poster

Zběsilý útěk

 • USA

  Running Scared

 • Německo

  Running Scared - Renn oder Stirb

 • Německo

  Running Scared

 • Slovensko

  Zbesilý útek

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2006, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • imf
  *****

  Paul Walker konečně uhodil hřebíček na hlavičku, když si plácnul s Waynem Kramerem. Running Scared nabízí za málo peněz hodně nadávek, brutality a necenzurovaných dějových zvratů. Jestli máte chuť na stoprocentně politicky nekorektní a mírně old school zábavu, která umí být proklatě "eye-candy", pak byste se neměli nechat odradit českým názvem, ani ex-slušňákem z Rychle a zběsile a poctivě si stoupnout do fronty. A pokud nevěříte, stáhněte si třeba trailer a pak si to peklo představte v pečlivě dávkované dvouhodinové verzi. Tohle není bezkoncepční Domino. Wayne Kramer ví jak dojet do cíle se spokojenými cestujícími, i když je fakt, že tu poslední zkratku si odpustit mohl, ale na klopýtnutí má čas od času právo každý. (90%)(24.5.2006)

 • Adrian
  ****

  Whoaaa. Na túto noc v New Jersey (alebo v Prahe? ;-) ) tak skoro nezabudnem. Už od úvodnej prestrelky až do samotného konca (s takmer "burtonovskými temne krásnymi" záverečnými titulkami) je film hlavne po formálnej stránke nabitý nápadmi a ľúbivými obrazovými vychytávkami v objeme, ktorý by kľudne postačoval aj na ďalšie tri filmy. Práca s filmovým priestorom a zvukom v akčných sekvenciách do vás pumpuje adrenalín každým frame-om. Nahustený scenár vám ponúkne kompletnú (logicky aj skratkovitú) jazdu temnou stránkou veľkomesta počas tmavej noci - od pasákov, cez gangy, slizkých policajtov až po perverznú pedofíliu, všetko zabalené v drsnom, hodne špinavom, verbálne dekadentnom a krvavom balení. Škoda záverečnej 15 minútovky, v ktorej scenárista Wayne Kramer podráža nohy výbornému režisérovi Wayne Kramerovi ;-) zbytočným prekombinovaním a "cuknutím" v samotnom závere, kde podobne ako v MI3, by som uvítal väčšiu "ázijskú nekorektnosť a odvážnosť" v zachádzaní s osudom hlavných postáv... . Veľmi slušné 4*.(14.5.2006)

 • brit84
  *

  Tenhle film je neuvěřitelná pakárna. Ještě nikde jsem neviděl tolik drsňáků pohromadě. Od malých děcek, přes všechny ženský a samozřejmě úplně všichni chlapi se chovají jako naprostí suveréni, kterým slovo strach nic neříká. Je přece tak normální a přirozený, když vám někdo do obličeje míří bouchačkou nebo když máte někoho zabít. Tenhle film od odpadu zachránil jen Roden, kterej byl fakt nechutnej a doufám, že tak mistrně to zahrál podle scénáře. Tenhle film si hrdě vystavím mezi největší sračky co jsem viděl.(18.6.2011)

 • Enšpígl
  ***

  Málokdo ví, že tenhle film byl inspirován mou proslulou honičkou na Žižkově za sousedovic synkem Koljou, který mě ukradl volnou vstupenku na MFF v Karlových Varech. Samozřejmě filmaři z mého příběhu udělali díky kameře a střihu docela slušně drsný akční film. Paul Walker se mě snažil napodobit co to dalo a rozhodně musím říci, že mu to šlo dobře. Ovšem můj konec honičky se značně liší od konce filmu. Já Kolju chytil a rozkopal jsem mu držku na kaši, bylu mu 7 let a tak jsem věděl, že vyhraji, ale pro jistotu jsem ho napadl ze zadu. Drsný příběh co? No, ale díky němu máte drsný film ! Když mě teď Kolja vidí dá se na zběsilý utěk, ale ani já si už pokračování příběhu nepřeji.(22.1.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Někam to zahoď a udělej pro mě něco - nezvorej to!" Ale kdyby to Joey nezvoral, tak by ten film o ničem nebyl a nemusel by se točit. Kvůli mě se tedy nemusel točit ani tak, protože zkorumpovaní poldové, ozbrojené děti, pomstychtivý pasák, naštvaní ruští mafiáni či suroví hokejisti sice v noci protnuli Joeymu cestu, celkem přitom přitvrdili muziku, ale mě to hledání ztracené bouchačky stejně většinou nudilo.(25.11.2016)

 • - Spoiler: Ve scéně, kdy je Anzor (Karel Roden) na hokejovém hřišti poprvé střelen, jedná se o pravé rameno. V dalším záběru je to však rameno levé. (Ignus.cz)

 • - České herce zastupuje v první řadě Karel Roden - na DVD ho ale paradoxně předaboval jiný český herec. (Siriuss)

 • - Lék, podle něhož najde Oleg (Cameron Bright) adresu bytu Deze a Adele, je Zovirax. Užívá se k léčbě oparů. (Othello)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace