Dexter - Série 5 (série)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 10 h 13 min (Minutáž: 47–56 min)

Tahle série je podle mě slabší. Lumen se chová hrozně nelogicky, a celou dobu mi je nesympatická. Julia podle mě dost přehrávala. Avšak, záporáci Dan, Alex, Cole, Boyd a Jordan jsou skvělí, a nebýt jich, je to možná za tři. Super napínavé poslední dva-tři díly také mají svojí spoluúčast na čtvrté hvězdě. Ovšem, pokud si budu chtít pustit Dextera, šáhnu na jiné série. 80%(4.7.2017)

... díky tomu 5. série vypadá skvěle, jako úplně nový seriál. Rita a její děti jsou pryč, zůstává jen vlk šamotář a jeho narušená nejbližší rodinka. Julia Stiles by mohla být alespoň z poloviny tak zajímavá jako Jaime... And hello, Katherine Moennig. A ano, Julie Stiles patří nakonec mezi highlights celého seriálu. Je ale možné, aby se seriál celé čtyři série hledal jenom pro to, aby ta pátá byla osudová?(9.1.2019)

Pětka s Lumen je jednoznačně nejslabší z "mejch" pětihvězdičkovejch sérií, pořád si tu pětku ale zaslouží. Jordan Chase je bezvadně slizkej záporák, líbí se mi tu ta proměna Lumen (a s ní spojená nová hudební linka) i to, jak se tu dál rozvíjí Debra – sérii od série je na Jennifer Carpenter vidět, jak se skvěle rozehrává... Pátou sérii si navíc budu určitě pamatovat kvůli množství vtipnejch hlášek, kterejm určitě vévodí Dexterova věta "We have serious shit.". :-D Jestli mě na týhle sérii něco nebaví, tak je to primárně ten začátek (první dva díly), kdy se Dex teprve vyrovnává s tím, co se stalo na konci čtvrtý série. A prakticky jsou to díly před tím, než poznáme Lumen.(20.11.2016)

Průměrná známka se u mě sice po dvanácti epizodách dostala na pět kousků, ale některé záležitosti mi byly silně proti srsti. Úvodní díl byl pro mě zklamáním, protože se v něm hrálo na city, a proto se přece na Dextera nedívám. Pátá epizoda zase přinesla spoustu zbytečného materiálu a fungovala jen jako umělé natahování děje. Nejvíc mi ale překážely Dexterovy občasné výlevy citů, které by vlastně neměl vůbec mít. Většinou jsem se ale skvěle bavil, příběh páté sezóny byl dostatečně silný a Julia Stiles mi nelezla na nervy jako zemřelá manželka hlavního (anti) hrdiny.(20.6.2019)

Je ťažké po takom nášupe, aký sa odohral vo štvrtej sérii, udržať kvalitu. Samozrejme sa to nepodarilo a rozbeh bol pomalší a rovnako Lumen mi nebola práve najsympatickejšia. Pre sériu je charakteristická nekonzistentnosť, blížiace sa finále však opäť rozbieha skvelú hru. Podčiarkujem vývoj postavy Quinna, ktorý sa zo slizouna stal mojim obľúbencom.(2.10.2018)