Ozvěny mrtvých

Scénografie:

Nelson Coates

Kostýmy:

Leesa Evans

Tentokrát nevidí mrtvé lidi Haley Joel Osment, nýbrž synek Kevina Bacona a po zdařilé hypnóze bude "osvícen" touto schopností i sám Kevin. Snímek má zdařilou atmosféru, kterou se od počátku daří úspěšně budovat. Zhruba poslední půl hodiny však nastanou události takového ražení, které "svléknou" dosud mysteriózní kabátek a hodí na sebe žertovný kostým. Scény, kdy Kevin rozkope celou zahradu a poté sbíječkou zlikviduje sklep i další prostory svého domu vyznívají poněkud směšné a připomínal mi v nich Bruce Campbella z Evil Dead. Nebohou dívku ztvárnila Jennifer Morrison. V závěru se dozvíme, co se jí skutečně stalo a jaký krutý zločin na ní byl spáchán. Naštěstí je to hodná holka a její duch netouží po ničem jiném, než aby bylo její tělo nalezeno a její duše dostála klidu. Takže se z její strany neodehrávají žádné pomstychtivé, zákeřné, ani smrtící eskapády. I přes onu závěrečnou humornou "vložku" s workoholickým amokem, se jedná o vydařený thriller.(14.11.2012)

Skvělá napěťovka, Bacon prožívá děsivá muka a neví jak z toho pryč. Přátelská zábava s hypnózou mu myšlenky propojí se světem mrtvých, díky čemuž v posednutí odkryje tajemství dávné vraždy. Není to vyšperkovaný film, ale atmosféra, herci i pointa, vše je parádní. A navíc se budete bát. Jennifer Morrison, kráska z Dr. House, vám nedá spát.(10.8.2008)

Po veľkom očakávaní prišlo mierne sklamanie, ktoré pramenilo v prvom rade z toho, že som tento film videl až teraz, t. j. v roku 2010. Keby som Ozveny mŕtvych videl v roku 1999 a nevidel Šiesty zmysel a ani dalších "xy" podobne ladených duchárskych filmov s prekvapivým koncom bol by som určite milo prekvapený slušne vystavanou zápletkou, ktorá v sebe spája viaceré vrstvy, takže do hororového základu sa postupne pridáva mysteriózny thriller, ktorý vyústi do kriminálnej pointy, ktorá však trocha podráža v závere celému filmu nohy. Nazval by som to "filmovou skúsenosťou", ktorá filmu s odstupom času zväzuje ruky, pretože ak máte napozerané filmy s podobnou tématikou, tak Vás zrejme málo čo može zaskočiť, prekvapiť alebo nebodaj šokovať. Takto mi ostal len výborný výkon Kevina Bacona, pár zimomrivých scén, slušne natočený mysteriózny thriller, po ktorom mi však už ostala "pachuť" sklamania.(1.6.2010)

To jsem takhle jednou nechal výběr filmu na pozdní večer na mé přítelkyni :-) a udělal jsem sakra dobře :-) . David Koepp se jako režisér drží zaběhnutých manýrů od svých kolegů ale jako scenárista hezky orámoval obrazovou předlohu Richarda Mathesona a z předvídatelného děje vykřesal velmi slušnou zábavu. Kevin Bacon se svou čtyřhvězdičkovou zábavou ze mě vytáhl i tu pátou hvězdičku a z nudného večera nám pánové z filmového průmyslu udělali příjemnou mrazivou atmosféru. Takže jim i mé přítelkyni za toto milé překvapení děkuji :-)(28.11.2013)

David Koepp si vydupal režii a balancoval na hraně, kdy jako méně zkušený režisér nemusí dobře vystihnout hororovou podstatu. Hororové cítění mu nechybí, ale přesto si dovolím tvrdit, že nehrát šílený Kevin Bacon hlavní roli nemusel být výsledek nijak oslnivý. Bacon filmu přidal pěkných pár procent navíc. Známý scénárista Koepp sázel na mrazivé vyobrazení jedné tragické události, obohacenou o nadpřirozené síly a Bacon mu s tím vydatně vypomohl. Jenže znám spoustu opravdu lepších hororů ve kterých se nonstop pořád něco děje. Tohle není ten případ a na nějaké to křečovité strašení mě neužije. 50%(15.3.2011)

• - Když se Jake pokouší vypnout televizi, tak na každém kanálu kam přepíná, se objevuje film Night of the Living Dead (1968). (Chatterer)

• - Když se Tom (Kevin Bacon) během kopání děr na své zahradě naštve, nakopne kýbl, který rozbije okno jeho domu, které je poměrně daleko a vysoko. Jeho rozbití nebylo záměrem tvůrců, nejde ani o speciální efekt, pouze o šťastnou náhodu. Vzhledem k tomu, že Kevin Bacon na rozbité okno nijak nereagoval a pokračoval podle scénáře, mohla být tato „nepovedená“ scéna nakonec použita. (SHI-SHA)

• - Způsob hypnotizace, jímž je poprvé Tom (Kevin Bacon) zhypnotizován, odpovídá skutečným technikám používanými profesionály. Citlivější diváci by skutečně mohli být při sledování scény zhypnotizováni a usnout, proto je na konci sekvence přidaný hlučný zvukový efekt, který by člověka z hypnotizace probudil. (SHI-SHA)