World Trade Center

• USA World Trade Center (více)

Oscarový režisér Oliver Stone popisuje skutečný příběh o přežití a záchraně dvou hrdinných policistů - Johna McLoughlina (Nicolas Cage) a Willa Jimena (Michael Peña) – kteří zůstali 11. září roku 2001 zavaleni v troskách Světového obchodního centra poté, co se odtamtud snažili pomoci uniknout uvězněním lidem. Snímek sleduje také jejich rodiny pátrajících po tom, co se s oběma muži stalo, stejně jako záchranáře, kteří je našli pohřbené v sutinách a vyprostili je ven. Jejich příběh ukazuje, jak tato tragická událost dokázala v lidech probudit to nejlepší. (HBO Europe)

Ded@M@tes

K ohledu na 11.září 2001 docela slabota. Z filmu jsem neměl moc veliký pocit napětí. Děj slabý a pár scén nechává údiv. Záměr tvůrců ukázat World Trade Center z jiné stránky. Trošku odfláknuté tři. ( Hodnocení: 5/10 ) ()

MMR

Myslím, že na toto téma by se mohlo natočit x filmů z x různých pohledů, takže toto beru pouze jako zlomek toho, co se tenkrát stalo. Navíc bylo jasné, jak to nakonec skončí. Každopádně si myslím, že to mohlo být daleko lepší a zajímavější. ()

Wacoslav1

Ale no tak dobře sice tady Stonův režijní rukopis absolutně nevidím a tenhle heroickej a dramatickej opus émerickej kterej je fakt strašně patetickej a hrdinskej mohl natočit úplně kdokoliv a bylo by to fuck, ale beru to tak, že i svědomí Ameriky Oliver jednou ustoupil a natočil to co bylo žádáno. Ve svém žánru si to účel splní i když bych řekl, že na stejný téma je o něco povedenější let číslo 93. Tohle je čistokrevnej průměr.50% ()

gogo76

Donedávna kontroverzný, ale veľmi kvalitný režisér a scenárista O.Stone posledné roky, akoby povolil. To snáď ani nie je ten istý Stone, ktorý natočil Čatu a JFK. Už prvé ukážky,ktoré som videl vyzerali veľmi gýčovo. Celý film je plný patosu, hrdinov, scén, ktoré chcú žmýkať slzy za každú cenu. Pri niektorých scénach sa mu to aj darí, ale celkovo je film veľmi riedky so slabou dejovou líniou, plný spomalených scén a dojímavej hudby. Až na pár výnimiek, to pôsobí ako televízny film a bez N. Cega, by to asi bol prepadák. V porovnaní s veľmi realistickým Letom 93 je tento film, aj keď nepochybujem o tom, že pravdivý, veľmi slabý. Pôvodne som rozmýšľal nad troma hviezdičkami, ale nakoniec dva za to, že som sa tak dlho a zbytočne tešil.Po nedávnom vysielaní v tv musím ísť ešte nižšie,nemal som chuť to ani dopozerať,úplne sa mi ten film sprotivil.Nemôžem si pomôcť.40%. ()

Reiniš

Takové nijaké. Podle Stonea se zřejmě 11. září hlavně hodně plkalo. Ze samotného útoku neuvidí divák téměř nic a koukat se dvě hodiny na chlapy uvězněné v suti (sorry, ale tady se o nějakém herectví mluvit nedá) a na jejich plačící ženušky (sorry, ale vůbec jsem jim to nevěřil), přestane bavit po čtvrt hodině. Snímku absolutně chybí napětí, co mu naopak nechybí je spousta patetických keců a logických lapsů (takhle pomalu by se policisté během evakuace WTC pohybovat nemohli). Teda, že zrovna Stone může natočit o tak zásadní události, jako je 11. září takovou nudnou a kýčovitou srajdu mohla čekat snad jedině Al-Kajda. ()

Xmilden

Překvapivé zjištění, podle zdejšího hodnocení jsem očekával nadmíru trapný hrdinský patos jak to Američani zbožňují. Nic podobného se nekoná, film oplývá množstvím silných scén, z nichž nejvíce se mi líbí samozřejmě úvodní čekání na věci nevyhnutelné. Oliver Stone opět nezklamal a mě moc mrzí že jsem si ten film nepustil dříve. Samozřejmě ve své době mě již Američani těmi svými hrdinskými macho kecy pěkně štvali a tak jsem se odmítal účastnit World Trade Center. Navíc ani Nicolas Cage pro mě nesliboval zrovna kvalitní podívanou. 70% PS: I další projekce jen potvrdila, že sílu tenhle film rozhodně má. ()

Phobia

Když jsem se na film nějaký ten týden zpátky začala dívat, překvapilo mě zjištění, že už jsem ho před rokem či dvěma vlastně viděla. Jinak řečeno - do paměti se mi nesmazatelně rozhodně nezapsal. Nicméně jde o důstojnou poctu obětem 11. září a všem, kteří při této tragédii v rámci záchranných prací nasazovali veškeré úsilí i životy. Místy poněkud patetické, jak se dalo čekat, ovšem solidní film (takřka komorní, nikoliv velkofilm) s dobrými hereckými výkony (včetně Nicholase Cage:-)). Byla bych ochotná udělit i čtvrtou hvězdičku, brání mi v tom akorát rychlost, s jakou mi "World Trade Center" vyšumělo z hlavy krátce po premiérovém shlédnutí. Dojem zkrátka není dost hluboký. 65% ()

-bad-mad-wolf-

Strašlivě sterilní záležitost, které se prakticky vůbec nedaří být tak sugestivní, jak by prezentovaná událost zasloužila. Neustále zabírání emocionálně přetížených obličejů záchranářů paradoxně všechny pocity zabíjí - snad kromě gradující znuděnosti. A to byl civilní úvod celkem fajn... ()

darkrobyk

Připravte si tuny kapesníků a lavor na ždímání. Scénář k tomuhle skvostu snad psala sama Rosamunde Pilcherová. Co se stalo se Stoneovými chlapskými filmy? Četa, Doors, Zabijáci...i Alexandr se povedl mnohonásobně lépe. Cukrkandlové sentimentální vyprávění o hrdinských činech, které spočívaly v tom, že se pár dobrovolníků nechá zasypat a pak je zachraňují. Tím nechci zlehčovat ono nasazení života za záchranu druhých, vůbec ne. Ale nějak jsem si nevšiml, že by ti dotyční někoho zachránili. Jejich hrdinství spočívá vpodstatě v přežití... A Ježíš do toho, panebože, taková telenovela. Jo, Cage ( a to ho mám rád) není Willis,mrakodrap asteroid a WTC Armageddon. ()

cheyene

Koukal jsem na to, ale ne nijak zaujatě. Často jsem od televize odbíhal a vůbec mi nevadilo, že bych měl o něco přijít. Téměř celý film je o záchraně N. Cage a jeho parťáka, což mě fakt neokouzlilo. Takový nemastný neslaný film, byť popisuje trágedii, která se doopravdy stala a hlavní hrdinové jsou také skuteční. Snímek se snaží hrát na city, obzvlášť scény s rodinami dvou hlavních postav a závěrečný proslov. Podruhé už bych se asi na WTC (nikoli wtf) - World Trade Center nedíval. Snad ještě někdy dojde k lepšímu filmovému zpracování této hrozné události. Očekával jsem více záběrů z nárazu letadla do věží (popř. i autentických), více příběhy lidí, kteří se snaží dostat z hořícího mrakodrapu...nemohu dát vyšší hodnocení a i 3* jsou docela dost, takže měním na 2. ()

Jamal

Nebylo to až tak hrozné.... problém byl v tom, že mnoho z nás od toho čekalo trošku něco jiného, trošku více akce, a zatraceně více děje. Film se ze 70 % odehrává pod sutinamy mrakodrapu. Souhlasím, že zjevení Ježíše nebylo zrovna šťastně zvolené. Musíte se na film dívat více s nadhledem a očekávat spíše méně, než více. Pak to snad půjde. ()

paascha

Viděl jsem to už dřív, ale až teď jsem dost objektivní, abych hned nedal odpad. Nejenže tam hraje bulvič Cage a bulví celý film jako o život. Ještě je to patetické až k blití a vlastenečtější, než Bushovy trenky. Nebrat to díky bulvám Nickyho jako parodii hned od začátku, konce bych se zřejmě nedožil. Pro mě jeden z filmů, který zcela jasně objasňuje záhadu, proč se amíci liší od lidí jako lidi od vajec. Nebo od jogurtu, jak chcete:-))))) ()

Fiftis

Koho by nezasiahla udalosť z 11.septembra 2001. Ja som mal 12 rokov a práve som pozeral televíziu, keď zrazu preskočil obraz a ukazovali živé zábery z New Yorku. Mám rád filmy o dvojičkách a aj dokumenty, ale tento film je jedna veľká nuda a nepomohol mu ani Nicolas Cage, ktorý je aspoň sympatickejší než obvykle, vďaka jeho fúzikom. Dôvod je prostý. Vôbec to nieje o útoku a strašných veciach, ktoré sa následne udiali. Je to o príbehu dvoch policajtov, ktorí absolútne nikoho nezachránili a o ich rodinách, ktoré ťažko znášajú, že ich zavalilo. Nieje to ani o obetiach, ktoré zahynuli priamo vo vežiach. Nie sú tam skoro žiadne skutočné zábery, dokonca neuvidíme ani samotné nárazy do budov. Nie že by ma to potešilo keby som to videl, ale pridalo by to filmu strach a dojemno. O náraze do južnej veže sa dozvieme z telefónu v autobuse a zrútenie budov zvnútra vo mne nevyvolalo taký strach ako pri reálnych záberoch. Navyše toto všetko sa odohrá za 36 minút a zvyšok sa odohráva v tme. Vrchol všetkého je na konci venovanie filmu policajným príslušníkom. Akoby Amerike záležalo len na nich a na obete zamestnancov Obchodného Centra nikto nemyslel. Nechcem vidieť reakcie pozostalých na tento film. Verím, že sa v budúcnosti ešte aspoň jedného filmu o WTC dočkám. ()

Big Bear

11.9. jsem se narodil. Oslavu mi v roce 2001 zhatilo prakticky celodenní sledování televize a očekávání co bude dál.... Je mi líto obětí z dopravních letounů. Je mi líto všech těch lidí co zahynuli v mrakodrapech a v ulicích, když se Dvojčata zřítila. Je mi líto nesmírně statečných hasičských, policejních, lékařských a záchranářských jednotek jež tam zůstaly při obětavém zachraňování životů.... Přesto ale na mne snímky tohoto typu nijak nepůsobí. Beru je jako zajímavé snad jen z dokumentárního hlediska - jak to asi muselo být v epicentru pekla. Bejt Amík a mít tátu hasiče co tam zařval asi bych to bral jinak. Na mne to působí jako kýč, který se snaží vyždímat z této tragické události maximum, vezoucí se na národní doznívající emoční vlně a hrdé semknutosti obyvatel New Yorku. Navíc S Cagem to jako s hercem jde v poslední době opravdu od devíti k pěti. Člověk se opravdu musí podivit, že to točil Oliver Stone. Za ty oběti a námět. * * ()

Indiana

Rozhodně to není taková blbost, jak pár lidí píše. Mně osobně patriotismus nevadí a tak jsem si tenhle film docela užil. Herecké výkony jsou fajn (rušivym efektem pro mě akorát občas byla Maria Bello) a Stonea režie skvělá jako vždycky. Let č. 93 je možná lepší (neviděl jsem), ale tohle rozhodně není špatný film, jen mu šlo trochu víc o to, aby vydělal peníze (na čemž ale není nic špatného ne, když Let... stál pár dolarů a WTC mnoho desítek milionů). ()

salahadin

Silácké kecy a silácký Cage - ztělesnění americké myšlenky nezdolnosti. Oliver Stone uměl točit dramata o citlivých tématech amerických dějin. Tady ale přetáhl strunu a do dost vehementně. Ctím všechny, kteří zachraňovali lidi z trosek, ale tento film není o nich - je o americkém egu. Je patetický, neohrabaný a obsahuje blbý příběh. Podat skutečnou tragédii uměl Paul Greengrass. Toto je špatný film. Znovu se utvrzuju v tom, že Nicolase Cage nemůžu ani zahlédnout ve filmu, jinak odcházím. Tenhle herec má bud smůlu na role, nebo prostě neumí hrát (v několika málo filmech mi nevadil). ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +Nicolas Cage, vypadá to reálně -trochu patetické, problém však je v tom že mě to moc nezasáhlo/// Na World Trade Center jsem se těšil, ale hlavně jsem mu věřil. A nechtěl jsem se zvyklat názorama, že je to příliš patetické apd. To co se tvrdí je sice pravda, ale není to v takové míře, že by to vadilo. Tohle v podstatě ke každému filmu patří. A ke katastrofickému made in USA především. Problém bych viděl v tom, že je to dlouhé a především nic extra se neděje. V úvodu zažijete pád věží z pohledu záchraných jednotek, což je docela efektní mazec. Skoro jsem si připadal jako bych v té budově byl. Dobré taky je, že i když mi výme, tak zůčastnění lidé vlastně nevědí co se děje. Problém však je, že film působí jako jakýkoliv jiný katastrofický film a nějak se mi ani nechce věřit, že se to opravdu stalo. Tady nejspíš bude chyba ve mě než v tvůrcích. Ale působilo to tak na mě. Posledních 10 minut mě už docela dojalo, ale pořád mám pocit, že takový dokument mě dokáže rozházet víc. U tohoto filmu se to nestalo a to je špatně. Let číslo 93 je skutečně lepší./// Celkem 64%/// ()

666teen

Kdyby to natočil někdo jinej, je to za tři. Rebel a buřič Stone si evidentně dává voraz.Kam se to hrabe na United 93. ()

Ruut

No jo no ještě, že existuje ten rychloposuv , že ... A tady někde začala doba, kdy viděti Nicolase Cage na obrazovce jest utrpením. ()

Oliver Stone dokumentující

Oliver Stone dokumentující

15.07.2007

Během několika let se z Olivera Stonea stal osobitý dokumentarista, jehož díla vzbuzují mnoho kontroverzních reakcí. Jeho jednostranně zaměřený dokument Comandante zabývající se kubánským diktátorem,… (více)

3 > 1

3 > 1

17.10.2006

Už staré přísloví praví, že čím víc filmových novinek znáš, tím více si člověkem a vzhledem k tomu, že poslední dny byly poměrně rušné, rozhodl jsem se vám přinést hned tři zajímavé informace ze… (více)

Stoneův WTC podruhé?

Stoneův WTC podruhé?

08.09.2006

Je docela pravděpodobné, že kontroverzní levičák Oliver Stone zůstane u ožehavého tématu teroristických útoků z 11. září 2001 i ve svém dalším filmu. Před pár dny se svěřil s plány pokračovat v… (více)

Cheadle, Sandler a 11/09/01

Cheadle, Sandler a 11/09/01

18.11.2005

Pro filmaře se zřejmě stalo prestiží, aby mohli vzít do ruky kameru a natočit film, jenž by se odehrával během černého dne současné Ameriky, 11. září 2001. Oliver Stone připravuje film World Trade… (více)