Zbytek přeživších lidí žije v osadách podobných těm z časů Divokého Západu, jenom se stopami moderní civilizace. Křehká existence lidstva je navíc pravidelně vystavována těžké zkoušce - samozvaná armáda bojovníků, kteří si říkají Holnisté, napadá jednotlivá města a vysává z nich život. Požadují nejen potraviny, ale také silné muže jako vojáky do svých řad. Holnisty vede krutý a despotický generál Bethlehem, který se rozhodl, že nemilosrdným terorem dobude svět. Zpustošenou krajinou projíždí tajemný tulák se svým mezkem, který si na živobytí vydělává přednesem Shakespearových dramat. Při jednom svém vystoupení je proti své vůli zrekrutován do Bethlehemovy armády. Během výcviku se mu podaří uniknout a schová se do havarovaného poštovního vozu. Aby nezmrznul, vezme si na sebe uniformu mrtvého pošťáka. S cílem najít živobytí přichází do městečka Pineview a tvrdí, že je skutečným poštovním úředníkem obnovené vlády Spojených států. Začíná mezi lidmi opět šířit naději a jednotu. Je ale jasné, že nejvyššímu veliteli Holnistů a dosud neomezenému vládci v kraji se nic z toho nebude ani trochu líbit... (TV Nova)

Zabriskie

Nevím proč je tento film tak moc kritizován. Je to typická americká vlastenecká slátanina, která vás občas naštve svojí patetičností, ale dá se na ní koukat. Takových filmu je ale spousta (Armageddon, Den nezávislosti, Patriot...), tak mi není úplně jasné proč se všichni ztrefují zrovna do Postmana. ()

-=Baraka=-

"věřím ve Spojené státy!!"- s jakou lepší větou na rtech by mohl hrdina nečekaně nabýt nové síly a dát záporňákovi co proto?:-)) Dvě hvězdičky si může přičíst každý, kdo se právě zbláznil do Falloutu a Vodní svět i šíleného Maxe už viděl ()

Naihonn

Co říct. Asi to, že se rozhodně nepřipojím k hodnocení zde podle názoru většiny. Podle mě dost dobrý film. Rozhodně ne po všech stránkách, ale nudným bych ho tedy rozhodně nikdy nazvat nedokázal. A má to každopádně i svůj náboj. Není to ryzí umělecké dílo, ale já se na to jednou za čas podívám rád. ()

Aaron_Hill

Dovolim si ostře nesouhlasit. Tento film opravdu není milník světové kinematografie, ale pořád je o hodně lepší než většina toho co v TV nebo v kinech můžete dnes vidět. Nabízí se srovnání s Vodním světem a proč ne. Mám rád sci-fi a poskatasrofická dramata zvlášť, Vodní svět dominuje svou výpravou - Postman nečím blíže nespecifikovatelným. Dobře, nejde o nic světoborného a určitě šel snímek natočit mnohem kvalitněji, spousta scén mohla být vypuštěna, stejně jako spousta nelogických postav, které se spíš na rozvoji příběhu podílí na matení diváků, ale budiž. Klišé. Celý námět je klišé, o tom není sporu, klišé se vyskytuje v tolika částech, že nemá smysl se o něm rozepisovat, ale na druhou stranu - v hodně situacích se nedostavilo. (Musíte uznat že Costneruv mezek nedopadl právě podle hollywoodskych norem.) Závěrem, pokud bude tento film běžet v tv, nedejte na zdejší názory a hodnocení a vytvořte si vlastní, protože je spousta horších filmů s vetsim hodnocení. ()

bocy

Trochu dlhý, ale podľa môjho názoru celkom pekný film o odvahe a snahe niečo dosiahnúť a vybudovať. ()

Turtle

Tento film je podle mne silně podcěňovaný. Uznávám že je šablonovitý a narvaný americkým patriotismem. Ale na druhou stranu je plný dobrých hereckých výkonů a děj člověka chytne. Navíc je dlouhý (tak to mám rád) ()

Zofan

Film se mi líbí už hlavně kvůli prostředí, ve kterém se odehrává. Souhlasím absolutně s Tosim - takovéhle hodnocení, jaké se mu dostává, si nezaslouží. Naopak je dobré udělat si vlastní názor a nejít s davem. ()

bernau84

na to jak tu kdekdo píše že je to kejda peču! mě se to celkem líbilo... pár hluchých míst (pracovní tábor) ale jinak na to jaký to byl propadák a jak se o tomto filmu mluví celkem solidní zábava! Pořád je to lepší než vodní svět... a dát tomuto odpad? skutečně nevím na co se dotyčný dívá a jaký má úsudek, odpadové filmy jsou odpadové už od začátku a stačí vidět kousek a chce se vám zvracet nebo se stydíte - u tohodle se nedá říct ani jedno - odpad je pro mě kameňák nebo jak ukrást dagmaru ale ne postman. A k tomu "vlastenectví" - existuje více filmů co rvou lidem do hlavy jak všichni milují USA a to mnohem hrubějším stylem - Patriot s melem gibsonem je jasný příklad... a co třeba Simpsonovi , tam je propagace USA evidentní až to smrdí i když se u toho směju, furt mě to štve. Zas tolik se v pošťákovi nemele o jejich zemi - a když jo dá se to pochopit je takřka konec lidstva a on roznáší poštu v neexistujícím státu na který si pamatuje a ty vzpomínky jsou příjemné ... pochopitelně... když je v usa asi nebude mít na rukávu vyšitou gruzínskou vlajku... ()

Foglis

Mě ten film vůbec nepříjde špatný. Je pravda, že jsem ho viděl naposledy v době vzniku, ale špatný dojem ve mě nezanechal. Nepatřím mezi ty co na Costnera už dávno zanevřeli. ()

ixel1

Možná až moc dlouhé, několikrát jsem měl nutkání to vypnout, ale přesto mi to nějak nedalo, protože děj byl po celou dobu zajímavý. ()

Planchet

Tak tohle je snad nejnedocenější snímek, který jsem kdy viděl... Nechápu kde se bere averze tolika diváků, k tomuto pro mě postapo skvostu. Dobrá máme zde patriotismu a amerických vlajek na tři dokumenty o WTC, chvílemi blboučké scény a krapet naivního chování některých postav. Oproti tomu tu máme skvěle zahraného hrdinu, nehrdinu, geniálního padoucha a jeho osobního kleštěnce, krásné prostředí a naděje na lepší budoucnost, že by ste jí ani na Tatrovce neodvezli. Je třeba si prostě uvědomit, že je to pohádka zasazená do postapo světa. Pro mě osobně pohádka nádherně vypiplaná, příjemně roztěkaná i napínavá a jak už to v pohádkách bývá s dobrým a uklidňujícím koncem, tak jak to má být..... ()

lucastej

Mně se ten film líbil, je to rozhodně jeden z těch lepších postapokalyptických filmů, i když patos a americké hurá-vlastenectví tam v několika scénách strašně bijí do očí. (Pošťák na koni s americkou vlajkou zpomaleně projíždí kolem farmy, odkud na něj kouká malý kluk s očima navrch hlavy. U-S-A!) Bohužel už morálně zestárl, vznikl ještě před masivním rozvojem internetu - dnes by lidé místo pošty spíš obnovovali počítačovou síť přes solární napájení :). ()

nicky.2000

Tento film sice nepatří mezi Costnerovy skvosty, ale je pro mě dodnes záhadou, za co že si zasloužil Zlatou malinu. Myšlenka není vůbec špatná, zpracování... zvláštní? Možná to chtělo trochu urychlit děj, vynechat některé zdlouhavé a nicneříkající pasáže. Ano, hluchá místa tam jsou, ale je jich skutečně tolik, aby bylo toto dílo naprosto zatraceno? Nemyslím si. ()

pekkanik

Inteligentný a pútavý príbeh o rekonštrukcii najlepšej a najstatočnejšej krajiny, výborné herecké výkony, trojhodinová dĺžka filmu je primeraná, množstvo pátosu tak akurát. Bohužiaľ, všetko je naopak. ()

Save77

To byl první film, kde mi můj oblíbený Kevin Costner lezl děsně na nervy. Velké zklamání! :-( Takovou "umělinu" jsem tedy nečekala. ()

Adhemar

Nechápu záporné hodnocení kritiků, odborníků i diváků. Já jsem film poprvé viděl snad ve 12 a už tehdy se mi strašně líbil. Mám rád postapokalyptické filmy a tento je dle mého na rok výroby nadčasový. A možná i nějaká ta skrytá myšlenka tam je. ()

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western