film-fancz

Urcite stoji za shlednuti, ale do 4* chybel kousek, myslim si, ze kdyby reziser trochu pritlacil na pilu, mohl z toho byt film, ktery saha na dren divakovych emoci, jako tomu bylo napr. u vymeny. Rad bych videl An American Crime od Clinta Eastwooda.... ()

mala_kea

Nečekal jsem, že tak mladé herečky zahrají tak skvěle. Ale stalo se a jsem nesmírně nadšen.Film je naprosto skvělý ve všech směrech a uhlech, jen je škoda, že nám Tommy dává vždy několik minut na oddych po několika minut aninedeutání a jen koukání s očima otevřenýma dokořán, to se divák lehce uklidnil a "vychladl" a to mě při 90 minutách nedělá dobře. Vážně mi té holky bylo líto a tu matku bych nakopal...Třeba do....hlavy.... ()

rekkky

Drama podle skutečné události obyčejně nebývá jen snahou podat příběh věrohodně, tak aby divák byl vtáhnut do děje, ale také poukazuje na událost, která se může přihodit komukoliv z nás. Utrpení Sylvie bych opravdu zažít nechtěl. An American Crime je zářný příklad zvládnutého počinu. Nenávist má mnoho podob. Film zobrazuje jednu z nich. ()

agassi68

Keďže je to podľa skutočnej udalosti tak tam malo byť zobrazené aj skutočné násilie. Znovu sa potvrdilo, že keď sa ľuďom odstránia hranice morálky a charakteru, stanú sa z nich beštie. A nechcem si ani predstaviť koľko podobných zločinov sa stále deje všade na svete. Catherine Keener to zahrala na Oskara a potiahla film hodne vysoko. Bez nej by to bol tuctový film. ()

Wargoo

Bojím sa dať veľké hodnotenie, pretože sa budem cítiť hlúpo kvôli obsahu filmu. Pre Boha !!! Momentálne neviem, akú slovnú zásobu mám použiť, ale jedno viem isto. Z tohto filmu ide zlo, krutosť, nenávisť, hlúposť, povznes nad páchaním krutých skutkov na iných ľuďoch, bezočivosť a mnoho iného zlého. Ani nedokážem hodnotiť film ako taký, aj keď herecké výkony boli nadpriemerné, a práve preto asi nedokážem v sebe nájsť dobrý pocit. Viem, že to bolo zmyslom tohto filmu, predstaviť nám krutosť jednej (a viac) osôb v tom najväčšom možnom rozmere, ľudskú ignoranciu voči okoliu. Film sa nám snaží vtlačiť ponaučenie, vnímať a snažiť sa pomôcť pri problémoch blízkym, alebo len pri obyčajných susedoch, ľuďom z blízkeho okolia a nie prizerať sa ľudskému utrpeniu bez náznaku pomoci. Dávam 5***** aj keď mám pri tom výčitky svedomia. 88,872% ()

Angelitos

Tak to byl teda nářez. Pořád jsem si říkala, že se to nemohlo stát, že by přece někdo musel něco udělat...a říct to. No, měla jsem chuť na drama a tento film mi byl doporučen, ale tohle jsem nečekala. Mrazí mě z toho ještě teď. Hrozný příběh! ()

gogoroxy

Velmi silný příběh o lidské bezcitnosti a zároveň pro mě nejodpornější filmový prožitek v poslední době. Neuvěřitelné herecké výkony mě do filmu natolik vtáhli, že jsem jen nečině sledovala krutý osud Sylvie s lítostivým pocitem a znechucením. Velmi emotivní scéna v níž donutí Gertrude aby si Sylvie strčila skleněnou láhev do vagíny coby trest za pozdní příchod mi doslova vyrazila dech. Těžce se mi hledají slova, obzvlášť při představě, že je film podle skutečných událostí. Moje hodnocení je za již zmiňované neuvěřitelné herecké výkony, především Ellen Page, a výborný film, který ale už v životě vidět nechci. ()

Rockerman

Takový nelidský zločin, podle skutečnosti by si zasloužil lepší zpracování, než je toto.Celou dobu jsem měl pocit, že sleduju nějaký pokus filmařů-amatérů. Já nevolám po tom, aby tam bylo více krve. Tak hrůzostrašná věc, která se děla ve sklepě, kdy si každý den chodily děti "pohrát" se Sylvií, nepotřebuje nějaké zvláštní krvavé efekty. Jenže celé mi to přišlo tak nějak amatérsky zfilmováné. ()

Sarrow

Snímek American Crime, mě doslova odrovnal svoji krutostí, jež mi bránila usnout i 4 hodiny po shlédnutí, navíc v roli oběti(Ellen Page - která si je s opravdovou obětí Sylvií Likensovou velmi podobná), byla herečka kterou jsem si opravdu zamiloval ve filmu Inception (Počátek), což na procítění děje ještě několikanásobně přidalo... Je to hlavně kvůli dokolému hereckému výkonu Ellen Page (oběť), která sehrála svou roli naprosto realistickým způsobem, kdy doslova v záchvatu hrůzy lapala po dechu aby mohla prosit o život.... Je to vážně síla, hledal jsem krutý film, co mi vžene slzy do očí, ale v tomto případě to předešlo moje očekávání takovým stylem, že se mi pohled na toto zaměření otočil vzhůru nohama... Dobrovolně bych se na něj znovu nepodíval... ()

annes

Tak po tomhle filmu určitě nenechám svoje děti u nějakých cizích lidí...Z některých scén se mi sice udělalo zle, ale dívat sem se nepřestala. A v roli Jennie bych nechtěla být o nic víc než v roli Silvie, protože bych asi nedokázala žít s vědomím, že se to opravdu stalo. ()

mourinho

Krutý osud mladičké Sylvie, umocněný děsivou skutečností, že ho nenapsal žádný zvrhlý scénárista, ale život sám. Tahle témata vždy dokáží u široké divácké veřejnosti vyvolat vlnu emocí, která se pak odráží v přehnaně vysokém hodnocení. Je to dáno tím, že mainstream se podobnými náměty zabývá jen velmi zřídka a jelikož spousta běžných diváků nemá v této žánrové oblasti nakoukáno téměř nic, je pro ně potom setkání s takovýmto smutným příběhem dokonalým emocionálním šokem. Já si ale stojím za názorem, že AMERICKÝ ZLOČIN předkládá utrpení Sylvie velmi opatrně, s ohledem právě na nezkušené publikum, což v mých očích film docela shazuje. Fanoušci exploitačních zvráceností mi totiž jistě potvrdí, že daná látka se dá natočit mnohem sugestivněji. Takže asi tak. ()

hororwatch

Tenhle film se nemohu ani pokusit hodnotit objektivně. A protože nemůžu, vydávím tu svoje ještě horké emoce.Kdo by to náhodou četl, bacha na SPOILERY. Moje emoce v kostce, které vyvolaly jediné přání po většinu filmu, a to mít u sebe pistoli a před sebou tu svini. Naprosto mi drásalo nervy jak tam nejdřív všichni čuměli s otevřenou hubou co se to děje a najednou to bylo normální a chodili si kopnout taky. A ta závěrečná pasáž u soudu, kdy ta její sestra vykutálená tvrdí, jak měla strach to někomu říct. Bravo, nechala si chcípnout svojí sestru. To, že ta ženská byla psychicky v prdeli z životní úrovně, která byla mizerná a ještě by se zhoršila, je fakt a dost jednoduše si umím představit, že by jí v kombinaci s každodenním chlastem, x krabičkama cigaret denně a nějakými léky mohlo rupnout v bedně(ačkoliv tohle je chyba někde uvnitř, kterou to všechno jen spustilo- ta ženská tolik dětí mít nikdy neměla - co asi z takovejch spratků vyroste při týhle výchově? Příkladem druhá dcerka Polie). Co ale nechápu absolutně, jsou rodiče těch dvou holek a termín odložit, použila Keenerová celkem výstižně. Nechat svoje děcka u někoho, kdo už má asi 6 svých v mrňavym domě u ženský co chlastá a z huby se jí valí kouře víc, než z kdejakýho komína, no nezlobte se na mě, hrozný. Já bych snad sáhl v těchto případech k extrémně výjimečným trestům starým trestům, bolestivým. Žádné doživotí, injekce, kulka, elektrické křeslo, ale poctivé natahování na skřipci, zavírání do železné panny atp. A ne kvůli nějakému přiblblému oko za oko, ale proto, aby si ta zrůda uvědomila, co působila někomu jinému, protože věřim tomu, že si toho ty zrůdy vědomy nejsou. Na závěr k filmu. Herecké výkony špičkové, obsazení- těžko zaměňovat když všechno klape, scénář - no comment, zrežírované tak, že mezi true based movies jeden z nejlepších, ale pochybuji, že se na něj ještě někdy podívám. Není to zrovna huntování nervů a ždímání emocí, které bych si představoval. To by už ze mě mohl být uplný nerv, kdyby každý odváděl tak dobrou práci. Btw. když vidím ty případy domácího násilí, kde se to stupňuje klidně i několik měsíců, než se na to přijde- a to nejen na dětech ale všeobecně, tak si říkám, to ti lidé nemají důvěru k policii nebo co je zadrží od útěku, čehokoliv co by je dostalo dál od utrpení. Nemluvím tu o lidech spoutaných někde ve sklepě atp. , ale těch, co kolem nich klidně projdeme v krámě a ničeho si nevšimneme. Já osobně bych konkrétně v tomto případě utekl hned po tom prvním pálení cigaretou. Snad by každý děcko( a ta Sylvia podle uváděného věku zas tak mladá nebyla) mělo vědět, kde jsou nějaký hranice, měl by fungovat nějaký pud sebezáchovy. ()

Fridecka

Smutný a krutý příběh, který se stal. A není to příběh z dnešních dnů jak by možná někdo dle obsahu očekával. Násilí a krutost v sobě člověk prostě má a někdy převládne s hrozivou a zničující silou. Divila bych se, kdyby tento příběh s někým neotřásl. Začíná poměrně nevinně a postupně graduje do trpkého konce. Lze vysledovat jak se z běžného rodinného života postupně po malých krůčcích, malých zásahů do práv druhého člověka, po drobných poníženích postupně klubou vážnější a vážnější ublížení až je náhle dívka vyčleněna z rodiny do role oběti, otloukánka, kdy je vše dovoleno. Stane se věcí, která údajně nemá city. Ale ona city má a bolest cítí, to všichni vědí, ačkoliv sami sobě lžou. Právě to utrpení je k ní přivádí zas a znovu. Děti se se zápalem účastní "nové hry" a nemohou přestat. A tady si pokládám otázku: Kam se poděl soucit? Co ty lidi a děti různého věku přimělo souhlasně mlčet a konat takové zlo, aniž by něco v nich řeklo stop, dál už nejdeme? Co to je v nás v lidech? To jsou otázky, které si po tomto filmu kladu. Lidé v okolí nic netušili, neslyšeli? Nevím. Možná ano, možná ne. I dnes se stává, že se objeví náhle hrůzné činy a v bezprostředním okolí nikdo "netušil" naprosto nic. Gertruda Baniszewská pak byla sbírkou psychopatologie sama pro sebe, od poruchy osobnosti až po závislost na barbiturátech, která jí zřejmě otupila veškeré city i soudnost. Nechci v tomto případě hodnotit filmové zpracování, ale hlavně příběh. Příběh je zde mnohem důležitější než forma samotná. ()

Illioplius

Z tohto filmu ide hrôza a je z neho cítiť nesmiernu krutosť, akej sú niektorí jedinci schopní. Taktiež je z neho cítiť duševnú a telesnú bolesť, ktorú prežívala hlavná hrdinka, ale aj pocit úplného poníženia človeka na menej než vec, na prostriedok opovrhnutiahodnej bezcitnej zábavy. Neviem si predstaviť, čo môže byť horšie, než byť mučený ľuďmi, dovtedy považovanými za priateľov alebo prinajmenšom za kamarátov. Tvorcovia tohto filmu dokázali pôsobivo vykresliť udalosť, ktorá je ukážkou a varovaním pred tým, čo sa môže stať komukoľvek, ak si nedáme pozor nielen na seba, ale aj na tých druhých, či už sú to naši susedia, alebo celkom cudzí ľudia. Ak zámerom An American Crime bolo divákom otriasť, tak sa mu to so mnou podarilo, aj keď je ťažko povedať, či mnou otriasol film ako taký, alebo predstava, že sa to naozaj stalo za hádam ešte krutejších okolností. Tak či tak, dosť hrozná je aj predstava, že takéto veci sa s najvyššou pravdepodobnosťou stávajú stále a aj v tejto chvíli. ()

kkarx

Film se měl výstižněji jmenovat "Americká blbost", protože nechat svoje děti hlídat u ženské, kterou zná dotyčný od pohledu asi 5 minut může opravdu jen blbec. Co se týče trestu pro usvědčenou. Tohle je tak odporný případ nelidskosti, kde si myslím by byl zcela na místě trest smrti. Dovětek na konci filmu, kde je nám řečeno, že jeden z těch malých psychopatických smradů se stal knězem, zasazuje opět nemalý políček církvi. Ta organizace podobné sociopaty přímo přitahuje. ()

Iwiiik

Naprosto zbytečně explicitní. Copak je třeba ukazovat tolik utrpení, aby americký divák pochopil, že je špatné někoho mučit? Obávám se, že sadistickým hovadům se budou ty scény líbit a člověku s morálním kompasem, ukazujícím správným směrem, by bohatě stačilo pouze naznačit. Krom násilí ve filmu vlastně nic není. Ne každé zvěrstvo, které se na světě stane je třeba zfilmovat! ()