Danny F.

Podle mého názoru jde jen (a to jsem byl sklamán) o přeceňovaný nadprůměrný film s přiměřeně propleteným dějem, hlavně v závěru. Není to zrovna nejhorší, ale film mě bohužel neoslovil na tolik abych zpozorněl. 60% ()

sskrblik

Pominu-li projekci, kterou bohužel MZK (Moravská zemská knihovna) neměla dobře zvládnutou, pak film mě asi nejvíce zaujal až tím, jak jsem o něm po skončení začal přemýšlet. Tolik odboček od prvoplánovaného děje, jen aby zapojily vaše mozkové závity, už jsem dlouho neviděl. Zkrátka film si člověk tak trochu musí urovnat v hlavě a pro toho, kdo vidí film poprvé se nabízí hned několik intepretací filmu (v závislosti na četných kličkách). Možná i to byl záměr režiséra. "Vysvětlete si to po svém". Místy zdlouhavé, místy komické s častým fuckováním :), místy emotivně drásající. Zážitek poměrně silný, ale zkažený o "kousnutí DVD", malou svítivost projektoru, film celý v angličtině (včetně titulků) to jsem opravdu nečekal (což nebylo takový zlo, ale všemu jsem rozhodně nerozuměl). 4,5* ()

Compadre

Zvláštní film, ale čekal jsem to teda lepší. Má to jakousi temnou atmosféru, kterou oceňuju a zajímavý neotřelý příběh, ale jak říkám..čekal jsem asi něco trochu jinýho. KOnec vysvětlil mnohé, ale i tak bych celej ten film potřeboval prokonzultoval u sudu piva, abych se do toho nějak víc vpravil. Nedá mi to spát. A furt jsem čekal, kdy se ukáže Johnny Depp a ono ni! :-D ()

ravalah

Jeste se mi nestalo, aby se mi film libil, ja dohledaval nejake vysvetlivky k nejasnostem a zjistil, ze ten film byl uplne o necem jinem :D ()

Angelic-77

Jeden z nejsilnějších "WTF?" filmů v tom pozitivním slova smyslu. Avantgardní příběh superhrdiny ve zcela jiném provedení, než na jaké jste byli až dosud všichni zvyklí. ()

Emerelle

Tomuto filmu jsem se nějakou dobu vyhýbala, teď nechápu proč. K dokonalosti tomuto filmu vážně moc nechybí a originálním koncem i zápletkou si mě získal. Příběh na sebe dokonale navazuje a všechna vodítka do sebe zapadnou, nejde jen " o cestování časem či dimenzemi" ale hlavně o to, přijmout svůj osud a smířit se s ním. ()

Sany33

Načítal som si o tomto filme toho už dosť a až keď som si ho dnes konečne pustil som začal pochybovať o rozumovej vyzretosti asi 90% ľudí komentujúcich tento film. Ako je do riti možné, že si ho všetci musia pozrieť 2x aby mu pochopili ja som to pochopil hneď na prvý raz a to si trúfam o sebe povedať, že nie som psychicky narušený ako Donnie. Tak hneď na úvod som sa do toho vžil, lebo prostredie tajomna, ktoré je navyše navodené už od prvej minúty ako sa Donnie zdvíha z chodníka, tak to proste milujem. Ďalej sa mi veľmi páčilo herecké obsadenie teda až na Gyllenhaala, tomu som to jednoducho nemohol uveriť, neviem prečo? Vedel by som si ale predstaviť dotiahnutie tohto diela ešte o trocha ďalej. Malo to hlavu a pätu ale dačo mi tam proste chýbalo. Za mňa teda slušných 80% ale možno keď si to pozriem znova to zdvihnem a ospravedlním sa tým 90%, ktoré som v úvode spomínal. :-) ()

romajz15

Velmi démonický, psychologický, paranoidní až strašidelný film. Úžasný soundtrack, který skvěle podtrhuje atmosféru. Parádní závěr. ()

Eleanor05

Film, který asi musíte k úplnému pochopení vidět víckrát. No, já nemám tolik času nazbyt a film není do té míry výborný, abych se na něj dívala opakovaně. Je to zábava, s místy výborným scénářem. Dobrá je i hlavní postava, která se ve svém světě jako jedna z mála chová normálně, i když je vnímána, co by blázen. Ale že by to byl tak skvělý film, jak naznačuje zdejší hodnocení, to není tak úplně pravda. Pokud nad tím chvilku přemýšlíte, i v tom cestování v čase a jeho dopadu na předešlý děj, jsou zjevné lapsy. Takže tři hvězdičky bohatě stačí. ()

VanTom

Povedená jak bizarní "lynchovina", tak středoškolská romance/"indie" se naštěstí pořád nejvíc spoléhá na relativně normální, nepřehnaně výstřední vztahy v rodině dospívajícího, ehm, paranoidního schizofrenika (možná), než na surreálné podivnosti z jeho pokroucené mysli. K tomu je to ještě lehce psychedelické sci-fi o cestování časem a konci světa, což vysvětluje už úplně všechno. :-) ()

Spock

Nečekal jsem, že mě před vzhlédnutím čeká tak intenzivní zážitek, ale stalo se. Donnie Darko patří mezi ty filmy u kterých si budete klást spoustu otázek typu je to k pousmání a nebo nad tím mám přemýšlet? Když napíšu, že atmosféra je tak nějak „obyčejná“, nevyzní to zrovna nejlépe, ale je to tak. Za oponou normálnosti se pak skrývá svět „vyšinutých“ lidí, mezi něž mimo jiné patří také náš hlavní hrdina. Přiznám se, že mi jeho imaginární přítel ze schizoidních stavů nebyl příliš sympatický. Celý film má ovšem jeden nesporný klad, který přebíjí vše ostatní a to je jeho „nenormálnost“. Není dojemný ani romantický ani ze života, je prostě pořádně vyšinutý a možná také iracionální, ale to je zřejmě sporné, jistě se najde někdo kdo vám řekne, že film bez problému pochopil, upřímně si myslím že je to jen jeho zdání, jde tento film „strávit“ na jeden zátah? Odpověď nechám na vás. ()

Ichabod

Trvalo 6 let nez jsem se na tento film podival a netusim proc. Je to fantasticky obsazena a rozhodne originalitu nepostradajici zalezitost. Uzasne natoceny jeste lepe a vyrazne naplneny hudbou (zaverecny Gary Jules - jedna z nejlepsich pisni ever) snimek, ktery si s atmosferou filmu jako Unbreakable nebo American Beauty nezada. Gyllenhaal je skutecne uzasny herec (predvedl mnohem lepsi vykon nez v Brokeback Moutain za ktery dostal par oceneni) a i jeho sestra je ve filmu velice prijemna, Mary McDonnell kterou zname napr. z Battlestar Galacticy taky rad vidim v jine roli nez prezidentky nebo prvni damy z ID4. Zbytek hercu je nadprumer a vlastne nema ani moc prostoru, Gyllenhaal je na platne 80 procent vseho casu a je to jedine dobre. Jeho sileny vyraz ve scenach s kralikem je uzasny az desivy a atmosfera filmu je skutecne skvele znepokojiva. Cely film jsem netusil co se na mne chysta a vysledek mne ani nezklamal ani nijak zvlast neprekvapil, nicmene nejdulezitejsi je prubeh celeho filmu a ten je jasnych 5*. ()

cross

Podle mého názoru tenhle film nedává smysl... Je to prostě blábol, který vás jednoznačně vytočí hromadou nezodpovězených otázek a koncem, v němž je sice možné se jakž takž zorientovat, ale ani při sebevětším snažení v něm prostě jasno mít nebudete. A přesto dávám silné 4*, protože dokonale atmosfericky vytříbené vyprávění s perfektními hereckými výkony, poutavým a originálním scénářem a skvělou hudební složkou vás prostě musí nadchnout... Jsem naštvaný že film nechápu a nerozumím mu, ale zároveň si jsem vědom, že mu je potřeba dát další šanci – shlédnout ho opakovaně a sehnat si režisérský sestřih...bez těchto "drobností" totiž nemáte žádnou šanci pochopit, o čem to celé vlastně vůbec bylo... ()

Pupidyk

Miluju tyhle filmy. Filmy s myšlenkou, které nerozumí mnohdy ani sami tvůrci (což ovšem není případ DD). Člověku ještě několik dní vězí v paměti momenty, scény, či film jako celek, a přitom nemá proč. 92% Schválně si znovu pusťte scénu ze školní chodby na začátku filmu (čas 16:04) - dokonalá ()

horacko

Unikátny film, ktorý bol pre mňa zaujímavý najmä tým že ho nemusíte pochopiť, stačí keď sa nad ním zamyslíte. A že sa budete mať nad čim zamýšľať. Nájdete v ňom všetko, čo vám dokáže dokonale popliesť hlavu a zamiešať pocity. Každý môže tento film pochopiť inak, a to ho robí unikátnym. "Prečo nosíš ten blbý oblek králika? - A prečo ty nosíš ten blbý oblek človeka?" ...tak to ma vážne dostalo. Vynikajúci film mladého režiséra. Donnie Darko si ma absolútne získal a radím ho medzi najlepšie snímky, aké som kedy videl. ()

jitrnic

Celý film jsem přemýšlel, jestli se náhodou nekoukám na ptákovinu a na konci jsem se spíše přiklonil ke kladné odpovědi. Nemůžu souhlasit s nadšenými ohlasy poukazujícími na režisérův věk, podle mě je to sakra znát, že to točil mladý kluk, který by chtěl moc a moc být "nevysvětlitelný" a to hned svým prvním filmem Problém je, že není ani zdaleka tak zručný(a od přírody vyšinutý) jako Lynch, s nímž je tuv srovnáván a kterého já osobně nikdy nepodezírám z pozérství. Richarda Kellyho ano. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz