Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

FilmWave

"Spy Kids" závodí v "Megarace". Asi by to nemusela být špatná hra, ale jako film je to obrovská nuda. Moc dlouhé a moc pro děti. ()

Romeo5

Neuvěřitelně kýčovitá slátanina, kterou nedokoukali ani mé dětičky. Někdy je opravdu lepší na celkové hodnocení tady moc nedat :) Přeplácaný komiks o komerci a korupci v závodech, které porušují veškeré zákony fyziky :) Když budu chtít aby si mého auta každý všiml, natřu ho hodně výraznými barvami, kde mám jistotu že to zabere a u tohoto snímku je to o tom samém ** ()

strikeman

Tak tomuhle se vážení říká vizuální orgie na entou. Těším se , co Wachovští natočí příště - zatím je to jeden originální kousek za druhým (když počítám matrix 1, 2, 3 jako jeden projekt). Zajímavý komentář: Galandriel, Cival ()

Looooooooo

Všechno je skvělý, efekty, děj, herci, všechno..! Taky jste si mysleli že jim to Rex nakonec řekne?? TO bylo takový odlišný od ostatních USA filmovejch blbostí.. ()

bery71

Docela mi mrzí, že jsem si na to nezašel do kina, možná by to byla pecka, ale doma na PC monitoru to prostě není ono. Jednoduchý příběh, jednoduchá režie, hrající si opice a děti (určitě nejsem sám, když nacházím mnoho podobností s podobně úchylně barevným světem Spy Kids od Roberta Rodrigueze) a celé v bombastickém obalu. No, je to dost prosté, ale kdyby mi bylo deset... ()

Wolvie

Genialita a šílenství zároveň.Pro každého (nejen) fandu anime musí jít o ultimátní zážitek,na který se bude moci dívat do konce života.Já osobně viděl osmkrát s náběhem na deváté.A nejen styl je dokonalý,herci hrají bez výjimky božsky,včele je sympaťák Hirsch,který prokázal svůj všestranný talent,zbytek herců mu víc než zdatně sekunduje.Takhle balancovat na hraně mezi zábavou a čirým uměním,to umí snad jen Wachowští. ()

Rockerman

Trikově skvělý,ale pro mě naprosto nezajímavý film.To,že "vrcholový sport" je pošpiněn zákulisními intrikami v touze po stále větších ziscích,je realita.Ale to je tak všechno,co ten film sděluje.Světlou výjimkou je Christina Ricci."Wendesday" nám vyrostla do půvabu a krásy. ()

Radek.SCH

Je to barevné, je to kýčovité, je to přehnané, je to nerealistické a nejhorší je na tom to, že to natočili guru amerického kyberpunku. Možná by se tam našlo i trochu vtipu a dobré akce, ale naprosto mě to minulo. N_A_P_R_O_S_T_O. ()

CrazyLom

průměrný příběh, rodinně morální pointa plus pár opravdu úletscén tomuto filmu strhávají skóre, nicméně akce je natolik dynamická, svěží a inovativní, že se ke čtvrté hvězdičce přiklonit musím ()

Caiiiczech

Přebarvené, vyumělkované, přestylizované. Přesto zábavné, dechberoucí a rychlé. Velmi rychlé. Od začátku do konce jsem seděl před obrazovkou jako přibitý a náramně se bavil. Stylově rodinná podívaná s neustále proudícími obrazy, stříhanými jeden přes druhý, adrenalinová jízda po malířské paletě s LSD, ve stylu videoherního Wipeoutu. Ani gagy s opicí a Paulie Littem mi nepřišly nijak rušivé či urážející - což se mi u dětí se zvířaty ve filmech občas stává . Wachowským se opět povedla velkolepá podívaná, kterou jsem jim zbaštil i s navijákem. ()

Puol

Nedocenená vizuálna pecka. Závody majú viac adrenalínu ako v prvých štyroch dieloch Rýchlo a zbesilo dohromady. ()

Ham.and.eggs

No, vizuální stránka je taková...pestrá, blikající, úchylná, tak, jak je zvykem spíš u suši národů (vychází z původního seriálu). To ale není nijak na škodu. Většinou. Bohužel tady je to někdy tak překombinovaný, že si člověk musí promnout 1 až 2 oči, aby nespadnul do představy, že čumí na Spy Kids s hezčíma (greenscreen) kulisama. A duchaplný je to zhruba stejně tak. Každopádně to chce kus odvahy tohle pustit do éteru a to se vždycky cení... ()

stihac

Tenhle film mě svou barevností a ujetostí úplně dostal. Normálně přiblblé opice ve filmech nesnáším, ale tady mi vůbec nevadila. Když si zpětně zhodnotím dějovou linii, tak jde o pěknou kravinu, ale fakt hodně pěknou! ()

