Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý idealistický učitel Richard Dadier (Glenn Ford) přichází přímo z university a přijímá místo na poněkud "neelitní" odborné škole. Když se hned první den setká málem s pokusem o "znásilnění" a tvrdě zakročí, nevytvoří si zrovna nejlepší výchozí pozici... (Pohrobek)

Videa (1)

Trailer

Recenze (36)

pepo 

všechny recenze uživatele

Parádne kino. Drsnejšia verzia Pánu učiteľovi s láskou, kde bol Poitier na tej "druhej strane" . Skvelé postavy, vynikajúci herci, rýchlo odsýpajúci dej. Veľmi sa mi to páčilo. Akurát zo začiatku sa mi to zdalo prepálené, pokiaľ som si neuvedomil, že v amerike sa decká navzájom občas aj strieľajú. 9/10 ()

choze 

všechny recenze uživatele

Film jsem si pustil hned po dočtení vynikající knihy a i když je knize věrný, přišel mi rutinní a zajímavý jen použitím hudby, kdy dramatické situace doprovázejí dobové hity v čele s rokenrolovou hymnou "Rock around the clock". Mladý Sidney Poitier zaválel a později přestoupil na opačnou stranu barikády v podobném snímku PANU UČITELI S LÁSKOU. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Sice jde o smyšlený příběh ze života, ale je na něm tolik pravdivého, až leckoho trochu zamrazí. Sám si ještě pamatuju své školní léta a přestože jsem už přes patnáct let pryč, dodnes na mě někteří učitelé zrovna v dobrém nevzpomínají. I já byl pěkný parchant, ale že bych se za to styděl…ale to sem nepatří…Každopádně jsem si tento starý kousek docela užil. Už jsem pár filmů ze školního prostředí viděl, ale tyhle dramata mě zrovna dvakrát nelákají. Nicméně musím uznat, že tento příběh je docela slušně zpracován, i když bych ocenil rychlejší tempo. Co se hereckých výkonů týká, tak ty byli na velice solidní úrovni (Glenn Ford byl vždy zárukou kvality, Sidney Poitier se pomalu rozehříval a jeho sláva šla po tomto filmu rychle nahoru, no a Vic Morrow coby záporák neměl chybu. 70% ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Výborné drama ze školního prostřední s charismatickým G. Fordem, které zdobí hlavně kriminalita a rasismus mezi studenty. Potěšila mě originalita tohoto tématu, kdy se učitel nesnaží problémové studenty zaujmout, něčím co je donutí se nad sebou zamyslet, např. hudbou nebo nějakou tvůrčí ptákovinou, tak jak se to objevilo o desítky let později v podobných filmech. Originální, drsné, chytré...drama jak má být a můj velký oblíbenec Sidney Poitier také nezklamal. 80% ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Přepis stejnojmenného románu Evana Huntera (Eda McBaina) z roku 1954 může být i dnes zajímavý z více důvodů. Například výrazně polarizovaným problémem ve státním školství v době nastupující rokenrolové mládeže (v titulcích zaznívá klasika Rock Around the Clock) nebo otázky uplatnění válečných veteránů, dále tu máme mladého Sidneye Poitiera atd. Celkový zážitek pak rámuje dobová estetika a přístup k životu. Ve vedlejší lince je zobrazena situace těhotné manželky, která se velmi špatně vyrovnává s anonymy a se žárlivostí a přesto by byla ochotna pro lepší zítřky obětovat i druhé dítě. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (4)

  • První film, který využil ve svém soundtracku rock´n´roll. (Pavlínka9)

Související novinky

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (více)

Reklama

Reklama