Protektor

Miloslav Holman

Hudba:

Midi Lidi

Katullka

Tak. To bylo fakt nuda. Silné příběhy předkládány natolik nudně, že nevím jestli dvě nebo tři hvězdy. Za MIDI LIDI je to trojka. ()

jhrasko

28/09/09..ja teda moc neviem, čo napísať...zatiaľ...akosi nemám slov...jediné, čo viem určite, že som sa v spoločnosti Protektora cítil (prekvapujúco) lepšie než v spoločnosti maestra Quentina..no lepšie...pomenujem to inak - snáď čoskoro...VYSPÍŠ SE SE MNOU (HANKO)? NE! 29/09/09 - Atmosférické. Fascinujúce v tom, že za celý film padne len zopár výstrelov (na prsty jednej ruky) a o to je strach intenzívnejší. Bezchybne zahrané, naivka Sandry Novákovej patrí do životnej mozaiky každého z nás, takže pochopiteľné a najmä s výberom hercov, ktorých nepoznáme z každého českého filmu posledných 5-10rokov. Výborne nasnímané, hudobne MIDI LIDI fajnšmekerské, režisérsky odvážne. Súhlasím s Marigoldom - chyby odpúšťam, láska býva slepá. BODKA. VYSPÍŠ SE SE MNOU (HANKO)? NE! HANKO, HANKO? NE! NE! NE! ()

rawen

Moc příjemné překvapení! Z ukázek jsem měl dojem, že půjde spíš o manýristický kýč - předložen mi byl nakonec silný a originální snímek. Výborně. 8/10 ()

maseer2

přesně to, co vás (resp. mě) nejvíc zamrzí.. totiž když se v našich končinách objeví po všech stránkách (vizuálem, hudbou..) takhle originální snímek, jehož sledování je ale přes to všechno děsná nuda.. těžko říct, jestli to je chyba takřka nulových emocí, díky kterým se divákovi nedaří najít si cestu k postavám, nebo něčeho jiného... 3* ()

argenson

Věděl jsem, do čeho jdu, o to víc jsem byl zklamanej. Oceňuju originální námět, to určitě, ale scénář už mě tolik nebral. Oceňuju i genialitu zapojení příběhu dvou českých lidí do velké historie, přitom se to navzájem neruší. Dostala mě úžasná zápletka s kolem, která vyústí v absurdní pointu nechtěného soupeření dvou žen. Míň mě bavilo cyklistické téma prostupující celým filmem. Poučen názory jiných jsem se snažil hledat symboly. Napadl mě jeden, kdy Marek Daniel dělal na žebříku sklapovačky a skončil na čísle 27. Ohromně mě bavil nápad s nádhernými a odvážnými fotografiemi, ale tahle dějová linka pro mě zůstala prázdná a nedotažená, tak nějak nikam to nevedlo. A herci? Ano, chvályhodná snaha zviditelnit míň známé tváře, ale v roli hvězdy prvorepublikového filmu bych si při vší úctě uměl představit trochu atraktivnější herečku. O to víc mě bavila Klára Melíšková. Ta se mi líbila moc. A emoce? Zatímco mě dodnes dostávají filmy jako Vyšší princip, Romeo, Julie a tma nebo Smrt si říká Engelchen, tohle mě emočně naprosto minulo. Možná to plyne z toho, že se o popravách a transportech mluvilo jako o nákupu chleba nebo rohlíků. Takže celkově pro mě slabě nad 50%. ()

Silence

Civilní, emocionálně odtažité, přirozené a vkusné, zdravě sebevědomé, nenafoukané... působivé. Každý český film, u kterého se necitím trapně si zaslouží pochvalu, Protektor je ale jeden z prvních, který spojil precizní formu, kvalitní scénář (obsahující DIALOGY!) i výborné herce do jednoho celku světové úrovně. Paráda! 8/10 ()

Hwaelos

Nebýt šíleného hereckého ansámblu, takřka perfektní film. Plodková nic moc, ale Sandra Nováková doslova tragédie. Zajímalo by mě, jestli umí opravdu hrát, nebo je jen specialistka na otravné nány. Najbrt si vyhrál s formou a film připomíná strukturou obrazu koláž. To je velmi osvěžující. Zejména v kontextu filmů o druhé světové, které většinou spoléhají na "čisté" zobrazení, při němž se divák soustředí na příběh, resp. krutost fikčního světa. Na české poměry velice dobré a po Třech sezónách nejlepší český snímek loňska. ()

Terva

Film začíná citátem Adolfa Hitlera : Čech je cyklista, jenž se nahoře hrbí, dole však šlape. Láska je pěkná věc, ale proč si film vybral právě dobu za protektorátu to nějak nechápu. Já se u toho docela nudil. Atentát na říšského protektora si možná zaslouží víc akce. Ve filmu byly použity ukázky z filmů Sněhy života 1940, Všudybylovo dobrodružství 1936 a zpravodajský film Pozor, pozor 1942. V bonusech je i videoklip Dáji Šimčíkové Když zavřu oči. ()

Johny_fork

Tak trochu reakce na Spalovače mrtvol. Skvěle vystižená atmosféra té doby, pocit beznaděje, úzkost.... po dlouhé době český film, který vyvolává emoce. Na konci se vám chce brečet, ale nemůžete protože jste nasraní na nácky. Jana Plodková je pro mě objevem a doufám, že dostane příležitost zahrát si v dalších kvalitních filmech. ()

moviesfan

Asi jsem měl velká očekávání, která se nenaplnila až "po okraj". I přes to si Protektor získal moje sympatie za herecké postavy a dialogy. ()

Marek1991

Škoda tohto filmu, chcel som vidieť skôr akciu okolo zabitia Heydricha a nie trápnu zmesku okolo žiarlivého manžela a bláznivej koketnej manželky v období protektorátu. Nie každé retro vyzerá dôveryhodne a všelijak nacápané scény mi nedajú to hodnotiť inak. Naozaj nechápem, chcel by som byť pri tom, ako to pozerali tí, čo tomu dali 5 hviezdičiek, čo pri tom prežívali a či tu nehodnotia len stádovito alebo prilepšujú domácej tvorbe. Ja teda poznám lepšiu českú a slovenskú tvorbu a neprilepšujem všetkému automaticky. ()

Padme_Anakin

S upřímným politováním konstatuji, že film Protektor kolem mě projel na kole. Za prvé filmů s touto tematikou bylo natočeno víc než dost a mnohem lepších. Za druhé chování hlavních postav (o vedlejších se nebudu ani zmiňovat) mi asociovalo pubertální rozhodování (nechci se rozepisovat víc, neb focení s tabulkami zákazů mi kroutilo útroby - to mělo být vtipné nebo?). Za třetí opakující se kolisti se stejnou hudbou mě zdárně iritovali. Za čtvrté střih jsem vůbec nepobrala, zřejmě je chyba na mém přijímači. Mohla bych pokračovat dál a dál, ale nemám sil, přejelo mě kolo. Hodnotit nebudu, pro české filmy mám obecně slabost a nemíním škodit. A to ani v tomto případě. ()

liquido26

Film mě nadchnul, měl skvělé tempo, během 100 minut se tam toho stalo strašně moc a díky tomu se hezky mohly vykreslovat a proměňovat charaktery postav a jejich vztahy. Silná a autenticky natočená lahůdka z doby Protektorátu. Doporučuju. ()

F.man

No já jsem velice mile překvapen. Protektor je totiž v poslední době už několikatým obrazově bohatým filmem (Normal, Tobruk, Karamazovi) a je jen dobře že se čeští tvůrci a hlavně producenti přestávají bát natáčet něco nového než jen mnohdy stupidní "komedie s přívlastkem". Protektor navíc, od přiznejme si relativně prázdného Normalu a pomalému Tobruku, nabízí i velice zajimavý příběh, který skvěle sedl hercům hlavních rolí ("miluji tě" zní opradu nevyvolává křečovitý úsměv) Když si k tomu přičtete moc dobrý (ač rozhodně netypický) hudební doprovod, opravdu se dostáváme na úroveň západní kinematografie. A to nemluvím o různých detailech, symbolech, no prostě věcech v naších krajinách dlouho neviděných. Klobouk dolů Najbrte. Takové filmy teď česká filmová krize potřebuje. ()

Pishin

Protektor pusobí jak svezi vanek na poli ceske kinematografie, kterou jsem od pocatku 21 stoleti absolutne zatratil. Obsazeni hlavnich roli herci brnenskeho Hadivadla me vylozene sedlo, bylo to skvele nevidet zase Machacka, Trojana apod. Marek Daniel konecne dostal vice prostoru narozdil od beznych epizodnich roli a sanci promenil ve svuj prospech. Co se Jany Plodkove tyce tu mam nakoukanou z divadla kde dost casto nosi blondatou paruku, ji to v ni proste neuveritelne sekne. Takze co se hercu tyce nemam zadnych vytek dokonce i ten Polasek jako filmovy producent se dal ustat. Po formalni a obsahove strance rovnez nemam co vytknout ...dramaticke partnerske souziti v tezkem valecnem obdobi bylo skvele odvypraveno. A nyni se musim zminit o vizualu, ktery se me moc libil + skvele kostymi a dobove efekty - naprosta parada. No a na zaver se musim rozplynout nad hudebnim doprovodem, ktery maji na svedomi brnensti MIDI LIDI. Paradni skloubeni vizualnich zaberu a hudby, ktera vsemu dava vetsi hloubku a vahu danych situaci. Jako celku tleskam. Diky za kusy jako Protektor, protoze ty me jeste davaji nadeji ze cesky film neni uplne mrtvy. Skvelých čistých 80% ....jelikoz jsem pred filmem absolvoval nekolik traileru na ceske pecky co se zenou do nasich kin napriklad ''Ulovit Milionare'' rozhodl jsem se v kontrastu s timto brakem Protektor podporit a proto prihazuji hvezdicku navic. ()

Haluzz

Jinak pojatá dobovka, která nechce slepě kopírovat stylistické postupy let minulých ( = čtyřicátá léta) ani filmů minulých(= těch odehrávajících se ve čtyřicátých) a jede si svým tempem, se svým( vynikajícím) soundtrackem plyne ze záběru do záběru, ze scény do scény chytře a vypointovaně, ale na zásadní zapamatování se bojí přitlačit a určitému klasickému schématu " obyčejní lidé v cestě historických událostí" se přeci jen nevyhne. ()

Marsik

ČT2 HD - Já fakt nevím. Téma silné, ale zpracování takové prazvláštní, lehounké, pohodové. Až v posledních cca 20 minutách se to rozjíždí a je znát i napětí. Marka Daniela mám za dobrého herce, zde svou roli uhrál obstojně. Ale taková hudba, která snímek podkreslovala, mě občas iritovala. Zkrátka směs pocitů. Třeba napodruhé (pokud někdy bude) mě to osloví více, we will see. 67% ()

Krt.Ek

Formu si pamatuji dodnes, ale obsah mi splývá se zástupem synopsi podobně anti-totalitních filmů, s nimiž se v naší malé kotlině roztrhl v poslední době pytel. Proto hodnotím lepším průměrem. 60% ()