je film, který po mě pokaždé vyvolá zvláštní dojem. Pokaždý na mě působí jinak. Sourozenci Gylenhaalovi předváději skvělý výkon. Strašně mě baví debaty s kámošema o to, co to vlastně znamenalo. Třeba to prolnutí oka, nebo to jak na konci zamává mámě... ()

Laputa

Viděl jsem režisérskou verzi (133min.) Fantasy / Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / a řekl bych místy komedie zajímavý počátek, úvod do děje, nasleduje okamžité vtrhnutí do příběhu. Takové vtáhnutí do děje to jsem nezažil. Zábavné : hláška otce "Občas kravíš, ale nejsi kráva". Richard Kelly ví, jak uchopit film za pačesy : smíchanina všeho možného, přesto uspokojujícího. Režie neuvěřitelně propracovaná, navíc si sám Kelly psal i scénář (ten chlap musí být génius). Příběh spolu se stále se měnící hudbou která provází celý film. Skvělá píseň Tears For Fears - Mad World. Donnie ( Jake Gyllenhaal ) se hodil skvěle do role. Kostým králíka skvělí, stejně jako jeho hlas. Úplně si nejsem jistý, co vlastně se všechno ve filmu událo. ( možná jsem tupec) možná je to schválně, protože je vícero možných vysvětlení. Něco tahového jsem ještě nikdy neviděl. Nemohl jsem od toho odtrhnout oči. Učitelské prostředí působilo věrohodné. Zajímavý pohled na někoho (Donnieho) kdo si řekne svůj názor ať to stojí cokoliv. Při filmu jsem neměl nutkání si něco ujasňovat prostě jsem to hltal. U mě je to nejlepší i když možná nejrozporuplnější film vůbec. Prostě bomba, to jsem tedy od velkého králíka rozhodně nečekal. Musím si to ale pustit znova, protože po dokoukání filmu vyvstávat mnoho né úplně jasných otázek a taky abych si to pořádně ujasnil. Režie, herci, hudba, pojetí, scény, prostředí. Skvělé. Více takových filmů a zadek mi přiroste ke křeslu. Další velice zajímavé věci jsou v kolonce "zajímavosti". Můj nejlepší hraný film vůbec. BOMBA ***** ()

pakobylka

Fascinující příběh, který snad ani nelze vstřebat hned napoprvé. Můžete si ho vyložit čistě po svém - neztratí nic ze svého kouzla a temné osudovosti, mrazí i hřeje zároveň. Je založený na chytrém a promyšleném scénáři, citlivé režii a excelentních hereckých výkonech. Jake Gyllenhaal prostě BYL Donnie Darko, k tomu není co dodat ... a pokud si připustím tu šílenou možnost, že se to MOHLO stát, musím zároveň říct, že jsem nikdy předtím neviděla tak odzbrojujícím způsobem hrát o spásu duše … a světa (?) ... nebo o něco docela jiného ... ()

kusper

Bohužel si tento film přímo říká o srovnání s Butterfly Effect. Moda jakýchsi "teen scifi" se mi vůbec nelíbí a pokud bych srovnal například s Fontánou jedná se o druhořadé trapnosti... ()

Flynn

Hezky film se skvělou hudbou. Herecké výkony mi přišly taky povedené. Závěr trochu čekatelný, těším se na další shlédnutí, kde si budu vychytávat detaily. Viděl jsem však řadu lepších filmů. To neznamená , že by byl Donnie Darko slabším kouskem. ()

Andre3000

Už dlouho sem chtěl shlédnout tuto lahůdku, ale nebylo mi přáno ji dostat. Ale hned jak se mi to povedlo tak jsem si ji pustil a bylo to grandiózní. Cestování časo prostorem je skvělé téma a Jake Gyllenhaal to zahrál naprosto skvěle a nemám žádné výhrady ani k dalším vedlejším rolím v čele s Drew, Miaggie a Patrickem. FIlm na mě půsboil strašně intenzivně a ještě dlouho po jeho skončení se mi nechtělo spát a myslel sem na něj. Who is it? Donnie. Donnie Darko. Did you know him? NO. ()

agathon

Přiznávám, že jsem nepochopil... Celou dobu maximálně hutná atmosféra, několik skvělých zvratů (ale byly to vůbec zvraty?) a konec, který jsem vlastně není ani překvapením, protože k němu celou dobu všechno (osudově?) směřuje. Velmi se mi líbila i hudba a vlastně celé stylově temné uchopení filmu (už vím, odkud čerpají svou informaci tvůrci Lost v mnoha epizodách). Po dlouhé době mě film dvě hodiny maximálně bavil, aniž bych ho v závěru dokázal jasně vysvětlit. Zvláštní, ale nezklamalo mě to na něm. ()

campix

Rozhodně nejlepší film od Richarda Kellyho, ale stále mu nemůžu nijak přijít na chuť. Jake je sympaťák to určitě a roli zahrál výborně, ale po celou dobu sem tak nějak nevěděl co s ním, co si o něm myslet. Nemám potřebu to již vidět znovu a nejlepší okamžik filmu je na konci Mad World, čekal jsem rozhodně víc. ()

zette

Behem celeho filmu mi stale neco chybelo k dokonalosti. Jelikoz ( dikybohu ) nemam po ruce Franka, asi se to nikdy nedozvim. Donnie Darko je velice sympaticka postava od zacatku do konce. Slusne herecke vykony, pro me zadny velkofilm, ale dokaze zaujmout. ()

sulimo

Víte, že nic nevíte, přesto jste spokojeni, protože máte pocit obohacení a nabytí velké filmové zkušenosti....no který jiný film Vám takhle bezvadně zamotal palici?? Moje top 10. ()

Martrix

Ani trochu se nedivím, že měl režisér Richard Kelly velké problémy s distributory. Fantasy / Drama / Sci-Fi / Mysteriózní ...všechny tyto žánry mám rád, ale když jsem si přečetl obsah filmu...trvalo deset let, než jsem na Donnie Darka dostal chuť. A snad je to dobře, protože v posledních pár letech se nic podobně kvalitního neurodilo, takže jsem si nadělil pozdní dárek. Nicméně darkolog se ze mě nestane, protože když budete dobře poslouchat a soustředit se, zjistíte že když akceptujete jedno kdyby, vše do sebe zapadá jak má. Tak jaképak zkoumání a analýzy? Dokonce mám pocit, že i ti kteří se v ději ztratí a vlastně ani neví co si mají myslet, budou Donnie Darka hodnotit vysoko. Možných interpretací je totiž víc, podle toho čemu jste ochotní, nebo schopní věřit. Tomu filmu vlastně není co vytknout. Scénář je velmi obratně a chytře napsaný a díky vynikajícímu režijnímu vedení, ze sebe herci dávají maximum; speciálně Gyllenhaal je opravdu excelentní. Navíc se celým filmem táhne skvělý hudební podmaz, který mu dává parádní atmosféru. Každopádně konec filmu společně se závěrečnou písní, z vás vytáhne dost emocí na to, aby jste jednu hvězdu přidali. PS: I když jsem byl s českým dabingem hodně nespokojený, nejsem si jistý, jestli bych zvládl číst titule a ještě sledovat co se děje. Takže tentokrát doporučuji jako nutné zlo český dabing. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz