Ozvěny mrtvých

Scénografie:

Nelson Coates

Kostýmy:

Leesa Evans

Skvělá napěťovka, Bacon prožívá děsivá muka a neví jak z toho pryč. Přátelská zábava s hypnózou mu myšlenky propojí se světem mrtvých, díky čemuž v posednutí odkryje tajemství dávné vraždy. Není to vyšperkovaný film, ale atmosféra, herci i pointa, vše je parádní. A navíc se budete bát. Jennifer Morrison, kráska z Dr. House, vám nedá spát.(10.8.2008)

Hodně slušný thriller, kde Koepp staví především na hodně dobře zvládnuté atmosféře a prací s Kevinem Baconem. Jako horor bych to sice neoznačil, ale pro slabší povahy to přece jenom může být celkem devastující záležitost. Jako celek to není nic hvězdného, ale na jedno použití je to přímo optimální. 75%(29.1.2017)

Prvky hororu se mísí s thrillerem a vzniká tak solidní atmosféra. Skvělý Kevin Bacon i ostatní hlavní představitelé odvádí perfektní herecké výkony. Srovnání se The Sixth Sense se však nelze vyhnout. Shyamalanův film možná o chlup vede, ale jen na první shlédnutí. Stir of Echoes totiž i na podruhé (s jistým odstupem samozřejmě) dokáže narozdíl od Šestého smyslu zaujmout.(6.7.2008)

Kevina Bacona si moc nemusím, ale v tomto filmu předvedl hodně solidní výkon. Začátek byl sice trošičku nudný, ale jen do doby než se nechal hlavní hrdina zhypnotizovat. Potom už jde o nadprůměrnou duchařinou se vším všudy. jen občas vybočí děj zbytečně stranou viz. scénka s černochem, která tam ani být nemusí a je úplně zbytečná. Čím více se začal blížit konec, bylo vše jasnější a úplný závěr mě bohužel trošičku zklamal. Atmosféra, herecké výkony i hudba byly super, ale několikrát mě přemohl pocit nudy za což budu udělovat mínusové body...(3.5.2010)

Velice příjemné překvapení, které si to šmahem „kope“ do finále, které naštěstí dává logiku a nepřekrucuje scénáristickými berličkami předešlé dění. Režisér (nedoceněné Tajemné okno s Johnny Deppem) a věhlasný scénárista (Jurský park, Hadí oči, Úkryt, Válka světů) David Koepp spolu s Baconem dovedou pomocí malých kompromisů dosáhnout děsivého výsledku, který je dle mého o třídu lepší než přeceňovaný a podobně laděný Šestý smysl. Tom, správný chlap od rodiny vyhecuje na party kamarádku, aby jej zhypnotizovala. Aniž by čekal následky, začne se v jeho okolí dít mnoho neočekávaného, nicméně jeho zkratkovité vize začnou velmi brzy vysvětlovat reálný zločin, který se stal v jeho blízkém okolí. Atmosférické duchařině vévodí jako vždy brilantní Kevin Bacon. Ten těší filmové fanoušky již několik desetiletí, jeho Tom tentokráte variuje chladnou odtažitost s tátou, co se postará. S ohledem na očekávání před projekcí jsem velmi spokojen.. 80%(27.12.2009)

• - Jake Witzky sleduje v televizi The Mummy's Shroud. (Chatterer)

• - Když se Tom (Kevin Bacon) během kopání děr na své zahradě naštve, nakopne kýbl, který rozbije okno jeho domu, které je poměrně daleko a vysoko. Jeho rozbití nebylo záměrem tvůrců, nejde ani o speciální efekt, pouze o šťastnou náhodu. Vzhledem k tomu, že Kevin Bacon na rozbité okno nijak nereagoval a pokračoval podle scénáře, mohla být tato „nepovedená“ scéna nakonec použita. (SHI-SHA)

• - Způsob hypnotizace, jímž je poprvé Tom (Kevin Bacon) zhypnotizován, odpovídá skutečným technikám používanými profesionály. Citlivější diváci by skutečně mohli být při sledování scény zhypnotizováni a usnout, proto je na konci sekvence přidaný hlučný zvukový efekt, který by člověka z hypnotizace probudil. (SHI-SHA)