nightevan

Dokonalý film, který jsem, přiznávám, napoprvé nepochopil. Po druhém shlédnutí mi už ale došlo, že je 1 + 1 = 2 a je to prostě F(!)ilm, který zůstane člověku dlouho v hlavě a dloube a dloube... Nemůžu jinak: 5* ()

BMAJTZ

Po druhem shlednuti nemuzu jinak nez za plny. Takhle nadherna ukazka psychadelickeho filmu se jen tak nevidi. Bravo. ()

bloodvomit

Hodně zvláštní film o kterym sem nevěděl co si mam vlastně myslet, ale vzhledem k výborné gradaci ke konci dávam za 4 hvězdy. Jake G. hraje dobře schizoidního týpka a naprosto perfektní Lynch-like záběry na králíčka ty sem prostě hltal, mam rád takový nepřímočarý filmy a navíc vzhledem k věku režiséra v době natáčení. Dobrý film! ()

Cejny

Po prvním zkouknutí jsem pár následujících hodin nad tím musel pořád přemýšlet a stále mi to nějak nedocházelo. Gyllenhaalův výkon byl v 21letech naprosto famózní, na ty jeho výrazy a úšklebky nikdy nezapomenu, na masku králíka jakbysmet - ta mě občas pronásleduje ve snech dodnes :D. Po druhém shlédnutí, kdy se mi podařil sehnat, doufám, Director's cut, jsem o něco moudřejší a hlavně jsem Donnieho pochopil naprosto jinak, než napoprvé. A právě v tom je tenhle film absolutně legendární. Ať se na Donnieho díváte poprvé, podruhé, potřetí nebo podesáté, tak vás neustále napadají různé závěry, konspirace a jak to všechno vlastně bylo. Vše je navíc podtrženo výbornou hudbou, jednou z nejlepších, co jsem kdy ve filmu slyšel. (10/10) ()

mohamedsfinger

Jeden z nejzajímavějších filmů (a hlavně scénářů), co jsem viděl. Výborná atmosféra a děj opravdu působí jsko řízlé Lynchem. Základem je ale naprosto perfektní Gyllenhaal a samozřejmě i zbytek osazenstva. Odkazy na osmdestátky a hudba taky poteší (zvláště ti Joy Division byli naprosto přesní a hodící se). Tenhle snímek se zařadí k mému zlatému fondu a možná i do desítky. ()

h0n24 odpad!

(K tak rozporuplnému filmu si troufám napsat pár vět bez většího uspořádání. Nenutím tě je chápat. Vážně nemusíš.) ░ Upřímně. Je to sračka. Přesně taková, jako průřez celé filmové society. Ale "Bůh" to tak zamýšlel a prostě to tak muselo být, protože kdyby to tak nebylo, svět by se nezbořil, všichni by byli spokojení a Donnie by, chudák, musel žít dále. ░ Film, založený na filozofii, kterou hned po happyendu zase vesele popře. Hluchá místa zaplněna bláboly rádoby fyziky (čekal jsem to cestování rychlostí světla+ a ono se to nakonec stalo "jen tak"). ░ Dílo se dá zařadit všude. Teda krom kategorie westernu, válečného či dobrodružného snímku. ░ Postrádá logiku. Dříve než vůbec nastala první dimenze (čas rozhodnutí) se hrdina potkal s králíkem, který vznikl na konci druhé dimenze, kterou Frankie úspěšně Donnieho prováděl, aby se tato dimenze uzavřela (svět se zbořil) a Frankie se mohl v první dimenzi rozhodnout, že nevytvoří to další nekonečné množství (druhých) dimenzí. To je asi taková blbost, jako by mi můj vnuk zakazoval mít děti (své rodiče). ░ Všehovšudy to nakonec nejvíc odnesl chudák králík. Jde si pro pivo a hnedle ho postřelí nějaký magor s tím, že potřebuje zničit svět za 28 dní. Ah, poor rabbit. ░ Plus dávám za herecké ztvárnění, druhé za odkaz na Ničitele a konverzaci s profesorem fyziky. Víc si nezaslouží. Uměle se prohlašovat za něco lepšího, bych u filmu takového měřítka neočekával. Škoda. ()

slovan1

Hodně zvláštní film. Atmosféra u něho ale byla... Jake Gyllenhaal zahrál bravůrně. Stopáž odsypávalá solidně, nijak jsem se nenudil. Přes atmosféru i zaujetí nevím, jak hodnotit. Myslím si, že mi nic neuteklo a film jsem asi pochopil. Chtěl jsem dát 3* ale za konec a k němu skvěle padnoucí song a kupodivů i za dobrý pocit po shlédnutí to navýším na hvězdy 4. S tím, že to nejsou excelentní 4 hvězdy... ()

MaxipesFik

Jak uvařit film pro teenagery: vezmi mladého outsidera nebo outsiderku, který(á) se nějak vymyká z průměru a tím si způsobuje problémy; přidej několik dospělých (eventuelně rodičů), co si myslí, že snědli veškerou moudrost, ale při tom jsou to nevýslovní tupci - ideální jsou k tom účelu učitelé. Nesmíš zapomenout na přátele a nepřátele (přátele hodně cool, nepřátelé zlejší než ďábel!). Potom - pomalu, aby se nepřipálila - přihoď lásku (dle libosti možno okořenit i trochou sexu). Důkladně zamíchej a na mírném ohni směs povař, až se nepochopení změní v respekt, nepřátelé dostanou na frak, láska překoná všechny potíže a mezi generacemi zavládne porozumění. Zatlač slzu a podávej s dobře zapamatovatelnými hláškami a stylovou muzikou. ____Čím se film vymyká z uvedeného schématu: Zahrada, v níž se cestičky rozvětvují; gradace příběhu _____Čím ztrácí body: ploché nepřesvědčivé herectví ústřední dvojice; vysvětlováním, co je možné si domýšlet. ()

Katy86

Naprosto úchvatné.... !! :) Úžasný děj, úžasné zpracování, úžasné písničky, úžasní herci, prostě přesně film podle mého gusta.... jeden z nejlepších sci-fi filmů, co jsem kdy viděla...(pokud ne ten nejlepší) ()

Babous

Hodně zvláštní a těžký film, ale svým způsobem moc pěkný. Myslím, že jsem moc nepochopil tu zápletku s časem, ale upoutaly mě výrazné a dobře ztvárněné charaktery a originální příběh. Jediným minusem asi je, že na konci jsem nechápavě koulel očima a říkal: "CO?" Btw při sledování tohoto filmu mě napadlo, že učit literaturu by mohlo být docela zajímavé. ()

kisha

Výbornej příklad filmu, kterej se tváří, že je skvělej a děsně chytrej. Časový smyčky a všemožný v reálnym světě nelogický výjevy na mě zabíraly možná tak v mejch "intelektuálních" 18 letech, teď už mi to přijde okoukaný (je mi jasný, že to je film staršího data a v tej době by to pro mě byla bomba:)) Mladej Jake hraje dobře, pana králíka bych na maškarním potkat nechtěla a určitou kýženou atmosféru to celkově má, ale vedle toho je to jenom průměrná, roztahaná a nudná slátanina. ()

dita.krizova

"And I find it kind of funny, find it kind of sad. Mad word." Můj ty bože! Jak jsem mohla kolem tohohle filmu "chodit" tak dlouho a nepustit si ho?! U tohohle mi zůstává rozum stát. Na začátku jsem si říkala "Dobře, tak je schizofrenik a co?", ale pak...! Ten podivínský pohled Donnieho! A konec, který mi vyrazil dech! A písnička Mad Word! Oh, lze říci jediné - skvělé. ()

SG-1

"Jednou mě zavřeli. Teda, vlastně jsem jenom podpálil jeden dům. Víš, byl jsem opuštěnej." -Donnie Darko- ()

MiaMoonlight

28 days, 6 hours 42 minutes 12 seconds. Perfektní psycho(logický) film. Jake je přesně ten pravý herec na ztvárnění inteligentního a trochu jiného hlavního hrdiny, který nemá až tak klasické problémy jako jeho spolužáci. Skvělý soundtrack dark atmosféru jen podtrhuje, stejně jako výborná "zápletka". Pokud máte špatný dojem z filmu, bude to tím, že jste ho nepochopili, doporučuji tlačítko replay. They made me do it. ()

Lukoboss

V prvé řadě je potřeba říct, že herecký obsazení je vynikající a především mladej J. Gyllenhaal předvádí na svůj věk parádní výkon. Soundtrack se taky povedl, dodává patřičnou atmosféru, která je jaksi divně ponurá. Pokud vezmeme v potaz věk režiséra (natočil to v 26 letech), můžeme jen smeknout klobouk. A asi budu patřit k těm divákům, kterým se to víceméně líbílo, i když se vlastně těžko říká, co na tom právě bylo tak dobrý a o čem ten film vlastně je. Je to zamotaný, je to komplikovaný, konec vás úplně poplete, ale to bude asi to gró, na kterým film těží. ()

civrss

Tak takovou psychárnu jsem opravdu nečekal. Donnie Darko na mě zapůsobil asi přesně tak jak měl. Hodiny po shlédnutí jsem si stále nebyl jistý...Pochopil jsem to správně? A co tahle scéna, opravdu to bylo myšleno takto? Po prvním shlédnutí si ani nejsem jistý, jak bych měl hodnotit. Dvě věci však vím určitě. Pronikavý pohled Jaka Gyllenhaala se mi zaryl snad až do morku kostí, a něco tak strašidelného jako jen ten králík Frank jsem taky jen tak neviděl, to i panenka Chucky z Dětské hry nenahání takovou hrůzu. Mám doslova zimomriavky. [7/10] ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz