Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Max Smart vypadá jako neškodný úředníček, ale jeho snem je stát se tajným agentem. Zatím pracuje jako analytik v hlavním štábu supertajné špionážní organizace Kontrola, která se specializuje na boj proti mocnému zločineckému syndikátu Chaos, vedenému bezohledným Siegfriedem. Podle Maxovy analýzy se nepřátelé začínají zajímat o atomové zbraně, ale dřív než stačí Kontrola něco podniknout, je štáb přepaden a vzápětí začnou nepřátelé z Chaosu likvidovat tajné agenty, jejichž seznam uloupili. Náčelník proti nim musí vyslat někoho, koho neznají, a tím je právě Max Smart. Je jmenován agentem 86 a jeho parťákem se stane krásná agentka 99. Mají vypátrat dodavatele zbraní Krštice a zabránit zneužití jaderného materiálu. Stopy je zavedou do ruského Smolenska. Cestou se neustále dohadují, Max je považován za teroristu, a poté dokonce vypadne z letadla. Kolegyně ho sice zachrání, ale musí se zbavit tlustého Araba, který je napadne. Dostanou se do Kršticova domu, proniknou do jeho počítače a Max s ním svede vítězný taneční souboj. V Moskvě sice padnou do Siegfriedovy pasti, Maxovi se však podaří uniknout a odhalit továrnu na zpracování uranu, maskovanou jako pekárna. Agent 23, který měl Maxovo hlášení ověřit, však v pekárně žádné stopy po uranu nenašel. Zatímco Max se ocitá v podezření, že je dvojitý agent, Siegfried připravuje zbraně, kterými chce zničit Los Angeles. Max pochopí, že je mezi agenty zrádce, a také kdy a kde má bomba vybuchnout. (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (513)

somnar 

všechny recenze uživatele

Bavila mě ta podivuhodná politická korektnost, kdy Smart šije nejen do postkomunistického Ruska, ale na mušku si bere i amerického prezidenta, který svou tupostí naprosto jasně odkazuje na Bushe a jeho administrativu. Jinak nečekaně chytré a vtipné (rozhovory s chlapci z KAOSU!) a i to dějové vzduchoprázdno tentokrát prominu, protože Smart jako jeden z mála nepůsobí jako tuctový letní výrobek. 70% ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Carell to zmáknul. Během úvodní půlhodinky jsem se ještě bál, protože půlka fórů byla slabá a akce měla poměrně zmatený střih, ale jakmile Smart sebral agentku 99 a vydal se do Ruska, bylo hotovo. Tahle špionská parodie rozhodně nejde ve šlépějích Bláznivých střel, ale nabízí vlastní styl humoru, který pramení z realističtějšího pojetí celého filmu, a ten tudíž působí jako plnohodnotná akční komedie, ve které létají do vzduchu auta, domy... i mečouni. Výborné gagy převažují těch pár slabších (pryč s kuželem ticha! :( ), odkazy a hláškami se nešetří a jedna překvapivě nadupaná akční scéna střídá druhou, přičemž v tom všem lítá Carell, jenž mnohem víc, než neschopné nemehlo, vypadá jako opravdový akční hrdina, který občas trochu přecení svoje síly a má kapku smůlu. Slušná je nečekaně i chemie mezi Carellem a Anne Hathaway a Alan Arkin nebo James Caan ze sebe ke konci filmu sypou tolik hlášek, že snad zapomněli na svoje kariéry vážných dramatických herců. Pár věcí ale přece jenom hází Smartovi klacky pod nohy. Krom zmíněného slabšího rozjezdu to jsou hlavně nevýrazní záporáci a trochu slabší příběh, jež především v závěru nabere kapku podivné obrátky (ač jsem si jistý, že to byl záměr). Taky nechápu, jak mohl někdo takhle zabít cameo Billa Murrayho. Ve výsledku je ale Smart povedenou záležitostí, které těch pár šlápnutí vedle nakonec odpustíte, protože do vás naleje spoustu energie a při vzpomínce na některé hlody se budete ještě dlouho smát. 7/10 P.S: Hláška s Chuckem Norrisem rulez! ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Specialista na komedie Peter Segal sice natočil pohříchu nevtipnou parodii na bondovky, s naivním scénářem, ovšem disponující zajímavým hereckým obsazením, kterému vévodí tradičně nesměšný Steve Carell, ale s nevýrazným scénářem se pral zdatně. Hlavním magnetem filmu tak zůstává Anne Hathaway, jejíž agentka s přehledem strčí do kapsy lecjakou bondgirl. Zbytek hereckého obsazení zůstává nevyužit, výjimkou není ani záporák Dwayne Johnsona, čímž jsem prozradil závěrečnou pointu téhle taškařice. Je docela průšvih, když se u komedie, potažmo parodie, nezasmějete, ale tentokrát se to dalo přežít. Jedná se veskrze o sympatický počin. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Na to že Carella vůbec nemusím se mi to líbilo až nějak moc. Opravdu mi do role Smarta sedl. Z Anne Hathaway je vážně kus a je radost na ni pohledět. Skvělý byl i president James Caan a The Rock už dlouho nebyl tak cool. Vtipy jsou vtipné, akce je svižná (Peter Segal s vyřádil) a vůbec je všechno tak jak má být. Vlastně ani nevím proč, ale mám z toho filmu příjemný pocit. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Tom J. Astle, Matt Ember .. Vlažné. Steve Carell je pouhý panák, který převážně stojí, sype ze sebe text ze scénáře a sem tam se dostane do mírně akční scénky. Naopak se zde podařilo hodně vytěžit z Anne Hathaway, která konečně opět vypadá jako přitažlivá sexy žena (naposledy v Brokeback Mountain). Svižné dění vyšle pár chytrých střel, které koutky úst potahuje tu více tu méně nahoru a tu a tam bohužel i směrem dolů k nechápavé grimase. Pár odkazů a nápadů vyloženě potěšilo, ale i tak se ty tři hvězdy povážlivě třesou a další zhlédnutí (nebo případný další díl) bych radši neriskoval ani s Chuckem Norrisem v záloze. 50%. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (17)

  • Seriál se pokoušeli restartovat v polovině devadesátých let, ale bez úspěchu. Vzniklo pouze 7 epizod. (Rodriguez)

Související novinky

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Téměř neuvěřitelné se stává skutkem. Nejen že dostaneme celovečerní Pobřežní hlídku, ale vážně si v ní zahrají dva populární fešáci, kteří si úspěšně budují komediální kariéry. Jeden konec pláže bude… (více)

Zuřící býk vs. Rocky Balboa?

Zuřící býk vs. Rocky Balboa?

02.06.2012

I tak by se dal popsat projekt studia Warner Bros. a režiséra Petera Segala, který se naposledy předvedl s ucházející špiónskou komedií Dostaňte agenta Smarta. Komedie Grudge Match bude o dvou… (více)

Nahradí Jackmana Neil Patrick Harris?

Nahradí Jackmana Neil Patrick Harris?

01.11.2009

Nelekejte se, není řeč o roli Wolverinea. Hugh Jackman však s díky odmítl nabídku Billa Mechanica a Adama Shankmana, producentů nejbližší oscarové show (na jaře bude Hugh natáčet sci-fi The Real… (více)

Napoleonské války podle Carella

Napoleonské války podle Carella

19.10.2008

A podle Arthura Conana Doylea. Ten nepsal jen detektivky s Sherlockem Holmesem, ale i sci-fi (třeba slavný Ztracený svět) a historické romány. Příběhy o brigadýrovi Gerardovi míchají válečné… (více)

Reklama

Reklama