Nepřemožitelné zlo

• Španělsko Frágiles (více)

Dětská nemocnice Mercy Falls má být zavřena a mladá sestřička Amy (Calista Flockhart) je povolána, aby pomohla s přestěhováním pacientů. Brzy ale zjistí, že v nemocnici je něco divného. Něco, z čeho mají děti strach. Říkají, že se to skrývá ve třetím patře, které je už mnoho let zavřené. Amy odhalí hrozivé tajemství a ví, že je jen na ní, aby zachránila děti před zlem, které jim nechce dovolit z nemocnice odejít… (oficiální text distributora)

VanTom

Deprimující atmosféra staré, vyklízené dětské nemocnice s půlstoletí uzavřeným 2. patrem, ve kterém nejspíš cosi záhrobního stále přebývá, tíží jako deka. Prchlivé náznaky bubákovy přítomnosti (a poměrně "logické" odhalení původu a příčiny) správně zneklidňují, jenže pouze do plného vyjevení jeho zdeformované podoby, jelikož se zvyšující se intenzitou se tvůrci trhají ze řetězu k přeplácanému (digi)finále. Calistě to sluší a v odtažitě uzavřeném módu je výborná, ve vyhroceně emotivním či rázně záchranném už to taková sláva není. ()

huli601

Pre mňa kus nuda možno kvôli OTRASNÉMU slovenskému dabingu. Začiatok pomalší všetko vyvrcholí len v poslednej štvrtine filmu a to je myslím si pozde. Hlavná hrdinka si taktiež nezískala moje sympatie. A nakoniec hrozný preklad názvu filmu, absolútne nechápem ako prišli na ten názov!!! ()

manonfire

Slušný horor ,který ale významně nepřekračuje svůj řadový význam a nevyvaroval se spousty obvyklostí. Co se povedlo, byla maska bubákpaní. Tu kdyby nasadili na klacek a zapíchli do pole jako strášáka, tak se tam ptactvo tedy hned tak neobjeví. Nejspíš ani včelstvo.50% ()

fiLLthe3DD

Jako malého mne tento snímek opravdu velmi vyděsil, přičemž k mému velkému překvapení si onu znepokojivou hororovou atmosféru dokázal zachovat i po letech a zestárl poměrně s grácií. Objektivně se sice jedná o přehlídku různých klišé, která jsou pro subžánr duchařin zcela typická (stará nemocnice, divné dítě), ale zásluhou slušného tempa, sympatických hrdinů a naprosto odpudivého ústředního bubáka mi tato skutečnost absolutně nevadila. Budování atmosféry též funguje na výbornou a chválím, že se tvůrci vyvarovali nadbytečného množství trapných lekaček a naservírovali divákům horor, v němž je podoba nadpřirozené entity (podobně jako např. v Kruhu) divákům vesměs skryta až do samotného finále - a o čem víme, ale nevidíme (viz. žralok ze slavných Čelistí) je opravdu 100x děsivější než strašidlo, které na nás bafné v každém druhém záběru. PS1. Závěr mě dohnal k slzám. PS2. Kterého ko*ota proboha napadlo, dát tomu tak hrozný český distribuční název? ()

Anticque

Začátek a postupný průběh filmu člověku moc o filmu neřekne. Od začátku se film snaží získat diváka hlavně postupně se rozrůstající atmosférou a postupně se odhalujícím dějem, který se odehrává v pomalu chátrající nemocnici, kde se před mnoha lety odehrálo něco špatného a od toho se odvíjí celý příběh. Po první půlce filmu si člověk vyvodí dva závěry, někdo si s radostí počká co ze všeho toho prázdna vyplyne a dočká se, druhý se tím prázdnem unudí a hned film odsoudí, neboť se dlouho ve filmu nic prakticky neděje. Hlavní hrdinku jak už to bývá v poslední době trendem hraje malá holčička, která je společně ještě z několika dětmi leží v nemocnici. Zde se stávají záhady ve druhém patře budovy, které je už několik let zavřené. Z ničeho nic se dětem lámají kosti bez vlastního přičinění. Poté jsem přijde nová sestra, která se ihned skamarádí s malou Maggie. Maggie je neustále vyděšená a nikomu moc nevěří, až tedy začne věřit nové sestře. Maggie neustále povídá všem historku o tom, že ve druhém patře straší jakási Charlotte a že si s ní povídá přes kostky s písmeny. Jak už to bývá zvykem, tak jí nikdo nevěří, ale zanedlouho sestra nevěří vlastním očím. V nemocnici se stane nevyřešená vražda a pak se to jen veze. Film přitvrzuje na atmosféře a děj zabírá na obrátkách. Konec filmu je prakticky vyvrcholením, na který každý divák rád čeká. Prostě španělská duchařina se v celku povedla. Co bych vytknul je hlavní obsazení sestry Calistou Flockhart, nehodila se mi zde, měla by zůstat u seriálu Ally McBealová. Dávám 75%. ()

sedm.1

Po dlouhé době dost dobrá duchařina a mám radost,že vznila mimo Asii,protože těch všemožných holčiček s dlouhýma černýma vlasama a vyděšených šikmookých drštiček mám tak akorát dost.Nepřemožitelné zlo má velmi kvalitní příběh a výbornou atmosféru a tím prostě muselo zabodovat.Pravdou sice je,že s originalitou onoho příběhu si autoři hlavu příliš nelámali a atmosféru vykouzlili především díky prostředí staré nemocnice a mrazivosti dosáhli nevlídným osudem maličkých pacientů,ale přesto celý film šlape jak hodinky,spád má od prvních minut a napětí správně graduje do vizuálně více než slušného finále.Škoda je toho polohappyendu,ale aspoň to nemá happyend stoprocentní :).Za největší minus celého filmu ovšem považuji hlavní představitelku,Calista Flockhart je fakt šeď sama a její tvář mě doslova srala v každém záběru.Každopádně musím Nepřemožitelné zlo řadit k nadprůměru ve svém žánru a ikdyž nic nového nepřináší,do děje vtáhne a až do konce nepustí. ()

