„Pokiaľ chalan povie, s koľkými spal, vydeľ to troma. Ak to povie baba, troma to vynásob.“ Dvojka sa drží osvedčených pravidiel pokračovaní, takže ak v origináli Jima nachytal otec pri masturbácii, teraz ho nachytá pri sexe. Pravda, tvorcovia sa snažia posunúť zápletku novým smerom. Ostatne, panictvo stratíte v živote len raz. Dvojka teda rieši väčší problém – čo s druhým sexom, ktorý je svojím spôsobom ešte väčší postrach? Psychológiu nečakajte, no smršť vtipov má miestami vysokú úroveň (obzvlášť Biggs zvláda údery do zvonov a hádzania o steny na jednotku). Len čo začnú štyria hlavní kamaráti nudiť (okrem Biggsa skoro stále), prichádza na scénu tornádo Stifler - a začína šou! Vrátili sa všetky tváre z minula (Jimov otec, Alyson Hannigan, Stiflerova mama) a potešia parafrázy na najlepšie vtipy prvej časti (sex prenášaný z izby do celého sveta, Stifler ponížený ľudskými tekutinami) a "nové nápady" (Retardovaná trúbka, Sex po telefóne, Sekundové lepidlo).(12.1.2006)

Veľmi sofistikované pokračovanie. Bavil som sa minimálne rovnako ako v prípade prvého dielu. Hlavný hrdinovia sú stále rovnako sympatický a posúvajú sa vo svojich charakteroch a vnútornom vývine ďalej. Iste je mi jasné, že sa nejedná o žiadny umelecký majsterštik, ale ja si podobne ladené filmy dokážem dokonale užiť. Miera humoru je väčšia, objavujú sa tu mnohé kultové postavičky. Rozhodne najlepšia scéna je samozrejme prilepenie Jima k sebe sekundovým lepidlom - ktorá je zakončená Stiflerovým zdvihnutým prstom (všetko je v poriadku) - čo je pre mňa zabijak. James B. Rogers neposúva komédiu nikam ďalej. Využíva len vychytávky, ktoré boli prítomné v prvom diely- dlhá kamera pri párty, pomočenie Stiflera atď. V tomto smere film posúvajú dopredu naozaj postavy. Jediná vec čo celý film spomalovalo je Kevin a jeho príbeh s Vicky. Minimum humoru a pamätných scén. Obhliadnúc od toho je to ale solídne pokračovanie, úspešnej trilógie ku ktorej sa vždy rád vrátim.(19.3.2012)

Z původních čtyř hvězd zvyšuji po reprojekci na maximální počet. Je to prostě pohodová odreágovačka, herci jsou ŠPIČKOVÍ perfektně, soundtrack je NADUPANÝ, a herci hláškují jak nikdy. Seann William Scott je MACHR! **DOPORUČUJI SLEDOVAT S PERFEKTNÍM CZ DABINGEM!** První tři díly jsou absolutně TOP!(8.4.2011)

Pokračování tradiční teenagerovské komedie se podle mě docela vydařilo a je podle mě i lepší než jednička. Skvělý soundtrack (hlavně perka Smooth Criminal od AAF), Vicky, Nadia, Vicky (vím že jsem jí jmenoval dvakrát, ale stojí za to:), StifMajstr jeho máma a jeho potencionální lizbitchky, díky (nejen) tomu to stojí za zkouknutí.(19.9.2010)

Kvalitativne je druhej dil zhruba na urovni prvniho, takze je to jen proste dalsi halda vtipu, hlasek a nezapomenutelnejch scenek. Herecka sestava je taky stejna, takze se vraci genialni Seann William Scott, ale i ostatni jsou v pohode. Navic diky sviznymu deji a paradni hudbe leti celej film fakt v hodne rychlym tempu a tech 110 minut utece jako nic.(24.5.2008)

• - Poštovní směrovací číslo 49456 na pohlednici, kterou poslala Nadia Jimovi patří Spring Lake v Michiganu. (Stocki)

• - Ten žlutý dům, kde jsou Jim, Finch, Kevin, Oz a Stifler na brigádě se nachází v rezidenční čtvrti Los Cerritos, Long Beach v Kalifornii, stejně jako druhý dům, ve kterém bydlí “lesbičky“. Naproti přes ulici se nachází dům, kde se natáčely mj. scény z filmů Volný den Ferrise Buellera (1986), Bulšit (2003) nebo thriller Červený drak (2002). V blízkosti se nachází rovněž i dům rodičů Jima. (Stocki)

• - Michelle (Alyson Hannigan) řídí Hondu Civic druhé generace, vyráběnou v letech 1980-83. (Stocki)