Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Max Smart vypadá jako neškodný úředníček, ale jeho snem je stát se tajným agentem. Zatím pracuje jako analytik v hlavním štábu supertajné špionážní organizace Kontrola, která se specializuje na boj proti mocnému zločineckému syndikátu Chaos, vedenému bezohledným Siegfriedem. Podle Maxovy analýzy se nepřátelé začínají zajímat o atomové zbraně, ale dřív než stačí Kontrola něco podniknout, je štáb přepaden a vzápětí začnou nepřátelé z Chaosu likvidovat tajné agenty, jejichž seznam uloupili. Náčelník proti nim musí vyslat někoho, koho neznají, a tím je právě Max Smart. Je jmenován agentem 86 a jeho parťákem se stane krásná agentka 99. Mají vypátrat dodavatele zbraní Krštice a zabránit zneužití jaderného materiálu. Stopy je zavedou do ruského Smolenska. Cestou se neustále dohadují, Max je považován za teroristu, a poté dokonce vypadne z letadla. Kolegyně ho sice zachrání, ale musí se zbavit tlustého Araba, který je napadne. Dostanou se do Kršticova domu, proniknou do jeho počítače a Max s ním svede vítězný taneční souboj. V Moskvě sice padnou do Siegfriedovy pasti, Maxovi se však podaří uniknout a odhalit továrnu na zpracování uranu, maskovanou jako pekárna. Agent 23, který měl Maxovo hlášení ověřit, však v pekárně žádné stopy po uranu nenašel. Zatímco Max se ocitá v podezření, že je dvojitý agent, Siegfried připravuje zbraně, kterými chce zničit Los Angeles. Max pochopí, že je mezi agenty zrádce, a také kdy a kde má bomba vybuchnout. (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (513)

Jordan 

všechny recenze uživatele

o dosť lepšie ako Johnny English (na ktorého je v úvode priamy odkaz, ktorý si však všimnú len tí, ktorí oba filmy videli: pesnička od ABBY, ktorú si Max pustí pri ceste do práce je citovaním Englisha, ktorý si pri ABBE spieva v kúpeľni), no stále nie tak dobré ako napríklad Ružový panter alebo Austin Powers. postavené hlavne na výbornom Carellovi, na ktorom stojí väčšina fórov, občas vtipné aj pri dianí v CONTROLe (nervózny field agenti, ktorí musia trčať v kancli). hathaway v tomto filme zo seba vydala asi maximum svojho "sexepílu", lebo ina je podľa mňa dosť "múčna", záporáci boli slabí, no nie až tak poľutovaniahodne trápni ako v Austinovi Powersovi, no rozhodne boratovský sidekick a easter islands Dalip zachraňovali to, čo terence stamp (s jediným fórom za celý film: rhinoceros) nemohol sám utiahnuť. najprv som sa čudoval, že idú robiť dvojku, no ked ju idú robiť z englisha... už len aby konečne nabrala reálnejšie podoby aj štvorka austina. a na záver - cameo "bill murray v strome" síce mierne surealistické (možno trochu nepatrične k zbytku filmu - a možno na škodu iba ojedinelé), no potešilo asi najviac. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Smart. Maxwell Smart. Několikátá a určitě ne poslední exhumace agenta číslo 86 mi někdy před půlkou přišla, jako bych byl zrovna u jeho předmluvy k osmi set stránkové analýze věnované nadýmání severokorejského vůdce Kim Čong-ila pekařskými výrobky s vyšším obsahem kmínu, ale směrem k blížícímu se konci jsem tomu přišel alespoň částečně na chuť. Současná oblíbenost S.Carella je mi záhadou, už jen proto, že jako muž jednoho výrazu recitující repliky ze scénáře jen kopíruje herecký projev L.Nielsena, jenž se taky spoléhal na seriózní tvář za každých okolností (i kdyby za ním na pozadí rostl atomový hříbeček, kterému před chvíli skončila Beethovenova Óda na radost), ale byl přitom tak nějak zábavnější. Vzhledem k opakovaně preciznímu výkonu představitele padoucha Siegfrieda je nejvyšší čas vytáhnout ze šuplíku zaprášený scénář k obskurnímu filmu o sourozeneckém triu nepolapitelných krvelačných nacistických upírů ve službách Třetí říše, jenž po nocích vysává spojenecké armádní špičky. Takové Stmíváni určené pro podzim středního věku a s o něco více homosexuálním podtextem. V hlavních rolích Terence Stamp, Udo Kier a Christopher Walken, pracovní název: “Die Vampire Brüder - Ziel: Churchills Arterie“. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Trevor Rabin: 1. Smart Dreams ,2. Get Smart Theme ,3. Cake Factory ,4. Theme (look one) ,5. Max Denied ,6. Max Takes A Bow ,7. Get Smart, film score: Dropping Like Flies - Trevor Rabin ,8. Theme (look two) ,9. Agent 23 ,10. Max Ejects ,11. Skydiving ,12. Laser Hallway ,13. Entering Moscow ,14. Rooftop Fight ,15. Max Calls 99 ,16. Theme (look three) ,17. The Big Chase ,18. Wish We Had More Time ,19. Smart Exit ,20. Theme (look four) , ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Pádluje ve stejných vodách jako Hot Fuzz, rád by se proboxoval do bondovské stylovosti a přesto zůstává sám sebou. Chytrý analytik, který má v terénu trochu té běžné lidské smůly, je jakýmsi mimochodcem mezi superterminatořími agenty a směšnými losery. Ačkoli na mě pokerové kouzlo Carellovy tváře nefunguje, musím uznat, že kopance a údery s gorilou The Rockem i gazelou Anne "Už nejsem malá holčička" Hathaway dala vzniknout velmi zábavnému, nápaditému a prudce akčnímu fláku, kde hlášky jsou víc cool a akce méně cheesy, než bych čekala. Do noty kápnou i vedlejší postavy jako techgeeci Hiro s parťákem či camea hvězd, ale když už jsme u těch not, jaký vztah máte k Beethovenově Deváté? Ta-da-da-dáá. Ta-da-da-dááá. Bring it on, Ludwig :-) 70 % ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $80miliónovTržby USA $130,319,208Tržby Celosvetovo $230,685,208Tržby za predaj DVD v USA $35,807,791 //počet predaných kusov 1,971,536║ V súboji filmov kde sa paroduje tajný agent ako James Bond, u mňa viac zavážil aj keď tak isto priemerný Johnny English. Jednoducho režisér Peter Segal nemá nato aby niektoré dobre rozbehnuté scénky zavŕšil tak aby nepôsobili v konečnom vyznení kŕčovito, on proste nedokáže správne udrieť na srandu, vždy v niečom rozbehnutá komická scénka zlyhá a nenavodí tu správnu náladu aby mohla do sýtosti vyznieť a pobaviť, tento problém je citeľný u jeho všetkých filmoch čo som videl. A je na škodu že celom slušný potenciál filmu potápa v nevýraznosti v akejsi neochote sa trošku viac pohrať s príbehom, lebo základ a niektoré úseky boli fakt dobré. Taktiež Steve Carell mi tu príde rovnako tak stratený, nevýrazný ako bol v Evan Všemohúci. /45%/ ()

Galerie (53)

Zajímavosti (17)

  • Film je věnován Donu Adamsovi a Edwardu Plattovi, kteří účinkovali v původním seriálu, a památce režisérova otce Morta Segala. (pajik)
  • Seriál se pokoušeli restartovat v polovině devadesátých let, ale bez úspěchu. Vzniklo pouze 7 epizod. (Rodriguez)
  • Maxwell Smart bavil své diváky v seriálovém pojetí celkem pět sezón natočených mezi lety 1965 až 1970. (Rodriguez)

Související novinky

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Téměř neuvěřitelné se stává skutkem. Nejen že dostaneme celovečerní Pobřežní hlídku, ale vážně si v ní zahrají dva populární fešáci, kteří si úspěšně budují komediální kariéry. Jeden konec pláže bude… (více)

Zuřící býk vs. Rocky Balboa?

Zuřící býk vs. Rocky Balboa?

02.06.2012

I tak by se dal popsat projekt studia Warner Bros. a režiséra Petera Segala, který se naposledy předvedl s ucházející špiónskou komedií Dostaňte agenta Smarta. Komedie Grudge Match bude o dvou… (více)

Nahradí Jackmana Neil Patrick Harris?

Nahradí Jackmana Neil Patrick Harris?

01.11.2009

Nelekejte se, není řeč o roli Wolverinea. Hugh Jackman však s díky odmítl nabídku Billa Mechanica a Adama Shankmana, producentů nejbližší oscarové show (na jaře bude Hugh natáčet sci-fi The Real… (více)

Napoleonské války podle Carella

Napoleonské války podle Carella

19.10.2008

A podle Arthura Conana Doylea. Ten nepsal jen detektivky s Sherlockem Holmesem, ale i sci-fi (třeba slavný Ztracený svět) a historické romány. Příběhy o brigadýrovi Gerardovi míchají válečné… (více)

Reklama

Reklama