swamp

Čistokrevná přímočará akční šílenost. :) Černočerně hláškující Clive Owen, nádherná Monica Bellucci a slizký Paul Giamatti. Tak to mám rád. :D A pěkně s mrkvičkou. ()

mil@n.fanatik

Ale jo, i když hrdina postřílel a zabil stovky kumpánů, asi jako v druhém díle Matrixu, tak se mi film líbil, dobře se na něj koukalo, nenudil jsem se, viděl jsem to na 2-3 *, ale 2 půlka filmů byla ještě o něco lepší a tak jsem byl rozhodnutý dát 3*... Co se mi líbilo bylo, jak "Pán Smith" jedl a žvýkal svou milovanou mrkvičku v každé možné chvilce, když mu šlo o život. Také mrkvičku použil jako "druhou ruku" u pistole, kterou hodil a ona začala ve vzduchu po týpcích střílet... Jo nebylo to špatné, přišlo mi to někdy až do komedie, takže celkově spokojenost :-) ...60% ()

predators

Brutální jízda plná přestřelek, Clive Owena jako dětské chůvy, sexy Moniky Bellucci a s pár povedenými střihovými kousky, to vše okořeněno ráznou hudbou! Prostě jen a pouze nářez s největším počtem zabitých lidí mrkví :-) 70% ()

nash.

Neskutečně ulítlá zábava, která se ani na vteřinu nebere vážně. Drsný cynik s mrkví a dobrým srdcem, ultrapsychopadouch jemuž neustále volá manželka, nemluvně usínající pouze u death metalu, eskamotérské kousky s pistolemi, hlášky, desítky nápadů, zejména pokud jde o přestřelky, a zábavně odlehčená akce plná zcela nereálných šíleností. Žádné rozptylování, žádné hluboké myšlenky. Ten film je jako kulka, malý, rychlý a buď vás trefí a sejme nebo vás prostě mine. ()

Tomco

Nadupaná "jednohubkovská" štýlovka, ktorá sa na nič nehrá. Prehnané, nereálne a dobre herecky obsadené. Môže byť. 60-70%. ()

Slarque

Jeden z té nepatrné hrstky filmů, u kterých naprosto nevadí, že jsou zcela pitomé. Je totiž vidět, že si toho jsou vědomi i tvůrci a pojali to s permanentním nadhledem jako čistě zábavnou adrenalinovou pecku. Clive Owen je tedy drsňák za všech okolností a dokáže s přehledem likvidovat protivníky i během divokého sexu s Monicou Bellucci (70%). ()

Bachy

Moje srdcovka. Nejlepší klaďas a nejlepší záporák. Clive Owen na svém úplném vrcholu. Hlavně ty hlasy. Jak hlas Paula Giamattiho tak Owena mají tak úžasný zvuk, který téhle stylové jízdě sedí perfektně. Pepek žral špenát a pan Smith mrkve....já volím mrkev, protože tohle byla neuvěřitelná bomba. Dřív jsem nechápal, jaký má smysl koukat na film, kde vím, že hrdina všechny postřílí a bude mít tvrdé kecy, ale tady jsem se nasmál mockrát. Jo ten krb byl už hodně přehnanej, ale co, on zbytek filmu taky a přesto jsem se tlemil...do toho AC/DC. Skvělá strávená hodina a půl - If you want blood, you've got it!! (a jdu si pro mrkev). Neuvěřitelná dávka energie. ()

klerik

Drsná zábava, ktorá má len jediný problém. Ide o béčkový film, ktorý mal áčkové peniaze. A z toho vyplýva, že tam nie je toľko filmárskeho ani hereckého nadšenia ako bolo pri oboch filmoch ZASTAVÍŠ A NEPREŽIJEŠ. Na cool Clive Owena sa pozerá dobre, ale stále vám behá po rozume, že to je predsa len herec z inej ligy a nie nejaký kungfu maník z fimov Johna Woo. Mne to však nevadilo až na toľko, aby som sa nebavil. Príjemné pripomenutie časov, keď drsní hrdinovia dokázali držať v náručí dieťa, spúšťať sa pri tom na lane a ešte stihnúť vystrielať dva tucty neprateľov... Ako svojský prírastok do série Crank či HIRE, prečo nie... ()

Chrustyn

Akční filmy mám fakt rád a nevadí mi když nejde o příběh ale hlavně o akci. A přesně tímhle pravidlem se řídí i tento film. Akce střídá akci, mrtvoly se počítají na desítky a krví se rozhodně nešetří. Avšak aby takový film mohl fungovat měl by mít charizmatické herce a hlavně dobrého režiséra. Clive Owen jako hlavní hrdina není špatný ale občas se snaží být cool za kažou cenu a ne vždycky se mu to daří, Monica Belluci je ve filmu jen proto aby ukázala, že vypadá pořád velice dobře a Paul Giamatti si zde sice zahrál dobrého psychouše ale do role se podle mě nehodí. Takže herecké obsazení by se dalo přežít a teď k režisérovi nebo spíše k tomu jak začínající Michael Davis zvládá akční scény. No, popravdě řečeno je nezvládá vůbec. Přestřelek je ve filmu více než dost ale ani jedna mě nezaujala. Přestřelky jsou špatně sestříhané a většinou se odehrávají v duchu, že nesmrtelný hrdina proběhne místnostní a všechny padouchy postříli. Takže akční scény nemají vůbec švih a když si ještě připočtu neuvěřitelně špatný výběr muziky nemůže z toho vyjít nic dobrého. Tudíž pro fetišistické vyznavače Johna Woo (ke kterým se také řadím:)) tato podívaná opravdu není. Je sice pravda, že se ve filmu najde pár dobrých nápadů (přestřelka za volného pádu nebo při sexu a občasné použití mrkve jako smrtící zbraně) ale výsledný dojem to nezachrání. Kdyby se filmu ujal nějaký zkušenější režisér mohla z toho vyjít pohodová akční podívaná ale takhle to je jen podívaná u které se budete spíše nudit a když skončí, rychle na ní zapomenete. ()

Crocuta

Nadupaná akční jízda pro milovníky bouchaček a kořenové zeleniny. Originální nápady, osobité hlášky, černý humor, skvělý soundtrack a charismatický Clive Owen - toť hlavní přednosti této podívané. A pak je tu ještě Monica Belluci. V souvislosti se "Sejmi je všechny" o ní před časem J. Pavlovský ve Filmagu napsal, že "ani nestřílí, ani se neukáže nahá, takže nemá smysl". To je sice vtipný, ale je to pěkná kravina. Monička by měla smysl, i kdyby jen celou dobu stála a čuměla oděná v modrákách a rádiovce. ()

korbitch22

Už když Cliwe Owen v první scéně zabije chlapa mrkví,bylo mi jasný že normální to určitě nebude :-)Pravdou je,že scénář je neskutečné natvrdlý,jednoduchý a zcela na hlavu,na druhou stranu není nikterak otravný či snad urážlivý.Nabušenej soundtrack,od první do poslední minuty neskutečně zábavná,nabušená akce a úžasné hlášky Jak Owena,tak vyloženě skvělého Giamattiho.Do toho si přidejte dva obrovské melouny Monici Bellucci a máte vystaráno.Jednoduchá akční řežba,která si na nic nehraje a diváka baví svojí přímočarostí.Dokážu pochopit,že se někomu film nebude vůbec líbit,ono to je totiž opravdu hodně blbé,jenže je to taky kurva sranda,záleží s jakým přístupem se k tomu kdo postaví a taky chápu,že když někdo přestřelí pupeční šňůru u mimča,dosti lidem to hne se zdravím rozumem.Já se slušně bavil,ale po 2 bych si to už určitě odpustil.Šílená jednohubka na jeden večer s přáteli jako dělaná. ()

Marze

Stačilo přihodit tři ingredience: novorozeně, kilo mrkve, Clive Owen. Zahustit na 90 minut a podávat ve zběsilém tempu s popkulturní oblohou.Britský fešák Owen ve filmu Sejmi je všechny představuje Smithe - muže s nejobyčejnějším jménem, který se zjevil odnikud na pusté noční ulici, právě když se kolem něho prožene nastávající rodička s hordou zabijáků v patách. Owen jako správný akční hrdina nejprve musí svou mrkev dohryzat a hned na to nebohou zachránit. Jenže dotyčná vzápětí po narození potomka zemře a Smithovi nezbývá než se pustit na dlouhou cestu za záchranou dítěte a rozmotáním problému, proč zabijáci touží odklidit i jeho.Na cestě plné akce se potká nejen s neodolatelně slizkým šéfem vrahounů v podání Paula Giamattiho, ale také s neodolatelně krásnou prostitutkou DQ, která zákazníky uspokojuje - mateřským mlékem. Právě Monica Belucci se stává jeho průvodkyní a pomocnicí při záchraně novorozence, který je příchylností k heavy metalu (narodil se za zvuku Mötorhead) dovede na stopu děsivého spiknutí, jež zasahuje do nejvyšších pater americké politiky. To všechno jsou klasické atributy a stačily by na dobrou akční podívanou. Ale scenárista a režisér Michael Davis u nich neskončil. Až rigidně dodržuje pravidla a klišé, oplývá elegancí i sebevědomím, natočil film vynalézavě a s citem pro akční žánr - a zároveň se mu nadšeně i s pochopením vysmívá. Právě akční pasáže jsou často stylizované až na hranici uvěřitelnosti: hned od té první, kdy Smith pomáhá ženě rodit a přitom zvládá vyřídit hordu protivníků. Nemenší zručnost prokáže, když novorozence točí na kolotoči, aby zabránil střelcům dítě sejmout, když se utkává s nepřáteli při sexu i při seskoku padákem. Owen je stoprocnetní klaďas, dárce krve a spermatu, nesnáší piráty silnic ani matky bijící své děti. ()

Yardak

Akční jízda, kterou si člověk musí užít od začátku do konce. Nehorázně ulítlá akční-komedie, která není vůbec braná vážně:))..ani tvůrci filmu:o). Clive Owen je zabiják s mrkví v puse! Fuck you fucking fuckers! ()

packa

Od snímku jsem nic nečekal.... a taky jsem lautr nic nedostal. Film jsem shlédnul jen kvůli tomu, že hlavního záporáka hraje skvělý Paul Giamatti. Ale ani on se příliš nepředřel, mám pocit, že ho to ani příliš nebavilo a že roli vzal jen kvůli prachům. ()

Flego

V rytme heavy metalu a detského plaču svištia guľky okolo hláv, sem-tam sa z najobľúbenejšej zeleniny stáva smrtiaca zbraň. Ak niekto zobral tento nadupaný film vážne, urobil veľkú chybu, lebo sa nemohol baviť. Pre mňa to bola nenáročná popcornová zábava vhodná na zresetovanie hlavy. ()

rikitiki

Vymazlený brak. Po druhém shlédnutí přidávám hvězdu. Rocková jízda alfa samce Cliva Owena - čarostřelce, který by zahanbil Viléma Tella i Robina Hooda, navíc se skrytým charakterem gentlemana, který dámu neopustí, aniž by byla plně uspokojená a divukrásné Monicy Bellucci (čím je její krása tak dojímavá? Možná tím, že vždy vypadá roztomile unaveně a ovadle) mne prostě vtáhla do rychlého, byť (ne)logického děje. Ale to u tohoto typu filmu není podstatné. Nechám se vézt zběsilou střílečkou, která rozesmívá a udivuje solidní řemeslností. A jako bonus je ještě vtipná (někdy trochu za hranou) : mazlení se s prsy mrtvé matky, nebo ucho zbraně coby snubní prstýnek. ()

honajz

Jako chápu, oč se Davis snažil a sem tam se tomu i přibližuje - černohumorné parodii na akční filmy s nesmrtelnými hrdiny. Nekorektní humor mi ale chvílemi nepřišel moc vtipný, zabíjení mrkví je taky veselé jen poprvé, a i když mne pár fórků pobavilo, častěji jsem jenom wtfakoval. Monica Bellucci mi tady navíc ani nepřišla nijak hezká, vypadala jak německá olympijská plavkyně s kredencózní postavou a jinak tu kurvu bych jí i věřil. Clive Owen má žel stále stejný výraz - kdysi jsem si myslel, že by byl skvělým novým Jamesem Bondem místo toho záprtka Craiga, ale to by musel občas umět mimicky dát najevo nějaké pocity, třeba pobavení. Ono by to hned mělo jiný šmrnc, kdyby se hlavní postava nebrala tak děsně vážně. Když už parodii, proč ne přiznanou a natvrdo? Takhle je to někde v půli cesty, i když se Giamatti sveřepě snaží být drsňák, a některé věci ani nevyzní tak, jak by mohly. ()

jonyyy

Smith zabil snad víc lidí jak druhá světová válka! Zábavné, nápadité, vtipné. Tolik lidí zabitých mrkví už asi nikdy neuvidím! ()