MilkyA

Skutočne musí byť v toľkých hororoch to chorobné zveličovanie? Však to tam na konci vyzeralo ako keby došiel hurikán Katrina...záver mi zničil pocit z celého filmu ()

bari68

Od Balaguera celkom priemerný počin.Hádanka s tajomstvom je dobre ukrytá, scenár je síce šablónovitý, avšak s príbehom vytvára slušný celkom.Ale to, kvôli čomu sa na tento žáner vlastne pozaráme, je po hororovej stránke hlboká šeď. ()

KoRner

Konečne nejaký "klasický" horor, ktorý spĺňa základnú podstatu hororu. Calista je drevenná, ale to v takom filme vôbec nevadí. Základ je, že prvé si to neočakávane odserú detičky a to by sa asi v čisto americkej verzii stať nemohlo. Také priemerné 3, horor so všetkými kladmi, ale aj klišoidnými a nelogickými zápormi. ()

ryba443

Konečně zase nějaký horor, který celý nestojí na hloupých předvidatelných lekačkách či krvi a vnitřnostech. Frágiles neposouvá hranice žánru, není asi ani příliš originální, ale pokud jde o budování atmosféry a napětí, vítězí na celé čáře. Tohle Španělé prostě umí. Bohužel nic není dokonalé, zde bylo ke konci porušeno pravidlo, že čím je bubáka méně vidět, tím je děsivější a jeho přílišnou expozicí divákovi tak celou dobu budovaná atmosféra brala za své. Vlastně ten konec byl takový celý trochu překotný, ale i tak jsem byl po skončení spokojen. Zajímalo by mě, zda by se na hodnocení projevilo, kdyby film neměl tak idiotský český název. Jak už jsem psal několikrát, ten, kdo ty české distribuční názvy vymýšlí by udělal nejlépe, kdyby vzal do ruky lopatu a šel se živit poctivě. ()

Balu...

Amy (Calista Flockhart) přijíždí do dětského sanatoria Mercy Falls kdesi v Anglii jako náhrada za zdravotní sestřičku Susan, která náhle onemocněla. Seznamuje se s roztomilou pacientkou Maggie, která ji posléze poví o "mechanické holčičce" z 2. patra (neplést s chobotničkami =) ). Zvláštní úkazy se v sanatoriu stupňují a Amy má co dělat, aby se spolu s dětmi dožila dalšího rána.. ..ehm, tak takhle nějak by mohlo znít "intro".. Po dlouhé době, psychicky odrazen od hororů po shlédnutí The Ring 2 sem si takříkajíc spravil chuť. Vyjukaná Ally McBealová pátrá po původu divností, děj naštěstí není ´až tak´ předvídatelný a zážitek je proto vcelku pozitivní.. Víc jak tři.. ()

Přemek

V rámci žánru velmi kvalitní dílko. Nebýt závěrečné stvůry, bylo by to naprosto skvělé - film totiž pracuje s atmosférou, napětím, strachem z neznámého, což samozřejmě závěrečné zobrazení onoho neznámého zla značně shodí. ()

Holina

Stomiliontá variace na klišovité téma, které ovšem dokázal rejža RECu povznést nad průměr. Doporučuji fandům duchařských hororů, atmosféra výborná, hlavní BOSS taky, pár lekanců, žádná nuda. Ovšem taky mě pěkně nasrali, nemůžu ale říct proč, tak se na to radši podívejte... ()

matias32

Nie je žiadnym tajomstvom, že človek sa najviac bojí „neviditeľného“ zla. Paradoxne najväčšia sila snímku sa ukrýva v odhalení hrozného tajomstva a príchodu zlovestnej Charlotte, ktorý je skutočne desivý. R.I.P. Maggie. ()

danielosbourne

Skvělá atmosféra nemocničního prostředí. Dal bych klidně i pátou hvězdičku, ale to by musel dopadnout film tak, jak to chvíli vypadá že to dopadne. Bohužel se tak nestalo. Ale i tak si tenhle horor zaslouží minimálně 4 hvězdy. ()

CjKukis

V první chvíli mi přišla nemocnice posedlá temnotou zajímavá, postupem času jsem pochopil i zbytek, pointa tomuhle filmu nechybí v nejmenším ale chybí víc se atmosférou nasáklých scén a poupravit závěr , ten happiend mi přišel zbytečnej:( bohužel ()

Haymar

Mě tohle prostě nevzalo - tisíckrát omletý klišé, hnusnej starej barák, zakomplexovaná doktorka a jeden nasranej duch. Hmm jinak nic novýho pod sluncem, žádná inovace, žádnej nápad. Atmosféru to mělo to joo ale to bylo asi tak jediný. ()

Zyne

začátek nezáživný, střed nudný (dokonce jsem ho prospal - to samo o sobě je velmi špatná vizitka hororu) a finále to trochu zachraňuje...celkově ale spíš tak 1,5 hvězdy... ()

Další hororový talent?

Další hororový talent?

20.01.2005

Něco podobného tady už bylo. Jeden nenápadný režisér, jeden nápadný úspěch a pak následný úspěch komerční. Tenhle se jmenuje Jaume Balagueró a pochází ze Španělska. Specialista na tajemno se… (více)