Legenda praví, že za druhé světové války si američtí váleční piloti vyprávěli pověsti o gremlinech, potvůrkách, které měly na svědomí podivné nehody, poruchy a havárie letadel, bojujících proti Japonsku. Další legenda praví, že scenárista Chris Columbus spojil tyto pověsti se svými vzpomínkami na dětství, kdy musel spát na půdě plné myší a noc co noc usínal s obavou, že ho ve spánku pokoušou. Obdařil potvůrky neukojitelnou škodolibostí a vymyslel příběh, který zaujal slavného Stevena Spielberga natolik, že se jej rozhodl v roce 1984 produkovat. Hrdinou druhého dílu je opět Billy Peltzer, nyní zaměstnaný ve velkém mrakodrapu pana Clampa. Právě tady, uprostřed New Yorku, se znovu setká s roztomilým mogwaiem. Brzy samozřejmě dojde k porušení tří základních pravidel (mogwai se nesmí namočit, přijít na prudké denní světlo a hlavně se nesmí krmit po půlnoci), a tak se Clampův supermrakodrap zanedlouho hemží zelenými pidižvíky, nenechávajícími nic a nikoho na pokoji. Cpou se vším, co dostanou pod pazoury, ať je to poživatelné nebo není, a přestože promění luxusní mrakodrap ve zříceninu, jsou neodolatelně roztomilí. Stále se mezi sebou škorpí, chichotají a přímo se škodolibou radostí obtěžují nejen aktéry příběhu, ale dělají si šprťouchlata i ze samotných diváků. Je tu ovšem Billy se svou dívkou Kate, kteří samozřejmě vědí, jak na to a pustí se do boje se zelenou lavinou příšerek. (TV Nova)

B*e*r*r*y*

Je tu pokračování a vydařené sice originalita je fuč,ale pořád se to dá rozvíjet co se asi stane zeleným příšerkám když pozřou pár lahviček s různých pokusů??? (Gremlinonetopejr,inteligent,Spidergremlin,Gizmorambo,Pamelogremlinka:) ()

Víteček

Z komediálně pojatého hororu se stala pouhá parodie na vše možné a ani výrazně hvězdnější obsazení a návrat zesnulých postav nezastavili velký sestup v kvalitě. 45% ()

Gali

První díl měl své kouzlo a byl o dost lepší, než druhý díl. Docela mě zklamalo, že Gremlini vypadali jinak, než v prvním filmu a čekal jsem že se snad ty malé obludy vydají tropit výtržnosti i do města. Pár nápadů však stálo za to (např. Gremlin - pavouk) a nakonec to nedopadlo tak špatně jak mohlo (viz Critters). Těším se na díl, který snad vyjde v tomto roce. Mám obavy, že to bude odporně digitální blbina a určitě to bude multikulti vykastrovaný sequel. ()

Nikolas__

Udělat takhle strašnou kravinu musí být snad i těžší než udělat geniální filmové dílo. Nechápu nikoho, kdo měl nervy se na tomhle podílet. Dno filmového humoru, dno téhle série. Hrůza. Film jsem si musel u konce zrychlit, něco takhle příšerného se totiž ani nedá normálně sledovat. Ten film je tak nudný a debilní že mi bylo celou stopáž zle. ()

hrumsrt

Téměř instantně po dohnání prvního dílu jsem se pustil do pokračování... A naneštěstí je tohle z těch pokračování, které bude lepší ignorovat, jelikož nejen, že mi nesedí, ale především až narušují jinak výborně stanovenou vánoční atmosféru prvního filmu. Je tedy největší chybou si právě na Vánoce pustit oba dva díly, když jeden vás ukolébá na tematicky laděné atmosféře, zatímco druhý vás z ní skoro až nepříjemně vytrhává.. Mogwajové jsou zpět, ale už se s nimi nevrací ono tajemno a divákovi je jasné, že se zase bude jíst, když nemá.. I když samotní gremlini (evolvnutí mogwajové) jsou tentokrát více prokreslenější a kromě samotné zábavy nabízí hloubavý náhled do tehdejší filmové produkce, tak se z nich pro mě vytrácí ono kouzlo.. A z roztomilých, leč nebezpečných ústředních potvůrek se stávají pouhé prostředky pro vyšší témata.. Leč některý humorný sketch či odkaz dokáže zasáhnout film postrádá celistvější uchopení a ve finále jde jen o takovou televizní hovadinku.. Stejně tak balancování na hororovém žánru je úplně pryč.. Meta humor úplně nevyhledávám a ani v tomhle podání mi nesedl.. Výrazně televiznější.. 50% ()

májovec13

Už ne tak originální, ale stále zábavné pokračování komedie s hororovým nádechem a skutečně roztomilým chlupatým hlavním hrdinou. ()

LCH

Stejně jako jednička, tak i pokračování Gremlinů je vyvedené. Takže opět dávám (75%) a to znamená, že to vyjde na 4 hvězdy. ()

Luke189

Podle mě výborná než jednička. Hodnotím všemi body. Nechápu, proč tak malé hodnocení to má, ale dle mě je film excelentní. Výborný koncept, příběh a celkově zábava. Hodnotím plným počtem. ()

Salvator

Pokračování o ušatých všežravcích se už nikam dál neposunulo. Tedy až na jejich pěvecký mejdan, který je ozdobou filmu. ()

LencaN

Samozřejmě klasický model - dvojka horší než jednička. Námět je stejný, roztomilý Gizmo a z něj se rodící škareďáci. Ale už to nemá takové kouzlo. Vše se odehrává víceméně v jedné budově v New Yorku. Ústřední dvojice zestárla a dělají potupnou a špatně placenou práci. Je tu dokonce pár postav, kterým by člověk rád zakroutil krkem. Našlo by se tu pár protivných hloupostí. Nenudila jsem se, ale na jedničku to prostě nemá ani náhodou. ()