Nepřemožitelné zlo

• Španělsko Frágiles (více)

Dětská nemocnice Mercy Falls má být zavřena a mladá sestřička Amy (Calista Flockhart) je povolána, aby pomohla s přestěhováním pacientů. Brzy ale zjistí, že v nemocnici je něco divného. Něco, z čeho mají děti strach. Říkají, že se to skrývá ve třetím patře, které je už mnoho let zavřené. Amy odhalí hrozivé tajemství a ví, že je jen na ní, aby zachránila děti před zlem, které jim nechce dovolit z nemocnice odejít… (oficiální text distributora)

elanista1

Je to presne medzi hviezdickami, ale priklonim sa k lepsej po tom co som dnes videl otrasny horor Bezmocni /2006/, Nepremozitelne zlo je minimalne o tie dve triedy lepsie. Je vzdy prijemne vidiet v titulnej ulohe niekoho sympatickeho, to sa potom film pozera naozaj s radostou, cely cas som vedel ze ju odniekial poznam, na konci som zistil ze to je Ally McBealova. Krasne posobive prostredie tmavej nemocnice, mily nemocnicny personal, nevinne deti a jedno zavrete poschodie.. Nenudil som sa skoro vobec, pozeralo sa mi na to dobre, aj ked som videl lepsie horory a hlavna pointa filmu sa dala velmi skoro uhadnut, pacilo sa mi. ()

Sticks

Nevyužitý potenciál. Lepšie vyťažiť z minima maximum ako z maxima polovičku a že, aké maximum to mohlo byť! Prvá polka ponúka priamo áčkový potenciál a atmosféru, povedzme strachu z neznámeho, s veľkofilmom. Lesk veľkofilmu tomu dodáva najmä kamera Xavi Giméneza, ktorá je urobená úplne profesionálne. Charaktery sú dobre napísané, ALE, keď dôjde na lámanie chleba - to jest pokračovať v započatom, tak má fragile veľký problém. Miestami potom nemocnica pripomína ordináciu v ružovej záhrade a nie kvalitný thriller/horror. Premárnený potenciál je práve v hororovej časti, kde si niektoré scény priamo pýtajú ľakačku - prievan, kroky, čokoľvek, ale čo by sa jeden divák naprosil. Takže vylepšiť scenár, obsadiť presvedčivejšiu hlavnú herečku, nepočítať s naivnými divákmi a naservírovať stabilný thriller. Základ charakterov tam je, stačí sa toho držať. Záverečný look tej potvory by závidel nejeden metalový spevák. ()

jkpj22

Atmosféra? Trochu.... Napětí? Minimální....Lekačky? Žádné..... Postprodukce to přehání s velkodramatickou hudbou, která tomu vůbec nesedí a slečka Flockhart se tam vůbec nehodí..... takže dvě hvězdy. Max. ()

Taron

No pomalej rozjezd a nezanedbatelnou dávku klišé naštěstí vykompenzuje opravdu drsnej závěr a velmi povedený "strašidlo". Fragile určitě patří k těm lepším hororům, který stojí za zhlídnutí. ()

Nikolas__

Docela velké zklamání. S kvalitními snímky, kde jsou mi ovšem všichni přítomní herci nesympatičtí, to mám velmi těžké. Uznávám že nadprůměrným hororem Fragile rozhodně je, zvláště v závěru, ale nic víc než průměrnou zábavu bych od něj neočekával, sneslo by to lepší zpracování. ()

Petr82

Toto me opravdu dostalo, Balaguera budu urcite dobre sledovat. Skvely horor nepostaveny na lekackach s jednim z nejlepsich "bubaku", co jsem v hororech videl. ()

sew810

Velké překvapení, moc příjemný horor, pěkný lekačky, odpornej duch, uvěřitelné hraní calisty flockhart ale jinak klišovitý příběh jakož i rozuzlení. Stejně je to fajn film ()

blekekeke

Mechanická lamačka kostí, k tomu divný sestry, ujetej doktor, zmatený děti a to celé v depresivním prostředí. Po pár minutách to vypadalo, že z toho něco bude. No, nakonec nebylo, bylo by bylo, kdyby lepších postav bylo? Trocha svižnější? Méně nudnější? Více akce? Děj hladce obrace? Ally McBealová mi tam dost neseděla, vlastně mi tam nesedlo více postav....... ()

FEAR99

Povedené, i když se nemůžu zbavit mírně rozporuplných pocitů. Což o to, atmosféra a celkové prostředí nemocnice nebylo špatné, ale tak nějak mě přišlo, že se ve filmu prakticky nic moc neděje. Jaume Balagueró naštěstí není amatér, céčkař či kdo ví co ještě, každopádně už jen samotný scénář minimálně béčkem zavání. Zpracování to však tahá nahoru. Líbilo se mě, že tvůrci vsadili na něco o čem se vlastně pouze mluví a samotné "nepřemožitelné zlo" je ukázáno až na závěr. A opravdu, co se skrývá v druhém patře (kdo viděl, ví) je působivé a první záběr na toto "zlo" je skoro až dechberoucí. Bohužel se divák musí prokousat sice né nudnou, ale docela namáhavou a né moc zajímavou první půlkou. Takže, za podívání stojí, za víc jak 3* ani omylem. Mírně nad 50 %. P.S.: Jaume Balagueró ukázal až za dva roky po uvedení tohoto filmu, že patří do AAA třídy. A já doufám, že v ní vydrží. ()

necrosrandist

Možná ne tolik kvalitní scénářem, ale vše nahrazuje atmosférou a taky hlavní bad girl. Ten večer jsem se bát chtěl a svou porci jsem dostal. Na nějakých 70% by to u mě asi dosáhlo, to přiznávám. Ovšem na Películas para no dormir: Para entrar a vivir nebo nedejbože REC to určitě nemá. ()

brasek

Začiatok veľmi zdĺhavý... až nudný, s malou zápletkou... stred filmu, keď sa všetko vyjasňovalo a dej vrcholil, tak to malo aj atmosféru... bohužiaľ uletený koniec v podobe ducha, ktorý pobozká mŕtvolu a tá následne ožije. ()

Venceslao90

Začátek je poměrně dost klišovitý, ale jako celek působí snímek dobře. Potěší také zajímavější závěr, než tomu bývá u tohoto žánru zvykem. Jediné co mi dost vadilo, bylo obsazení hlavní hrdinky. Flockhart se na tuto roli příliš nehodila, natož pak její upištěný a věčně ublížený hlas, kterým byla předabována. ()

Naghavi

Výborně natočené, temné, děsivé...Tento režisér umí vytvořit atmosféru, která vás donutí se přilepit k monitoru (v mém případě) a vychutnat si pořádně napínavou podívanou... Jen tak dál, Jaume ! 90 % ()

Maiken Algren

Podradná, nesympatická a neoriginálna ducharina kde je všetko z niekade ukradnuté a pritom aj tak nefunguje ani jediná scéna. Zároveň ďalší dôkaz toho že Calista Flockhart nevie hrať a niekto by jej mal zakázať stavať sa pred kameru. Vôbec, možno by bolo lepšie rovno zakazovať filmy v ktorých rozmýšľajú že pre ňu majú dobrú rolu. A ten koniec a pán Hajánek, to ani radšej nebudem komentovať.. ()

certiskon

Super děj, viděla jsem už podruhé a věřím že ještě někdy shlédnu, až se budu chtít zase trošku bát :) Poutavé, dobrý námět a dotažené do konce. Tento snímek je ukázkou toho, že se dá natočit parádní horor i bez krvavých záběrů a řvoucích polonahých pipinek, který to mají za pár. ()

johnnie78

Byl jsem trochu namlsaný vysokým hodnocením tady, a tak musím říct, že mě film ve výsledku trochu zklamal. Nebylo to špatné, začátek byl hodně slibný, ale pak se z toho vyklubala průměrná a nepříliš originální duchařina s nesympatickou Ally McBealovou v hlavní roli a se strašidlem, které když se objeví, je spíš k smíchu, podobně jako ten bubák ze Sinister. Jo a taky by mě zajímalo, kdo vymyslel ten debilní, s filmem absolutně nekorespondující, český název. ()

linger

Calista Flockart je pre mna hlavnou slabinou filmu, posobila ako hystericka, ukricana, nervozna osoba, co jej postava scasti urcite bola, ale hororu to dodava nechcene ohnivy temperament a telenovely nadych. Aspon teda v jej hereckom prevedeni mi to nesadlo. Na druhej strane reziser REC-u opat vytvoril luxusnu obludu, dviha film o hviezdicku nahor. ()

Grázl83

McBealova me tam moc nesedela, ale jinak solidni horor. Bohuzel jsem sehnal pouze verzi s cz dabingem, ktery byl hrozny. Pomalejsi rozjezd vylepsila posledni pulhodina, celkove za 3* ()

F2003F

70min len pobehujú bezdôvodne po nemocnici s hlúpymi rečami, potom sa začne totálne trápne "akože" strašenie a smiešne vyvrcholenie už tak detinského príbehu v debilnom scenári. Jediné, čo je v tomto filme skutočná hrôza sú výkony zúčastnených. Samozrejme, že mám očakávania a nároky keď to vyplodil tvorca majstrovského [Rec], jedného z najlepších atmosférických hororov a najväčšie žánrové svetlo dekády 00-10. Ak si skúsite pred velebením tejto trápnosti dať zmienený skvost, tak zaručene prídete o nenáročný efekt z naivne ľahkého Fragiles. Kto tu cíti nejakú extra atmosféru nerozumiem ako môže byť (ak je) fanúšikom žánru alebo mať v ňom prehľad, pretože táto suchopárna umelina nedokáže ponúknuť nič viac než fajn masky a ako-tak vstrebateľné prostredie. Inak tým obrovským nadšením len podporujete obraz samého seba ako ignoranta skutočného talentu, ktorého tu ale neni ani náznakom. ()

Další hororový talent?

Další hororový talent?

20.01.2005

Něco podobného tady už bylo. Jeden nenápadný režisér, jeden nápadný úspěch a pak následný úspěch komerční. Tenhle se jmenuje Jaume Balagueró a pochází ze Španělska. Specialista na tajemno se… (více)