X-Men: Poslední vzdor

• USA X-Men: The Last Stand (více)

Mutanti  – bez Jean Greyové (Phoenix), která zahynula v jezeře, a bez Scotta Summerse (Cyclopse), jenž se její smrtí trápí – trénují simulaci boje s lidmi. Eric Lehnsherr (Magneto) je stále na útěku. Vědcům se mezitím podaří vyvinout v laboratořích Worthington lék na potlačení genu X. Jeho zdrojem je mutant Jimmy (Leach). Profesor Charles Xavier s Ororo Munroeovou (Storm) navštíví doktora Hanka McCoye (Beasta), mutanta a ministra pro záležitosti mutantů, který jim o léku vypráví. Americký prezident pronese projev před laboratořemi, které lék vyrábějí. Je přesvědčen, že může mutanty osvobodit. Storm je rozhořčena. Tvrdí, že nejde o lék, protože nejsou nemocní. Řada mutantů je odhodlána proti medikamentu bojovat.  Cyclops ve svém žalu odjíždí k jezeru a slyší, jak ho volá Jean. Když se to profesor Xavier dozví, pošle k jezeru Wolverina a Storm. Najdou Cyclopsovy sluneční brýle a živou Jean. Xavier brzy zjistí, že v rozdvojené osobnosti Jean převládl Phoenix bojující za svobodu. Zabila Cyclopse, který ji miloval. Když se Jean probere, žádá Wolverina, aby ji zabil, než ona zabije někoho jiného. Wolverine to však odmítne.  Když se Raven Darkholmeová (Mystique) po výstřelu stráže změní působením léku v člověka, Beast obviní prezidenta, že si lidé udělali z léku zbraň. Prezident je však přesvědčen, že někteří z mutantů představují hrozbu. Magneto začne v ilegalitě budovat armádu. Protože je Jean opravdovou hrozbou, vydají se Xavier s Magnetem za ní. Jean však Xaviera zabije. Magneto si ji odvede do vojenského tábora v lesích. Nechce ji omezovat. Oznámí, že boj za svobodu mutantů začíná... (TV Prima)

Kubi21

Hodně slabé a ani moc zasloužené tři. Asi proto, že mám tento mutantí vesmír rád, tak zde přihmouřím oko. Vlastně obě a ještě si zacpu uši. ()

darthvader77

Ačkoli se to ostatním nelíbilo, tak já bych řekl, že jde o vyvrcholení celé série. Závěr s Phoenixem byl perfektní a zavěrečná bitva jakbysmet. Konec se záběrem na Magneta hrajícího šachy mě mrazí po zádech ještě teď. ()

helrohir

Posledný vzdor je oproti predchádzajúcim dvom filmov slabší, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Tým prvým je absencia B. Singera na poste režiséra a túto voľbu som nikdy nepochopil, pretože keby sa toho znovu chopil, mohlo ísť o najlepší diel série. Akcie je vo filme síce požehnane, ale príde mi tak trochu samoúčelná a nemá taký náboj ako v jednotke a dvojke. Trochu ma prekvapilo aj príliš rýchle odstraňovanie niektorých hlavných postáv (Xavier, Mystic, Scott). Ale celkovo vzaté, film nie je žiadny prepadák a až na absenciu psychológie postáv sa čiastočne vyrovná aj prvým dvom filmom.. Slabšie štyri hviezdy. 70%. ()

anyonecek

Na první dva díly tohle prostě nemá a jen že je to možná závěrečný díl, tak mu kvůli tomu nepřidám. Poslední fight mi přišel takový nemotorný. Všichni tam běhali jak smyslů zbavení a byl v tom hrozný chaos. ()

