Anakonda

Do hlubin amazonského pralesa se vydává výprava dokumentaristů, vedená profesorem Stevenem Calem, aby našla tajemný indiánský kmen Širašama. Cestou expedice neplánovaně získá dalšího člena, lovce Paula Saronea, který chytá hady pro zoologické zahrady a jeho loď uvízla v hustých kořenech. Paul jim vypráví indiánskou legendu o obrovském hadovi, události v džungli však dávají tušit, že by nemuselo jít jen o mýtus. Krátce po vyplutí se Steven ocitne v ohrožení života, když při pokusu uvolnit zaseklý lodní šroub vdechne vosu. Sarone provede tracheotomii. Zachrání mu tak život, znamená to však, že se výprava musí vrátit a dopravit Stevena do nemocnice. Sarone navrhne plavbu zkratkou, kterou prý dobře zná, a výprava v tísni neochotně souhlasí. Nový směr plavby se jim však stává osudným. (TV Nova)

Oskar odpad!

Zpočátku se Anakonda tváří jako sympatická dobrodružná taškařice, jako je Mumie nebo Godzilla, ale postupně vám začne tuhnout úsměv na rtech a jste svědky nechtěné parodie, filmu, který je tak neuvěřitelně hloupý, že mě napadlo, jestli to nenapsaly nějaké děti. Naprosto všechny scény s hadem popírají zákony fyzikální, zákony přírody i vkusu a rozesmívají špatně provedenými triky. Také lidské scény jsou neuvěřitelně schematické, naivní, překonstruované a trapné (hodně to připomíná Ostrov doktora Moreau s Marlonem Brandem a Valem Kilmerem). S každou další minutou bude vaše mínění o tom filmu klesat a klesat. U mě kleslo až na samotné dno, takže 0 % ()

movie

Poměrně slušné béčko s jednou moc pěknou "blinkací" scénou a úvodním výstupem Dannyho Treja - jinak ale hady moc nemusim! ()

Lateef

"Ahoj Paule, přepínám." "Ahoj anakondo, chceš se nažrat?? přepínám." "Jasně a čeho?? přepínám." "Mám plán, banda tupců vyráží nahoru po Amazonce, já na ně udělám past, jakože mám porouchanou loď a oni mě vezmou k sobě na palubu a já je navedu přímo k Tobě do tlamy, přepínám." "Oukej, takže stačí se líně válet po březích a počkat na Vás v tý spojce?? přepínám." "Jo, přesně a budeš mít žrádlo na rok, přepínám." "A co bude pak, Paule?? přepínám." "No pak Tě budu lovit, přepínám." "Jak lovit, Ty mě nejdřív nakrmíš a pak ulovíš?? přepínám." "Jo, přepínám." "Ty hajzle!! Zabiju Tě!! přepínám." "Polib si, uklohním si Tě k vobědu, přepínám." .... tak nějak takhle musela proběhnout před natáčením tato fiktivní konverzace mezi lovcem hadů Paulem Saronem(Jon Voight) a ústředním plazem, protože jinak bych si musel myslet, že scénář je nejprimitivnější a nejstupidnější!!! To snad ani není možný, jak se nechají Ti blázni zlákat lstivým Saronem, který je mimochodem ďábelštější a hrozivější než samotný had!! Katastrofa!!! Herci až na Voighta(a malý výstup Danny Treja - tomu jsem ten strach věřil) tragičtí!!...Anakonda není až tak špatná, ale většinou špatně zabíraná, občas hnusně digitální, občas hezky digitální!!! Mnoho nepochopitelných děr ve scénáři(i když tu fintu s lodí a vodopádem jsem asi pochopil...totiž v podpalubí lodi je antigravitační zvedák a ten ji dokázal vyzdvihnout na ten asi dvacetimetrový vodopád nebo jinak nechápu, jak se ta loď mohla dostat nahoru nebo proč vůbec plula k vodopádu, pak zpět, prostě tuhle pasáž točil Pat a Mat)...zkrátka a dobře, tohle se nepovedlo a já s hrůzou oznamuji, že toto veledílo má pokračování!!! Ale o tom až příště(jdu hledat to jaguáří oko, prej je to pochoutka...) 137 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Wade Wright

Dnes už kultovní céčko s hvězdně nabitým obsazením. Nesmrtelným modelem hada, člověkem jemuž vypadla uspávací šipka ze zad a hodně wtf kamerou, která nám ukazuje třeba pohled v hadovi. WTF! ()

pan Hnědý

I přesto, že jsem fanouškem béčkových hororů, jako je Resident Evil jsem tohle nepřekousnul. Popcornový klišé horor bez špetky atmosféry, napětí a strachu. Tupý scénář, který by nevešel ani na stránku A4 a to herecké obsazení a "vystrašené" tváře, které u někoho fungují mě nepřijde ani vtipné. Podprůměrně zdlouhavé a film trvá jako dva klišé horory po sobě. ()

EdaS

Slušné obsazení (nebo spíš mám napsat potrava?), sice místy trošku nudné, ale jinak pohoda. Béčková pohoda, samozřejmě. ()

xxmartinxx

Je to tak špatné, až se na to dá koukat. Anakonda honící hrdiny po pralese, která je sežere, vyzvrátí a sežere další... no, není to k nakousnutí? ()

dobytek

Jako puberťák, jsem já blbec na to šel do kina. Tenkrát mě na filmu zaujala akorát Jennifer Lopez a na velkym plátně některý scény s tim hadem taky vypadaly docela efektně, ale stejně jsem litoval, že jsem na to chodil. Pak jsem to viděl po pár letech v televizi a nezaujalo mě na tom už vůbec nic... ()

BadoXXII

Vôbec nie také hrozné zvieracie béčko. Pár dobrých nápadov, zaujímavé herecké obsadenie a slušné efekty. Pravdaže, je to dosť tupé a správanie anakondy je veľmi prehnané (jej rýchlosť a škrekot). ()

Shit

Tohle jsem viděl v dětství ještě na VHS a tehdá se mi to hodně líbilo, vždycky to na mě působilo celkem dobrou atmosférou a musim se přiznat, že i teď, po těch letech, to mam pořád docela rád a stále na mě Jon Voight působí jako neskutečně skvělej záporák. Podle mě by si to zasloužilo vyšší hodnocení, i když to neni žádná extra bomba ()

Morien odpad!

Musím přiznat, že když jsem ve vysílání televize Nova zahlédla tento skvost a slyšela jsem dabovanou Jennifer Lopez, anšto říká "Neboj se, bejby", tak že to pro mne znamenalo silný otřes a výrazný milník ve způsobu vnímání filmu. ()

choze

Slušně natočená skrumáž motivů a scén, které v podobném filmu očekáváte, ale bez výraznějšího napětí. Jak jsou anakondí killy počítačové, tak jsou efektní, utkví různé nápady a detaily (třeba vyskakující hřebíky při úvodní Trejově smrti) a Jon Voight je hajzl par excellance (a upomíná na jiný slavný říční biják, kde hrál opačnou roli). A kdo by nechtěl podniknout podobnou výpravu po zamlžené řece do nitra tajemné džungle s totemy, vraky, přehradami... a obřími anakondami. ()

Sarkastic

Hm, takže další film, kde se vyskytuje nějaká hrozná potvora. Proč to pořád někdo točí? No tak promiňte, ale ať už vypadá Lopezová jakkoliv, hrát prostě neumí. On the other hand, tu 1* prostě musím dát, nemohl jsem se ubránit smíchu, jak to bylo trapné. ()

Gilmour93

Na plakátu stojí: „Anakonda - Vám vyrazí dech.“ No leda, že by ji někdo chytl za ocas a praštil vás s ní přes záda.. Jako horor čiré utrpení, jako komedie naprosto úchvatné (vyblinkaný Voight, anakonda na souši rychlá jako průjem po kile třešní a litru mléka), ovšem sto tisíc USD za sekundu digitálního plaza se mi zdá krapítek moc. Osobně si myslím, že osm metrů zahradní hadice a klubko motouzu na vodící šňůrky z OBI by vyšly o něco levněji a efekt by byl stejný. Pokud se budeme bavit o kvalitách filmů, ve kterých je hlavním hrdinou útočící dlouhý had, tak u mě zatím vedou ty s Roccem Siffredim.. ()

Hal_Moore

Tak tedy, Anakonda není velmi dobrý film. Ale i přes to dokáže celkem slušně pobavit. A to snad je u takového typu filmu to hlavní. Zcela zasloužené 3*. Nejlepší byl stejně Danny Trejo. ()