I když už za dvojkou nestojí bratři Weitzové (kteří mimochodem natočili v té době skvělou komedii Jak na věc), dá se říct, že pokračování American Pie ještě o fous předčilo svého předchůdce (i když ten pro mě zůstane už navždy nepřekonán). Střední školu vystřídala ta vysoká, ale Jim, Oz, Kev, Posera a hlavně Stifmeister zůstali pořád těma bláznama, tak jak je máme rádi. Sice už ne tolik ztřeštěný, ale spíše pohodový film, doprovázený, jak jinak, skvělou muzikou.(15.10.2012)

Pokračování je taky velmi povedené, ale už to není takovej nářez jako jednička, přece jenom se to už trochu opakuje. Stifler zase vyvádí psí kusy a zbytek vytváří solidní pozadí. Děj je opět o ničem, ale o ten u teen komediií moc nejde. Hlavní je pobavit a přiblížit život právě této skupině lidí, což se docela dobře daří. 75%(23.12.2007)

Jednoznačně nejlepší díl,proto nechápu jak může být z posvátné první trojky nejhůř hodnocenej.Stifler tady válí neskutečným způsobem a spoustu vtipů lze považovat za mnohem dospělejší.Celý to navíc má nádech uber letní pecky,protože kalba na chatě dodává filmu takovej ten šmrnc dobrodružnosti,ač to může znít jakkoliv divně.Pamatuju se,že sme se u tohodle dílu nařechtali nejvíc a i teď,když jsem si kvůli návštěvě ´´čtvrtýho´´ dílu vše zopakoval,mě dvojka bavila nejvíc a že je procentuálně nejslabší je směšný,jelikož trojka je příšerná sračka.Když nepočítám čtyřku,kterou uvidim asi za 4 hodiny,nejlepší díl série je dvojka.70%(20.4.2012)

• Melies

4 / 10 Pokračovanie tínedžerského hitu, ktoré si síce so svojim mladším bratom nezadá v počte krások na meter štvorcový, ale fakt, že už ide len o mlátenie prázdnej slamy, sa zakryť jednoducho nedá - a úporná snaha tvorcov nasilu a za každú cenu narvať do scenára čo najviac vtipných momentov tomu práve príliš nepridáva. Navyše, ak sa vám prvý diel zdal nadnesený a nereálny, tak American Pie 2 radšej ani nepozerajte - keby sa každá ženská správala rovnako ako v tomto filme, populačná explózia by už nebola otázkou budúcnosti. Alebo žeby to tak v USA chodilo?(2.1.2006)

„Pokiaľ chalan povie, s koľkými spal, vydeľ to troma. Ak to povie baba, troma to vynásob.“ „Jednotka“ nebola geniálna ani zlá, bola však najmä komerčne úspešná a tak vzniklo voľné pokračovanie. Drží sa osvedčených pravidiel „dvakrát viac“ (takže ak v origináli Jima nachytal otec pri masturbácii, teraz ho nachytá pri sexe). Pravda, tvorcovia sa snažia posunúť zápletku novým smerom. Ostatne, panictvo stratíte v živote len raz. Dvojka teda rieši väčší problém – čo s druhým sexom, ktorý je svojím spôsobom ešte väčší postrach, než ten prvý? Psychológiu nečakajte, no smršť vtipov má miestami fajn vysokú úroveň (obzvlášť Biggs zvláda údery do zvonov a hádzania sa o steny na jednotku). Len čo začnú štyria hlavní kamaráti nudiť (okrem Biggsa skoro stále), prichádza na scénu tornádo Stifler - a začína šou! Vrátili sa všetky tváre z minula (Jimov otec, Alyson Hanniganová, Stiflerova mama) a potešia parafrázy na najlepšie vtipy prvej časti (sex prenášaný z izby do celého sveta, Stifler ponížený ľudskými tekutinami) a "nové nápady" (Retardovaná trúbka, Sex po telefóne, Sekundové lepidlo).(12.1.2006)

• - Během scény s lesbičkami se Eddie Kaye Thomas hrozně smál fórům Seanna Williama Scotta, že muselo být hodně jeho záběrů z filmu vystřiženo. (Cheeker)

• - Ten žlutý dům, kde jsou Jim, Finch, Kevin, Oz a Stifler na brigádě se nachází v rezidenční čtvrti Los Cerritos, Long Beach v Kalifornii, stejně jako druhý dům, ve kterém bydlí “lesbičky“. Naproti přes ulici se nachází dům, kde se natáčely mj. scény z filmů Volný den Ferrise Buellera (1986), Bulšit (2003) nebo thriller Červený drak (2002). V blízkosti se nachází rovněž i dům rodičů Jima. (Stocki)

• - Některé hlášky Seanna Williama Scotta v roli Stiflera byly čistě jeho improvizací. (Cheeker)