Max Smart vypadá jako neškodný úředníček, ale jeho snem je stát se tajným agentem. Zatím pracuje jako analytik v hlavním štábu supertajné špionážní organizace Kontrola, která se specializuje na boj proti mocnému zločineckému syndikátu Chaos, vedenému bezohledným Siegfriedem. Podle Maxovy analýzy se nepřátelé začínají zajímat o atomové zbraně, ale dřív než stačí Kontrola něco podniknout, je štáb přepaden a vzápětí začnou nepřátelé z Chaosu likvidovat tajné agenty, jejichž seznam uloupili. Náčelník proti nim musí vyslat někoho, koho neznají, a tím je právě Max Smart. Je jmenován agentem 86 a jeho parťákem se stane krásná agentka 99. Mají vypátrat dodavatele zbraní Krštice a zabránit zneužití jaderného materiálu. Stopy je zavedou do ruského Smolenska. Cestou se neustále dohadují, Max je považován za teroristu, a poté dokonce vypadne z letadla. Kolegyně ho sice zachrání, ale musí se zbavit tlustého Araba, který je napadne. Dostanou se do Kršticova domu, proniknou do jeho počítače a Max s ním svede vítězný taneční souboj. V Moskvě sice padnou do Siegfriedovy pasti, Maxovi se však podaří uniknout a odhalit továrnu na zpracování uranu, maskovanou jako pekárna. Agent 23, který měl Maxovo hlášení ověřit, však v pekárně žádné stopy po uranu nenašel. Zatímco Max se ocitá v podezření, že je dvojitý agent, Siegfried připravuje zbraně, kterými chce zničit Los Angeles. Max pochopí, že je mezi agenty zrádce, a také kdy a kde má bomba vybuchnout. (TV Nova)

kaylin

Po filmu "Božský Evan" jsem na Steva Carella zrovna velkou náladu neměl, ale říkal jsem si, že kvůli Anne Hathaway to přežiji. Zvoli ljsem si dobrý film, protože Carell ukázal, že umí komedii udělat. Jeho komika je na jednu stranu carreyovská, ale na druhou stranu má kamenný obličej, jako kdyby studoval i herectví Bustera Keatona. Ani jednomu nedosahuje ve filmu po kolena, ale snaží se chlapec. Jeho přiblblý Smart, trochu jako Clouseau, není novou postavou, příběh není nic výtečného a jen se kopíruje "Johnny English", ale přesto tu jsou momenty, kde se člověk směje. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/diar-milovnika-filmu-c-005-reziser.html ()

Mikita

Tahle akční komedie má hlavně pobavit a to se myslím místy daří dobře. Výborné obsazení, které mnohdy mile překvapí. Občas je nadhozen slušný fór a člověk se nenudí. A nechci prozrazovat nic z děje, ale Dwayne Johnson je tu v netipické roli k sežrání. A Anne je vážně kost. ()

Damiel

71 % - Je to někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami, možná o chlouek víc k těm čtyřem. Carell mě bavil, jeho hrdina byl daleko zajímavější než klasický pitomec á la Johnny English. Dobré hlášky, pěkná Anne H., poněkud nemastný neslaný "bad mother fucker". Na léto dobrá oddechovka. ()

type_B

Tenhle film mi tak nějak nepřišel ani trochu vtipný. Tudíž pro mě jako komedie zcela selhal. Kdybych tento film neviděl, nebo by ani tento snímek neexistoval, nic by se z mého pohledu nedělo. Jednu zviezdu za taneční scénu, která mi přišla pěkně udělaná. ()

Herr_Flick

I když je těchto "satirických Bondovek" jako šafránu (Cody Banks, Johnny English, Austin Powers,...), přesto u mě vede Smart, neboť má svá specifika. Během sledování nového Smarta mi v hlavě vyvstávala řada otázek. Ve kterém jiném filmu uvidím takovou spoustu skvělých jmen? A ve kterém jiném dnešním filmu uvidím Trabanta? Čím to je, že má Ken Davitian takové štěstí na mužské lechtivé scény? A navíc je to místy i vtipné. ()

Aiax

Evidentně drahé, docela povedené gagy v pravidelných rozestupech, ale jinak totálně prázdné, nudné a bez nějaké větší jiskry. Austin Powers měl pětkrát menší rozpočet a desetkrát větší šmrnc a vtip. Že je Smart finančně tak úspěšný po pravdě řečeno moc nechápu, ale kvůli Carellovi mu to přeju. A protože mám toho starého pardála, stejně jako všechny, kdo prošli Stewartovou The Daily Show, rád, tak nedávám silné dvě, ale slabé tři hvězdy. 45%. ()

Toshiro

Bondovská parodie, která se sice neubránila hluchým místům, zato nebyla trapná, jak u parodií bývá smutným pravidlem. ()

