Na stojáka

Zdeněk Tyc

Kamera:

Josef Hruša

Účinkují:

Pavel Liška, Michal Kavalčík, Tomáš Matonoha, Tomáš Hanák, Petr Čtvrtníček, Jan Budař, Marek Daniel, Bohumil Klepl, Anna Polívková, Václav Koubek (více)

Stand up comedy - sólové výstupy bavičů, specialita angloamerických barů, je snad nejkrutějším testem komiků. Kdo nedokáže, aby divák zvedl oči od sklenky, natož odložil doutník a zaplácal, je vyřízen. Sledujte Na stojáka z produkce HBO ČR.  Originální česká "stand-up comedy" vychází z tradice známé z angloamerických barů. V nich se bavič na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je zkouší pobavit vtipy, zpěvem, či improvizovanými scénkami. Slavným americkým příkladem byl komik Lenny Bruce, kterého ve známém filmu Boba Fosse ztvárnil Dustin Hoffman. Pořad NA STOJÁKA tvoří trvalou součást českého programu HBO. Původně se opíral o populární tváře typu Tomáše Hanáka, Tomáše Matonohy, či Ester Kočičkové, autoři však postupně objevili i talenty dosud neznámé - například Ivu Pazderkovou, Josefa Poláška, Lukáše Pavláska, Marii Ludvíkovou, či Lumíra Tučka. "Na stojáka je odvaha vystoupit a dát se všanc," říká režisér Zdeněk Tyc. "Na stojáka je prolomení chladné televize, něco, co tu ještě nebylo, něco, co riskuje a chce překvapit," upřesňuje režisér. (oficiální text distributora)

LIVINGDEAD

Nesnáším Mátonohu, ...... a Na stojáka se zasměju pouze tehdy, když tam taková plnější dáma mluví o vaření a nebo když blondýna vykládá, co v poslední době zažila! Jinak je to pořad plných zoufalců a hlavně plný ošklivců v hledišti! Zde totiž náramně vidíme, jak to má český národ s chrupem a s hygienou! ()

Jara.Cimrman.jr

Vypravěč, mikrofon a publikum placené dle minutáže jeho "upřímného" smíchu. Taková je výchozí situace pořadu, v němž se trapné povídání poměrně pravidelně střídá s tím vtipnějším a celkový dojem je o dost lepší, než jsem očekával. Tolik opěvovaný Matonohův dopis KSČM mne bavil asi do třetí kundy (tedy cca. 5 sekund), ale přesto jsem si tady pár oblíbenců našel - Karel Hynek (http://www.youtube.com/watch?v=ytd2royMt2s) nebo Iva Pazderková (http://www.youtube.com/watch?v=Z3-QKXGw4MI). ()

Radiq

Na stojáka, ale někdy bohužel i na čuráka. Po 112 dílech můžu říct, že to bylo jak na houpačce - některá vystoupení nápaditá a super, jiná zas trapná a nezábavná. A přišel jsem na to, že to bylo jednotlivými komiky. Je jasné, že ne vždy se všechno povede, ale když to nevyjde jednou, může se zadařit při dalším výstupu. Ale taky platilo to, že když někteří zklamali jednou, zklamali (téměř) vždy. Nemá cenu se vyjadřovat ke všemu, protože tam toho bylo opravdu hodně. Je to prostě lavina docela dobré zábavy. Vypíchnu jen ty, kteří mě nějakým způsobem tak nějak celou dobu něco. Začnu uvaděčem "Stojákem" "Rozkaz zněl jasně, nesmí projet za žádnou cenu" Miroslavem Kamanem, který se objevoval v prvních dílech - nejdřív to bylo krásně suché a docela i zábavné, ale pak trapnost převážila, protože toho bylo už moc. Je dobře, že od něj pak už upustili. Nikdy mě nezklamal Robert Nebřenský - za prvé k tomu má ksicht, za druhé to skvěle předvádí a má super nápady, prostě moje vlna. Z žen mě překvapila pro mě neznámá Jana Tučková, která vždy překvapí takovou kravinou, že to není možné, chch, třeba lekce vaření. I její manžel Lumír Tuček, který se později proslavil svým hip-hopem, přišel v ranějších vystoupeních vždy s takovou blbostí, která sice někdy zaváněla trapností, ale on to prostě umí podat a vždy pobavil. Naopak protipólem je Lenka Vychodilová, která má sice svůj styl, ale jestli si o sobě myslí, že je vtipný, tak podle mě není. Polívková byla taková hrůza, že tam byla asi 2x a já doufal, že snad víckrát ani nebude. Hanák není vůbec špatnej, i když se časem docela okoukal a jeho poezie - sic propracovaná - je většinou o level horší, než jeho jiné stand-upy. Matonoha, to je kapitola sama o sobě - jednou debílek, jednou dobře ukecanej, jednou nahoře, jednou dole. Václav Koubek fajn. Marek Daniel zpočátku spíše podprůměr, ale pak se do toho pěkně obul. Sobota sice přišel se svejma legendárníma věcma, ale tady vůbec nazabíraly. Poláškovi postupem času došel dech, Kočičkové taky. Objevilo se tam plno dalších známých ksichtů, ale většinou jen párkrát v různé kvalitě. Nezapomenutelná ale třeba byla Věra Víchová, jak žere nebo furt nějak držkuje nebo Marie Ludvíková se svou předpovědí počasí. Od některých bych čekal mnohem víc: Čtvrtníček, Ruda z Ostravy Kavalčík, Liška a další. A pak tu jsou ti, kteří se tímto pořadem proslavili nebo zviditelnili. U některých fajn, u některých bohužel. Na Pazderkovou asi jsem vysazenej, protože to byla většinou hrůza (až mě jednou pobaví, tak budu překvapenej - nechápu tu její popularitu a věčně otřepané téma blbé blondýny). Pavlásek ve svých začátcích, u kterých by mi nevadilo, kdyby byly i jeho konce, ale bohužel nebyly. Byly to většinou velmi trapné, vveellmmii trapné výstupy. Naopak pochválit musím Karla Hynka, který vždy přišel s dobrejma hláškama a jak kdyby se pro stand-up narodil. Stejně tak Pavel Tomeš, kterej se nemusel pitvořit, aby zaujal a vysloužil si u mě hromady smíchu nebo Miloš Knor, který se nezastavil jen u P, ale pěkně pokračoval pekelným proudem pobavení. Dále třeba sympaťák Filip Chlud, Richard Němec nebo Jakub Žáček se svejma ujetostma, i docela ucházející Daniel Čech a vlastně i ten Petr Vydra, který na jednu stranu vystupuje dost intelektuálně, ale humor má chytrý. Vždy jsem se taky těšil na kouzelnické kravinky Michala Nedvěda. Vždy, když tam byla Lucie Roznětínská, věděl jsem, že to bude stát za hovno. Pro publikum muselo být docela příjemné to, že si tam u toho mohli v klidu popít a zapálit, ale čím dál častěji se stávalo, že je komici do svých vystoupení zapojovali, a to se mi většinou nelíbilo. Jak říkám, bylo to tak půl na půl, ale že jsem skouknul vše a v každém díle mě něco pobavilo, dávám lehký nadprůměr. () (méně) (více)

Figu

Hodně lidí už mi řeklo ať to na stojáka jdu vyzkoušet, že to je moje krevní skupina. Tak mě zajímalo o co vlastně že jde. No vtipálek jsem solidní, nicméně na tohle bych asi koule neměl! Objevuje se zde spousta zajímavejch jmen i stylů vtipu a vyprávění a je pravdou, že některý scénky absolutně nemaj chybu! 80% ()

BoPo

Jeden výstup totálne od veci. Jeden slabý. Jeden dobrý. Jeden nadpriemerný. Jeden veľmi dobrý. A raz za dlhší čas príde týpek menom Miloš Knor a rozbalí svoje Poprvé, alebo Tomáš Matonoha a jeho list komunistom. Vo svete je tento druh zábavy štartovacou rampou pre hviezdne kariéry. U nás je to zatiaľ len v plienkach. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj