Reklama

Reklama

Jake 2.0

(seriál)
USA, 2003, 16x42 min

Hrají:

Miranda Frigon, Marina Black, Grace Park, Judith Scott, Christopher Gorham, Erica Cerra, Matt Czuchry, Lee Thompson Young, Rob Stewart, Carly Pope (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Jake Foley je mladý technik a správce počítové sítě, který pracuje pro Národní bezpečnostní úřad USA (NSA), kde zatím jen z povzdálí s obrovským zájmem přihlíží tomu, o čem sní. Dávno totiž touží po tom, aby se stal agentem, jenž stejně jako slavný James Bond dokáže překonávat všechny překážky. Náhoda jej zavede do jedné z laboratoří v okamžiku přestřelky mezi místní bezpečnostní ochrankou a zrádcem přísně utajovaného nanotechnologického výzkumu. Pomůže sice přitom zamezit úniku důležitých informací z NSA, právě tento okamžik mu ale také rázem změní další život. V průběhu zápasu Jakea nečekaně zasáhne střepina zkumavky naplněné experimentálním sérem. Mikroskopické částice obsažené v roztoku "vnesou" do jeho těla nadpřirozené schopnosti: najednou slyší i vidí na neomezené vzdálenosti, má nepředvídatelnou sílu, může se pohybovat neobyčejnou rychlostí a dokáže telepaticky komunikovat s počítači. To z něj učiní takřka supermana, který může být velmi užitečný pro náročné akce. Vedení úřadu NSA proto brzy přichází s nabídkou, aby se Jake stal členem jejího speciálního týmu? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

tomashrabek 

všechny recenze uživatele

Tak toto som nepochopil... O čo sa tvorcovia snažili? Pokiaľ malo ísť o vykrádanie (okrem iných seriálov a filmov) aj medzi tenagermi úspešného Smallvillu, tak musím zatlieskať. Ako bonusy kŕčovité herecké výkony, horibilná kamera a nuda. Tento seriál som si vychutnal počas horúčok, keď som bol chorý - a musím konštatovať, že mi bolo ešte horšie. ()

zodiak217 

všechny recenze uživatele

Prvýkrát som tento seriál videl pred niekoľkými rokmi a skoro som naň zabudol, až pred pár dňami som ho znovu zhliadol a zase ma to celkom chytilo. Nakaziť sa látkou ktorá vám zlepší nielen zmysli ale aj schopnosti a vy len postupne zisťujete čo s nimi ako ovládať váš organizmus je trochu v štýle Supermana ale ako seriál, fajn námet ktorý sa dá pekne rozvíjať a poskytne mnoho kvalitných epizód. Je to človek, je to agent, je výnimočný, jednoducho je to Jake 2.0. Mám pocit, že tento seriál buď milujete alebo nenávidíte, mňa si však získal a vždy si ho znovu rád pozriem. ()

Reklama

Shakaar 

všechny recenze uživatele

Nebýt toho, že od samého začátku byla serie vyloženě nízkorozpočtová, tak by to byl hit. Nehraje si překvapivě na nic. Vtipu je trochu pramalo, ale herci se kupodivu drží a sem tam uvidíme i nějakou známou tvář z jiných serii včetně Davida Nykla. Některé zápletky jsou dobré, některé snad díky nedostatku financí nedotažené až vyloženě trapné. K konci serie je vidět gradace děje, který možná postrádal silnější dějovou lini o kterou by se seriál mohl opřít a zase nekvalitně zpracovaná zápletka...teda pokud nepočítám hackera a ty šéfy nad Jakem. Podle scénářů prý závěr řady by vypadal hodně zajímavě, škoda že UPN neměla v tomto trpělivost, protože třeba takový Cover Affers jsou na tom daleko hůře. ()

k212 

všechny recenze uživatele

Problém číslo 1 - evidentně nízkorozpočtový seriál (úsporná výprava, příšerné dekorace), problém číslo 2 - pitomoučké dialogy a velmi banální psychologizace postav (+ opravdu přehrávající herci). Pozitiva : v rámci možností opravdu nápaditá kamera, střih a velmi často používané zrychlené záběry, základní námět je celkem zajímavý, s počtem epizod se vylepšují i hlavní témata jednotlivých dílů. Po 10. díle už je to celkem koukatelné, a ve chvíli, kdy se seriál dostává na průměrný standard (13-15 epizoda) je utnutý. 40% v rámci televizní zábavy. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Perfektní oddychovka. I když kromě nanitů v těla hlavního hrdiny to není sci-fi, ale spíše klasický špionážní seriál, epizodně zaměřený, nevadí to. Jake Foley je sympaťák a jeho proměna z nesmělého geekovského IT specialisty v supermanského agenta je uvěřitelná i zábavná, zdatně mu přitom sekunduje sympatický zbytek týmu. Samotné epizody se drží v rámci klasických příběhů, které ovšem oplývají humorem a umí občas řádně překvapit nečekanými zvraty. Díky rozumným vztahovým liniím a občasným temným záchvěvům ohledně pochybných praktik NSA seriál umí překvapit a rozhodně nenudí. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama