Vždy som sníval prenajať alebo požičať alebo kúpiť si dom pri mori na zábavu, neskôr som však už začal rozmýšľať, že by som v takom aj býval, ten by však vyzeral a bol určite inde, ako ten na zábavu, ale zatiaľ nemám ani jedno. Dosť som sa na tomto filme bavil, možno aj preto, čo som spomínal mi to prišlo zábavné, slnko, more, pláž, dom zábavy, pekné ženy, jednoducho užívanie života tu a teraz. Tu to samozrejme Američania pokazili tým sexom, ale bola to taká tancovačka, konverzačka, hlášky, hefty, pre mňa osobne asi aj lepšie ako prvý diel.(22.6.2012)

O poznání horší než jednička. Tam kde byla síla vyprávění a lehkého střídání vztahových kapitolek, tady se těch scének "hodné zapamatování" příliš neudálo. Sranda je to ale pořád slušná. Jen jsme se prostě nikam vyrázněji neposunuli, ač nám Jimova parta tvrdila něco jiného. Tři a půl. Uvidíme s čím příjde trojka. 7/10(5.4.2012)

Pro mě slabší než jednička, dokonce i něž trojka. Pořád je však hodně vysoko nad jinými komediálními filmy a klasikami, které mi zrovna vtipné nepřijdou (ať už jde o četníka, Mr. Beana či různé náhražky přímo tohoto filmu). A omlouvám se sousedům za svůj hlasitý smích - třeba když Jim leze "přilepený sám k sobě" po střeše za zvuku Micheala Jacksona - Smooth Criminal, který se k tomu mimochodem naprosto hodí. A vůbec, soundtrack je obecně vhodně zvolen a nejen ve dvojce, ale ve všech mých třech oblíbených dílech. Bez něj by to jistě nebylo ono... Totiž při poslechu blink-182 a Good Charlotte prostě musí být sranda :D(5.1.2012)

Veľmi sofistikované pokračovanie. Bavil som sa minimálne rovnako ako v prípade prvého dielu. Hlavný hrdinovia sú stále rovnako sympatický a posúvajú sa vo svojich charakteroch a vnútornom vývine ďalej. Iste je mi jasné, že sa nejedná o žiadny umelecký majsterštik, ale ja si podobne ladené filmy dokážem dokonale užiť. Miera humoru je väčšia, objavujú sa tu mnohé kultové postavičky. Rozhodne najlepšia scéna je samozrejme prilepenie Jima k sebe sekundovým lepidlom - ktorá je zakončená Stiflerovým zdvihnutým prstom (všetko je v poriadku) - čo je pre mňa zabijak. James B. Rogers neposúva komédiu nikam ďalej. Využíva len vychytávky, ktoré boli prítomné v prvom diely- dlhá kamera pri párty, pomočenie Stiflera atď. V tomto smere film posúvajú dopredu naozaj postavy. Jediná vec čo celý film spomalovalo je Kevin a jeho príbeh s Vicky. Minimum humoru a pamätných scén. Obhliadnúc od toho je to ale solídne pokračovanie, úspešnej trilógie ku ktorej sa vždy rád vrátim.(19.3.2012)

• Anderton

Ja som si ani nevšimol, že to bol druhý diel. Ten istý recept, tí istí herci a úplne odlišná cieľová skupina, akou som bol ja. A to ani nesúviselo s mojim vekom. Toto by som nezvládal ani na gymnáziu. Hlavne keď by som to porovnával s tým, ako vyzeral život na našich chodbách školy a na našich parties. Nikto mi nikdy žiaden moč na hlavu nevylial. Našťastie.(4.10.2012)

• - Oz (Chris Klein) řídí modrý Ford Bronco vyráběný od roku 1966. (Stocki)

• - Během scény s lesbičkami se Eddie Kaye Thomas hrozně smál fórům Seanna Williama Scotta, že muselo být hodně jeho záběrů z filmu vystřiženo. (Cheeker)

• - Michelle (Alyson Hannigan) řídí Hondu Civic druhé generace, vyráběnou v letech 1980-83. (Stocki)