pepino

Příběh o psychické tyranii, zhýralosti, vydírání ale i o síle ducha a o tom že víra a oddanost svobodě je ta nejsilnější zbraň proti utlačovatelům. V hlavních rolích si nedovedu představit nikoho jiného než McQueena a Hoffmana. Bez nich by to hodnocení dopadlo úplně jinak. A to, že je samozřejmě lepší kniha, snad ani nemusím připomínat. ()

skalicky

Pro mě TOP 5....už jako malej sem si tento film zamiloval a s každym dalšim schlédnutí mě přišel lepší a lepší!! Sceny ze samotky jsou prostě dechberoucí!!95% ()

Pai-Mei

Knihu som síce nečítal, ale film musel byť na svoju dobu trhák. Aj keď obaja hlavní zahrali skvelo a ako celok je Papillon úžasný, nemôžem dať plné hodnotenie pretože mi niektoré veci vadili, snáď najviac tie zbytočne dlhé scény. Hmmmmm, ale ako si pekne krájal tú stonožku...mňam ()

Hulkee

Tenhle film patří mezi svatou trojici vězeňských filmů Shawshank, Motýlek a Zelená míle. Steve McQueen hraje perfektně a ten děj je tak děsivej že jsem měl noční můry. ()

Bigwave

Film z kterého je naprosto cítít smrad tlejících bažin, pot umírajících vězňu ve věznici v Guantanámu. Mezi tímto beznadějem však vznikali silné přátelské vztahy. Přátelství pro která se zabijelo a hlavně přátelství, která vězňum nedovolila rezignovat a umřít v samotě. Pro mě skvělé zpracování téhle tématyky. Škoda, že se tak dobrá filmy netočí dodnes. ()

Jara_II

Zcela jistě film, který je součástí filmových dějin, takže už z tohoto důvodu, je dobré ho dříve či později shlédnout. Na druhou stranu, samo zpracování není úplně nadčasové a dnes už film neříká úplně přesně to, co říkal ve své době... Způsob vyprávění mi nepřijde zrovna nejšťastnější, mezi jednotlivými scénami to občas vypadá jakoby některá jiná chyběla - a to mi právě v kontrastu s pomalejším vyprávěním a zdlouhavostí jednotlivých scén přijde škoda. Nezlobil bych se, kdyby to byl klidně čtyřhodinový epos.... Přesto ale 4 hvězdičky. ()

monikka87

Knihu mám rada, film má ale značné rezervy... nezapôsobil na mňa tak, ako by sa žiadalo, pripadalo mi to "sterilné", bez napätia. ()

Dinsberg

Skutečnou svobodu nelze spoutat ani umlčet. Je až neuvěřitelná ona tělesná metamorfóza Stevea McQueena, který jako by si v rámci přípravy na roli pár let skutečně odseděl. A Dustin Hoffman jako jeho kontrapunkt, hraje zbabělého Degu takovým způsobem, že bych mu poslední stovku rozhodě nesvěřil. ()

Forsetino

Drama podle skutečné události, kterému lze jen těžko uvěřit. Příběh vězně, jehož psychická i fyzická zdatnost mu umožnila přežít nemožné a přeš všechen ten teror stále myslel na jedno, a tím byla svoboda! Výborný výkon McQueena, který svou roli zahrál uvěřitelně a jeho fyzická proměna byla na tehdejší dobu také skvěle zvládnutá. Příběh byl poutavý a místa bez dialogů podbarvená padnoucí hudbou. Celkově tedy hodnotím jako téměř skvělý snímek! Pozn.: Podobný vězeňský systém rozhodně lepší, než ten náš stávající! ()

Bendiys

Syrove stroha stylizace a atmosfera k vezenskemu prostredi patri a zde byla vykreslena naramne. Sceny ze samotky jsou dokonale... ()

N3O

Darabont snad musel lovit inspiraci u Motýlka. Snad neni možno aby dramata z vězeňského prostředí měly podobnou dějovou linii. Ovšem to nic neubírá na kvalitě snímku a práci s charaktery. ()

Krahulda

Tento film je velice vydařený, protože dokonale zachycuje děj, kdy se Henri Charriére, který byl odsouzen na doživotí snaží utéci z věznice. V některých pasáží se mi dělalo mdlo při pohledu na velmi kruté podmínky, které byly ve věznici nastoleny. Navíc film byl hvězdně obsazen Stevem McQueenem a Dustinem Hoffmanem. ()

J*A*M*B*O

Motýľ ma teda nenadchol. Nič moc na väzeňský film, ešte k tomu aj s Hoffmanom. Dej bol nudný a bolo vidieť, že je to už starší film. Fakt ani som sa nebavil, skôr nudil a to je ešte ten film taký dlhý. S prižmúrenými očami dávam 7/10 bodov. ()

MadMax3

Surove, realisticke, drsne, neprijemne co sa dialo McQueenovej postave. Tuzba po slobode a silna viera, to je o co tu slo. Napokon dojimavy a film, ktory sa "dotkne". Oproti inym vazenskym dramam, je tato podla skutocnosti co pridava na kvalite a zaujimavosti. ---spoiler--- len za boha nechapem preco neostal na tom ostrove s indianmi, mal vsetko co chcel, a aj slobodu v podstate. ()

darthvader77

Nádherný film, který se mně filozoficky hodně dotkl. Dobře zpracovaný vězeňský život i to jak člověka pobyt v takových podmínkách a v takové věznici změnil bylo vynikající. Krutá ironie(především scéna s otázkou jak vypadám), osud, ale především naděje, která nikdy neumírá tohle mi motýlek ukázal a neschopnost dosáhnout cíle. Skvělá výprava, senzační hudba, ale především dech beroucí herecké výkony Steva McQueena a Dustina Hoffmana jsou to co z tohohle filmu děla špičku svého žánru spolu s perfektně vykresleným prostředí(dozorci, malomocní, lovci lidí, indiáni,klášterní sestra) Určitě doporučuji shlédnout a neměla by vás odradit délka filmu, neboť je tak poutavý, že vám těch 151 minut uteče jako voda. ()

konysua

Hutná atmosfére, kterou přiživuje McQueen a jeho sekundant Hoffman. Ty dlouhé chvíle beznaděje dolehly i na mě a o to příjemnější bylo vidět, jak to vše dopadne. 9/10 ()