X-Men: Poslední vzdor

• USA X-Men: The Last Stand (více)

Mutanti  – bez Jean Greyové (Phoenix), která zahynula v jezeře, a bez Scotta Summerse (Cyclopse), jenž se její smrtí trápí – trénují simulaci boje s lidmi. Eric Lehnsherr (Magneto) je stále na útěku. Vědcům se mezitím podaří vyvinout v laboratořích Worthington lék na potlačení genu X. Jeho zdrojem je mutant Jimmy (Leach). Profesor Charles Xavier s Ororo Munroeovou (Storm) navštíví doktora Hanka McCoye (Beasta), mutanta a ministra pro záležitosti mutantů, který jim o léku vypráví. Americký prezident pronese projev před laboratořemi, které lék vyrábějí. Je přesvědčen, že může mutanty osvobodit. Storm je rozhořčena. Tvrdí, že nejde o lék, protože nejsou nemocní. Řada mutantů je odhodlána proti medikamentu bojovat.  Cyclops ve svém žalu odjíždí k jezeru a slyší, jak ho volá Jean. Když se to profesor Xavier dozví, pošle k jezeru Wolverina a Storm. Najdou Cyclopsovy sluneční brýle a živou Jean. Xavier brzy zjistí, že v rozdvojené osobnosti Jean převládl Phoenix bojující za svobodu. Zabila Cyclopse, který ji miloval. Když se Jean probere, žádá Wolverina, aby ji zabil, než ona zabije někoho jiného. Wolverine to však odmítne.  Když se Raven Darkholmeová (Mystique) po výstřelu stráže změní působením léku v člověka, Beast obviní prezidenta, že si lidé udělali z léku zbraň. Prezident je však přesvědčen, že někteří z mutantů představují hrozbu. Magneto začne v ilegalitě budovat armádu. Protože je Jean opravdovou hrozbou, vydají se Xavier s Magnetem za ní. Jean však Xaviera zabije. Magneto si ji odvede do vojenského tábora v lesích. Nechce ji omezovat. Oznámí, že boj za svobodu mutantů začíná... (TV Prima)

ferda12

Ach né! Ratner vs Singer. Asi je každému jasné, kdo zvítězí. A je to poznat. Ratner si drží svůj standard, ale to náročnějšímu divákovi jako jsem já už prostě nestačí. Tenhle film už není tak osobitý, jako tomu bylo při těch 2 předchozích. Nevím proč, ale zdálo se mi, že našim Mutantům výrazně spadlo IQ. Tak o 20 bodů. Mladé publikum bude opět spokojeno, mně to zase až tak COOL a super nepřišlo. ()

phoenix9

Tento diel podľa % na csfd je slabší než predošlé dva, ale ja to tak nevidím pretože si počas celej stopáže udržuje laťku a to mi chýbalo v 1 -ke aj 2- ke (kde prvá polovica filmu boli síce super a lepšie než táto časť ale zbytok slabší) 75% ()

barsy

No tak tohle byla docela hrůza. Samozřejmě už se scenáristé nutně snažili vymyslet něco na předchozí díly, ale teda hůř to napsat snad ani nemohly. Bylo to trapné, nudné, dlouhé a bohužel snad ani nemůžu říct nic pozitivního. Možná jen to že tam byla nějaká ta akce a známí "mutanti" kteří těžko můžou zklamat. ()

d-nao

Veľkolepé nič zabalené do trikov bez logiky a známok deja. Tento film nemá právo nosiť značku X-men! ()

Matt91

Zmena režiséra sa nakoniec odzrkadlila aj na kvalite snímku. Prístup, ktorý zvolil Ratner je povrchný a veľmi rutinérsky na to, aby uspokojil priaznivcov Singera. Postavy už nemajú hĺbku ako v predošlých dieloch a sú skôr ladené do polohy figúrok, ktoré sa podriaďujú príbehu. Akcia je do polovice filmu vcelku vydarená, ale vo finále strašne odbitá. Ako celok film pôsobí omnoho slabším dojmom než jeho predchodcovia a nastoluje otázku ako by to dopadlo keby sériu neopustil jej pôvodný tvorca. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Kdy mě konečně přestaneš napomínat?" - "Až mě začneš poslouchat." Vyvážené působení postav na na plátně. Příběh je o léku, který z Mutanta dokáže udělat člověka, což vyprovokuje Magneta k válce. Nejvíc bavil démonický Magneto, který tu třeba přenáší most nad Alcatraz. "Charles chtěl pořád stavět mosty." Potom závěrečná epická bitva o budoucnost a Wolverine, který snad nikdy neomrzí. Líbili se mi nové postavy: Mutant Angel, který dokáže létat díky svým křídlům, modrej Beast či záporný Juggernaut. Že to tvořil jiný režisér je tu opravdu znát. Má dokonalý vizuál aj akci. Navíc je to napínavý, dramatický a působí to na city. 1. Smrt Scotta. 2. Smrt Charlese... I když je tam potitulková scéna, kde se dozvíme, že to vlastně přežil. 3. Wolverine zabíjí svojí lásku Jean Greyovou. "Miluji tě." Všechno to jsou působivé momenty. "Chtějí nás léčit, ale my sami jsme lék... Lék na zákeřnou a zhoubnou nemoc zvanou Homo Sapiens!" Možná nejlepší díl z celé série. - 90%. ()

minno

K tretiemu pokračovaniu som na základe recenzií pristupoval trochu s obavami, ale musím povedať že som sa príjemne bavil. Posledná 30 minútovka ukázala akcie jak tohtoroční Avengeri a každú jednu scénu s Jean som im hltal aj s navijákom. Za mňa solidné pokračovanie X-menovskej série a Ratner sa nemusí vôbec po tomto výkone pred Singerom hanbiť. PS: Nemôžem si pomôcť, ale scéna z Golden Gate bridge bola síce vizuálne luxusná, ale bola vôbec potrebná? Ozaj nemá ten Magneto nič iné na práci? Stavbári si pri jeho opravách určite servítku pred ústa nedávali. PS2: Nezabádajte na potitulkovú scénu, i keď je dosť možné že ju odhadnete už v polovičke filmu. ()

teekanee

Za mě pravdu velmi koukatelný film, který dostavá podle mě až nezaslouženě za uši. Jasně, určitě je to suveréně nejslabší část trilogie, přesto má své kvality. Kdybych měl vyzdvihnout jednu jedinu část filmu, tak to bude opravdu vynikající Ian McAllen. 75% ()

opatstviolov

Ach jo, další zklamání ze série X-Men. A stále ty samé vady. Aspoň že tento díl byl trochu kratší než ty předešlé jinak jiné plus nevidím. 3/10 ()

Sejkorka

Takže profesor je mrtvej, z Magneta je člověk, Jean je mrtvá dokonce podruhý (Ale už má hrob, hned vedle Scotta). Storm je ředitelka a chlupáč Beast velvyslanec všech v OSN. Jinak nic moc .... je to na 2,5 , zatím dolů, třeba si to někdy rozmyslím. ()

OnasisuHovne

3,5 hvězdy, nahoru za dobrý herce a triky. Legendární Juggernautův vypínak uštědřený obyčejnou zdí ) Ratner strašně průměrný režisér ()

Sukdolakus7

Dodnes si vybavuju, jak jsem spolu s rodiči nesčetněkrát sledoval první dva Singerovy X-Meny a pokaždé mě dojala a zasáhla oběť, kterou na konci X-Men 2 podstoupila Jean Grey. O to víc mě pak překvapil plakát na blížící se X-Men: The Last Stand, který jsem viděl na cestě ze školy ve výloze našeho lokálního kina, z něhož bylo více než zřejmé, že je Jean zpět. A i po všech těch letech pro mě třetí X-Meni stále zůstávají jednou z nejepičtějších a nejsrdceryvnějších komiksovech všech dob, a to právě díky fenomenální Dark Phoenix v podání Famke Janssen. Sledovat  Cyclopsovu a Xavierovu smrt rukou doposud nevinné a obětavé Jean Grey pro mě tehdy znamenalo něco naprosto nepředstavitelného, ohromujícího a zdrcujícího. Veškerá zkáza a destrukce, kterou Dark Phoenix způsobila, v mém dětském já zanechala v kontextu obou předcházejících dílů nesmírně hlubokou stopu. Pevně doufám, že Dark Phoenix ještě někdy na velkém plátně uvidíme. Sophie Turner bohužel Famke Janssen nesahá v X-Men: Apocalypse a v X-Men: Dark Phoenix ani po kotníky a stejně tak se ve stínu úžasně atmosférických X-Menů krčí i celé MCU. Kdo ví, co nás v marvelovském multiversu ještě čeká. ()

JG9

Když tomu prominu chaotický a špatný konec filmu a některé zapomenuté a nesmyslné linky(Angel,Mystyque) tak se jedná o kvalitní počin který si užije kdekdo.8/10 ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (více)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain