zurivymlok

Pro mě obrovské zklamání. Asi jsem četl jiného Motýlka než scénarista. Hvězdička patří Stevu McQueenovi./// Po delší době jsem tento film opět shlédl a musím si posypat hlavu popelem. Má výtka k příběhu stále trvá. Podle mě byly mnohé upravy zbytečné a filmu v žádném případě neprospěly. Na druhou stranu, vezmu-li to jako samostatný film, musím své hodnocení zvednout. ()

Spike86

Skvělé herecké výkony McQueena a Hoffmana. Musím říct, že jsem Hoffmana ani nepoznal s těma brejlema, jen jsem si říkal, že mi někoho připomíná. :) Je to poměrně zajímavý příběh, atmosféra beznaděje a touhy po svobodě je dobrá, pozdější prostředí džungle je poutavé, ale úplně mi nesedlo to vyprávění příběhu, resp. jeho podání. Na jednu stranu to na mě působilo docela dost rozvláčně a natahovaně a na druhou stranu tam zase byly určité skoky v příběhu, kde by stálo za to, aby bylo ještě něco osvětlujícího mezi tím. 78% ()

Medea86

Motýlek je prostě klasika. Jen jsem si trochu posteskla, že taková vězení neexistují v naší milované vlasti. Myslím, že by si spousta zlodějíčků a podobné chamradě, kteří chodí do vězení jako do hotelu, předem rozmyslela spáchat nějaký zločin. ()

Jaakko

Možná až zbytečně dlouhá stopáž, některé scény natahovány bez účinku. Naštěstí ústřední duo tvůrci vybrali skvěle. U mě horší ****. ()

ggggg

Jeden z mála filmů, který na mě působil autentickým dojmem. Scénář je super a člověk se nenudí ani minutu. Stále jste napjatý, co se bude dál dít. Absolutně nechápu, jak se za dobu natáčení mohl takhle drasticky proměnit hlavní herec z normálního chlapa na takovou trosku. Fakticky ho obdivuju. 81% ()

Plavan

Když jsem si asi před rokem přečetl knihu motýlek, tak mi v paměti utkvěly místa z příběhu. Po zkouknutí filmové podoby bylo asi 80 procent míst stejných, jako v mé paměti. Jak je to možné - obě zpracování jsou prostě skvělá. Jen podotýkám, snímek jsem viděl poprvé. ()

Fedmahn

Motýlka sem jako malý kluk miloval, ale bohužel potom co jsem četl jeho knižní předlohu film ztratil své kouzlo, protože v něm spousta věcí chybí nebo je trochu jinak. Každopádně chápu, že tenhle film by pak byl moc dlouhý a tak po dlouhém rozhodování dávám 80% za to, že většina scén odpovídá z větší části knižní předloze (což se třeba o Kubrickově Shining říct nedá). ()

Peenugirl

Je to motivačný film, ktorý nám ukáže ako človeka nikdy nezlomia, ak sa nepoddá... Neskutočné podmienky väzníc, ľudská beštialita. 90% ()

Dupac

Mám ten film rád, některé scény se mi vryly do paměti na hodně let, ale přece jenom - zůstal té knížce dost dlužnej. ()

Otan

Knihu jsem četl a hlavně jejímu konci jsem moc nevěřil.Na proti tomu je tento film,ač okraden o spoustu detailů velice slušným počinem.Moc se mi líbí McQueen85% ()

vito_s

Výpravný dobrodružný velkofilm se skvělou kamerou, hudbou a s mistrovskou ústřední dvojicí McQueenem a Hoffmanem, ty 2 a 1/2 hodiny utečou jako nic. ()

bobbio

Klasika kinematografie, v hlavnej úlohe s jedným z mojich najobľúbenejších hercov Sttevom McQueenom. Na jednej strane muži odsúdení za tie najhoršie trestné činy, na strane druhej ich nekonečná túžba po slobode. Steevovi výborne se-kunduje Dustin Hoffman. Filmový zážitok ešte umocňuje skutočnosť, že sa jedná o snímok inšpirovaný skutočnými udalosťami. 100% ()

pazzini

Subjektívne 80%, objektívne ale 100% za výkony Hoffmana a McQueena. Na to, že tento film vznikol pred 40 rokmi , klobúk dole. ()

vabambule

Steve McQueen, Dustin Hoffman - spojení, které v tomto filmu divákovi způsobí zážitek z filmu a pocit prožitku vězeňského prostředí. Opravdu oceňuji tu změnu, stáří, které na Motýlka přišlo tak přirozeně... Výraz zničenosti, ale stálé naděje.. Opravdu skvělý herecký výkon, nezapomenutelný zážitek u filmu, k tomu hezká kamera, zajímavý scénář... 89% ()