Ani všechny westerny, ve kterých se Glenn Ford musel tváří v tvář postavit padouchovi, ani zkušenost válečného veterána, kterou má v tomhle filmu, ho nedokážou připravit na to, čemu musí čelit - třídě násilnických mladíků, kteří jsou přesvědčeni, že jejich budoucnost je daná. Učitel navíc nesmí nosit žádnou zbraň. Musí sám přijít na to, co na tuhle partu sígrů sedí. Musí jim dokázat, že mají na víc, než si myslí a hlavně je musí přesvědčit, že má o ně skutečný zájem. ___ I přes stařičkou dobu vzniku poměrně dost drsný film, ale přesto nabízející naději.(27.7.2014)

Parádne kino. Drsnejšia verzia Pánu učiteľovi s láskou, kde bol Poitier na tej "druhej strane" . Skvelé postavy, vynikajúci herci, rýchlo odsýpajúci dej. Veľmi sa mi to páčilo. Akurát zo začiatku sa mi to zdalo prepálené, pokiaľ som si neuvedomil, že v amerike sa decká navzájom občas aj strieľajú. 9/10(18.11.2015)

Potom, čo som videl viacero filmov s podobnou tématikou, sa mi táto klasika nezdala ničím výnimočná. Verím tomu, že v dobe svojho vzniku mohla vyvolať u ľudí dosť silné emócie, no v dnešnej dobe by sa dala považovať väčšina študentov z tohto filmu za úplne normálnych žiakov. O inej dobe svedčí aj to, že najhoršie slovo, ktoré si žiak dovolil povedať v triede je stinky, miesto ktorého by do tej vety oveľa lepšie pasovalo fucking. Vpodstate tu hlavný hrdina s ničím neprišiel, čo by malo zmeniť nevychovaných výrastkov na slušných žiakov, žiadna reč, ktorou by im vstúpil do svedomia, možno stačilo len pustiť animák o Jackovi a fazuli... :-) Navyše aj bitky sú také hrané, až bolia oči, no to asi nie je chyba filmu, ale točenia filmov v tej dobe. Proste na **** to nie je.(25.8.2010)

Středoškolský učitel Richard Dadier čelí třídě nezvladatelných žáků na novém působišti i stagnujícímu systému, který ho nenaučil, jak si s nimi poradit. Upřímně, čekal jsem od filmu trochu ostřejší hrany. Román Evana Huntera se mi jeví jako mnohem zdařilejší ve snaze diagnostikovat příčiny problémovosti žáků a kromě lamentací taky naznačit možná řešení v individuálním přístupu k nim. Film si IMHO velice dobře poradil s nezbytnou redukcí situací z knihy a není její bezkrevnou ilustrací. Za to palec nahoru. Ovšem v charakterizaci postav zůstává předloze hodně dlužen - násilnická mládež působí leckdy skoro jako organizovaná homogenní skupina. To, že je každý žák pokřivený nějak jinak a z jiných důvodů, film příliš nerozvádí. Proto i Sidney Poitier v roli Millera (Dadierova hlavního protivníka) trochu splývá s davem svých spolužáků a z filmu není tak jasné, proč si právě jeho Dadier vybral jako kandidáta na možné polepšení a stržení ostatních. Glenn Ford v hlavní roli navíc budí dojem běžného, trochu tupého Američana, který poslušně roní slzy při poslechu státní hymny, protože mu řekli, že je to správné, ale jen zřídka projeví schopnost samostatného úsudku, kterou tolik vštěpuje svým svěřencům. V jedné scéně třeba postupně ukáže prstem na každého ze svých kolegů a vyčiní jim za laxní přístup k pedagogice, ale sám nenabídne žádnou účinnou alternativní cestu. Někteří z jeho žáků působí duševně zralejším dojmem než on. V těchto ohledech je kniha a zejména její hrdina přesvědčivější a film nepříjemně často stahuje k průměru právě nevhodně zvolený protagonista. Ale i když je film výsledkem kompromisů, na rok 1955 je i v této podobě značně progresivní a Džungle před tabulí zůstává v mých očích věrohodnější než třeba o 12 let mladší zromantizovaná báchorka Panu učiteli s láskou. 70%(2.12.2010)

Film, co odstartoval éru rock'n'rollu? Záslužná věc, ale naštěstí to není všechno. Džungle před tabulí se dívá (na padesátá léta) nebývale drsným způsobem na problematiku věčného boje žáků s učiteli a i dneska je to docela síla. Klidně bych to promítal ve školách, třeba by někteří současní delikventi prohlédli...(29.3.2009)

• - První film, který využil ve svém soundtracku rock´n´roll. (Pavlínka9)