Reklama

Reklama

Samurai Champloo

(seriál)
  • Japonsko サムライチャンプルー (více)
Japonsko, (2004–2005), 9 h 58 min (Minutáž: 23 min)

Kamera:

Kazuhiro Jamada

Hrají:

Kazuja Nakai, Ajako Kawasumi, Ai Maeda, Akio Ócuka, Hiroši Ótake, Ičiró Nagai, Iššin Čiba, Džúróta Kosugi, Ken Narita, Kóiči Jamadera, Norio Wakamoto (více)
(další profese)

Epizody(26)

Obsahy(1)

Mugen a Jin jsou dva potulní samurajové. Liší se jak stylem boje, tak svým charakterem, spojuje je ovšem výjimečné šermířské umění a také jejich ješitnost. Shoda náhod je oba jednoho dne zavede do stejného města, kde se zapletou do potyčky, v níž zemře starostův syn. Jsou odsouzeni k smrti, ale zásluhou mladičké Fuu se jim podaří utéct. Výměnou za svou záchranu jí slíbí, že jí pomohou nalézt tajemného samuraje vonícího po slunečnicích. Dobrodružná cesta po středověkém Japonsku tak jak ho možná neznáte může začít. (Divočák)

(více)

Recenze (110)

stilgar1 

všechny recenze uživatele

Největší chybou Watanabeho seriálu je to, že z velké části nehledí na historické skutečnosti a vsazuje do feudálního japonska lidi, kteří svou mentalitou odpovídají spíše dnešním Japoncům. Obdobnou chybu činí i tím, že v seriálu užívá mnohých hiphopových prvků. To vše je ovšem pochopitelné, přihlédnete-li k věkové skupině, pro kterou je seriál především určen, a k velké oblíbenosti hiphopu v dnešním Japonsku. I přesto zde však není nouze o zábavu a mnohé díly bych si odvážil ohodnotit i pěti hvězdičkami. Nejvíce na mě zapůsobil díl o japonských dřevorytech, v němž jistým způsobem figoroval i V. van Gogh, a také díl o dívce z ostrovů Rjúkjú, kde se na dané poměry vyskytla i poměrně hezká hudba. Velmi pozitivní je také používání mnoha vyprávěčských metod a příběhová bohatost. Několik dílů ovšem bylo takřka nesnesitelných, hlavně ty, které byly prolezlé hiphopem. Tyto díly srazily dolů můj celkový požitek ze seriálu. 8/10 ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem jen první díl, už ten mi stačil bohatě... sám sobě se divím že jsem ho vydržel až do konce. Souhlasím s Divočákem, vážně jsem to nerozdýchal - tohle zběsile rozhiphopované anime mi připadá jako neskutečně dementní kravina jejíž charaktery jsou zářnou ukázkou toho že i klišé postavy, které jsou většinou v jiných filmech docela cool, mohou být i totálně nesympatické a nezajímavé. U scartchovitých stříhů mě jímala hrůza, originalita tohoto dílka plyne jen z pochybného obalení prvky hip-hop subkultury, jinak je všechno už stokrát viděné a provařené, a co měly znamenat prostřihy do moderní reality raději ani nechci vědět. Za relativně efektní a krvavé souboje 2/10... a doufám že prochvalovaný Cowboy Bebop není podobný. Btw: srovnávání Samurai champloo s geniálním Ghost Dogem beru jako smrtelnou urážku. ()

Reklama

sirien 

všechny recenze uživatele

Pár let to trvalo, ale na třetí pokus sem se konečně dostal až na konec :D Stranou stylizace, hudby atp. stojí celý seriál na excelentních postavách Mugena a Jina (Fuu neni zlá, ale neni ani nijak úchvatná) - což bohužel není vždycky dost. Jednotlivé epizody příliš nespojuje, což není nic hrozného, ale bohužel kvalita dílů vcelku kolísá (naštěstí jen mezi "suprový" a "slušný", ale i tak) a je tam hodně nástřelů, které člověka natěší, ale k nimž se už seriál nikdy nevrátí a zůstanou nerozvedené. Plus nic proti troše dětinských vtipů, ale jejich neustálé opakování už bylo po chvíli vcelku nudný. Rozhodně to neni špatnej seriál - jen aby mě fakt nadchnul by musel mít ještě něco trochu víc (5* tomu nedám, ale ty 4* sou dost jistý a přesvědčivý). ()

McM 

všechny recenze uživatele

Vezměme si mixážní pult značky "Anime", postavme k němu DJe Shinichirô Watanabe a dejme mu do rukou dvě desky. Jednu s hip-hopem a druhou se středověkým Japonskem. Co vznikne? Samurai champloo!! Perfektní jízda s Mugenem a Jinem doprovazejících mladičkou Fuu ve skvěle stylové animaci. Co víc říct? Snad jen, že je to jasných 5/5. ()

WildevilCZ 

všechny recenze uživatele

Nedá se říct, že by mě tohle anime vysloveně nudilo, spíše jen mě to neoslovilo natolik, abych se přilepil na obrazovku a sledoval všech 26 dílů na jedno tažení, jak bývá u mě při skvělých anime zvykem. Každopádně zajímavé to začíná být počínaje 20 dílem, kde se už konečně něco děje a začínají se zde objevovat zajímavé postavy..... konkrétně narážím hlavně na jednu, velice zajímavou a krásnou.... Sara ownage :D......IMHO best scene in anime......http://www.youtube.com/watch?v=U7ckLJEq1LQ ()

Galerie (551)

Zajímavosti (1)

  • Samurai Champloo byl vysílán pouze po půlnoci, protože japonská televize shledala seriál příliš násiným. (Komprimus)

Reklama

Reklama