FilmFan24

Nemohu jinak... Po otřesných rádobyparodiích pánů Friedberga a Seltzera, které mají být ale bohužel nejsou vtipnými, jsem nečekal nic a dostalo se mi 110 minut zábavné zábavy. Sice místy drhne, ale s šarmem chytrého nešiky Steve Carella, sexy kočky s vydařenou plastikou Anne Hathaway a charismem Dwayne "The Rock" Johnsona vám to ani nepřijde. Akční scény se mísí s humornými, kde pozorný divák znalý bondovek či lží pravdivých se potěší situacemi, ve kterých se ocitá ústřední dvojice superagentů Smart a Agentka 99. Po v posledních letech profláklé Praze se tentokráte octneme v Moskvě, kde Rudé náměstí už není zas tak rudé, ale zato v místní velkopekárně se peče chleba přímo s příchutí radioaktivní. Podaří se naší superdvojce odvrátit atomový útok na Los Angeles? Vydatně jim v rolích dalších pomáhají Alan Arkin, James Caan či jako strom maskovaný Bill Murray. Normálně by to tady bylo za 3*, ale prostě mezi ústřední dvojkou to jiskří a film je důstojným remake oblíbené televizní série "Get Smart" kde si hlavní roli zahrál komik Don Adams (1923-2005) a kterému je film věnovaný. ()

dawe04

7/10 - Docela jsem se obával, jak tohle dopadne. Nakonec na jedno zhlédnutí Carell a spol. baví poměrně slušně a některé gagy jsou dokonce výborné! ()

grogodil

Možno to bude znieť divne, ale agent Smart je príliš málo blbý, aby bol dostatočne zábavný. Jeho metódy a riešenia sa síce približujú dajme tomu k takému Johny Englishovi, no pri ksichte akým je Carell to proste chcelo pritlačiť trošku viac na pilu a dostať z Carella niečo viac než len kammený výraz. Ešteže ho občas podopierajú podarené hlášky a akčne naladená Anne Hathaway a Dwayne Johnson. ()

Skip

V podstatě jde o ptákovinu, ale dá se u ní občas i zasmát. Hodně mě překvapily povedené akční scény, které tento film vytáhly z obyčejné šedi. ()

Kopik

Povedená komedie u které jsem s hodně zasmál. Steve Carrell byl výborný, příjemně mě překvapila i Anne Hathaway. Takže pokud máte rádi komedie a dokážete brád narážky na Jamese Bonda s nadhledem, tak toto dílko je jak dělaný. ()

Dubro

Nových vecí poskromne, staré v novom kabáte. Casting sa jednoznačne vydaril a za Billa Muraya a Chucka Norrisa so vzduchovkou musím dať 4*. ()

d-fens

...ale na pobavenie to nie je až také zlé, ako by sa z tých ** mohlo zdať... bolo tam aj viacero (jednoduchších) vtipných momentov a hlášok a bola tam aj Anne Hathaway ... jej podliezanie bezpečnostných laserov bolo .... no proste robila to dobre ;) ()

Maddlis

KarelR to za mě všecko řekl, tak snad jen doplním, že jsem na filmu byl v kině s novou přítelkyní, takže pro mě má takový romantický nádech....:) ()

Chen

Škoda, že v poslední třetině ztratil film na humoru, jinak jde o opravdu zábavnou komedii o talentovaném, ale extrémně nešikovném agentovi, která má pár silných míst. A The Rock je borec, to se už dávno ví :D ()

SallyZen

Tenhle film, že má více %(jen o jedno) než Johny English. Ne to fakt ne. Johny English byl a vždy bude mnohokrát vtipnější. Tato "komedie" je špatná celá od základu. Nudná a nevkusná zábava, u které jsem se pousmál maximálně dvakrát. Obsazení do takovéto hlavní role Carella, kterej prostě neutáhne komediální film, byla chyba. Aspoň, že se tam ukázala kráska Hathaway. Není nutné vidět, o nic moc nepřijdete. 15% ()

Figu

Příběh agenta Smarta je pitomoučkej a stupidní stejně jako agent Smart samotnej! Jenže občas se naskytne scénka, která lehce dokáže lícní kosti protáhnout a rty našpulí do tvaru půlměsíce. Vystřihnu třeba zážitek z hajzlíku v letadle, kdy se nám hlavní hrdina navzdory skvělýmu nápadu sám mrzačil, nebo byl i parádní taneček s holčinou ze souboru obezit a prasat. Steve má výhodu v tom, že nemusí nic dělat a ten výraz idiota tam prostě má. Fajn slátanina, která se dá v klidu vydržet. 55% ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Zuřící býk vs. Rocky Balboa?

Zuřící býk vs. Rocky Balboa?

02.06.2012

I tak by se dal popsat projekt studia Warner Bros. a režiséra Petera Segala, který se naposledy předvedl s ucházející špiónskou komedií Dostaňte agenta Smarta. Komedie Grudge Match bude o dvou… (více)

Nahradí Jackmana Neil Patrick Harris?

Nahradí Jackmana Neil Patrick Harris?

01.11.2009

Nelekejte se, není řeč o roli Wolverinea. Hugh Jackman však s díky odmítl nabídku Billa Mechanica a Adama Shankmana, producentů nejbližší oscarové show (na jaře bude Hugh natáčet sci-fi The Real… (více)

Napoleonské války podle Carella

Napoleonské války podle Carella

19.10.2008

A podle Arthura Conana Doylea. Ten nepsal jen detektivky s Sherlockem Holmesem, ale i sci-fi (třeba slavný Ztracený svět) a historické romány. Příběhy o brigadýrovi Gerardovi míchají válečné… (více)