• gudaulin

Stand-up comedy je žánr vysoce uznávaný především ve Spojených státech, kde běžně vystupují naživo ty největší hvězdy filmového plátna a televizní obrazovky. Sestřihy, které se k nám příležitostně dostanou, obvykle obsahují, jak předpokládám, to nejlepší a nejzajímavější, takže porovnávat s tím českou produkci není férové. O fenoménu stand-up comedy v USA pojednává např. snímek Pointa se Sally Field v hlavní roli. Na rovinu říkám, že jsem příznivcem spíš intelektuálně laděného konverzačního humoru, jaký praktikovali např. Lasica se Satinským nebo Horníček s Werichem. Evidentně nejsem cílové publikum, ale i tak mě zamrazilo, jak zoufale trapný může být dnešní humoristický mainstream, zvlášť když si uvědomím, že i tady jsem viděl s největší pravděpodobností to nejlepší, co je v tomto pořadu k mání. Vulgarismy, křeč a to nejlacinější podbízení se. I při těch obecně doporučovaných scénkách jsem vyloženě trpěl. Snad jen Pazderková je snesitelná, podotýkám snesitelná. Celkový dojem: 20 %.(16.5.2012)

Sice pár dílů třeba nemusí sednout, ale když sednou, tak je to ta největší prdel na světě! Nejlepší díly Lukáše Pavláska: Kdybych tolik chlastal _____ Něco do bytu ____ Rodinná sešlost ____ Operace____ Ábíčko ____ Nejlepší díly Daniela Čecha: Potichu ____ Americký standup ____ Letadlo ____ Kabely ____ Klávesnice ____ IT nadšenec ____ Fotbalisti ____ Jágr 1 ____ Rande ____ Nejlepší díly Marka Daniela(také někdy jako ING Miloš Hlaváček): Automechanik komik ____ Za sebe ____ ING Miloš Hlaváček - Malíř ____ ING Miloš Hlaváček - Neboj Praho ____ Nejlepší díly Karla Hynka(také někdy jako Borec): Borec(1) ____ Borec a borkyně(2) ____ Zaškolení borce ____ Borec takovej veršovanej ____ Blondýna a eskalátor ____ Tchýně ____ Proč? ____ Nejlepší díly Petra Cerhy: Vlastní pořad ____ Hádej kdo jsem ____ Informatika ____ Nejlepší díly Miloše Knora: Poprvé ____ Podruhé ____ Taška ____ Kontejner ____ Testy DNA ____ Joint ____ Nejlepší díl Roberta Nebřenského: Fanklubák ____ Nejlepší díl Josefa Poláška: Hladomor ____ Nejlepší díl Petra Reifa: Balzam ____(15.6.2012)

Některé díly jsou výrazně slabší a občas člověk nechápe jak se tam někteří z "komediantů" mohli vůbec dostat, ale jindy je to zase o mnoho vtipnější, než běžné populární televizní estrády. Sečteno a podtrženo: jsou zde lidi, kteří mají talent i ti, kteří by své umění mezi lidmi raděi předvádět neměli, takže hodnotím jako průměr.(2.9.2011)

Na stojáka je neskutečná show, která stojí za zmínku. Jsem dá se říci náročný divák,kterého je velice těžké pobavit co se týče komediální stránky. U tohoto pořadu se ale pokaždé neudržím a musím se smát nebo alespoň usmívat..Mezi mé velké oblíbence v tomto pořadu patří: Iva Pazderková, Miloš Knor, Tomáš Matonoha,Ester Kočičková,Marek Daniel,Lenka Vychodilová a Lukáš Pavlásek.(9.7.2012)

Vypravěč, mikrofon a publikum placené dle minutáže jeho "upřímného" smíchu. Taková je výchozí situace pořadu, v němž se trapné povídání poměrně pravidelně střídá s tím vtipnějším a celkový dojem je o dost lepší, než jsem očekával. Tolik opěvovaný Matonohův dopis KSČM mne bavil asi do třetí kundy (tedy cca. 5 sekund), ale přesto jsem si tady pár oblíbenců našel - Karel Hynek (http://www.youtube.com/watch?v=ytd2royMt2s) nebo Iva Pazderková (http://www.youtube.com/watch?v=Z3-QKXGw4MI).(14.8.2011)