Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

agentmiky

Kdybych tento film měl vyjádřit jedním slovem,řeknu brilantní.Výborná hudba a atmosféra.Skvělá Nicole Kidman,ale kdo mě nejvíce překvapil svým výkonem,byla malá holčička(Alakina Mann).Ta byla famozní.Nejvíce mě zarazil konec filmu,protože takový závěr jsem tedy nečekal,proto mě to potěšilo.Američané s koproducenty Španěly zase ukázali,že horory umí točit jako nikdo jiný.Hodnocení:90%. ()

NinonL

Nebylo to moc strašidelné, pominu-li skvěle zahranou roli Fionnuly Flanagan (starší služebná). Ale film příliš nepřehání, děj i efekty jsou přiměřené a chvílemi i uvěřitelné. Proto hodnotím nadprůměrně, přestože duchařské horory moc nemusím. ()

Turiec

Herecký koncert Nicole Kidmanovej, vynikajúca kamera a pointa, ktorá vám pravdepodobne nedá spať. Tak by sa v stručnosti dala zhrnúť charakteristika tohoto filmu. Dej je umiestnený do starého domu, ktorý spolu so svetlami sviečok, petrolejových lámp a s hudbou i zvukmi vytvára tiesnivú atmosféru. Hmla neustále obklopujúca dom oddeľuje dva prelínajúce sa svety a ešte zvýrazňuje atmosféru. A nad všetkým vyniká Nicole Kidmanová ako Grace. Jej herectvo je postavené čisto na mimike tváre a občas prerývanom dychu. Hoci v celom príbehu vystupuje 14 postáv, dá sa povedať, že väčšina deja leží na pleciach Grace, pani Millsovej, Anne a Nicholasovi. Filmári dosiahli ťaživú, postupne gradovanú atmosfére strachu, úzkosti a ohrozenia bez špeciálnych efektov a kvapky krvi. Zo samotného netrilerového záveru behá mráz po chrbte asi ešte viac ako z častí stupňujúcich napätie. Občas je však tej dusnej atmosféry príliš (aspoň na môj vkus). Okrem výborných hereckých výkonov treba pochváliť aj réžiu, strih, hudbu a kameru. Režisér Amenábar sa prejavil ako filmový multitalent, pretože ešte okrem scenára urobil aj hudbu. Nechávam ***** za to, že tento príbeh je pravdivý a mnohí si naň spomenú, keď príde ten správny čas. Tak ako Grace učila svoje deti o pekle a očistci a o druhom svete, nesie zodpovednosť za ich výchovu a svetonázor. Niekomu trvá veľmi dlho, kým pochopí to, čo museli pochopiť hrdinovia na záver. A dúfam, že vďaka tomuto filmu to pochopia. Pri druhom pozeraní som si ho vychutnal ešte viac. Vedel som ako sa dej skončí a mohol som sledovať, ako to postupne všetko do seba zapadá. Upozornenie: Ak sa zvyknete báť, nepozerajte. Ak to už začnete pozerať, tak to dopozerajte. POZOR! Budete nútený premýšľať. A to niekedy bolí. ()

Korbitch

Jeden z filmů na jedno zhlídnutí. Ne že by byl špatný, to rozhodně ne. Jen když znáte pointu jako v Šestém smyslu, nemá cenu už na to koukat znovu. ()

Paxxx.cz

Musím uznat, že průběh filmu mě úplně nechytl. Našlo se zde několik povedených scén a klasických lekaček, ale konec skutečně nemohl být lepší ani překvapivější- 80%. ()

SaNcHeZ_cz

Skvělá režie, výborný vizuál, zajímavý příběh, pro mě poněkud otravná Nicole Kidman a inteligentní pointa. Amenabar opět boduje. ()

RasputincZ

Čekal jsem spíš další kvalitní horor ze španělské filmové tvorby na základně některých místních komentářů. Byl jsem připraven na dávku hutné atmosféry a napětí, ale dostalo se mi rozvláčněné, místy dost nudné konverzačky s pěkným interiérem, který měl diváka zarazit do židle Shyamalanovou pointou s Šestého Smyslu. U mě se tak nestalo. Nicole Kidman je v roli matky přesná jak hodinky, ale to je tak vše. Amenábar natočil řemeslně dobrý thriller, ale atmosféra mi přišela mnohem lépe vystavěná například u Baynovoa Sirotčince. ()

Tayen

Důkaz, že i bez super efektů a krve se dá natočit skvělý horor. Hutná atmosféra, ostrov v mlzle, vystrašené děti, nervní osamělá matka,co čeká na svého manžela, až se vrátí z války. Duchařský filmeček, o kterém si myslíte, že víte všechno a pak BUM, ono je to úplně jinak. Skvělý film z nedávné historie, který musíte vidět, kam se hrabe Texaský masakr. Dala bych 4*, ale já prostě nemám ráda Nicol Kidman, ona to je asi skvělá herečka a nemůže za to, ale já ji vidět nemusím. ()

Lukrecie

Mě to tedy nenadchlo, velmi rozvláčné, téměř žádné napětí, i když závěr byl zajímavý, nemůžu dát víc než 3*. Souhlasím s komentářem gouryella. ()

Praxis

Podobných bubu baráků je všude spousta, a ono velké překvapení jsem prohlédl už zhruba v půlce filmu a nějak mi to potom přestalo bavit. Prostě průměr. 55% Ovšem Kidman je skvostná. ()

Popluh

Geniální film, jehož pointa dává Shyamalanovy ve vrcholné formě tvrdý direkt a vítězí na K.O. Navíc jsou Ti druzí výjimeční tím, že se polovinu filmu bojíte, ale po závěrečném rozuzlení vůbec, což se mi u hororu, který hodnotím pozitivně stalo vůbec poprvé. Smekám... ()

GodComplex

Excelentni horor, ktery je temny i strasidelny aniz by u toho nejak zvlast tlacil na pilu. Spiritualni horory, ktere funguji na mentalni urovni jsou vzdycky nakonec mnohem efektivnejsi, nez gore-festy, ktere se snazi pumpovat brutalitu. Nicole Kidman je fantasticka herecka, lokace stareho baraku a predevsim mlhaveho okoli jsou dokonale a k tomu chytry scenar - skoro za 5*. Skoda, ze Amenabar zacal pozdeji ztracet cast zbytecnostmi typu Hlas more. 8/10 ()

aluna

Žádný laciný lekačky, žádná krev, žádný extra trikový vychytávky, znetvořený ksichty a všechny tyhle trendy moderní doby, který pro mě žánr horor nepatřičně posouvají do žánru komedie. SPOILER: Jen čistá smysluplná a poctivá duchařina, kdy nálepka "Ten druhý" drží všude, kam se připlácne, s obsahem několika věcí, který mě děsej nejvíc - smrti, hutný atmosféry a dětí. Dušička ve mně byla pěkně malinká a byla jsem mrtvá strachy. Ona "nečekaná" pointa byla snadno čekatelná jen pro toho, kdo si nepočkal a nedočkavě si předem přečetl, že je nečekaná. To se pak dá čekat, že očekávate neočekavatelný. Strachy jsem ani nečekla...Jo a hrozně se mi líbila ta holčička, jak o všem hezky přemejšlela, jo, křesťanství je děravý jak ementál... ()

MikO_NR_1909

Výborný horor plný duchov s prekvapujúcim záverom plných desivých momentov. Podobné ako Šiesty Zmysel. Po celý čas veľmi napínavé. ()

jondzavid

Aj na podruhé som si 4* hviezdy potvrdil. Výborne vystavaná atmosféra, slušný (nad)štandard Nicole Kidman, pomalšie tempo na začiatku vystriedané pôsobivo mrazivým finále, proste jeden z najlepších strašidelných domov od klasickej verzie Haunting. A je fajn, že niekto po tých nevydarených strašidelných pokusoch ako nový Zámok hrôzy, Rose Red (ok posledná hodina ušla), House on Haunted Hill alebo nudná séria Amityville nakrútil kvalitný film - najlepšie prirovnanie čo mi napadá je, že the others sú pre horory o strašidelných domoch tým, čím sú Piráti Karibiku pre pirátske filmy. ()

numi

Kvalitní strašidelný film se silným příběhem, který by však byl ještě silnější, kdyby až příliš nečerpal z jiného, podobně vyprávěného snímku. Však uvidíte sami. Ke skouknutí totiž vřele doporučuji, protože Nicole Kidman se umí bát na jedničku a vy se budete bát taky. To si pište. [srpen 2005] ()

buldock

Mrazivý , neskutečně atmosférický a excelentně vypointovaný horror , stavějící na výborném scénáři , povedené gradaci , skvělé režii a charismatu krásné Nicole Kidman. Opravdu obrovský zážitek nejen pro fanouška tohoto žánru. Film: 90% ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“