Ak by som tuto komediu porovnal napriklad s RUZOVYM PANTEROM (2006) so Steveom Martinom, tak na tejto som sa pobavil omnoho viac. Je pravda, ze Carellovi som nevedel prist na chut pri komedii 40 LET PANIC (2005), ale odstupom casu pri dalsich filmoch som si ho oblubil a dnes ho povazujem za vynikajuceho komika, aj ked v tejto ulohe by som radsej videl napriklad Bena Stillera. Anne Hathaway DABEL NOSI PRADU (2006) je pekna a sympaticka herecka a prajem jej stastny vyber filmov. Dwayne Johnson bol tiez cool, len by som si ho radsej pozrel v nejakom napinavom akcnom thrilleri. Prekvapila ma aj mala uloha mojho oblubeneho herca Billa Murrayho, len skoda, ze nedostal viac priestoru. Zaujimavost: Steve Carell a Alan Arkin si obaja spolu zahrali v komedii MALÁ MISS SUNSHINE (2006), kde Carell hral zarasteneho Franka a Arkin starého otca Edwina... 22.04.2010 _______ Steve Carell - (Maxwell Smart) +++ Anne Hathaway - (Agent 99) +++ Dwayne Johnson - (Agent 23) +++ Alan Arkin - (Šéf) +++ Terence Stamp - (Siegfried) +++ James Caan - (Prezident) +++ Bill Murray - (Agent 13) +++ Produkcia: Steve Carell +++ Hudba: Trevor Rabin +++ (Videl v kine 22.07.2008) +++(23.7.2008)

Po nic moc Dan in real life a Bozsky Evan konecne zase paradni komedie s Carellem. Pribeh sice neni z nejoriginalnejsich, ale na druhou stranu by obstal i jako seriozni zapletka do bondovky, takze tady problem neni. Prvnich asi 70 minut, kdyz se odehrava mise v rusku, tak je film skvele vtipnej a obcas pride i s originalnim forem. Bohuzel pak dalsich 35 minut uz to je spis jen sem tam neco vtipnyho a trosku to film srazi, ale zase to vynahradi slusna zaverecna akce. Coz je dalsi plus, na komedii ma film i dobry akcni sceny a triky. A co se tyce hercu, Carell predvadi svy typicky toporny hrani, ale agent mu skvele sedne a velky plus je, ze neni za zadnyho retarda, ale je docela schopnej, jen ma obcas smulu. Jeho partak Hathaway je tady super sexy a doby Deniku princezny jsou uz nastesti davno pryc. No a co se tyce Rocka, ten tu je silene nevyuzitej.(29.12.2008)

• Bauer

Hmm tak tohle mně vážně nebavilo! Další rádoby vtipná parodie na Jamese Bonda. Myslím, že bohatě stačil Johnny English, aby scénáristé a režiséři pochopili, že parodie na špionážní filmy je téměř nemožne zrealizovat tak, aby to bylo vážně vtipné. Dostaňte agenta Smarta je docela ubohý film, jenž mně svou tupostí uráží. Jako nevrdím, že bych se asi tak 2 krát nepousmál. Jenže, když se zamyslím, že tento patos režíroval Peter Segal, jenž stojí za filmy jako je třeba skvělá romantická komedie 50x a stále poprvé, tak jsem vážně zklamán. Zrovna tak jsem zklamán hudbou od Trevora Rabina. Kde je ta dynamičnost a působivost? Nikde! Na druhou stranu zde najdeme pár slušných scén. Třeba scéna v letadle byla docela dobře natočena. Jen škoda, že měla být vtipná a místo toho byla trapná až na půdu. Docela slušné, ačkoliv zcela neužitečné, byli vynálezy, kterými byl agent Smart obdarován. Jinak nuda s přehnaným koncem. Stevea Carrella začínám mít víc a víc rád. Ve filmu 40 let panic se mi nelíbil. Nelíbil se mi ani v Božském Evanovi. Tato role agenta dementa mu sedla celkem slušně. Krásná Anne Hathaway je strasně moc sexy. Z dalších známých herců se objeví The Rock a nebo James Caan. Nevím jestli bych si tohle někdy ještě zkoukl!(1.10.2008)

Tvůrcům se podařila parodie na všechny agentské filmy téměř dokonale. Steve Carell hraje svého agenta více než přesvědčivě a na krásné Anne jsem mohl jen oči nechat (viz.taneční scéna). Ve filmu se navíc nevyskytují téměř žádné trapné vtipy, jak je tomu zvykem u drtivé většiny komedií současné americké produkce. Pobavil jsem se skvěle. "A co třeba Chuck Norris se vzduchovkou?"(11.9.2008)

• Big Bear

Nevím, asi od komedie čekám víc. A i ty triky mi tam hlavně v závěru nepřišly nic moc. Carell si mne získal filmem Seeking a Friend for the End of the World a tak možná ke své škodě ani nemám potřebu jej vidět v klasické americké komedii )tedy o level nižší) kde se tak rádo prdí a blije... Takže za mne je to jen za dva telefony v podrážce a když komedii s agenty, tak raději tu o tom W4C. * *(27.12.2016)

• - Herečka Anne Hathaway si během natáčení filmu obnažila holení kost tržnou ránou. Rekonvalescence zahrnula i podstoupení plastické operace. (Mr.Bulva)

• - Ve filmu se vyskytuje několik odkazů na původní seriál. Jedním takovým je, že se ve filmu objeví auta, která jsme mohli vidět i v seriálu. Mezi tato auta patří Sunbeam Tiger, Volkswagen Karman Ghia nebo Opel GT. (Džejkop)

• - V úvodních titulkách můžete vidět snímky padouchů z původního seriálu, mj. Pana Velkého (Mr. Big) a Drápa (Draw). (JayCZ)