MickeyStuma

Barevnější a efektnější snímek už snad ani není. Bratři Wachovski touto vizualizací vzdali hold tvorbě Manga, což naznačuje i jedna určitá scéna. Práce poctivá a geniální. Jenže je tu jedno veliké ALE. Film je zbytečně moc dlouhý, takže od své poloviny začíná docela nudit. Příběh se žene kupředu ohromnou rychlostí, což velice často zapříčiňuje zmatečnost a nepřehlednost. Herecké výkony jsou čítankové. Přelomový snímek? No, tady bych byl trochu opatrný. Je tu mnoho dalších. Pro srovnání s tímto snímkem by se toho našlo zkrátka víc než dost. Neznamená to však že se jedná o špatný film. Být mě 13. let a mít na poličce řadu různých angličáků, srdce by mi zaplesalo. ()

GOREGASM

Skvostně hravý zážitek, kterému dokonale stylizovaný vizuál a multigeneračně funkční storytelling vlévají bouřlivé digitální palivo do žil..., nebo do nádrže. Jedna metafora horší než druhá, ale to je naštěstí fuk, protože W bros baví na plné čáře. Přepálené barevné spektrum společně s kamerovými výkruty za hranou i digitálních fyzikálních zákonů ústí v nevídanou jízdu, která tady troufnu si říci ještě nebyla. Wachovští vypráví rutinní příběh ve velmi nerutinních kulisách dravě a kreativně, sem tam proloží vtípkem a hlavně posadí na zadek formou, která v jejich rukou doslova exploduje do výsledku, který jsem ani ve snu nečekal. Speed Racerovi nic nepřebývá, nic nechybí a při jeho sledování jsem měl radost jako malé děcko. 100% ()

Ydrosten

Speed racer zase posunul hranice filmového zážitku. Bratři Wachowští ukázali, že ještě mají co nabídnout a zároveň plně využili potenciál barevného filmu a barevné televize. Kdybych napsal názor po prvním zhlédnutí, moc chvály by se v něm nenašlo. Mé hodnocení bylo slabých 30%. Film jsem si s odstupem času pustil podruhé a teď jsem rád, že jsem se tehdy udržel a žádný názor neodeslal. Až teď jsem si film z nějakého neznámého důvodu dokázal vychutnat v každém detailu a dokonce bych si snad i přál, aby bylo natočeno nějaké pokračování a mohl jsem si ten barevný adrenalinový svět vychutnat třeba i v kině. Takto stylizovaný a do jisté míry revoluční film je skutečně jedinečný a je to jedna z hlavních věcí, na které film staví, ale já proti tomu nic nemám. Podle mě to tady funguje maximálně. Neonově svítící tratě a po nich dunivě se prohánějící naleštěná auta, pro která neplatí zákony fyziky a my si tak můžem vychutnat zase něco nového. Jak už mnozí ví, Wachowští zde často kombinujou v jednom záběru několik dějových složek a klasické postupy nechávají být, čímž diváka můžou zahltit a dezorientovat. Takový film si pak při sledování vyžaduje buď velkou pozornost, nebo právě opakované zhlédnutí, kterým nic nezkazíte. Ve filmu se místy skáče v čase podobně jako skáčou samotná auta a někdy se časově odlišná událost přilepí k té právě probíhající a my pak máme například možnost sledovat emotivní zakonční závodu, ve kterém Speed racer nechává "vyhrát" svého staršího bratra. Když jsem u Rexe, jeho osud by si zasloužil skutečně silné pokračování a tento film si zaslouží silnou pozornost. 70% je můj celkový dojem. Co se týče akce, která je myslím jednou z hlavních domén těchto sourozenců, mohli to ještě více roztočit, ale i tak jsem spokojen. ()

Ombak▼Penari

Kdyby nic jiného, je neonový vizuál tím, co dokonale upoutá pozornost. Na druhou stranu je i tím, co někomu na první pohled může přijít jako nestravitelná záležitost a definitivně odradit od dalšího sledování. Dokonale vypracovaná dvousečná zbraň, balancující na hraně vkusu. Sám jsem si po celou dobu nebyl jist, jak na mě vizuální stránka filmu vlastně působí, někdy mě samotnému přišla na hranici únosnosti, zacházející mnohem dále než třeba vizuálně příbuzný Tron. Ale rozhodně je to právě ta věc, která mi nedovolila od filmu odtrhnout oči a nevpíjet se neustále do světa, který hýří barvami jako tokijská noc. Příběh samotný mě však postupně přestával vůbec zajímat a až do maximálně nadupaného finále, které by přikovalo k židli snad i golema, jsem ho vlastně ani neřešil. Hračičkářství v tom nejlepším slova smyslu je to pravé vyjádření celého snímku a nelze popřít, že se v tomto směru jedná o revoluční film. ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)