ManOfPhoenix

Upřímně, Singera bych chtěl mnohem raději než Ratnera. Co se dá ale dělat, každý musí zažít něco nového. Avšak Ratner nám toho moc neukázal. Grammer jako Beast byl dobrej, avšak se mi nelíbila ta myšlenka, že polovičně vypadal jako člověk (koukněte se na verzi Beaste v tomto filmu a verzi Beasta v První Třídě). Příběh byl dobrý, avšak ta (další) myšlenka, že Cyclopse uvidíme jen na pár minut, se mi nějak nelíbila. Ano, museli nějak představit návrat Jean, ale nechat "zmizet" brejlatýho hrdinu si mohli ušetřit. Smrt Profesora X bylo nenávratně skvělé, a úžasně provedené. Wolverine nás nezklamal, jako vždycky, Jackman ho zase hrál skvěle. Berry tentokrát také dostala větší prostor, než jak to bylo v předchozích dvou filmech. Mystique si ale narozdíl od náší Storm, moc neužila, a ztratila svou schopnost už někdy v půlce filmu, a konečné bitvy se nezúčastnila - což je další věc, co se mi na filmu nelíbilo. Juggernaut byl úžasný, Vinnie Jones se pro tuhle postavu velmi hodil, a Ellen Pageová pěkně zapadla jako Shadowcat. Inu, i když měl film pár chyb, dá se to označit jako úspěšný film s otevřeným koncem. ()

Wooke

Ale až také zlé to nebolo. Niekto sa síce nahneval a nebolo to pekné, no záverečná bitka bola fajn. Hlavne keď malá Ellen Page nazvala to veľké ho*ado "dickhead", tak som sa aj smial. ()

kubilov

X-Men: Poslední vzdor paradoxně ukazuje, jak skvělým režisérem je Bryan Singer, jehož skvěle rozběhnutá komiksová série dostala nového lodivoda, který se Singerovi nedokázal vyrovnat ani z poloviny. Efekty jsou daleko méně působivé, než u Singera, stejně tak filosofie a chování postav, které zdánlivě nevykazuje žádné logické kroky, avšak tím úplně největším podrazem všem fanouškům je pak scénář a všechny smrti a zmrtvýchvstání v něm, což na scénáristy také nevrhá nijak zvlášť dobré světlo. Rozhodně však nejde o špatný film, jen měl pro něj až příliš kvalitní předchůdce, kteří ho tak velmi shazují, čemuž rozhodně nepomohla ani opravdu špatně pojatá postava Jean, což však naštěstí nahradil lehce anabolicky naboostovaný Vinnie Jones nebo křehká Ellen Page. I tak přes všechny okolnosti a zjevné klady je třetí díl X-Menů jedním z nejslabších dílů série. ()

kiros179

Bohužel, změnou režiséra nastal i očividný kvalitativní propad od předchozích dvou dílů. Re-instalaci Jean, potažmo její nedostatečné vysvětlení, bych ještě možná i bral, ale její následná pasivita v podstatě až do závěrečné scény mě již hlava nebere, kdybych byl jízlivý, řekl bych, že ve většině scén by si klidně vystačili s gumákem v podobě Jamke Janssen. Pár stupidních a naprosto zbytečných scén - brusle z ledu - ouch. Naštěstí zbytek filmu nabízí několik výživných scén a určitě nenudí. Pořád jsou třetí X-meni tak o dva levely výše než následné totálně zbytečné spin-offy s Wolverinem. 70% ()

Brano

O niečo lepšie ako predchádzajúce časti. Začiatok slušný a takisto aj prostredná časť veľmi nesklamala. Lenže po smrti profesora x začínal film veľmi rýchlo strácať na tempe. Opäť ma sklamal záver, aký bol aj pri prvých dvoch dieloch. Veľmi dlhá a zbytočne rozťahaná záverečná scéna plná nezmyselných postáv a akčných scén, ktoré sa vôbec nevydarili a vyzneli dosť divne. Od postavy Famke Janssen som tiež očakával viac. Ku koncu asi prišla s novou schopnosťou, ako byť vo filme neviditeľná. /65%/. ()

Guran

Sice nejslabší díl slavné komiksové série, ale na odpad není! Opět supr efekty, děj, jenom, že už je to třetí pokračování velice podobné svým předchůdcům a z X-menů už se asi nedá víc vytěžit, jedině zcela nová série X-menů, jako "První třída". Jenom škoda, že se filmaři narychlo zbavili Scotta. ()

curfew77

Viděno až zpětně po FIRST CLASS a DAYS OF FUTURE PAST a v téhle konkurenci POSLEDNÍ VZDOR neobstojí. Akce jakž takž, triky dobré, ale jakoukoli hlubší myšlenku ne že aby člověk pohledal, ona tam prostě není :) Že Famke Janssen je na Wolverina trochu moc postarší, jsem ještě překousl, koneckonců v jedné scéně byla solidně sexy, ale sir McKellen - sorry - už v tomhle díle působí místy vysloveně srandovně. 60 %. PS: (SPOILER) Epicky melodramatický závěr stojí na tom, že se Phoenix nechá Wolverinem zabít, aby nepáchala zlo, přičemž celá zápletka filmu se točí kolem kluka, který umí mutanty zbavovat jejich schopností. Nebylo by jednodušší dát pro změnu francouzáka jemu, setřást tím svůj "dar" a žít s Wolvíkem až do smrti? ()

Daertelon

Čekal jsem lepší hodnocení. Snímek mě uhranul, ačkoliv jsem četl komiksy a vím, že by se s nimi film neměl ztotožňovat. Je to akční, je to dynamické, monumentálně uchvacující a skvěle napínavé. Podívat se znamená věnovat 100 minut života něčemu, co ve vás zanechá dojem na dost dlouhou dobu. Výborné efekty střídá herecká dokonalost a scénáristický skvost. Jedna z nejlépe propracovaných negativních postav sci-fi, Ian McKellen v roli Magneta, stane na prahu mutantské revoluce a využije přitom Fénixe v dívčině těle. A tentokrát nevíte, koho si vybrat, komu fandit, komu spílat. Je načase se rozhodnout. Budete na straně naivního Charlese, dle nějž jsme si všichni rovni a lidé jsou slušní a spořádaní; nebo se ztotožníte s názory Erika, jenž chce hlavně dobro pro mutanty a ukončení války, byť trochu radikálním způsobem? Stojí za to se podívat! 95% ()

ostravak30

Budu stručný, protože vše důležité jsem napsal již k předchozím dílům. A tady je vlastně vše stejné. Zůstali hlavní hrdinové a pořád se bojuje s Magnetem. Na herecké kvalitě nikdo neubral, stejně tak na té filmové. Děj je stále zajímavý, opět se objevují nové a originální schopnosti jednotlivých X-menů. Jsem opravdu rád, že i když byly natočeny další díly, nešlo se s kvalitou dolů, což bývá u pokračování časté. Není třeba nic dodávat. Stále velmi kvalitní podívaná. ()

DoNotCross

Podle mě vlastně docela zbytečně nenáviděný film. Uznávám, že Singerovy díly v sobě měly něco víc, byl to víc o postavách a méně o akci, člověk měl pocit něčeho velkého a těžkotonážního. To tady určitě není, Poslední vzdor je vedle ostatních dílů jako Frisco vedle poctivého půllitru Plzně. Ale obojí má něco do sebe a Ratnerův film má úžasné tempo, funguje po stránce napětí a je hlavně neskutečně zábavný. Jen je to trochu jiný druh zábavy, než byly předchozí díly a v popředí tentokrát nejsou postavy, ale digitální destrukce. Ratner má obrovskou výhodu, že pracuje už s vypracovaným vesmírem - stačí mu jen uzavřít všechny poctivě načrtnuté linie. Pravda, Singer by to možná zvládl lépe, ale výsledek rozhodně neurazí a původní X-mení trilogie se i přes všechny ty Temné rytíře může s klidem řadit k absolutní špičce. ()

PAVLIS

Pocitově jako by měl film minimálně 2,5 hodiny. Utahaný a bez tahu na branku, což je škoda vzhledem k počtu zlomových okamžiků v xmenovském světe a že mělo jít o vyvrcholení trilogie. Od dvou hvězdiček ho zachraňuje pouze závěrečná řežba, které nechybí zábavnost. ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (více)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain