Film se poměrně věrně drží knižní předlohy - což není vůbec na škodu. Glenn Ford jakoby se pro roli na první pohled naivního učitele, který se při představě, že by podvedl svoji ženu téměř křižuje, narodil. Vic Morrow je jako hlavní "záporák" absolutně skvělý! V půlce filmu jsem ho doopravdy začala nesnášet. Jen co se týče Sidneyho Poitiera čekala jsem asi víc - jeho stále stejný upřený pohled Mirka Dušína člověka poměrně brzy omrzí. Pokud máte rádi klasicky americké filmy o tom, jak se z těch nejhorších vyvrhelů stanou hodní hoši, kteří si uvědomí, jak je vzdělání důležité - tohle je podívaná přesně pro vás!(25.4.2009)

Potom, čo som videl viacero filmov s podobnou tématikou, sa mi táto klasika nezdala ničím výnimočná. Verím tomu, že v dobe svojho vzniku mohla vyvolať u ľudí dosť silné emócie, no v dnešnej dobe by sa dala považovať väčšina študentov z tohto filmu za úplne normálnych žiakov. O inej dobe svedčí aj to, že najhoršie slovo, ktoré si žiak dovolil povedať v triede je stinky, miesto ktorého by do tej vety oveľa lepšie pasovalo fucking. Vpodstate tu hlavný hrdina s ničím neprišiel, čo by malo zmeniť nevychovaných výrastkov na slušných žiakov, žiadna reč, ktorou by im vstúpil do svedomia, možno stačilo len pustiť animák o Jackovi a fazuli... :-) Navyše aj bitky sú také hrané, až bolia oči, no to asi nie je chyba filmu, ale točenia filmov v tej dobe. Proste na **** to nie je.(25.8.2010)

Film, co odstartoval éru rock'n'rollu? Záslužná věc, ale naštěstí to není všechno. Džungle před tabulí se dívá (na padesátá léta) nebývale drsným způsobem na problematiku věčného boje žáků s učiteli a i dneska je to docela síla. Klidně bych to promítal ve školách, třeba by někteří současní delikventi prohlédli...(29.3.2009)

Výborné drama ze školního prostřední s charismatickým G. Fordem, které zdobí hlavně kriminalita a rasismus mezi studenty. Potěšila mě originalita tohoto tématu, kdy se učitel nesnaží problémové studenty zaujmout, něčím co je donutí se nad sebou zamyslet, např. hudbou nebo nějakou tvůrčí ptákovinou, tak jak se to objevilo o desítky let později v podobných filmech. Originální, drsné, chytré...drama jak má být a můj velký oblíbenec Sidney Poitier také nezklamal. 80%(9.4.2011)

Parádne kino. Drsnejšia verzia Pánu učiteľovi s láskou, kde bol Poitier na tej "druhej strane" . Skvelé postavy, vynikajúci herci, rýchlo odsýpajúci dej. Veľmi sa mi to páčilo. Akurát zo začiatku sa mi to zdalo prepálené, pokiaľ som si neuvedomil, že v amerike sa decká navzájom občas aj strieľajú. 9/10(18.11.2015)

• - První film, který využil ve svém soundtracku rock´n´roll. (Pavlínka9)