Tanec s vlky

• USA Dances with Wolves (více)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiální text distributora)

skepticka

Costner dokázal,že je viac než len dobrý herec.Krásny príbeh,ktorému nejde vytknúť skoro vôbec nič.Videla som niekoľko krát a ešte určite uvidím. ()

sona.1990

Nejkouzelnější na celém filmu je jednoznačně Podkolenka, takže si asi umíte představit, jak těžce jsem nesla její konec. Kdybych film měla ohodnotit jedním slovem, asi bych použila ZAJÍMAVÝ. Na začátku jsem měla velký problém soustředit se, ale s přibývajícím časem a s větším počtem postav můj zájem rostl a od návratu pro deník mě film zcela pohltil. Jsem opravdu ráda, že jsem ho nevypnula hned po nandavání boty v úvodní scéně. ()

SKl247

Pekné. No to je asi tak všetko. Film ma ničím neobohatil ani nepobavil. Dej predvídateľný a Costnerove poznámky z denníka o tom, že netuší, čo ho čaká, vyznievajú o to trápnejšie. Osobne by som radšej strávil 3 hodiny pozeraním Winnetou, ktorý pojednáva o podobnej tématike, no aspoň sa človek "pobaví" (vrámci možností filmu zo 70-tych rokov). ()

jakup57

Konečne som si pozrel DC verziu. Už po prvej projekcii SE verzie bolo moje hodnotenie jednoznačné, na 5 *. Teraz, po zhliadnutí DC verzie, ma to láka pridať pomyselnú šiestu hviezdičku...:) Film patriaci do mojej top 10tky... ()

Robino15996

WAU !!! Najprv som rozmýšľal si sa mi vôbec oplatí zabiť 4 hodiny z piatkovej noci aby som si pozrel film o Costnerovi a indiánoch...po dopozeraní filmu som si uvedomil, že lepšie strávenú piatkovú noc som už dlho nemal. Tento film mal všetko čo stopercentný film má mať a hlavne mal Costnera čo hovorí za všetko. 100% ()

Bosh1207

Po hříchu jediný Kostnerův režisérsky dobrý film. Nikdy po té už něco takového nezopakoval :-(. Ovšem toto je OPRAVDOVÉ dílo! Skvělý scénář uchopil bravurně, doplnil přenádhernou hudbou Johna Barryho a sám zahrál také mistrovsky. Atmosféra celého snímku mě po každé uchvátí a pohltí - od začátku až do konce. Jasných 10/10. ()

Guly Guly

Na pozadí skvělé hudby Johna Barryho jezdí poručík Dunbar nekonečnou zvlněnou travou, miluje Stojí s pěstí a nalézá smysl života. Film mě uchvátil už jako kluka a vždy, když si ho po letech pustím, je to pořád stejně silný zážitek. Jeden z mých top 5 filmů!!! ()

Gemeroid

Mám rád seriál Volejte Saula, takže tento film byl povinnost. Viděl jsem ho jako malý pulec a moc se mi líbil, byl jsem zvědavý, co z něj udělá bezmála padesát let a ejhle, pořád je to skvělé. Přátelství náčelníka Apačů s Oldou Šetrným bude asi fungovat vždycky. Perfektní příběh, kamera a i když na to koukáte v kuse týden a půl, stále vás to baví. Půlku filmu je Kevin sám doma, pak si najde kamarády - rómy z nedaleké osady, s Šukajícím psem vedou dlouhé rozhovory, hulí u toho kdejaké svinstvo, pak se ožení s fisting squaw, postřílí pár bizonů a jede do prdele. Film jak má být. Pět hvězd. ()

Sashmen13

Rozhodně jedinečný pohled na historii amerického kontinentu. Lidé, zvláštní lidé, to je to co tenhle film tvoří, snad jen pár hloupých věcí (tak pozdě a indiáni bez pušek? ts ts) a konec ve kterém je USA skoro satan. Přitom předtím byl film realný, nesnažil se podávat věci černobíle, ale, nevydrželo mu to. Věrný oř a vlk jsou jen bonus! ()

Bogrant

Oživenie už takmer mŕtveho žánru. Krásny snímok s dojemným príbehom, výborne zvoleným prostredím, podmanivou hudbou, ktorý už navždy zostane pýchou a vrcholom kariéry jedného výborného herca, a ako sa ukázalo, v tomto prípade i režiséra. Costnerovi nikto neveril, ale vytvoril film, na ktorý sa nezabudne. ()

Oxiduji

Nádherný film, vyšperkovaný do posledního detailu. Ve světle pozdějších počinů páně Costnera, až nepochopitelné vzepětí...rozhodně doporučuji nezkrácenou verzi, která hodně dovysvětluje děj. ()

motyka52

Tanec s vlky by se dal sledovat beze zvuku a bylo by to nádherné. Tanec s vlky by se dal poslouchat bez obrazu a bylo by to nádherné zrovna tak. Dokonalá symbióza. Příběh je sice poněkud předvídatelný, ale pomalé vyprávnění mu prospívá. Akce není mnoho, ale o ní tenhle velkofilm není. Tady se člověk nenudí. Tady se člověk kochá. ()

MartinNewman

Dokonalá věc kterou není třeba dlouze pitvat. Stačí se pohodlně uvelebit, otevřít dobré víno a užít si to. Kdo nemá v hlavě nasrá.., tak cítí skvělou filmařinu v každé minutě tohoto jedinečného díla. ()

quokam

Za mne urcite nejlepsi indianka. Ve srovnani s mayovkami pusobi realisticky. Teda pravda ze ve srovnani s mayovkami pusobi realisticky i animovana snehurka. Za mne tedy realistickych sto pro. ()

cheesephobia

Liberáli povedia, že hlavná postava je typickým príkladom archetypu "bieleho spasiteľa", keďže John Dunbar sa rýchlo spriatelí s Indiánmi a nakoniec sa stane ich hlavným protektorom a osloboditeľom. Tento druh zápletky je mimoriadne obľúbený v mnohých starých amerických filmoch. Konzervatívcom by sa mohlo zdať, že film heroizuje a romantizuje Siouxov, hoci išlo o najkrvilačnejšie zo všetkých domorodých kočovných kmeňov na pláňach, ale nie o environmentalistov. Podľa mňa Tanec s vlkmi pomohol zlepšiť obraz pôvodných obyvateľov Ameriky a zničil klasický xenofóbny konflikt medzi vlastným a cudzím. Protagonista sa spriatelí s vlkmi a potom s indiánmi a spoznáva ich kultúru a zvyky. Uvedomuje si, že Indiáni nie sú takí strašní divosi, ako si zvykol myslieť. John sa zamiluje do bielej dievčiny, ktorá sa rovnako ako on stala súčasťou indiánskeho kmeňa. Na konci sa musí rozhodnúť medzi známym a morálne správnym. Možno tento film pomohol v boji proti dehumanizácii, neviem. Ale pre mňa zostane navždy v pamäti ako vylepšená verzia "nesúď knihu podľa obalu". Tento film oslovuje niečo hlboko v ľudskom vnútri. ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (více)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (více)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (více)