Nově zvolená starostka rozhodla, že každý, bez ohledu na velikost, váhu, pohlaví, vzhled či fyzickou sílu, může vstoupit do místní Policejní akademie a po jejím absolvování se stát ochráncem pořádku. Když velitel akademie, major Lassard, spatří nové adepty na místa policistů, směsici roztodivných postaviček, podivínů, nemotorů a nekňubů, přikáže svým podřízeným, aby jim dali pořádně zabrat a vyhnali jim z hlavy přání být policisty. Každý totiž může kdykoli školu opustit. Z davu dychtivých čekatelů na policejní odznak postupně vystupuje do popředí několik svérázných figurek: mohutný a poněkud těžkopádný černoch Moses Hightower, háklivý na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlý imitátor zvuků Larvell Jones, drobná a nesmělá černoška Laverne Hooks s vysokým dětským hlasem, bojácný tlouštík Leslie Barbara, fanatický pistolník Tackleberry a samozřejmě zlodějíček a povaleč Corey Mahoney. Ten jediný nemůže ze školy odejít dobrovolně, skončil by totiž ve vězení. Může však být vyhozen. A tak je zcela jisté, že začíná válka nervů, kde na jedné straně stojí Mahoney, na druhé důstojníci akademie v čele s poručíkem Harrisem. Po náročném výcviku, se nezkušení nováčci ocitají v ulicích města... (TV Nova)

d-nao

Legenda, pri ktorej vypnem mozog a zapnem branicu. Jedna dokonala scena strieda este dokonalejsiu. To boli casy, ked sa dokazalo vyrobit cosi taketo originalne a dovolim si napisat aj vysoko nadcasove a nie tie srackove remaky a vyplachy typu svalnac The Rock, ci prezraty Jack Black, ci nasilu posobiaci Ben Stiller, Adam Sandler atd.. ()

Rangifer

Zábavná komedie, která neomrzí ani po třicátém shlédnutí, chytlavá znělka a spousta zábavných postav. Nejlepší jsou Hajtaur, Hůxová, Džouns, militantní magor Teklbery, Kapitán Herys a jeho zaostalý vlezdoprdelka Proktor a komandant Lasard tomu všemu velí. A teď si dáme malou procházku.................NA CO ČUMÍTE DEBILOVÉ?!?! ()

mistr97

První díl Policejní akademie je dnes už naprostá klasika, která nezklame. I když jsem se při sledování nikdy nenudil, tak opravdu povedených komických situací tam však zase tolik není. A kromě humoru nic moc navíc nenabízí. Proto nemohu dát víc než tři hvězdy, viděl bych to možná tak na tři a půl. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Vaše jméno kadete?" - "Thompsonová, pane." - "Ukažte stehna!" - Cože? Já..." - "Nemám čas kadete, ty stehna!" Chcete se pořádně zasmát? Tak si tohle určitě pusťte. Kadet Jones, který pusou svede desetitisíce zvukových efektů. "Trrrrrrrrrr....čau, chceš se svíst?" Poručík Harris, který je velmi zákeřnej. "Padám, Barbaro, padám, padám, raz, dva, raz, dva! Na tvým zadku bych mohl promítat filmy!" Šefík Eric Lassard, který se zase pusou nechává uspokojovat. "Dobrej projev." Teplé tance v Modré ústřici. Chytlavá ústřední melodie. Pohledné herečky, které ukazují bradavky... A Steve Guttenberg jako vtipálek Mahony, který se nechtěně ocitne v policejní akademie. Naprosto parádní komedie, která má spousta zábavných postav. - 70%. ()

Stoupik

První díl Policejní akademie nastavil laťku, kterou následující díly už nezvládly překonat. Jednička je klasika, která mě i po letech a několikerém shlédnutí stále baví. Snad každý si tam najde svého oblíbence, u mě vždycky vedl zvukově nadaný Jones a skvělý přitroublý náčelník Lassard, kterému bych dal i více prostoru. No a Modrá ústřice už zcela zlidověla. :) ()

megacik

Príjemná komédia, ktorá mi ani po toľkých rokoch nepripadá trápna, a viaceré scény mi neustále vyludzujú úsmev. Zaujímavé je, že po 36 rokoch, v roku 2020 ešte väčšina hercov žije, a niektorí sa dožili aj úctihodného veku, napr. Kapitán "Lassard" zomrel ako 98 ročný. Tackleberry a Hightower už bohužiaľ nežijú. ()

topol999

1. díl PA je pro mě svým způsobem klasika. Nicméně mám o trošku raději díl s číslem 3. V tomto případě jsem zastáncem původního dabingu. Jsou tam lepší hlášky, vy dacani. 85% ()

GrooteLulu

klasika dětství.. musím uznat po letech i kdybych byl gangster, jako Zed, že Policejní Akademie a její další díly, dejme tomu do 4dílu se Sharon Stone, jsou americkou klasikou, avšak bez střeleckého hodu ve školách, nýbrž pro srandu mezi policajty a zadržení zločinci bez jejich úmrtí. V čechách si takhle představuji 6ti měsíční výcvikový kurz v Holešově.. furt roztrhaný tepláky a furt se tančilo pane ;D co na plat, soundtrack je geniální, hlavně pár skladeb jako Riot starts apodobně... nicméně polda i přes to se nikdy ze mě nestal, aspoň né s oním kurzem. rozhodně Police Academy je lepší motivací, než třeba Majsner.. ()

Clowie

Geniální film. Pokaždé, když jsem ho viděla - poprvé, podruhé atd. mě potěšil a pobavil. A pouštím si ho po letech znova a znova. Vím, jak to bude pokračovat, co kdo řekne a v čem je vtip, ale přesto - ne právě proto - se směji. Směji se dopředu a těším se na další. To je známka nesmrtelného filmu, komedie. Jako filmy bratří Marxových. ()

drkaldj

Kvalitní komedie která se stala legendární a má to samozřejmě moc dobrý důvod. Ono tam totiž vše skvěle funguje. ()

freebob

Policejní akademie je 80s klasika, která pobaví i po letech.V té době velký hit založený na dobré myšlence o trampotách různých budoucích kadetů policejní akademie včele se Stevenem Gutenbergem, který měl v té době našlápnuto na super kariéru (Tři muži a nemluvně, Dům veselých duchů, Číslo 5 žije). ()

Mike_Doe

Policajná  Akadémia je komédia mého mládí, no i keď si ju pozriem dnes, vždy ma pobaví. Humor je servírovaný rovnako počas celého filmu a vôbec nestráca na vtipnosti. Partička na čele s Mahoneym sa stala legendou už v 80´s a začiatkom 90´s (keď "hlboký mier" už nemohol zakázať „skazenú kapitalistickú produkciu“), to chcel každý mať na VHS, a my u nás doma sme neboli výnimkou. Súhlasím s tým, že to malo skončiť 4-kou. Bez Mahoneyho to totiž šlo o ligu dole. ()

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme