Mikita

Na poprvé průměrná komedie. Časem jsem možná dozrála já nebo film, ale já jsem očarovaná. Milé, místy vtipné, romantické a tak konejšivé. Nevím, čím to je, ale atmosféra mi sedla až napodruhé a já si každé domácí promítání užívám. ()

rt12

Poprvé mě moc nenadchnul, přišel mi předvídatelný a tak trochu plochý. Pak šel v TV a já se nějak zakoukala a něčím mě oslovil, už mi nic nevadilo, líbil se mi. Prostě je vidět, že záleží na náladě kdy se na film díváte. ()

Damiel

Na Lásku nebeskou to sice nemá, ale byl jsem velmi příjemně překvapen. Zejména tedy Cameron Diaz, kterou kromě Fiony moc nemusím, té to s Judem Lawem seklo. Druhá romantická linka Jack Black - Kate Winslet byla trochu ochuzená (nebo se mi to zdálo?), ale zase vtipnější a bohatší o výtečné narážky na filmový byznys jménem Hollywood. Je to takový příjemný film do vánoční (nejlépe zamilované) nálady, který sice ve své podstatě nepřináší žádnou originalitu, nevyhne se tradičním romantickým klišé (dvě malé holčičky, no to je dojírna (emocí) jako ve velkostatku), ale je celkem vtipný, někdy velmi (cameo jistého známého herce ve scéně ve videopůjčovně mě dostalo do kolen), má dobré herce a příjemnou vánoční atmosféru (hlavně "britská" linka). Snad bych některé pasáže trochu prostříhal, 138 minut je totiž na romantiku docela kláda. ()

PogoJoe

Solidní romantická komedie s prima herci a silnějšími i táhlejšími momenty. Pan Ubrousek mě vcelku odrovnal. Pohoda věc. ()

decouble

Sterilní dílo plné klišé, kde nepovedená režie dusí i výkony jindy solidního Jacka Blacka a Kate Winsletové. Možná to bylo českým dabingem, ale jak by řekl jeden známý zesnulý klavírista: "Je to rozbředlost slizovitého typu." ()

Sigurd

Dvě ženy. Na jedné straně nenaplněná láska, na druhé rozchod. Útulné hnízdečko v zasněžené staré dobré Anglii versus sluncem prozářené L.A. Co je společné? Touha po změně, užít si prázdniny. Útěk. Tak to by jsme si shrnuli prvních třicet minut.V duchu natahovaného úvodu se ale naneštěstí vleče celý film. Slušně odbývající „anglickou“ dějovou větev brzdí její „americká“ družka, která jakoby ani nepatřila do stejného filmu. Komičnost Jacka Blacka a herectví Kate Winslet se tak snadno utopí v nezajímavých scénách s ještě méně zajímavým dějem. K divákově štěstí tu toho však stále zůstává víc než dost. Stará dobrá romantika. Nejslabší povahy se neobejdou bez kapesníčku, naopak ty nejsilnější se proti patosu musí obrnit humorem. Samozřejmě vlastním, jiný tu na rozdávání není. Když se nenecháte odradit usínajícím tempem a faktem, že sledujete jen průměrnou hollywoodskou odpověď na Lásku nebeskou, tak na vás čeká celkem příjemných 140 minut romantické nálady ve vánočním balení. ()

Toshiro

Vcelku slušná romanťárna. Hlavně asi kvůli americké části, která byla trochu více do mého vkusu. Zajímavé je jak se celým filmem proplétají postavy pracující u filmu a také se o filmu hodně mluví. Nevím co tím tvůrci sledovali, ale pro mě to vcelku zvedlo zážitek z filmu. Za zmínku stojí ještě role Jacka Blacka, který hrál netradičně vážnou a citlivou postavu. ()

cineman

Devízou Prázdnin jsou charismatické herecké výkony čtveřice hlavních postav, z nichž mě kladně překvapily kromě suverénního podání s depresí potýkající se Iris (Kate Winslet) na chlup všichni. Společně s povedeným, pro tento typ filmu typicky předvídatelným scénářem, utvářejí vtipně podanou zábavu, která si může dovolit jet na stejné koleji i přes 130 minut. Život sice neplyne tak jednoduše jako v romantickém filmu, tento žánr by však měl mít na seznamu více takových filmů jako jsou Prázdniny. Tento hollywoodský "kus" by alespoň v mé videopůjčovně v dolních poličkách neskončil. ()

Duotone28

Nie vzdy, ale obcas sa stane pravidlom...ze aj untouchable herecke obsadenie moze sklamat, a filmik sa zacne topit. Ale ja prave mal docinenie s kuskom, ktory ma nesklamal ani trochuuuuuuuuuu...!!! Obcas som sa prichytil pohladom jak baba...ale to absolutne mam u prdele:)))...Perfektna romanticka pitchovinka...ktoru som zral kompletnych 138min aj so zaverecnymi titulkami...nazdar:) ()

Murrro

Vidieť Cameron Diaz pokúšať sa zahrať radosť z plaču bol jediný komediálny prvok v celom filme. Prvky romantické fungujú všetky podľa kánonu - občas strápňujú, občas nudia, neprekvapia ani raz, v závere dojmú. Pravdepodobne ale len v čase vianočnom, v inej časti roka by som šťastie nepokúšal... ()

Želik

Fajn romantická komédia, neprekvapí, ale ani neurazí. Kate mám rada, Jack pôsobil ako plyšový medvedík, len ho vystískať, Cameron som prežila a plačúcemu Judeovi sa ma podarilo dojať. ()

Patw

Parádní podívaná. Když jsem na to koukal čekal jsem něco jiného, výsledek byl lepší. Obsazení Cameron D. a Kate W. - parádna! Jeden z mála filmů ke kterým se často a rád vracím. ()

Skip

Velmi příjemná romantická komedie, která vůbec nenudí a je prosta veškerého patetického balastu. Určitě vhodný film na vánoční čas. ()

corona

Nemám nič proti romantickým filmom, ak sú natočené s vkusom a aspoň trocha reálne. Prázdniny sú však tak presladené umelými sladidlami, že som si vravela, že to už horšie nemôže byť, a bolo: "Ty si prvá dospelá teta, ktorá u nás zostala až do večera". Najlepšie scény sú všetky s Eli Wallachom a 3 sekundy Dustina Hoffmana. ()

Vědma

Je to opravdu jen lehce, ale přece jen nadprůměrný romantický film. A protože romantické filmy bývají většinou průměrné, tak dám čtyři hvězdičky. Jude Law je tady, což jsem nečekala, že někdy řeknu - neodolatelný. ()

Lennnnna

Vyšla jsem ven z kina a začalo sněžit - není to romantika? Nejspíš jsem momentálně v nějakém šíleně sentimentálním rozpoložení, ale tohle byl táák miloučkej film:o) Na romantický film taky poměrně dost slušně prošpikovaný vtipem. Neměla jsem nejmenší tušení, že v Kate Winslet se skrývá taky komediální talent, od ostatních bych to celkem čekala, ale pro Kate je to role dost nezvyklá a vážně jí seděla. Pro jednou nebudu šťourat ( i když bych jistě mohla:jak to, že na začátku taxikář odmítá svézt Amandu až k domu, s tím, že by úzkou cestou neprojel a v závěru přitom parkuje div že ne až na zahradě?!ale to jen tak na okraj:o) a uznám, že jsem se bavila. Příjemná romantická oddechovka. ()