Ve venezuelské džungli objeví výprava entomologů nový druh jedovatého pavouka. Když fotograf výpravy jednoho fotografuje, zdánlivě mrtvé zvíře na něj zaútočí. Fotograf se lekne a instinktivně jej zašlápne. To však vidí z křovin další pavouk. Když se výprava chystá k odletu, vleze do batohu jednoho z nich a je zavlečen do tábora vědců. Tam pronikne do stanu a fotografa usmrtí. V zinkové rakvi se potom pavouk dostane až do kalifornského městečka Caimany, spáří se s druhem místního pavouka a z tohoto spojení se po čase rodí celá armáda smrtonosného hybridního potomstva. Čerstvě vylíhnutí pavouci začnou městečko terorizovat - lezou ze záchodových mís, objevují se v jídle, skrývají se v pantoflích a zatínají jedovatá kusadla do každého kousku lidského masa, které se jim dostane na dosah. Obyvatelé městečka se musejí pustit do boje s invazí pavouků. Bojovat musí nejen Delbert McClintock, šéf městské dezinfekční a dezinsekční stanice nazvané "Pryč se štěnicemi", ale také mladý lékař Ross Jennings, trpící od malička Arachnofóbií, chorobným strachem z pavouků. Právě v jeho stodole si totiž pavouci udělali hnízdo. (oficiální text distributora)

MaedhRos

Arachnofobii si pamatuji jako kvalitně obsazený, zábavný a docela svižně odsýpající film, ale přiznám se, že ji hodnotím především z pozice arachnofoba, a to jako jeden z nejzdařilejších mně známých pavoučích hororů. Jakkoli je silně nadsazená a tu a tam až komediálně rozverná, incidenty s pavouky v Arachnofobii totiž vypadají a probíhají způsobem velmi povědomým. Každý arachnofob něco podobného (byť s méně fatálními důsledky) někdy zažil, anebo se něčeho podobného děsí, kdykoli jde na chatě na hajzl, anebo pro vercajk na půdu. Takže vysoké hodnocení prostě dát musím. :-) ()

Legas

Jsem docela rád, že jsem se v Arachnofobii nedočkal žádných zmutovaných přerostlých pavouků, ale docela sympatických inteligentních smrtelně jedovatých stvoření, která zde předvádí nejlepší herecký koncert ze všech přítomných. Jinými slovy, když ve filmu není zrovna žádný pavouček, budete se možná nudit. ()

Sonnery

Rádoby hororů se splašeným hmyzem se v letech 91-00 natočilo mraky. Ale pouze v tomto jediném je hlavním nepřítelem člověka pavouk - jediná věc / stvoření, které/ho se opravdu štítím (nepočítaje Agátu Hanychovou). ()

Jordan

podľa mňa marshallov najlepší a dosiaľ neprekonaný kus. pavúky sú reálne. cítiť tú krásnu inšpiráciu hitchcockom. béčková téma spracovaná komorne áčkovo. príjemný cast, veľmi slušne napísaný scenár, dobre budovaná atmosféra. tento film ma nesmierne prekvapil a bavil ma. z pavúčich filmov zatiaľ najlepšie, čo som videl. ()

Anderton

Surfovaním na csfd som konečne prišiel na príčinu mojej dlhodobej arachnofóbie. Moja najväčšia rannopubertálna nočná filmová mora. ()

swamp

Na tenhle horor si pamatuju velice dobře. To jsem si to na základce tajně nahrál na video a pak se na to s kamarádem podíval. A taky si pamatuju to, že jsme z toho byli úplně "posraní" strachy. :D Z nostalgie dávám 4*. :) ()

Campbell

Omlouvám se za tak vysoké hodnocení ale za 1). Na tomto filmu jsem vyrustal. Za 2) Miluju pavoučí filmy a tohle je jeden z nejlpších. Opravdu:-) PAvouci co hrají ve filmu nejsou třeba ve skutečnosti jedovatý, ale já tenhle film fakt miluju a hlavně závěrečných 20 minut kde se pavouci rozlézají po baráku. A při sledování tohoto filmu jsem musel neustále koukat po domě jestli tam nemám pavouky:-) ()

Slartibarkfast

Po shlédnutí tohoto kusu jsem se opravdu začal bát pavouků :) Dobře zvládnuté téma, což u horrorů na téma "všelijaká havěť" nevýjde pokaždé. 65% ()

Rocky62

8 let jsem choval sklípkany, takže něco málo o této havěti vím. Krom toho, že je film plný nesmyslů (zkřížení domácího venkovského druhu s tropickým sklípkanem, vřískání atd. atd.) tak se dá u něj poměrně slušně pobavit, na čemž má zásluhu John Goodman. Pokud máte bídné znalosti z arachnologie a příliš nepřemýšlíte, čeká vás slušná zábava. ()

heyda

Pavouků se fakt nebojím a ani po tomto filmu se jich nebudu bát :-) První 2/3 filmu jsou skvělé, ale to co přijde na závěr bych nejradši někam zakopal. Sečteno podtrženo 3 hvězdičky. ()

Jinny

Pozor, vážení. Tohle není horor, ale komedie. Nebo mi snad chcete namluvit, že oživnutí "padoucha" na konci bylo myšlené vážně? ()

honajz

Začátek je skvělý - jak z nějakého Indiana Jonese: úchvatné hory, pidi vrtulník proti skalám a vodopádům, prvky tajemna. Pak se příběh přenese do jakéhosi amerického městečka, kde zažíváme v podstatě druhé intro do děje, a příběh se rozmělní. Až s postupným nástupem pavouků to začíná pomalu gradovat až do velkého a podle mne skvěle natočeného finále. Líbilo se mi, že se film ale nebere přes svůj hororový kabátek tak vážně a dopustí se často dobrých vtipů, ani ty smrti nejsou předvídatelné (třeba ten protivný a hloupý šerif - asi spoiler - to přežije). Trochu mi vadí jednoduchost příběhu, nějaká podzápletka by se hodila (třeba že vědec bude chtít pavouka zachránit i za cenu lidských obětí, protože vědec), ale celkově jde o povedený film, který zdařile střídá humor s napětím. Btw - tohle bych pouštěl všem, kteří v kině chroupou furt popcorn. ()

SOLOM.

Zvířecí horory patří mezi moje nejoblíbenější, ale já vyrůstal hlavně na Čelistech, Orce či Krakatici. K Arachnofobii jsem se dostal až o něco později, ale i tento film patří k mým vůbec nejoblíbenějším (a samozřejmě zaujímá čestné místo i v mé TOP 3, co se pavouků týče). Viděl jsem ho už tolikrát, že to nedokážu ani spočítat a pořád mě nepřestal bavit. Dneska už samozřejmě převládá hlavně nostalgie, ale Marshall odvedl ve své režijní prvotině pořádný kus práce a našel bych zde jen velmi málo slabin. Atmosféra má slušný náboj již od prvních minut a režisér dokázal skvěle skloubit hororovou podstatu příběhu s lehce komediálními situacemi – takže po této stránce jsem byl (nebo vlastně stále jsem) nadmíru spokojený. Samo sebou se zápletka musí brát s jistým nadhledem, ale když všechno funguje jak má, tak dokážu přimhouřit oko i nad jistými slabinami. Objeví se tu totiž několik situací, které bych tvůrcům vytkl – zvláště pak uhozený závěr, ale čert to vem. 80% ()

Xeelee

Arachnofobie je víc komedie než horor, ale je to pavoučí klasika. Jeden z nejlepších arachnofobických filmů, co kdy vznikly. I když moc děsu nevyvovává. Pokud chcete čistokrevný horor, tak zkuste francouzkou Havěť (2023), nebo Království pavouků (1977) s živými tarantulemi. Neznám jiné opravdu vážně míněné a děsivé pavoučí horory. ()

ARI50

Dostal jsem reál, dostal jsem krásné městečko, dostal jsem kvalitní herecké přesvědčení a hlavně začátek v džungli a potom pářeni pavoučku. Stodola je nádherná děsivá a nevlezl bych tam ani za peníze. Pavouci jsou skvěli a není jích málo mrazí mě po zádech a pořád je na sobě cítím fakt výborný pavoučí smrtící nádech protože tohle rozbušilo srdce strachy trošku moc. ()

veru_needy

Typický film o nebezpečném agresivním zvířeti. Zápletka a rozuzlení jsou jasné už od začátku. Já jako člověk který se štítí pavouků, jsem měla co dělat, abych při každé scéně s pavouky nezačala mít pocit, že mi lezou po těle. Tenhle film je opravdu působivý a asi nejpovedenější zvířecí horor z dob mého dětství, dneska je to už klasika. Napínavý děj, pěkné prostředí jednoho amerického městečka a dobří herci. Prostě a jednoduše; tento snímek je příkladem toho, že se dá vyvolat husí kůže i bez toho, aniž by pavouci museli být tisíckrát přerostlí. ()

duklak2

Asi nejlepší film s jedovatými pavouky. Kvůli tomuhle filmu se bojím sklípkanů. Film jsem už hodně dlouho neviděl a rád bych si ho zase brzy připomněl. ()

JASON_X

Když se podívám na rok vzniku Arachnophobie, tak v úctě smekám před tvůrci, jak perfektní pavouky dokázali tehdy vytvořit! Kam se hrabe dnešní bezduchá počítačová animace na takovéhle oldschoolové loutky. Příjemně oldschoolový je už dnes i celý film a mně se při něm tak trochu po těchhle "špílbergovštinách" nostalgicky zastesklo. Z toho je vidět, jak jsou má hodnocení ovlivňována mou momentální náladou, protože obyčejně výraz "špílbergovština" používám jako hnusnou nadávku. I když filmy tohohle druhu bývaly od scénáře až po hudbu šablonovité a kýčovitě líbivé, byly často i poutavé, zábavné a hlavně řemeslně skvěle udělané. A taky dobře zahrané (konkrétně tady se mi nejvíc líbili Sands a Goodman ve výrazných vedlejších rolích). ()

Morholt

Strachem z pavouků netrpím a upřímně řečeno neberou mě ani podobně laděné horory, pokud tedy nejsou osminožci přerostlí a nesrší vtipem tak, jako třeba v Pavoučím teroru. Arachnofobie mi tudíž nic neřekla. Nepřipadalo mi to děěsivé, napínavé a už vůbec ne vtipné. Plusem celkem solidní závěr ve stodole a slušné herecké obsazení, ale jinak je to přesně ten druh filmu, o kterém nebudu za půl hodiny vědět, že vůbec existuje. 30% ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

03.06.2022

Režisér Christopher Landon (Slečna bestie, Všechno nejhorší) se oficiálně upsal režii remaku kultovního hororu Arachnofobie z roku 1990. Původní snímek natočil Frank Marshall (Přežít, Kongo), hlavní… (více)

James Wan a strach z pavouků

James Wan a strach z pavouků

12.06.2018

Mistr hororu James Wan (V zajetí démonů, Saw: Hra o přežití) má momentálně plné ruce práce s vládcem oceánů, mezitím ale pod záštitou své produkční společnosti Atomic Monster nezapomíná ani na své… (více)