Kdo by to řekl, že režisér přinejhorším naprosto příšerných a přinejlepším nadprůměrných komedií dovede přivést na svět film, v němž bude Steve Carell snesitelný a občas i vtipný? Já tedy rozhodně ne, zvlášť po zhlédnutí traileru poskládaného z doslova nejtřeskutějších gagů. Ale stalo se, a i když Travor Rabin buď nestydatě vykrádá sám sebe (Remember The Titans, Armageddon) nebo si občas vypůjčí něco od někoho jiného (třeba od Powella, aneb kdo si neždíbne do Bournea, nemůže dělat špionážní film, včetně komedií), scénář je prostě velmi lahodnou kombinací parafrází scén ze stařičkého seriálu o Maxwellu Smartovi, sexuálních výpadů Johnyho Brava, trošky starého dobrého groteskového ultranásilí, konverzačního humoru, a taky naprosto nemístných trapností a debilit velmi podměrečného kalibru na big hit, kterým by Smart s ohledem na velmi kvalitní technické provedení, osmdesátimegový rozpočet a obsazení vedlejších rolí chtěl být. Herci vůbec zachraňují ty méně vydařené atributy filmu - no řekněte, nevyměnili byste dost uhozený příběh za luxusní rozhovor s prezidentem sportovně nenávidějícím svého "vajse" anebo za potrestaný strom podezřele podobný Billu Murrayovi? Nevyměnili, že, a dobře děláte, protože třeba na takové taneční číslo s dvousetkilovou matronou, navíc oživené trochou těch zvláštních efektů, je to pořád málo (a přece, ten fakáč na závěr...:)) Jsou zkrátka věci, které ani kamenný ksicht Terence Stampa a jeho padoušské deklamace na úrovni Limonádového Joea nezachrání. "Ale co tělo a vůbec šarm šestadvacetileté Anne Hathaway, jsi snad na blondýny?" ptáte se? Ne, nejsem (Alexis Texas je výjimka;)) a ano, moc hezky se tu na ni dívalo, ale aby to ovlivnilo shora uvedenou konstelaci vlivů na kvalitu filmu, musel by Smart dosáhnout vizuálně adoračních kvalit After The Sunset (Salma Hayek), Aféry Thomase Crowna (Rene Russo) nebo Hitche (Eva Mendes), a to se nestalo. Takže nakonec to bude šedesátka s tím, že bych byl ochoten podívat se ještě jednou a ujistit se, jestli jsem se náhodou nespletl. 60%(18.4.2011)

Časy kvalitných paródií s Lesliem Nielsenom sú už dávno preč a paródie na agentov prevzali Angličania. Preto som nedával veľké šance, že by sa niečo podobné mohlo za mlákou podariť. Ale klobúčik dole! Aj keď sa nejedná o čistokrvnú paródiu nejakých filmov, je to paródia na špeciálneho agenta. Scenár je klasický, omieľa niekoľko základných motívov tohto žánru, ale rozhodne nenudí, občas prekvapí a je pomerne kvalitne ukočírovaný. Herci sú skvostní, role im sadli a užívali si ich. Cameá bravúrne, akcia slušná, no jednoducho bolo sa na čo pozerať. 80%.(3.1.2012)

Kdyby mi někdo před zhlédnutím téhle komedie řekl, že mi to příjemně uteče a dokonce se budu i docela dobře bavit, tak bych mu to asi nevěřil. Ale na mě kupodivu ta zvláštní kombinace špionážního filmu s komediálním žánrem fungovala maximálně perfektně, takže s výsledkem mohu být jen a jen spokojený. Možná někoho napadne, proč jsem vlastně na tenhle film koukal, když jsem mu zase až tak úplně nevěřil a bál jsem se nudy a neatraktivnosti. Rád na to odpovím, samozřejmě jsme totiž v Česku a já stejně jako mnoho ostatních obyvatel této země jsem hodně zvědavý, a v tomto případě byla má zvědavost tím hlavním hnacím motorem, abych se na film podíval. A jak vidno z předchozích řádků, dobře jsem udělal, tomuto filmu totiž z mého pohledu absolutně nic nechybělo, napětí jsem uvítal, odlehčení v podobě mnoha vtipných scének přišlo vhod a nějaký ten nečekaný zvrat tu taky byl, takže z mého pohledu naprostá a neutuchající spokojenost. Pokud se zaměřím na herecké výkony, tak Steve Carell je v roli agenta Smarta opravdu vynikající, zvládl to perfektně a bezchybně. Anne Hathaway, Dwayne "The Rock" Johnson, i ostatní herci ve větších rolích byli perfektní a takový Bill Murray jako "mluvící strom" byl prostě nepřekonatelný. Výsledkem je tedy solidní mix akce, komedie a napětí a já neváhám udělit naprůměrné hodnocení, film ode mne získává zasloužené čtyři hvězdy.(19.6.2010)

Překvapivě zábavná komedie. Steve Carell s kamennym ksichtem je super a jeho komický scény mě fakt bavily. Anne Hathaway má zatím nejlepší roli a slušelo jí to moc. Rock je standartně mega a Alan Arkin mě taky bavil. Nejvíc mě ale dostával ten arabskej hromotluk. Člověk by nevěřil, že někdo vůbec může bejt taková korba.(23.12.2008)

"Holy Shit!" to bol nárez...Agent Smart ma vážne dostal,už dlho som sa tak schuti nezasmial :) Peter Segal potvrdzuje svoje kvality a nenecháva ani jedno oko suché.Skvelé herecké obsadenie plné charakteru a vnutorného šarmu hlavných predstaviteľov ma dokonale usadilo a neustale napádalo k mimike :) Konštelácia hviezd bola k tomuto snímku naklonená... :))) 8/10(10.9.2008)

• - V úvodních titulkách můžete vidět snímky padouchů z původního seriálu, mj. Pana Velkého (Mr. Big) a Drápa (Draw). (JayCZ)

• - Keď Agent 99 (Anne Hathaway) prelieza cez lasery v Krsticovej (David S. Lee) vile, tak je bosá. Potom je však v nasledujúcej scéne obutá, aj keď nemala odkiaľ zohnať obuv. (johnsnow)

• - Maxwell Smart byl agentem číslo 86. (Rodriguez)