Sdoom

Naprosto fascinující dílo. Po roce zhlédnuto znovu a nadšení je ještě větší než napoprvé. Mimojiné mi došlo, jak geniální soundtrack film obsahuje. Myšlenková podnětnost Donnieho Darka by vydala na 10-20 jiných filmů minimálně. Žádná scéna, žádný záběr, žádný dialog není zbytečný. Jednoznačné vysvětlení stále nenacházím, ale že by mi to vadilo, to tedy ne. Naopak, není krásné jen tak v duch filozofovat a zvažovat různá vysvětlení? Btw, původně jsem chválil jen Jakea Gyllenhaala, ovšem skvělé jsou herecké výkony všech zúčastněných. 5 hvězdiček s hvězdičkou. ()

tempus

Pro závěr náctilectví a začátek adolescentních lidí koncem 90. let začátek milenia je Donnie na stejném místě jako pro konec náctilectví a začátek adolescentních lidí o 9 let později Scott Pilgrim. PS: ze třetího zhlédnutí jsem byl rád za Mary McDonnell, kterou jsem nevnímal jako herečku XY, ale jako herečku prezidentky Roslinové. ()

The Viper

Zajímavý film, skvělý Jake. Párkrát jsem se i zasmál a konec mě příjemně překvapil. Ze zajoucha šel trochu strach. ()

herr_carter

To plné hodnocení dávám filmu jednak za jeho celkovou interpretaci, jednak za brilantní herecký výkon J.Gyllenhaala, ale hlavně i za to, že takto zmatený na konci jsem nebyl ještě nikdy u žádného filmu. Souhlasím s přítomnými, že více shlédnutí jenom podpoří celkový dobrý obrázek a superlativní hodnocení a jenom "učeše" rozdílné úhly pohledů...............moje hodnocení = 10 z 10. ()

Vila.Amalka

Patrick Swayze, Jake Gyllenhaal a chlap v kostýmu králíka (možná) cestují časem...a já jsem z toho pokaždý hotová, i když mi to celý ještě neseplo. ()

Arkanoid

Sci-fi psychologický thriller/dráma zaujme od začiatku netradičným hrdinom v high school dráme o netradičnom dospievaní. Aj len jeden mesiac zo života postáv stačí na kvalitný zážitok. Borenie sa s predsudkami, netradičnými názormi a boj proti falošnej motivácii sú len čerešničkami na torte pri skúmaní psychického zdravia a obavy apokalypsy. Výborné, avšak aj trochu neukočírované. ()

Circumscriptor

Veľmi výživný psychopaticko-schizofrenický nášup. Donnie Darko je neskutočne prekrásna a dúfam, že aj budúca kultová hypnotizujúca podivnosť. Oukej, uznávam, že film nie je po technickej stránke úplne dokonalý (obzvlášť záverečná scéna s leteckou turbínou prerážajúcou poschodia rodinného domu mi prišla trošku out of place, vzhľadom na slimačie tempo, ktorým letela), ale po stránke obsahovej je to pre mňa jeden z najzaujímavejších filmov, aké som kedy videl. Je to proste niečo tak veľmi jedinečné, silné a impozantné, že si to určite zaslúži aj nejakú hlbšiu pozornosť, než len námatkové zhliadnutie v štýle "odfajknem si ďalší film, ktorý som videl a je podľa kritikov celkom fajn". ()

Chris Wulf

Neuvěřitelný film s ještě neuvěřitelnějším koncem. Netuším, jakým způsobem se přede mnou mohl "majstrštyk" tohoto kalibru skrývat tak dlouho. Richarda Kellyho musely můzy zlíbat od hlavy až k patě, že obsadil do té doby téměř neznámého Gyllenhaala. Ten předvedl naprosto bezchybný výkon (vždyť jeho satanský úsměv naháněl hrůzu víc, než Damienův - a že ten na to měl větší předpoklady :). Bez zbytečných keců...***** Za králíka, z kterého mi vstávaly chlupy až na zad...ech bych ještě jednu přidal. ()

Frankie

Přiznávám, že sem po skouknutí dezorientován se silným pocitem, že mi něco zásadního uteklo. Nerad bych se proto pouštěl do nějakého zasadního ponoru a vhledu do děje a (je-li přítomno jasně zřejmé) poselství. Zdá se mi jako by pro příliš mnoho symbolů, odkazů a psychedelických obrazů ustupovala do pozadí sdílnost a srozumitelnost i pro zaostalejší diváky jako je moje maličkost:o). Nabízí se srovnání s podobnými filmy (z poslední doby fantastická Magnolie či Americká krása nebo opomíjený Intersate 60), kde konkretizace osudu a jeho předurčenosti nutí diváka přemýšlet, co dokáže člověka skutečně naplňovat, ale také jestli naše životní cestu neprošlapává Bůh se zvláštními sklony k sarkasmu a perverzním smyslem pro humor:o). Žel, jestli sem měl u těchto snově-nadsmyslových kompozic dojem jakýchsi duševních očistění, u Donnieho Darka se nic podobného nedostavilo. Zárověn ale Donniemu slibuju, že do toho jeho podivně pokrouceného svět v budoucnu ještě jednou nahlédnu. ()

Borec3

Během titulků jsem zavřel oči a přemýšlel. Doufám, že úspěšně zapadly dílky do vychytané skládačky. Ale fakt je, že Lynch bude vždy jen jeden, první a poslední. ()

casioa....

