mcleod

Fascinující mysteriózní psycho sci-fi, velmi dobře a chytře napsaná a zrežírovaná tak, že se nejednou zastavuje dech (a nejednou dobře pobaví). Co je však ještě podstatnější, příběh o filozofii času a cestování časem dává možnost přemýšlet a pořádně se zamyslet nad vším, co právě probíhá před očima. Přesto i já po skončení filmu dlouze a intenzivně přemýšlel o tom, co jsem vlastně viděl. Jako nejjednodušší vysvětlení se samozřejmě nabízí, že film je výborným zpracováním tématu o nezvratitelnosti osudu a strachu ze smrti. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že film má mnohem více rovin, mnohem více myšlenek nebo je možná úplně o něčem jiném. Inspirace Lynchem je, myslím, zcela zřejmá :-) ()

Pedross800

Pocitová psycho chuťovka! Jedna z těch, u kterých jde víc o to si to emočně prožít než to rozumově pochopit....já to teda moc nepobral, ale atmosféra se mnou cloumala hned od samotného začátku, kdy zazněly tóny mé kdysi tak oblíbené pecky Prostě pohodičková halucinogenní fantasmagorie s miloučkých králíčkem a herecky výborným Donnie Darkem :-) ()

Dagoussek

Přemýšlím na tím, proč má tento film tak vysoké hodnocení a takovou oblíbenost. Pěkná hudba, super kamera, efekty taky dobrý, obsazení chválihodné....A proč halucinace s tak ošklivým králíkem a kde je tak dlouho očekávaný konec světa? Putování s časem proběhlo až na konci, to celkem ušlo, ale nic víc nic míň. ()

Almásy

tak som sa k tomuto genialnemu filmu konecne dostal. velmi posobive spracovanie, fantasticke herecke obsadenie, len skoda ze ta pointa nezostala otvorenejsia. nemam rad taku romantiku za 3.50 a v takomto filme vobec nemala co pohladavat. ked depresivne tak depresivne od zaciatku do konca. asi ceknem este director's cut, mozno sa mi dojem nejako vylepsi. ale inak ozaj kvalita. taka filozoficka sci-fi pre siroke publikum. ()

P1tr

Velice povedené, atmosferické a zatraceně matoucí. Jedno shlédnutí rozhodně nikomu nemůže stačit snímek plně, nebo vůbec pochopit. Já osobně jsem si po premiérovém shlédnutí zmaten přečetl několik názorů lidí, co film pitvají a i když byly některé postřehy zajímavé, s některými aspekty filmu mi nešly dohromady. Toto si vyžaduje další shlédnutí. Možná že Director´s cut něco navíc osvětlí. Donnie Darko si drží vaší pozornost po celou stopáž a na konci vás vyplivne silně zmatené. Opravdu to není jednoduchý snímek, což vás na jednu stranu může štvát, na druhou stranu ho to dělá zajímavým. Herecky povedené, ovšem nejvíce musím smeknout před režisérem/scénáristou, Ten má na výsledku největší podíl. Snad se mu povede vyplodit ještě nějaký další podobně kvalitní snímek. ()

prasacimor

Neviem či to je tým, že som už pol roka nepožil žiadne mäkké drogy, ale ten film som nepochopil. Každopádne vidím, že nie som jediný. Až doteraz ma ani nenapadlo, že Jake a Maggie sú vlastne súrodenci. (Niet divu, že si z toho stoporený ty pakľuč pikerský). ()

rubik1

Tak toto bolo naozaj niečo neuveriteľné. Už len keď som si prečítal obsah som sa na film tešil jak takô hovedo, ale to čo prišlo ma úplne dostalo. Ani neviem či som film pochopil správne, ale viem že sa mi to páčilo tak, že som si ho musel pustiť znova. Proste vyšlo tu všetko. Od príbehu, výpravy až po hudbu. Všetko! Skrátka tento film bol geniálny... ()

At0m!c

Tak na tohle jsem se musel podívat asi třikrát po sobě, aby mi to vůbec dávalo nějaký smysl. Zajímavě udělaný film, který mě často zmátl. Soundtrack z filmu je taky úžasný a dává celé podívané super nádech. Doporučuju několikrát zkouknout ;) ()

U.Tarare

Skvěle natočený a geniálně zahraný. Výraz v obličeji D. Darka, když měl halucinace byl skutečně věrohodný. Ačkoliv mi snímek nepřišel jako naprostá bomba, jedno mu musím nechat. Pokaždé, když dokoukám tento film, tak ještě dlouho poté nad tím vším uvažuji. ()

iantomasik

Z kategorie filmů, které mě přitahují, ale pohrdám jimi. Je hanba, že poutavost a záhadnost děje plyne prostě z faktu, že k jeho plnému pochopení není v samotném filmu klíč, ale když on je to jinak tak skvělý žánrový mix! Sci-fi Lynchovka pro méně ujeté dospívající. ()

TroiMae

Po tom všem, co jsem o filmu slyšel, jsem měl docela obavy z lynchovské psychedelie. Naštěstí se nic takového nekonalo – poutavý film s poutavými postavami, hudbou, originální fantasy, která se postupně odvíjí, graduje a v závěrečné pointě vše dosedne a to navíc jinam, než jsem čekal. Necítím žádnou frustraci z něčeho nevysvětleného nebo nelogického, něco, co bych měl ne/chápat – prostě stačí „sledovat králíka“. Navíc režisér a scénárista Richard Kelly případně své vlastní jednoznačné vysvětlení o tom, co natočil, má – viz DVD komentář nebo Wikipedii – přiznávám, že já si vystačím s tím „králíkem“, než pojmout „vědecké“ vysvětlení. SPOILER: přitom závěrečnou pointu znám z jiného filmu, kde mě příjemně překvapila (Osudový dotek) – takže já své „vysvětlení“ mám (pokud chcete zachránit někoho, koho milujete a zdánlivě se to nedaří, ještě stále se můžete sami obětovat místo něj/ní). ()

spikey1

Tvrdý, zvláštní film, který nedá vaší mysli vydechnout od první do poslední minuty. Je nutné aby byl člověk připravený na zvláštní filmový zážitek, který mu tento film přinese, velmi snadno se dá přirovnat k Lynchově tvorbě. Po herecké stránce zvládnutý na jedničku, charaktery jsou čitelné, emoce barvité. ()

Philoun1

Film s neuvěřitelně tajemnou atmosférou, ale dá se říct, že mu nechybí ani nic z toho ostatního, a myslím, že můžu říci, že jsem pochopil o co na konci filmu šlo, i když mi to chvíli trvalo. Každopádně se na Donnieho ještě minimálně jednou podívám. ()

ImNotThere

Především vynikající scénář R. Kellyho ve snímku, který se tváří složitě, přitom je tak jednoduchý, přesto ho nikdo nechápe. Alespoň ne úplně. Děj je jako puzzle, ale když už si myslíme, že máme celou skládačku hotovou, zjistíme, že jeden dílek nesedí. A tak se k filmu vracíme znovu a znovu. Po každém novém zhlédnutí mám pocit, že jsem viděla něco jiného, než posledně a to mě na tom baví, ta variabilita! Donnie je tak trochu neobjasněný zázrak ve světové kinematografii, a teď si nejsem jistá, jestli vůbec chci vědět, jak to s ním doopravdy je. Měla bych pak potřebu vidět ho znovu? Člověk je tvor od přírody zvídavý a tak není divu, že má v povaze touhu přijít na kloub všem nevysvětleným záležitostem. Donnie JE neobjasněný film a v tom je ta jednoduchost... Myslím, že jeho cílem je spíše donutit diváka přemýšlet, než dát mu nějaký výsledek. Ten třeba ani neexistuje, pakliže není výsledek samotné bádání. Je to trošičku zamotaný kruh, všechny ty úvahy agresivně působí na naši mysl a my se k nim vracet prostě musíme. Avšak kdybych měla možnost zeptat se Kellyho na pointu, nevyužila bych ji (..a ví vůbec on sám v čem pointa spočívá?). Právem kultovní. A ta hudba! ()

Lenulinka

Nejsem si úplně jistá (asi jako nikdo z nás), zda jsem film pochopila správně, dalo by se o něm velice dlouze diskutovat a každý má svou verzi, která je svým způsobem pravdivá. Já se dívala na director's cut bez titulků a ani to, že v některých scénách jsem přes příliš hlučnou hudbu pár dialogů propásla, mi nezabrání se na tento film dívat jako na jeden z nejpovedenějších vůbec. Rozhodně se k němu velice ráda vrátím nejen kvůli tomu, že mi nepochybně dá ještě širší spektrum vnímání a samotného pochopení filmu, ale i kvůli perfektním hereckým výkonům snad všech zúčastněných. Vřele doporučuji!!! ()

Linkyc

Miluju teorie o alternativních vesmírech, časových smyčkách a všeho nemožného co se na plátně stává možným. Tento film je vážně třída. Jake Gyllenhaal velice překvapil, excelent guy. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz