Kdo by to řekl, že režisér přinejhorším naprosto příšerných a přinejlepším nadprůměrných komedií dovede přivést na svět film, v němž bude Steve Carell snesitelný a občas i vtipný? Já tedy rozhodně ne, zvlášť po zhlédnutí traileru poskládaného z doslova nejtřeskutějších gagů. Ale stalo se, a i když Travor Rabin buď nestydatě vykrádá sám sebe (Remember The Titans, Armageddon) nebo si občas vypůjčí něco od někoho jiného (třeba od Powella, aneb kdo si neždíbne do Bournea, nemůže dělat špionážní film, včetně komedií), scénář je prostě velmi lahodnou kombinací parafrází scén ze stařičkého seriálu o Maxwellu Smartovi, sexuálních výpadů Johnyho Brava, trošky starého dobrého groteskového ultranásilí, konverzačního humoru, a taky naprosto nemístných trapností a debilit velmi podměrečného kalibru na big hit, kterým by Smart s ohledem na velmi kvalitní technické provedení, osmdesátimegový rozpočet a obsazení vedlejších rolí chtěl být. Herci vůbec zachraňují ty méně vydařené atributy filmu - no řekněte, nevyměnili byste dost uhozený příběh za luxusní rozhovor s prezidentem sportovně nenávidějícím svého "vajse" anebo za potrestaný strom podezřele podobný Billu Murrayovi? Nevyměnili, že, a dobře děláte, protože třeba na takové taneční číslo s dvousetkilovou matronou, navíc oživené trochou těch zvláštních efektů, je to pořád málo (a přece, ten fakáč na závěr...:)) Jsou zkrátka věci, které ani kamenný ksicht Terence Stampa a jeho padoušské deklamace na úrovni Limonádového Joea nezachrání. "Ale co tělo a vůbec šarm šestadvacetileté Anne Hathaway, jsi snad na blondýny?" ptáte se? Ne, nejsem (Alexis Texas je výjimka;)) a ano, moc hezky se tu na ni dívalo, ale aby to ovlivnilo shora uvedenou konstelaci vlivů na kvalitu filmu, musel by Smart dosáhnout vizuálně adoračních kvalit After The Sunset (Salma Hayek), Aféry Thomase Crowna (Rene Russo) nebo Hitche (Eva Mendes), a to se nestalo. Takže nakonec to bude šedesátka s tím, že bych byl ochoten podívat se ještě jednou a ujistit se, jestli jsem se náhodou nespletl. 60%(18.4.2011)

Časy kvalitných paródií s Lesliem Nielsenom sú už dávno preč a paródie na agentov prevzali Angličania. Preto som nedával veľké šance, že by sa niečo podobné mohlo za mlákou podariť. Ale klobúčik dole! Aj keď sa nejedná o čistokrvnú paródiu nejakých filmov, je to paródia na špeciálneho agenta. Scenár je klasický, omieľa niekoľko základných motívov tohto žánru, ale rozhodne nenudí, občas prekvapí a je pomerne kvalitne ukočírovaný. Herci sú skvostní, role im sadli a užívali si ich. Cameá bravúrne, akcia slušná, no jednoducho bolo sa na čo pozerať. 80%.(3.1.2012)

Soundtrack Trevor Rabin: 1. Smart Dreams ,2. Get Smart Theme ,3. Cake Factory ,4. Theme (look one) ,5. Max Denied ,6. Max Takes A Bow ,7. Get Smart, film score: Dropping Like Flies - Trevor Rabin ,8. Theme (look two) ,9. Agent 23 ,10. Max Ejects ,11. Skydiving ,12. Laser Hallway ,13. Entering Moscow ,14. Rooftop Fight ,15. Max Calls 99 ,16. Theme (look three) ,17. The Big Chase ,18. Wish We Had More Time ,19. Smart Exit ,20. Theme (look four) ,(8.6.2011)

Dostatočné zadosťučinenie za trápneho Ružového pantera, ktoré nestrápňuje tentoraz seba ale všetko možné od Bonda po amerického prezidenta. A to spočiatku na bohvieakú show ani nevyzeralo. Z letargii ma však vytrhla prvá akčná scéna ktorá tak ako aj ostatné sú na komédiu prekvapivo dobré. Napriek obohratým komediálnym scénkam, však vyčnievajú aj veľmi podarené. Hneď prvá výborná je keď Smart vyzve do tanca nadmerne tučnú ženu. To čo potom predvedie Anne Hathaway obchádzaním laserového systému predčí i slávnu scénu z Pasci s Catherine Zeta Jones. The Rock konečne v poriadnej úlohe a navzájom sa doberajúci agenti tiež boli dobrý. A ešte niečo dôležité, Max Smart nie je žiadny šašo ale naozaj „smart“, ktorému proste len niektoré veci nevyjdú tak ako majú.(1.9.2008)

Hlášky: Maxwell Smart: "Myslím, že bych vás měl varovat, že tuto budovu obklíčilo sto třicet velmi dobře vycvičených ostřelovačů Black-ops." Siegfried: "To vám nevěřím." Maxwell Smart: "Věřili byste více než dvaceti komandům Delta Force?" Siegfried: "Ne." Maxwell Smart: "A co třeba Chuck Norris se vzduchovkou?" / (Po vášnivém tanci) Agentka 99: "Viděl jste něco, když jsem tančila?" Maxwell Smart: "Ano, ale jen jednou, nečekal jsem, že vás bude zvedat tak vysoko." / (Maxwell Smart a Agentka 99 lezou stokou.) Maxwell Smart: "Skvělé, krysy. A jako by to nebylo dost. Ještě ho*na. Víš co? Ještě nikdy jsem neviděl Jamese Bonda s krysama nebo ho*nama. My tu máme obojí. Podívej, krysa co plave na kusu ho*na." / Maxwell Smart: "To je grázl! To je fakt grázl!" Agentka 99: "Co jsem říkala?" Maxwell Smart: "Vidělas jeho obličej? Jeho hlava vypadá jako jedna z těch na Velikonočním ostrově!" / Agentka 99: "Maxi, vzadu sedí hrozivě vyhlížející chlap, je to uřčitě zabiják" Maxwell Smart: "Jasně... Musíš hodnotit člověka jenom podle toho, jak vypadá?" Agentka 99: "Tak se podívej sám!" (Maxwell Smart se koukne na chlapa v vzadu.) Maxwell Smart: "Proboha! Tak to je hroznej chlap, zleeeeeej chlap, chladnokrevnej zabiják! Musíme vypadnout!" / (Prodavačka začne říkat něco rusky.) Maxwell Smart: "Ne, děkuji... Jsem tu kvůli něčemu jinému." Prodavačka: "Kvůli chlebu?" Maxwell Smart: "Něčemu horkému." Prodavačka: "Máme rohlíky, čerstvé z pece." Maxwell Smart: "Ještě víc horkému... Mnohem víc horkému..." Prodavačka: "Já už přítele mám!" - 70%.(8.3.2019)

• - Herečka Anne Hathaway si během natáčení filmu obnažila holení kost tržnou ránou. Rekonvalescence zahrnula i podstoupení plastické operace. (Mr.Bulva)

• - Role „Agentky 99“ byla nabídnuta také herečkám Jennifer Love Hewitt a Rachel McAdams. (POMO)

• - Don Adams, který hrál agenta Smarta v seriálu, se narodil jako Donald James Yarmy. Filmaři mu vzdali hold tím, že po něm pojmenovali aerolinky, jimiž letí filmoví Max Smart a Agentka 99 do Ruska. Konkrétně - Yarmy International Airlines. (jandomi10)