Reklama

Reklama

Pán šelem

Trailer

Obsahy(1)

Maax, nejvyšší kněz kultu boha Ara je pro svou zálibu v dětských obětech poslán králem města Aruk Zedem do vyhnanství. Pomstychtivý kněz vyšle jednu ze svých tří čarodějnic, která těhotné královně kouzlem odejme ještě nenarozené dítě. Zabít jí ho ale zabrání náhodný svědek, který je pak vychová jako vlastního syna, kterému dá jméno Dar. Během dospívání Dar zjišťuje, že má schopnost telepaticky komunikovat se zvířaty a potom, co barbarský kmen Hunů v čele s Maaxem vyvraždí Darovu vesnici, obklopen zvířecími spolubojovníky vyráží na cestu za pomstou, na níž ho čeká i odhalení tajemství jeho původu. (choze)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (113)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Light verze Conana, stavějící hlavně na hezčí ženské hrdince a roztomilých fretkách (zaslouživších se o nejdojemnější scénu filmu, možná i slzu uroníte). Možná právě tyhle filmy sledované v dětství způsobily, že tahle forma je pro můj neoblíbený fantasy žánr (opravdu ho nemám rád a číst podobný příběh v literární podobě bych považoval za nezasloužený trest) docela přijatelná. V dětství jsem to určitě viděl (vybavuje se mi sebeobětovací scéna na pyramidě - udivuje mě, že ne vnady Tanyi Roberts), v paměti mi však utkvěl spíše tuším že až třetí díl (ten, kdy se dostanou do naší současnosti). Dneska se mi to zdá již notně naivní ale hlavně zbytečně natahované. Klidně z toho mohlo být minimálně 30 minut vystřiženo a o nic by jsme nepřišli. Strašně se mi líbili netopýří humanoidi, scéna kdy nás s nimi film seznámí má fakt koule a je dost strašidelná. Inu, Coscareli se nezapře. ()

Chermy 

všechny recenze uživatele

Upřímně řečeno, možná byl Connan lépe financovaný, možná byl méně béčkový.....ale já na Pánovi šelem vyrostl a celého Barbara Connana jsem nikdy nemusel. Příběh tak krásně naivní o bojových scénách ani nemluvím, ale všiml si někdo té krásné souhry hudby a kamery? Dnes se říká, že epické fantasy filmy kradou z Jacksonova Pána Prstenů, ale co s kamerou dovedl v roce 1982 John Alcott, není o nic méně fascinující! Nostalgický pný počet a vůbec se za to nestydím! ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Vezměte si Jestřábí ženu, uberte napětí, cit pro historii, hezkou krajinu a dobré herce, přidejte parádní záběry lasiček, pumy a dravce, trochu násilí abychom tuhle pohádku oddělili od dětí, naštěstí i trochu solidní erotiky, špatné herecké výkony a přeplácanost veškerého děje, a dostanete západoněmeckou blbost s americkým kapitálem. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

S Pánom šeliem ma nespája žiadna nostalgická spomienka, až sa divím, že som vlastne o existencii tohto filmu dlho nevedel. Vcelku vydarené fantasy má dve hlavné zápletky, čo znamená, že má aj dve rozsiahle finále a aby toho nebolo málo, tak nesmie chýbať ani srdcervúci, ale funkčný, epilóg. Nechýbajú tradičné obohraté klišé, ako keď záporák môže desaťkrát niekoho zabiť, ale stále sa niekam pozerá, niečo povie, až v tom "v poslednej chvíli" pribehne hlavný hrdina a obeť zachráni. Kauzalita sa taktiež nedrží striktne logiky. Každopádne na rok vzniku veľmi slušné, v podstate non-stop akčné. ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

"Aňblvívlbl", som šokovaný, čo dokázali natočiť v 70. a 80. rokoch. Toľko nezmyslov kinematografia mala najmä na tieto všelijaké dobrodružné, fantasy, či sci-fi žánre, že sa divím, že niekto ešte dnes na to dokáže spomínať ako na zjavenie. To, že sa jedná o Béčkový film zistíte veľmi rýchlo, mne bolo sympatické to, že tam zvieratá spolupracovali s človekom, že tam bola sexica Tanya Roberts, ktorej vtedajšia krása mi ešte dnes priam vyráža dych, no film ako taký má nezmysly, napríklad to, ako orol, či sokol, neviem už presne, čo za zviera tam bolo, ale myslím, že orol, zachránil asi 10 ročné dieťa a odletel s ním v zobáku. Záverečný boj mi prišiel ako z Pána prsteňov, akurát nudnejšia verzia a celé ako film akoby bez príbehu, no nič, na toto ma nabudúce asi neprehovoríte. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (12)

  • Producentovi Dinu De Laurentiisovi se film líbil natolik, že Coscarellimu nabídl režii filmu Ničitel Conan. Coscarelli to odmítl, jelikož se mu nelíbil scénář. (mi-ib)
  • Darův černý tygr je ve skutečnosti obyčejný pruhovaný tygr obarvený na černo. Když se tygr napil, tak se mu barva smyla, proto jsou kolem huby vidět jeho přirozené pruhy. (mi-ib)

Související novinky

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Reklama

Reklama