Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

Tumbik

Úžasný film!! Podle animace bych soudil, že byl natočen tak cca roku 2010, ale 1995?! To snad ani není možné, scénář absolutně luxusní, co více si přát? :) 100% ()

Euros

Od Toy Story jsem měl Pogy, hračky z Mekáče ale hlavně VHS kazetu. Kdykoliv jsem mohl, tak jsem si pustil tento film. Buzz rakeťák a šerif Woody byli součástí mého dětství. Až jednou budu mít malé caparty, tak jim to také budu pouštět, protože na to moc rád vzpomínám a doteď mám postavičku Buzze z Billy u počítače =DDD ()

D1705

Rozprávka, ktorá učí deti o starostlivosť o svoje hračky sa vydarila. PIXAR sa stal priekopníkom animovaného filmu. Prvý animovaný film na 3D grafike. Aj keď už je to 22 rokov, rozprávka sa stále odohráva v súčastnosti, len deti sa už menej hrávajú. Dabing bol opäť hviezdny, na čo PIXAR stavil. J.Lasseteremu sa podarilo vyrobiť jednu z najúspešnejších 3D animovaných rozprávok. ()

P@\/EL

Super dobrodružný příběh v animovaném filmu, který působí svěže a nabídne pěkně svižnou podívanou. Jednotlivé postavičky hraček svým vystupováním rozhodně potěší a celkově příběh baví díky komických situacím a parádním hláškám. Je pravda, že rozjezd filmu není až tak úchvatný, každopádně v závěru film přinese krapet akce a dobrodružství, čímž pěkně vygraduje. ()

CheeseFigure

Po rokoch som tento, v detstve mnohokrát videný, snímok zhliadol znova a ostal som prekvapený. A to postavami. Prišli mi menej sympatické, ako si ich pamätám. Narcistický Woody, partia, ktorá mu nedôveruje a natvrdlý Buzz. Zas ale dej bol stále dobrý tak, ako si ho pamätám, Sid je desivý sadista a záver je príjemný. K tomu ešte nostalgia a menej ako päť dať proste nemôžem. ()

Mistr119

Ale jo, dám 4. :) Je tam spousta morálních témat, především pro mladší diváky. :) O tom, jak se chovat ke svým hračkám, že i neživé věci mohou mít duši, ale pro dospělé taky otázka "býti na výsluní", které je jen dočasné a nedá se na něm lpět a nacházet smysl života. :) ()

soukyd33

Oživení všech hraček, není li v přítomnosti žádný člověk. Zajímavý nápad. 👍 Chvílemi až šílené scény, kde postava Sida ničí vše co jí do cesty přijde. Efekty super. Příběh o záchraně hraček, se povedl. Poznámka: Chvílemi má film hluchá místa. Poznámka: Pan brambůrek má tedy pech. 😀 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

KuceraJohny

I přesto, že se jedná o film, který jsem v dětství viděl asi tisíckrát a při opětovném sledování jsem se díky různým scénám vracel zpět, tak je Toy Story zkrátka příběh, který mě nedokáže nadchnout jako to později dokázali Úžasňákovi nebo třeba Příšerky s.r.o. Dnes dokážu snímek hodnotit, již jako dospělý a nekoukat na něj dětskými očima. Nápad je to vskutku zajímavý a pointa je jako vždy i Pixaru správná, avšak samotný příběh není natolik záživný nebo nijak speciální. Ano Toy Story jsou speciální v tom, že jsou první a proto sklízejí neustálou chválu, protože, rozhodně se nejedná o špatný film. Pro mě, ale zůstávají na té nižší příčce pixaru. Může se to zdát zvláštní, jelikož většina z nás to má naopak, ale musím konstatovat, že mi žádná z postav skutečně nepřirostla k srdci a tak semnou nelomcují emoce při žádných scénách. Jediné co tenhle film dokáže, je pomocí hudby a záběrů dostat dospělého muže zpět do dětství. ()

Tranda

Příběh: 5/5; Akce: 4/5; Humor: 4/5; Animace: 5/5; Atmosféra: 5/5; Hudba: 5/5; Napětí: 4/5; Zábavnost 5/5 +  9/10 ()

Haros69

Copak jste jsi nikdy nepřáli, aby Vaše oblíbená hračka ožila? Tady ze mě mluví moje dětské já, protože Příběh hraček miluji od dětství a zbožňuji ho pořád. ()

Ywec

Nejlepší animák všech dob, kterému se vyrovná pouze jedinečný Shreck. Ovšem tenhle je neuvěřitelně z roku 1995! ()

PauloGrane

Toy story je jenom slabý odvar toho, co na nás v následujících letech začal Pixar vypouštět - jak po stránce technické, tak i režijní, scénáristické.... 73% ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy