Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Max Smart vypadá jako neškodný úředníček, ale jeho snem je stát se tajným agentem. Zatím pracuje jako analytik v hlavním štábu supertajné špionážní organizace Kontrola, která se specializuje na boj proti mocnému zločineckému syndikátu Chaos, vedenému bezohledným Siegfriedem. Podle Maxovy analýzy se nepřátelé začínají zajímat o atomové zbraně, ale dřív než stačí Kontrola něco podniknout, je štáb přepaden a vzápětí začnou nepřátelé z Chaosu likvidovat tajné agenty, jejichž seznam uloupili. Náčelník proti nim musí vyslat někoho, koho neznají, a tím je právě Max Smart. Je jmenován agentem 86 a jeho parťákem se stane krásná agentka 99. Mají vypátrat dodavatele zbraní Krštice a zabránit zneužití jaderného materiálu. Stopy je zavedou do ruského Smolenska. Cestou se neustále dohadují, Max je považován za teroristu, a poté dokonce vypadne z letadla. Kolegyně ho sice zachrání, ale musí se zbavit tlustého Araba, který je napadne. Dostanou se do Kršticova domu, proniknou do jeho počítače a Max s ním svede vítězný taneční souboj. V Moskvě sice padnou do Siegfriedovy pasti, Maxovi se však podaří uniknout a odhalit továrnu na zpracování uranu, maskovanou jako pekárna. Agent 23, který měl Maxovo hlášení ověřit, však v pekárně žádné stopy po uranu nenašel. Zatímco Max se ocitá v podezření, že je dvojitý agent, Siegfried připravuje zbraně, kterými chce zničit Los Angeles. Max pochopí, že je mezi agenty zrádce, a také kdy a kde má bomba vybuchnout. (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (513)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

"Pánabeka, ferrari!" Nechcel som to vidieť. V traileroch sa mi nepáčila ani jedna scéna. A bol by som dobre spravil, keby som počkal na DVD. Zopár fórov luxusných (hlavne tie, ktoré búrajú mýtus o zaostalosti Ruska), Carell sympaťák, Anne by som po tomto filme kľudne obsadil za Laru Croft (je dosť sexy i akčná), záverečná akčná scéna parádna, ale... furt zostáva tak 60% hlušiny a trápnosti. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Je to tak trochu jako pilot k televiznímu seriálu, ale jinak to funguje, jak má. Segal moc nezvládá akci v interiérech (podivné nasvícení a možná i zbytečně rychlé střihy), zato akce ve venkovním prostoru, tam se cítí doma. U hlavní postavy mi je sympatický fakt, že na rozdíl od typově podobných postav není Smart naprostý idiot (naopak umí lámat ruce stejně dobře, jako kdokoli jiný), jen prostě čas od času není úplně ortodoxní a nemůže chybět pověstná smůla. Ke čtyřem hvězdičkám mi tam chyběl lepší záporák, tři mi zase připadají málo, protože jsem se skutečně ani jednou nenudil. Jdu na 70% s tím, že by mi vůbec nevadil za rok nějaký ten sequel… ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Kdo by to řekl, že režisér přinejhorším naprosto příšerných a přinejlepším nadprůměrných komedií dovede přivést na svět film, v němž bude Steve Carell snesitelný a občas i vtipný? Já tedy rozhodně ne, zvlášť po zhlédnutí traileru poskládaného z doslova nejtřeskutějších gagů. Ale stalo se, a i když Travor Rabin buď nestydatě vykrádá sám sebe (Remember The Titans, Armageddon) nebo si občas vypůjčí něco od někoho jiného (třeba od Powella, aneb kdo si neždíbne do Bournea, nemůže dělat špionážní film, včetně komedií), scénář je prostě velmi lahodnou kombinací parafrází scén ze stařičkého seriálu o Maxwellu Smartovi, sexuálních výpadů Johnyho Brava, trošky starého dobrého groteskového ultranásilí, konverzačního humoru, a taky naprosto nemístných trapností a debilit velmi podměrečného kalibru na big hit, kterým by Smart s ohledem na velmi kvalitní technické provedení, osmdesátimegový rozpočet a obsazení vedlejších rolí chtěl být. Herci vůbec zachraňují ty méně vydařené atributy filmu - no řekněte, nevyměnili byste dost uhozený příběh za luxusní rozhovor s prezidentem sportovně nenávidějícím svého "vajse" anebo za potrestaný strom podezřele podobný Billu Murrayovi? Nevyměnili, že, a dobře děláte, protože třeba na takové taneční číslo s dvousetkilovou matronou, navíc oživené trochou těch zvláštních efektů, je to pořád málo (a přece, ten fakáč na závěr...:)) Jsou zkrátka věci, které ani kamenný ksicht Terence Stampa a jeho padoušské deklamace na úrovni Limonádového Joea nezachrání. "Ale co tělo a vůbec šarm šestadvacetileté Anne Hathaway, jsi snad na blondýny?" ptáte se? Ne, nejsem (Alexis Texas je výjimka;)) a ano, moc hezky se tu na ni dívalo, ale aby to ovlivnilo shora uvedenou konstelaci vlivů na kvalitu filmu, musel by Smart dosáhnout vizuálně adoračních kvalit After The Sunset (Salma Hayek), Aféry Thomase Crowna (Rene Russo) nebo Hitche (Eva Mendes), a to se nestalo. Takže nakonec to bude šedesátka s tím, že bych byl ochoten podívat se ještě jednou a ujistit se, jestli jsem se náhodou nespletl. 60% ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Maxwell Smart rozšiřuje elitní klub filmových agentů s povolením zabíjet, na rozdíl od chvalně známých profíků u něj ale nikdy nevíte, nebude-li sám svou příští obětí. Jinými slovy, je to stejně nebezpečný magor jako poručík Drebin a inspektor Clouseau… a je skoro stejně zábavné jej sledovat (nabízí se ovšem také smířlivější interpretace, že Smart coby analytik zkrátka není vhodnou osobou do terénu). Get Smart je krom jiného parodií a krom jiného v něm Bill Murray hraje strom a James Caan dementa (krycí jméno tehdejšího prezidenta Spojených států). Do filmu toho bylo napěchováno opravdu hodně a proto má opravdu daleko k tomu, aby byl nějakým způsobem konzistentní. Vymezuje se vůči jiným špiónským filmům i vůči reálné politické situaci, ačkoliv k obojímu odkazuje. Narážky na Hitchcockovy filmy a bondovky si v klidu hoví vedle politické satiry a hodně fyzických gagů. Osobně mi vůbec nevadilo, že to moc nedrží při sobě a že poslední třetina představuje zoufalé tápání, jakým smysluplným způsobem takto bezdějový film zakončit. Ze všech možných adjektiv se „hloupý“ hodí ke Smartovi (k filmu, u postavy je to relativní) nejméně, jeho absurdní humor totiž má svou logiku a několikrát mne překvapilo, jak chytré jsou hlášky a jak srozumitelné je chování hrdinů. Zábavně nekompatibilní dvojka Steve Carell a Anne Hathaway pak dovršují veskrze pozitivní dojem z tohoto návratu k seriálu, jehož neznalost zas až takovou újmu na humoru není. 80% Zajímavé komentáře: Gemini, Nathalie, tron, castor, kikuka, grogodil ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $80miliónovTržby USA $130,319,208Tržby Celosvetovo $230,685,208Tržby za predaj DVD v USA $35,807,791 //počet predaných kusov 1,971,536║ V súboji filmov kde sa paroduje tajný agent ako James Bond, u mňa viac zavážil aj keď tak isto priemerný Johnny English. Jednoducho režisér Peter Segal nemá nato aby niektoré dobre rozbehnuté scénky zavŕšil tak aby nepôsobili v konečnom vyznení kŕčovito, on proste nedokáže správne udrieť na srandu, vždy v niečom rozbehnutá komická scénka zlyhá a nenavodí tu správnu náladu aby mohla do sýtosti vyznieť a pobaviť, tento problém je citeľný u jeho všetkých filmoch čo som videl. A je na škodu že celom slušný potenciál filmu potápa v nevýraznosti v akejsi neochote sa trošku viac pohrať s príbehom, lebo základ a niektoré úseky boli fakt dobré. Taktiež Steve Carell mi tu príde rovnako tak stratený, nevýrazný ako bol v Evan Všemohúci. /45%/ ()

Galerie (53)

Zajímavosti (17)

  • Film je věnován Donu Adamsovi a Edwardu Plattovi, kteří účinkovali v původním seriálu, a památce režisérova otce Morta Segala. (pajik)

Související novinky

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Téměř neuvěřitelné se stává skutkem. Nejen že dostaneme celovečerní Pobřežní hlídku, ale vážně si v ní zahrají dva populární fešáci, kteří si úspěšně budují komediální kariéry. Jeden konec pláže bude…

Zuřící býk vs. Rocky Balboa?

Zuřící býk vs. Rocky Balboa?

02.06.2012

I tak by se dal popsat projekt studia Warner Bros. a režiséra Petera Segala, který se naposledy předvedl s ucházející špiónskou komedií Dostaňte agenta Smarta. Komedie Grudge Match bude o dvou…

Nahradí Jackmana Neil Patrick Harris?

Nahradí Jackmana Neil Patrick Harris?

01.11.2009

Nelekejte se, není řeč o roli Wolverinea. Hugh Jackman však s díky odmítl nabídku Billa Mechanica a Adama Shankmana, producentů nejbližší oscarové show (na jaře bude Hugh natáčet sci-fi The Real…

Napoleonské války podle Carella

Napoleonské války podle Carella

19.10.2008

A podle Arthura Conana Doylea. Ten nepsal jen detektivky s Sherlockem Holmesem, ale i sci-fi (třeba slavný Ztracený svět) a historické romány. Příběhy o brigadýrovi Gerardovi míchají válečné…

Reklama

Reklama