Vkusná parodie na špiónské filmy je nedostatkovým žánrem – tahle vznikla na základě populárního seriálu z 60.let (prsty v něm měl mimo jiné i Mel Brooks), který se v našich končinách nikdy moc neuchytil, ale za oceánem platí za kultovní televizní záležitost. Jistý upozaďovaný agent-analytik sice nebyl až takový debil, ale jeho špionážní schopnosti stály za starou belu, takže jeho úspěchy byly spíše zásluhou štěstí a umu ostatních agentů (především krásné agentky 99 – tady v podání regulérní kočky Anne Hathaway). Zábava to je, ale je jí pohříchu málo. Respektive pouze v situacích, kdy kolem figurují vedlejší postavy nebo když je Maxwell Smart nablízku sličné kolegyni 99, s kterou se vzájemně špičkují a jejich hašteřivost prosluňuje celý film. Děj je slepencem všelijakých nápadů ve standardním balení (Amíci jsou ti hodní, Rusáci ti špatní), které příliš nedávají smysl. A právě proto, jak je děj prostý, tak o to větší nároky by měly být kladeny na scénář, režii a herce. Poslední dvě složky jsou v normě (u herců o to víc), jen scénář toho moc nenabízí. Párkrát se objeví originální vsuvka nebo slušivá improvizace, nicméně občas postavy jednají hodně zvláštně a nějaký ten smysl chování by tu s ohledem na samotnou historii agenta Smarta měl být. A ač se toho na plátně děje neustále hodně, jednotlivé miniepizodky začnou po čase nudit. A zákonitě musí být škoda, kolik potenciálu tu proteče kanálem. Každopádně řada jiných tvůrců by Smarta posunula do nesnesitelných hranic, plných trapných gagů, tady je několik náběhů do vyšší komediální společnosti. Navíc s výbornými herci i v těch nejniternějších rolích. Celovečerní Smart si na sebe navíc velmi slušně vydělal, takže kdo ví, jestli to nebylo první z řady setkání..(18.9.2009)

• Pumiiix

Nuda nudoucí, Steve Carell je zlo a to jsem se ho dlouhou dobu zastával. V jeho nepříliš povedených filmech mě bavil hlavně on sám, ale tady mě po celou dobu iritoval. Stejně jako těžce přepálený nehumorný humor. Něco zachrání samotná kamera a celková režijní práce, při akcích je vše přehledné a jde poznat, že to bylo pevně uchopeno ve schopných rukou. Rovněž vše vtipné je snad jen okolo Rocka, který má charisma více než celé herecké obsazení a v každé scéně doslova září. Masi Oka těžce nebaví, stejně jako v posledních dílech Heroes a moc nechápu proč dostalo duo pomocníků vlastní film, možná pochopím při jeho shlédnutí. Celkově velké zklamání 4+/10*(20.12.2008)

Časy kvalitných paródií s Lesliem Nielsenom sú už dávno preč a paródie na agentov prevzali Angličania. Preto som nedával veľké šance, že by sa niečo podobné mohlo za mlákou podariť. Ale klobúčik dole! Aj keď sa nejedná o čistokrvnú paródiu nejakých filmov, je to paródia na špeciálneho agenta. Scenár je klasický, omieľa niekoľko základných motívov tohto žánru, ale rozhodne nenudí, občas prekvapí a je pomerne kvalitne ukočírovaný. Herci sú skvostní, role im sadli a užívali si ich. Cameá bravúrne, akcia slušná, no jednoducho bolo sa na čo pozerať. 80%.(3.1.2012)

Bavila mě ta podivuhodná politická korektnost, kdy Smart šije nejen do postkomunistického Ruska, ale na mušku si bere i amerického prezidenta, který svou tupostí naprosto jasně odkazuje na Bushe a jeho administrativu. Jinak nečekaně chytré a vtipné (rozhovory s chlapci z KAOSU!) a i to dějové vzduchoprázdno tentokrát prominu, protože Smart jako jeden z mála nepůsobí jako tuctový letní výrobek. 70%(18.2.2009)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $130,319,208Tržby Celosvetovo $230,685,208Tržby za predaj DVD v USA $35,807,791 //počet predaných kusov 1,971,536║ V súboji filmov kde sa paroduje tajný agent ako James Bond, u mňa viac zavážil aj keď tak isto priemerný Johnny English. Jednoducho režisér Peter Segal nemá nato aby niektoré dobre rozbehnuté scénky zavŕšil tak aby nepôsobili v konečnom vyznení kŕčovito, on proste nedokáže správne udrieť na srandu, vždy v niečom rozbehnutá komická scénka zlyhá a nenavodí tu správnu náladu aby mohla do sýtosti vyznieť a pobaviť, tento problém je citeľný u jeho všetkých filmoch čo som videl. A je na škodu že celom slušný potenciál filmu potápa v nevýraznosti v akejsi neochote sa trošku viac pohrať s príbehom, lebo základ a niektoré úseky boli fakt dobré. Taktiež Steve Carell mi tu príde rovnako tak stratený, nevýrazný ako bol v Evan Všemohúci. /45%/(6.2.2009)

• - Herečka Anne Hathaway si během natáčení filmu obnažila holení kost tržnou ránou. Rekonvalescence zahrnula i podstoupení plastické operace. (Mr.Bulva)

• - Maxwell Smart bavil své diváky v seriálovém pojetí celkem pět sezón natočených mezi lety 1965 až 1970. (Rodriguez)

• - Keď Agent 99 (Anne Hathaway) prelieza cez lasery v Krsticovej (David S. Lee) vile, tak je bosá. Potom je však v nasledujúcej scéne obutá, aj keď nemala odkiaľ zohnať obuv. (johnsnow)