Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

VanTom

Důslednému vykreslení mikrosvěta jednoho vězeňského bloku, Zelené míli, pravidel jeho běžného chodu či drobných odchylek od nich, jakožto i (ne)dobrovolných obyvatel, se věnuje snímek záměrně více než nebohaté, symbolické zápletce s nevinně odsouzeným dobračiskem, kterou v první polovině předlouhé stopáže nechává zcela ležet ladem. Právě vražedná délka (a ve finále též značná melodramatičnost hraničící se "slzopudností") tomuto jistě nádhernému, lidskému dramatu zabraňuje dosáhnout mety nejvyšší. ()

Sany33

Príbeh: Na "Zelenú míľu" prijímajú nového väzňa. John Coffey je odsúdený na trest smrti za zabitie dvoch malých dievčat. Život na "Zelenej míli" sa uberá úplne inými pravidlami. Bachári vedia, že práve oni sú tými poslednými osobami s ktorými sa väzni stretnú pred posledným súdom. Herecké obsadenie: King napísal strhujúci mysteriózny príbeh a Hanks si ho zobral na svoje plecia a pretavil ho do najepickejšej drámy z väzenského prostredia akú som videl. Prevedenie: Je pre mňa až neuveriteľné ako rýchlo mi film ubehol ako ma bavili všetky dialógy a sekvencie aj napriek neuveriteľnej trojhodinovej minutáži. Veľmi minimalistická práca s prostredím zato ale maximálne využitie hercov a atmosféry. Pocity: Dokonalý emočný zážitok od začiatku do konca. Od príbehu starca, ktorý rozpráva svoj životný príbeh až po odsúdenie božieho zázraku na "Zelenej míli". Pridaná hodnota: "Volám sa Coffey, John Coffey ako ten nápoj len sa to inak píše". 98% ()

Právnička

John Cofeey - jako kafe, jenom se to jinak píše ... tak tato věta, tato postava, Tom Hanks, celý tento fiml - je pro mě něco tak úžasného, působivého a emotivního, že i při psaní komentáře (na který jsem se záměrně vrhla až s odstupem, až moje emoce vyprchají) se mi chce stále dojetím plakat. Ještě nikdy mi tři hodiny u filmu tak rychle neutelky, jako u Zelené míle. Dokonce i ono nadpřirozeno, které jindy moc nemusím, mi k tomu tentokrát dokonale sedlo! Opravdu fascinující zážitek !! Dávám pět a půl hvězdičky, smím? :) ()

Spock

Zase jeden film u nějž váš kapesním nemůže zůstat suchý. : ) Zelená míle je hluboce procítěným příběhem o muži, který má dar od Boha a krásné srdce. Nevím jak ostaní, ale já si myslím, že jasná charakterová typizace postav filmu mu nadmíru přispěla. Na jedné straně tady máme zosobněné dobro a na druhé straně naopak zlo, které máte možnost nenávidět. Většina postav se však nachází někde upřostřed a stává se svědky nezapomenutelného příběhu. Divákovi je pak dovoleno stát se také tímto nestraným divákem a spolu s postavami filmu prožívat zdánlivě obyčejný příběh z vězeňského bloku odsouzených na smrt. Je jen málo filmů, které mě dokážou dojmou tak jako tento. Možná jsem měkota, ale sami uvidíte, že i vás tento film dostane. ()

ABCD Marta

Jak já ten film miluji a řadím jej mezi to nejlepší, co jsem kdy viděl. Těžko říci, zdali je to tím, že jsem četl knižní předlohu, která byla fantastická, a věděl tak, do čeho jdu, nebo jen tím, že mě film ,,rozplakal” jako malého klučinu, jemuž mamina sebrala nejmilejší hračku. Ať je to jak chce, jedno je jisté: Oscara za rok 1999 měl dostat tento film a nikoli Americká krása, o ocenění za režii pro Franka Darabonta ani nemluvě! ()

jitrnic

Příliš líbivé, příliš vyděračské, Tom Hanks (ač tedy nakonec osudově chybuje) tu opět hraje toho nejsprávnějšího amerického chlapíka. Výběr Michaela Clarka Duncana byl ovšem mimořádně povedený, Sam Rockwell je ďábel a Gary Sinise se mi kdovíproč líbí v každé své roli. Nadprůměrný český dabing. ()

horacko

Milujem Stephena Kinga a jeho úžasne diela. Frank Darabont tento príbeh sfilmoval naozaj skvelým dojemným spôsobom. Oscara si tento film zaslúžil, bohužiaľ nepodarilo sa. A okrem vynikajúceho výkonu Duncana by som rad vyzdvihol aj Davida Morse a Toma Hanksa. Užasne drama, ktoré si zaslúži viac ako 5*. ()

mirec88

Komentár k Zelenej míli som dlho odkladal, hoci mám tento skvost v mojej topke. Prečo? Pretože keď som ho videl prvýkrát, bol som vo veľmi ťažkej životnej situácii a veľmi-veľmi mi tento film pomohol, ak nie aj najviac, ako môže niekomu pomôcť film. Možno to znie zvláštne, ale je to tak. Môj život bol vtedy dá sa povedať v troskách, ale po vzhliadnutí filmu v šialenom čase (začal okolo 23.00) som na konci bol ako obarený. V živote som nevidel krajší a emocionálne silnejší film. Vtedy som si uvedomil pár vecí a to zmenilo aj môj pohľad na udalosti, ktoré sa mi dejú. Jednoducho, všetci kráčame po svojej Zelenej míli... Som veľmi vďačný Frankovi Darrabontovi, že spolu so Shawshankom dokázal môj život ovplyvniť tak ako žiaden iný režisér. ()

ganz

Citové vydírání a černobílé charaktery- tak bych asi tento film shrnul. Nezapůsobil na mě a ve srovnání s dokonalým Shawshankem je na "míle" daleko. Přijde mi to, jako kdyby se z vás Darabont snažil vyždímat co nejvíce litrů slz, a to vše poměrně prvoplánovým příběhem. Sorry, nic pro mě. ()

mcleod

Takhle nudný film jsem dost dlouho neviděl. Bral bych to kdyby byl o polovinu kratší, ale v těch třech hodinách toho bylo zoufale málo... a tím rozhodně nemyslím nějakou hloupou akci, ale myšlenky. Pokud někdo chce vidět výborné filmové hodnocení tohoto tématu, radši bych mu doporučil Ples příšer od Marca Forstera. ()

corbeau

Geniální! Málokdy se mi stane, že ještě pět minut po skončení filmu zírám s pokleslou čelistí na černou obrazovku. Na Zelenou míli jsem se bál podívat podruhé ze strachu, aby kouzlo nevyprchalo, ale když jsem ji včera sledoval znovu, zjistil jsem, že na mě působí ještě silněji, možná právě proto, že jsem vědel jak to skončí. Frank Darabont už podruhé stvořil pravý klenot, tentokrát možná ještě o půl karátu ryzejší. ()

kklepkaa

Tento film jsem viděla snad 100krát a i po 101. ve mně zanechává obrovské emoce. Tom Hanks a jedna z jeho nejlepších rolí. ()

Siri69

Pokud se necháte vtáhnout do děje tohoto nádherného filmu,tak vám ty tři hodiny které Zelená míle má utečou jako voda !!! Mě se to povedlo a samozdřejmě jsem si i pobrečel... Jasných 5* ()

Gerret

Jedno z mých nejoblíbenějších dramat, zpracované podle knižní předlohy, kterou jsem mimochodem četl nedávno a oblíbil si ji stejně jako film (jako vždy je mezi předlohou a filmem pár odchylek, ale dají se přehlédnout a nevadí). Frank Darabont má talent na filmy z vězeňského prostředí. Ke konci člověku až naskakuje husí kůže, jak je to silný zážitek. Tom Hanks se do role Paula hodí skvěle a všechny role jsou vlastně skvěle zvolené. Film jsem viděl už celkem hodněkrát a další projekce mě určitě čekají. Hodnocení 100%. ()

vyfuk

Myslel jsem jaký to nebude trhák. Musím říct, že mě to trochu zklamalo. Vůbec jsem nemyslel, že bude Coffeye ničit zlé duchy atd.. Ale špatný příběh to vůbec nebyl. Příběh mě celkem myslím třikrát dohnal k pláči a to myslím vážně. Ve filmu je, nevím jak to nazvat, taková hajzlovost, přátelství ale také hlavně trocha více nespravedlnosti. Stojí za to se podívat. ()

Autogram

Silná myšlienka, výborné prevedenie, ešte lepšia herecká zostava, ale tento štýl mysterióznosti mi celkom nesedí. Trest smrti bol už rozoberaný z mnohých strán, a v tomto filme ide netradične trochu do úzadia akoby na vybičovanie charakterov postáv do krajnosti a poukázanie na smrť ako takú, na zelenú míľu, ktorá k nej vedie. Logické nedostatky netreba vymenovávať, ide o niečo iné, len mi nedošlo, (spoiler) ako také množstvo poctivých ľudí po získaní nových poznatkov odvedie evidentne nevinného človeka na trest smrti. Asi príliš pozerám klasické krimi. –––– Tři chlapi a převeze je myš. –––– Lidi budou platit pět centů, děti dva. –––– John Coffey. Jako kafe, ale napsané jinak. ()

JustMeeKatie

Při koukání na Zelenou míli jsem si vzpomněla na Vykoupení z věznice Shawshank. Nešlo ani tak o to, že oba dva filmy se odehrávají v americké věznici a že je natočil jeden a ten samý člověk. Vzpomněla jsem si na něj, protože Shawshank i Zelená míle se dnes řadí mezi filmovou klasiku, která má vysoké hodnocení a je velice oblíbená. A přesto mi trvalo hodně dlouho, než jsem oba filmy viděla. K Zelené míli bych se možná dostala ještě později, nebýt filmové výzvy od mé kamarádky. Tři hodiny jsou přeci jen docela dlouhá délka a člověka to může zastrašit. Nicméně díky tomu může být film udělán do nejmenších detailů. Film se mi opravdu moc líbil a už chápu ten obrázek, co se sem tam objeví na internetu a píše se na něm "Pokud nemáte rádi Zelenou míli, pak jste tenhle film nikdy neviděli". Krásný příběh, u které se člověk zasměje, dojme i pěkně naštve. Všichni podali velice solidní herecké výkony. Nejvíc teda musím vychválit Toma Hankse, který zde byl fantastický a nedokážu si představit, že by tuhle postavu měl hrát někdo jiný, a samozřejmě Michaela Clarka Duncana, kterému jsem věřila každé slovo a prožívala každou emoci. Když se na to tak zpětně dívám, zůstává mi rozum stát nad tím, jak to, že tenhle film nezískal žádné prestižní ocenění. A pak si uvědomím, že Zelená míle patří k jedněm z těch "nedoceněných" filmů, které si s odstupem času získají srdce lidí a navždy se vám vryjí do paměti. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem