Legenda praví, že za druhé světové války si američtí váleční piloti vyprávěli pověsti o gremlinech, potvůrkách, které měly na svědomí podivné nehody, poruchy a havárie letadel, bojujících proti Japonsku. Další legenda praví, že scenárista Chris Columbus spojil tyto pověsti se svými vzpomínkami na dětství, kdy musel spát na půdě plné myší a noc co noc usínal s obavou, že ho ve spánku pokoušou. Obdařil potvůrky neukojitelnou škodolibostí a vymyslel příběh, který zaujal slavného Stevena Spielberga natolik, že se jej rozhodl v roce 1984 produkovat. Hrdinou druhého dílu je opět Billy Peltzer, nyní zaměstnaný ve velkém mrakodrapu pana Clampa. Právě tady, uprostřed New Yorku, se znovu setká s roztomilým mogwaiem. Brzy samozřejmě dojde k porušení tří základních pravidel (mogwai se nesmí namočit, přijít na prudké denní světlo a hlavně se nesmí krmit po půlnoci), a tak se Clampův supermrakodrap zanedlouho hemží zelenými pidižvíky, nenechávajícími nic a nikoho na pokoji. Cpou se vším, co dostanou pod pazoury, ať je to poživatelné nebo není, a přestože promění luxusní mrakodrap ve zříceninu, jsou neodolatelně roztomilí. Stále se mezi sebou škorpí, chichotají a přímo se škodolibou radostí obtěžují nejen aktéry příběhu, ale dělají si šprťouchlata i ze samotných diváků. Je tu ovšem Billy se svou dívkou Kate, kteří samozřejmě vědí, jak na to a pustí se do boje se zelenou lavinou příšerek. (TV Nova)

Pan.Antonin

Typické pokračování - větší, šílenější a o trošičku slabší než první díl, přesto i zde jsem absolutně spokojen. I tady se dočkáme rozmanitého gremliňáckého řádění (např. Gremlin-intelektuál, gremlin-pavouk, gremlin-žena, gremlin-netopýr...), černého humoru a postav z jedničky (včetně nejroztomilejšího stvoření na planetě Gizma), ke kterým přibyl např. Christopher Lee a jeho laboratoř, která se stane smrtící zbraní Gremlinů. A docela chápu, že je nechal Joe Dante v mrakodrapu, protože vypustit je ven, New York by zmizel z povrchu zemského (to by byla v jejich podání slušná podívaná). A byť je jednička lepší, tak díky hromadě povedených vtipů (včetně intermezza Hulka Hogana) i tady dávám plnou palbu. ()

PeteBuck

Už pri jednotke som sa nudil, ale toto bola už naozaj somarina. Gremlini sa objavia skôr, je ich tu asi aj viac, ale celkovo je to nekonečná eskapáda ujetých príšeriek, ktorí sa bavia a robia všetkých ľuďom zo života peklo, jeden je tam dokonca ťažký intelektuál aj keď s kanónom v ruke, ale inak je to prerušované akýmsi pokusom o dej. Tým nie je nič iné ako pôvodní herci z jednotky, ktorí sa snažia zvládnuť už vzniknutú katastrofu. Celkom potešil Robert Picardo, Christopher Lee, camea iných týpkov, ale ak je nudný scenár, tak to nezachráni nikto a nič. Za mňa nuda, pri ktorej nechápem, prečo to niekto nazýva klasikou či kultom. ()

xander

Nádejne rozohraná rodinná komédia, stráca s ubiehajúcimi minútami dosť výrazne na kvalite. Scenár je slabý a v druhej časti filmu sa väčšinou pozeráme len na nezaujímavé scénky bez deja, ktoré niesú ani príliš vtipné. ()

MasterFil

Pkračování dobré komedie,sice trochu stereotyp a jak z názvu vyplýva -poměrně méně originální,ale pořád jsou tu vtipný scény a dialogy.Je to něco mezi,ale přikláním se k vyššímu. ()

zurivymlok

Myslím, že stále velice dobré pokračování. Patrný posun od hororu ke komedii. Pozor na dabing. Pamatuji se, že na kazetách vyšel vynikajicí dabing. V nové verzi, která se nepochopitelně dostala i na DVD nejsou hlášky Gremlinů dabovány. Pak se diví počítačovému pirátství. Když si člověk kupuje DVD, tak doufá, že to bude s kvalitním dabingem. U Novy a Primy se dá předpokládat, že za moc stát nebude. Ale jak si mohou dovolit nenadabovat všechno, co se ve filmu odehrává na DVD, tak to vážně nechápu. Asi už nikdy neseženu dabing, u které jsem se v dětství tak bavil. ()

Ondr4H

Přiznám se, že dvojku jsem jako dítě měl raději než jedničku a hltal jakékoliv opakování v televizích tří zemí.Ubylo hororových scén a přibylo více scén ztřeštěných.Nápad s obsazením futuristického mrakodrapu Gremliny je geniální a lehce připomíná Smrtonosnou past pro dorost.Akorát co jsem vždy přepínal byly scény se Spider Gremlinem. ()

Feacher

Už je to zase vysosávání původního nápadu. Ano, bylo to místy vtipné jako první díl, ale v podstatě dvojka nepřinesla nic nového. Stará osnova, stejní herci, stejné zrůdičky, pouze geneticky vylepšované. Ale musí se to brát jako komedie, ač to místy nedává smysl. Průměrný film. ()

Miroslav.Zac

Dvojka byla dělaná více na humor, ale hlavně šlo jen o obyčejné vytěžení úspěšné jedničky, což nikdy nepřináší nic dobrého. Dívat se na to dá, ale srovnávat s jedničkou... to fakt radši ne. ()

CornelieJame

Výborná komedie nej byla ta gremliňanda a zajímalo by mě jestly je v New Yorku opravdu ta socha toho gremlíno-píra kterej byl hozen do vápna a nakonec stvrdnul na vežičce :oD Na jedničku to ale opravdu nemá ()

StaryMech

Osudová rozpolcenost americké filmové satiry spočívá v tom, že většinou hoví vkusu, jemuž se vysmívá. Kritika amerického způsobu života se uskutečňuje poamericku, humor je často nezralý, povrchní a všelijak přemrštěný - pročež prodejnější. "Gremlins II" nejsou výjimkou. Děj se ne náhodou přenesl z maloměsta do New Yorku a tvůrci ještě přitlačili na pilu praštěného humoru, parodie a satiry. Staré žertíky se opakují (někdy doslovně), orgie pustošení stupňují, přibyl jeden fachidiot (staroušek Christopher Lee) a jeden multimilionář (světe div se, jakkoli propadlý mamům nadhodnoty, docela sympatický !), gremlini nabývají nečekaných podob, vymyšlených tak, aby oslovily pamětníky : gremlin-netopýr, gremlin-pavouk, gremlin arcimboldovský, gremlin-vamp.... Kupodivu lecos z toho je k zasmání. ()

mpet

Je to sice slabší než první film, ale pořád to patří k mým nejoblíbenějším hororům z devadesátek. Je to neskutečně vtipné a musím připustit, že jsem se u toho jako malí i trochu bál. Pro mě je to prostě klasika, která mi přirostla k srdci. ()