poster

Ozvěny mrtvých

 • USA

  Stir of Echoes

 • slovenský

  Ozveny mŕtvych

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 1999, 99 min

Režie:

David Koepp

Předloha:

Richard Matheson (kniha)

Scénář:

David Koepp

Kamera:

Fred Murphy

Střih:

Jill Savitt

Scénografie:

Nelson Coates

Kostýmy:

Leesa Evans
(další profese)
 • Jordan
  ****

  velmi pozoruhodné - scenár: dejová línia bola prepracovaná (i keď miestami podobná s 6zmyslom a dokonca aj prvok zo Shinning) ale všetko do seba zapadalo, boli tam scény, ktoré ma naozaj prekvapili, vydesili ai pobavili, na druhej strane však sa v scenári vyskytli diery hlavne v správaní a v konaní niektorých postáv, ale prehliadnutelné dierky . . . réžia: velmi vydarená, hlavne to hypnotizovanie :) kevin bacon dobrý ale, priatelia, TEN ZÁVER !!!(13.7.2005)

 • tron
  ***

  Keby aj tento režijný počin obstojného scenáristu Davida Koeppa [JURSKÝ PARK, HADIE OČI, MISSION: IMPOSSIBLE] nevznikol v roku 1999, vinil by som ho z kopírovania THE SIXTH SENSE. Fanúšikovia Kevina Bacona [CHVENIE] si primyslia 80%. Plus fantastická scéna hypnózy, zábavne [spomenul som si pri nej na horor DOM] poňatá scéna rozkopávania záhrady a sem-tam sa možno aj zľaknete. Asi kvalita.(15.12.2004)

 • swed
  ****

  Nenápadný film, který mě příjemně překvapil. Je zajímavé, že se velmi podobá "Šestému smyslu" a navíc vznikl i ve stejném roce, ale netuším, kdo od koho ve skutečnosti opisoval. Příběh si od začátku drží vysoké tempo a nedovolí, aby se divák nudil. Po první polovině, která je plná duchařiny a napětí, se film začíná stáčet směrem k detektivce. Tato část je také zajímavá, ale už nemá takový spád a navíc mě zde čím dál tím víc začínala štvát manželka představitele hlavního hrdiny. Za zmínku jistě stojí i to, že si tvůrci dovolili na několika místech použít dosti černý humor (což je sympatické). "Ozvěny mrtvých" představují ne zcela originální snímek, kterému nechybí potřebný šmrnc. 7/10(1.8.2006)

 • Gann
  ****

  Celý film jsem doufal, že to bylo natočeno před Šestým smyslem. Podobnost je totiž docela zarážející. A ono to je ze stejného roku jako Šestý smysl. Narozdíl od něj je film ale skromější což mi i vyhovalo. Překvapil mě výborný Kevin Bacon (část s kopáním je perfektní) a ačkoli jsem konec znal po 30 minutách nevadilo mi to a nechal jsem se příjemně strašit. Atmosféra je totiž výborná.(16.3.2008)

 • Figusek
  ***

  Není to vůbec špatné, asi spíš byla chyba ve mě, že mě unikalo v první polovině filmu spousty souvislostí a nějak mě to neoslovovalo... Samozřejmě je to už v dněšní době po patnácti letech vzniku filmu v některých pasážích směšné, ale co lze určitě vynést do nebes, je výkon Kevina Bacona! Když by neexistoval jeho Rozsudek smrti, tak bych tohle považoval za jeho životní roli! 65%(27.3.2014)

 • - Způsob hypnotizace, jímž je poprvé Tom (Kevin Bacon) zhypnotizován, odpovídá skutečným technikám používanými profesionály. Citlivější diváci by skutečně mohli být při sledování scény zhypnotizováni a usnout, proto je na konci sekvence přidaný hlučný zvukový efekt, který by člověka z hypnotizace probudil. (SHI-SHA)

 • - Z první hypnotizace je Tom (Kevin Bacon) probuzen pomocí spínacího špendlíku, kterým mu hypnotizérka propíchne ruku. Ve scéně nebylo použito speciálních efektů - jde o ruku jednoho z kaskadérů. Šlo o jeho jedinou scénu ve filmu. (SHI-SHA)

 • - Chůva na gauči čte knihu "The Shrinking Man" od Richarda Madisona, který napsal i knihu "A Stir of Echoes", která je předlohou pro tento film. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace