Odpočinková komedie, která je mírně nad průměrem. Je zde velké množství všelijakých vychytávek. Např. Bill Murray jako agent ve stromě nemá chybu. Steve Carell jako herec toho nemá moc co říct. Trošku nerozumím jeho současné popularitě, ale budiž. Peter Segal jako režisér nezklamal. Přestože jeho poslední 3 komedie s Adamem Sandlerem se mi líbili o dost více. S blížícím se závěrem film ztrácí na vtipu. 55%(24.11.2008)

Ale jo. Při odchodu z kina jsem nadšením sice neskákal, ale s odstupem času mi v hlavě zůstalo jen to dobré a vtipné, zatímco slabší chvilky zmizely úplně. Rock je cool, Anne zase hot, Arkin s Caanem hláškují na stará kolena jako o život a i Carell se dá místy bez problémů překousnout. Jen si říkám, že být na jeho místě Carrey, byl by to o dobrých 20% lepší film. Segal totiž ví, co dělá a když mu nepodráží nohy lehce neomalený střihač, funguje Dostaňte agenta Smarta přesně tak, jak má. Jako pohodová letní oddychovka s prima akcí, spoustou výbuchů, pár opravdu povedenými fóry a tanečním číslem pro milovníky Dirty Dancing. 70%(13.7.2008)

• Bauer

Hmm tak tohle mně vážně nebavilo! Další rádoby vtipná parodie na Jamese Bonda. Myslím, že bohatě stačil Johnny English, aby scénáristé a režiséři pochopili, že parodie na špionážní filmy je téměř nemožne zrealizovat tak, aby to bylo vážně vtipné. Dostaňte agenta Smarta je docela ubohý film, jenž mně svou tupostí uráží. Jako nevrdím, že bych se asi tak 2 krát nepousmál. Jenže, když se zamyslím, že tento patos režíroval Peter Segal, jenž stojí za filmy jako je třeba skvělá romantická komedie 50x a stále poprvé, tak jsem vážně zklamán. Zrovna tak jsem zklamán hudbou od Trevora Rabina. Kde je ta dynamičnost a působivost? Nikde! Na druhou stranu zde najdeme pár slušných scén. Třeba scéna v letadle byla docela dobře natočena. Jen škoda, že měla být vtipná a místo toho byla trapná až na půdu. Docela slušné, ačkoliv zcela neužitečné, byli vynálezy, kterými byl agent Smart obdarován. Jinak nuda s přehnaným koncem. Stevea Carrella začínám mít víc a víc rád. Ve filmu 40 let panic se mi nelíbil. Nelíbil se mi ani v Božském Evanovi. Tato role agenta dementa mu sedla celkem slušně. Krásná Anne Hathaway je strasně moc sexy. Z dalších známých herců se objeví The Rock a nebo James Caan. Nevím jestli bych si tohle někdy ještě zkoukl!(1.10.2008)

• Aknah

No nevim, kde to vzalo tolik procent, nebylo to zas tak skvělý, myslela sem, že se víc nasměju a že tam bude víc akce, přitom se to táhlo a bylo to docela nezáživné. Anne Hathaway to tady sice slušelo, ale přišla mi tu hrozně nevýrazná, takže i když ji mám ráda, tak to moc nezachránila. Pro mě to byla ztráta času.(27.12.2008)

Wierd, this shit is actualy really funny. Příjemné překvapení s ne až tak looserovským agentem Carellem, který sice má spoustu smůly a občas i velmi praštěné nápady, ale jinak to překvapivě JE velmi schopný agent... a jeho tažení proti KAOSU stojí za to vidět. Už kvůli geniálnímu Rockovi, který opět dokazuje že se do polokomediálních rolí prostě narodil. 7/10(3.11.2008)

• - V úvodních titulkách můžete vidět snímky padouchů z původního seriálu, mj. Pana Velkého (Mr. Big) a Drápa (Draw). (JayCZ)

• - Agent 23 (Dwayne Johnson) má ve filmu zbraň Desert Eagle MK I ráže .357 Magnum. (dc125)

• - Ve filmu se vyskytuje několik odkazů na původní seriál. Jedním takovým je, že se ve filmu objeví auta, která jsme mohli vidět i v seriálu. Mezi tato auta patří Sunbeam Tiger, Volkswagen Karman Ghia nebo Opel GT. (Džejkop)