Film...ktorý má viac poschodí...ako Empire State building! A predsa....ak raz dostanem šancu do tejto "budovi" vstúpiť---tak určite nepoužijem výťah .-)) ()

Cruise

Fascinující. "Proč se koukat z okna na svět přes sklo, když se můžu dívat se zavřenýma očima." Zprvu jsem nevěděl zda jde jen o výmylsy - pohrávání si s dospíváním...No, každopádně mě to vtáhlo rychle do sebe, zavřelo nademnou bránu a já se nechal utápět ve světě všech těch neskutečných věcí! ()

chef

Skvelé "nevypointované dialógy" a scenár všeobecne dávajáú veľký priestor divákovej predstavivosti a schopnosti spájať svoje vlastné súvislosti, a potom sa o ne podeliť s prvým človekom po ruke, ktorý tento film videl tiež a môže mať na jeho "nevypointovanosť" iný názor. Niečo podobné som zažil iba pri niekoľkých filmoch... napr: Fontána alebo Zodiac. ()

AZbest

Ľudí, o ktorých viem, že videli Donnieho môžem vo všeobecnosti rozdeliť do dvoch skupín: "to o čom bol ten film - ľudí" a "wow - to o čom bol ten film - ľudí". Ja sa (ako hodnotenie napovedá) prikláňam do druhej skupiny. Po prvom zhliadnutí som to celé nenormálne nepochopil (napriek tomu, že som sa celkom snažil sústrediť), ale celé ma to nejakým vážne záhadným spôsobom načisto pohltilo. Po druhý krát, s ešte väčšou koncentrovanosťou (snažil som sa napr. výraznejšie brať do úvahy úryvky z knižky od Grandma Death (: ) snáď ešte lepšie. Ale keď sa ma nejaký odporca tohto filmu spýta, že čo na tom došľaka vidím.... no myslím, že sa zmôžem len na: "ja neviem". A verím, že nie som sám. Proste psycho. ()

chmíří

Nejdřív sem slyšel že je to nějáký kultovní sci-fi tak sem se na to mrkl a musím přiznat že se tomu nedivím! Myslím že o příběhu bude lepší neříkat nic je to hodně zajímavý- to vám musí stačit!! ()

bari68

Zaujímavý film, vizuálne sci-fi ,príbehom drama. Musím sa, ale priznať, že Donnie ma až tak príliš nezaujal.Keď som čítal niektoré komentáre myslel som si, že po prvý raz čo uvidím tento film tak to hneď nepochopím. Opak bol ale pravdou. Jake Gylenghaal výborne zahrál úlohu schyzofrénneho puberťáka, avšak k 5* hodnoteniu mi tu čosi chýba. ()

BluT

Dost zvláštní a pěknej film. Pořádně furt nevim, co si o něm mám myslet. Příběh: lehce zamotanej, ale ne nepochopytelnej. Hlavní hrdina: super. Hrdinka: taky. Přirovnání k Lynchovi?: scestný. Jelikož jsem Donnieho viděl těsně po pár dílech Davida Lynche (Rabbits, Dumbland, Amputeee, Darkened Room), tak mám celkem slušný srovnání a: ne, fakt to není jako Lynch. Tohle je normální (v dobrym slova smyslu)! Zakončení: (abych moc neprozrazoval) No comment. A celkem?: do dokonalosti tomu trochu chybí, ale jinak nadprůměr, nadprůměr, nadprůměr. Lhurgoyf: +1 ()

SkyLukey

Každým pádem jeden z nejlepších filmů 21. století a nejspíš můj best ever movie. Opravdu neskutečný filmový zážitek. Donnie Darko mě řekl bych duševně poznamenal. Řekňete mi, který film má takovou atmosféru? Žádný. Donnie Darko je dokonalý ve všech ohledech. Charaktery, scénář, režie, dialogy a především výborná hudba. Určitě kultovní snímek. Škoda, že jen málo lidí v něm najde takové zalíbení jako já. Raději se běžte dívat na Supermana a Batmana. Tomuhle já říkám Film s velkým F. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz