johnnie78

Po tomhle filmu jsem byl vážně pekelně nasraný, stejně jako například po Eden Lake, akorát že tohle je podle skutečné události. Jak se vůbec něco takového mohlo stát? Zajímalo by mě, jestli ta skutečná holka byla doopravdy tak submisivní, jako ji hraje Ellen Page. Jediný problém jsem měl s Catherinou Keener, které jsem sadistickou psychopatku zkrátka neuvěřil. Zlomenou, labilní ženu ano, ale mučitelku prostě ne... ()

andrea181

Asi bude těžký usnout, abych na to nemyslela. Takové filmy asi nejsou úplně pro mě, ale i tak to byl film, který mě děsil, bavil a byla jsem do toho zažraná celou dobu. Jen naprosto nechápu tu debilitu těch dětí, že to prostě nikdo neoznámil... že ji nechali jen tak umřít. Nejhorší je asi ten pocit, že se to fakt stalo a pořád někde děje. Za týrání a smrt bych prostě trestala stejným dílem. Jinak herecké výkony velmi dobré a příběhu se nedá nic vytknout. Když jde o tohle téma, tak se to snad ani zkazit nedá. Dávám 5* , ale víckrát už to vidět nechci. ()

wwii9

Prvotný dojem z filmu - HNUS! Zvažoval som ako a či vôbec ohodnotiť tento film. Po prečítaní niekoľkých komentárov, ktoré svedčia o pestrosti ľudských charakterov, mi príde zbytočné širšie rozoberať zmysluplnosť tohto filmu. Americký zločin je svojou témou významný. Čo ale nemá význam, je prehnane surové zobrazenie trýznenia. To nedáva filmu väčšiu hĺbku, keďže tu chýba silná scéna v podobe morálneho odsúdenia. V každom prípade, vnímavý divák pochopí pointu aj bez prehnaného násilia. Naopak, podľa toho čo tu niektorí napísali v komentároch je to slabé a toho násilia malo byť viac. Zrejme by sa sami najradšej zúčastnili týrania, pardon natáčania, aby im ukázali ako sa to má správne robiť. P.S. Sadisti sa mi hnusia. Ľudia s čiernobielym videním sveta sa mi hnusia - komentár Shadwell predposledná veta. TeeAge svojím komentárom to Shadwellove tvrdenie vyvracia. Svet nie je čiernobiely. ()

notozjano

Na film, u kterého jsem si chtěl odpočinout, je trochu víc krutý, ale víc než slušně natočený. Herci se do svých rolí vážně položily a na výsledku je to znát. Je smutné si představit, že se tohle stalo a pociťoval jsem odpor snad ke všem postavám kromě Sylvie a její sestry Jenny. Těžko říct, nakolik film kopíruje skutečnost, ale pokud je ten příběh autentický, je až šokující, jaká krutost se skrývala i v těch dětech, zejména v malém Johnnym. Už u krmení psa bylo jasně vidět, že to bude sociopat. Tady palec nahoru tvůrcům, protože jako první varování to byl skvělý nápad. Jak píše Lilien, divák opravdu sleduje všechny ty krutosti (spíše cítí, režisér poznal přesně tu hranici), než se dočká nějaké té konfrontace s právem a veřejnosti a asi je to jen dobře, rozhodně to snímku přidává na síle. Závěrem bych rád dodal, že se nepravosti dějí po celém světě, ale tak nějak v té Americe se to kumuluje dost zvláštním způsobem. Ono se ani není čemu divit v zemi, která si svou existenci postavila na vyvražďování a drancování jiných původních obyvatel. Americký sen??? Děkuji, nechci. ()

Lykr

Tento film je silný - ale mějte se na pozoru: je také extrémně znepokojující a srdcervoucí. Stále jsem docela němý. Jeho sledování na obrazovce bylo jednou z emočně nejtěžších věcí, které jsem za dlouhou dobu udělal. U všech vyobrazených zneužití (a pokud si přečtete skutečné podrobnosti případu, uvidíte, že film - tak hrozný, jak je - se ani nepřiblíží zkaženosti, která byla způsobena Sylvii) a z mnoha způsobů, co mi na příběhu připadalo nejvíce znepokojující (včetně skutečných podrobností případu), byla skutečnost, že teenagery ze sousedství se tak snadno nechali vtáhnout do sdílení zneužívání Sylvie (což říká něco hrozného o lidské povaze) a že byli dospělí, kteří měli podezření, že se v domě Baniszewských děje něco špatného, ​​ale nikdy se neobtěžovali oznámit svá podezření. To opět není příliš pozitivní zobrazení lidské přirozenosti. Toto je opravdu film, díky kterému přemýšlíte, čeho jsou lidské bytosti schopné a proč by se kdokoli rozhodl zapojit se do něčeho takového Po přečtení několika dalších komentářů mě překvapilo, že jsem nenašel žádnou zmínku o Hayley McFarland, která hraje Jennie, mladší sestru. Myslím, že její schopnost přinutit mě k ní tolik cítit, aniž by musela téměř cokoli říci, je neuvěřitelná. Skutečnost, že to bylo založeno na skutečném příběhu, mluví za vše. Je to smutný příběh, ale na konci doopravdy věřím, že 20 let není dlouhá doba, aby někdo šel do vězení kvůli vraždě a týrání chudé nevinné dívky. ()

SpicyNugget

Manželé Likensovi hodně cestují kvůli práci a své dvě dcery Sylvii a Jenny tentokrát nemohli vzít s sebou. Domluvili se s Gertrudou Baniszewski, jejíž dceru zná Sylvia ze školy, že se za ně za úplatu na nějakou chvíli postará. Jenže Gertruda je svině. V roce 1965 po smrti Sylvie je v Indianapolis odkryt případ toho nejstrašnějšího mučení, jaké obyvatele kdy zažili… Podle skutečné události. O případu jsem věděla první poslední, takže jsem se na film těšila, i když jsem měla strach, protože jsem věděla, co se bude dít. Perfektně zpracované, přesně podle detailu, opravdu nechyběly ani ty nejhnusnější věci. Jen ať svět ví, co jí svině dělala. Odpočívej v pokoji, Sylvie. ()

Dvojirakri

Řekl bych že snímek je přímou reakcí na šokující kanadský film Aurore vzniknuvší o dva roky dříve, jeho kvalit ale Americký zločin nedosahuje, ať už příběhem samotným, způsobem vyprávění, či technickou stránkou. U recenzovaného snímku vidíme často stranové kompozice a mám zdání že kameraman nějak neví co s tím. Pochválit musím vcelku příznačnou hudbu a určitě i kvalitu v herectví, Elliot Page je tak moc roztomilá že bych jí klidně padl k nohám, ale děvčátko z kanadského dvojčete a jeho osud hraje na city mnohem víc už jen tím že je to opravdu ještě dítě, nevinným smutným pohledem, má vlastního otce který v rodině stále funguje, stojí proti ní i farnost která by jí měla být oporou, a žena jež ji bolest způsobuje to dělá čistě z pragmatického důvodu, kdežto Gertruda snad byla ovlivněna léky, jak je naznačováno... Celkově mi přijde že je film dělaný proto aby v američanech vzbudil co nejsilnější pocity (kdo chodí do kostela nemůže být špatný člověk?), třeba i tím názvem který mohl být úplně jiný. Že to jde ale ještě hlouběji prokázal právě Aurore. Proto jsem v hodnocení přísný. ()

Nick321

Z jediné dobře míněné věty se stalo pro malou holku peklo. A z hnusného mučení se stala dětská hra. Strašný realistický krimi film. ()

F2003F

Jeden z najemotívnejšie podaných záverov. Veľmi silný a veľmi ťažký film, ktorý nedovolí voľne dýchať ani sa poriadne neprežívať. Nepoľavuje na tempe, začiatkom chytí a drží sa neprestajne bez jediného zaváhania. Miestami dá zabrať srdcovému rytmu natoľko až prichádza pocit nevoľna a vnútornej ťažoby, o to väčšmi keďže ide o skutočný príbeh (možno vďaka tomu je netolerantne úderný a citovo presný). Plný mám u celkovo emočne precíznejšieho, najťažšieho a pre žáner výstredne majstrovsky významného Green Mile, preto tu jednoducho nemôžem byt ovplyvnený len mega nabitým efektne funkčným vysokým nátlakom na konci. Divne vyznievajúcim aspektom je najmä obsadenie najkrajších detí aké sa asi len naskytovali, čím sa narúša uveriteľnejšia realistickosť príbehu. Navyše každá postava a všetko v prostredí navôkol pôsobí výzorovo príliš uhladene, čisto (šaty), upravene či učesane a špina zas evidentne umelo. Väčšina osadenstva hrá nadmieru presvedčivo, aj keď sa nájde pár nehorázne rušivých elementov (niektoré deti, Evan, atď.) Desivo strašlivá atmosféra a komornejšie prevedenie sú naopak jednými z výrazne vplyvných vlastností pre priebežne a výsledne strastiplný dojem, ktorý je teda fakt nepríjemný. Film zanecháva obrovsky neľútostné pocity prevládajúce znechutením, smutne bezbranným uvedomením a výrazne pohoršujúcim zarazením sa, ktoré nerozplynú len tak ľahko do prázdna. Absolútne tomu neprekáža ani ďalšie videnie, ktorým sa zážitok práveže v ešte väčšej miere prehlbuje a prináša oveľa viac skleslý pôžitok. Pri druhom by som práveže čakal, že na tom už nič nebude podobne fungovať. ()

Jirka1111

Tak úžasné obsazení hlavních postav se jen tak nevidí. Nemám jediný důvod dávat méně než pět bodů, protože tento film mě s sebou stáhl do jeho děje. ()

Cycake

3 a půl *, hodně silný příběh, který se nepodařilo dotáhnout do stejně strhujícího filmu. Nejvíce šokojující je dobrovolná účast dětí z okolí na týrání Sylvie, chování sousedů již o mnoho méně. Catherine Keener je výborná, u Ellen Page pro mne ještě není jasné, nakolik je talentovaná herečka a nakolik jen moc pěkná hvězdička, jejíž vzhled se odlišuje od blond Hollywood krásek. Film neposkytne velký kinomatografický zážitek, ale za zhlédnutí stojí (takhle v sobotu večer, když náhodou nemáte co dělat). ()

adamm90

Hrozivý příběh z 60. let 20. století z americké kriminalistiky. Pro mě senzačně silný film ještě podtržený výborným hereckým výkonem Ellen Page v roli hlavní hrdinky, jenž byla utýrána až k smrti rodinou, kde měla být hlídána. Bez váhaní 5*. ()

jonny.net

Je jen málo filmů, které mě tak moc dostaly do děje. Nestává se, že bych měl chuť vrazit tam do dveří, zpráskat všechny na hromadu a tu ubohou dívenku odvést do nemocnice. O to hrůznější je to podívaná, když víte, že ji nemůžete pomoct. Člověk až těžko věří, že se to opravdu stalo, že tolik lidí v davovém šílenství týralo jedno úplně obyčejné děvče které jen bylo v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Dokonale zfilmovaná brutální skutečnost s perfektím hereckým obsazením. 5* ()

dhaaqu

Vše začíná tak nevinně, že vás brzo začne děsit, kde se to vlastně všechno tak nešťastně zvrtne. Dobře vystižená brutalita bez brutálních scén? To si říká o body navíc. Atmosféra svírající hrdlo je kontinuálně udržována celou dobu. Velmi dobrý výkon Ellen Page a strhující kreace Catherine Keener, kterou jednoduše musíte nenávidět a litovat zaroveň... ()

mr.Bambino

tak tenhle film mě vážně dostal. Při uvědomění že se to opravdu stalo a že se takové věci se dějí denně,tak na vás film padne jak tunová traverza. Zcestné chápání co je správné a co není? Nenávist k sobě samému aplikovaná na nevinné osobě? nebo jen obyčejné zlo... Tento film vás rozhodně donutí nad tím přemýšlet ()

barborenka

Lidsky nejhnusnější film, jaký jsem kdy viděla... Ještě 15 minut po skončení filmu jsem nechápavě koukala na monitor a nestačila si utírat slzy. Smekám před Ellen Page a nenávidím Catherine Keener. 98% ()

Matt2626

Ťažko sa na to hľadajú slová. A ako sa divák hneď na začiatku dozvie, že je to nakrútené podľa skutočnej udalosti, tak o to bolestnejší a realistickejší ten príbeh je. Mentálna choroba matky, ktorá doľahla a poznačila celú jej rodinu a dve cudzie úbohé deti...Nedá sa napísať, že by sa mi film páčil, bolo by to dosť neľudské. Každopádne má silnú emóciu, hlbokú myšlienku a veľké posolstvo a ponaučenie pre ďalšie generácie. Chvíľka nádeje, keď sa divák ponorí do Silviinej fantázie a posledného záblesku nádeje ako uniká z domu 3850 späť k svojej milovanej rodine. O to bolestnejší bol potom návrat do reality. Fantastický, naozaj fantastický herecký výkon 20ročnej Ellen Page, ktorú som už poznal z filmu Juno a ktorí mi pripomínal moju obľúbenkyňu Kristen Stewart, si u mňa vyslúžil 5* hodnotenie. Obdivuhodný je tiež výkon Catherine Keener, ktorá svoju rolu šialenej matky zahrala tiež brilantne. 95% ()