Ozvěny mrtvých

Scénografie:

Nelson Coates

Kostýmy:

Leesa Evans

Tak tenhle duchařský thriller na mě zapůsobil velmi sympatickým dojmem. Ať už mám na mysli nápadité zpracování, které má hlavu a patu a nenechává za sebou žádná děravá místa, nebo herce v čele s mým oblíbencem Baconem, jenž se chudák pořádně nadřel. Byť námět silně zavání Šestým smyslem, konečná podoba je diametrálně odlišná. Stir of Echoes nesází toliko na nadpřirozeno, jako spíše na celkem reálné řešení poněkud zvláštních a tajemných věcí, kterým jsou naši hrdinové vystaveni, a v konečném součtu působí spíše jako napínavé mysteriózní drama, než-li pravý horor. Ovšem to nic nemění na tom, že David Koepp odvedl skvělou práci a jeho přispění do nekonečné řady duchařských filmů patří k těm vůbec nejlepším..(24.8.2012)

Hodně slušný thriller, kde Koepp staví především na hodně dobře zvládnuté atmosféře a prací s Kevinem Baconem. Jako horor bych to sice neoznačil, ale pro slabší povahy to přece jenom může být celkem devastující záležitost. Jako celek to není nic hvězdného, ale na jedno použití je to přímo optimální. 75%(29.1.2017)

Kevin Bacon vidí mrtvé lidi, a ti mrtví od něj něco chtějí. Co? Na to bude muset přijít než se úplně zblázní… Divím se, že mi Ozvěny mrtvých dosud unikaly. Je v nich všechno, co by mělo ve správném hororu být, především ale atmosféra, která nedá vydechnout od první do poslední minuty. Při sledování stále více vyšinutého (kopajícího) Kevina Bacona si nejde nevzpomenout na Richarda Dreyfusse a to, co předváděl v Blízkých setkáních třetího druhu, z milého synka mrazí, scény hypnózy jsou taky dost dobré, a navíc pořád to „něco“, co visí ve vzduchu. Napadá mě srovnání s Téměř dokonalým zločinem, které je proti Ozvěnám jen slabé kafíčko. Davide Koeppe, nechtěl byste zase někdy zfilmovat nějakého Kinga?(25.6.2012)

Skvělá napěťovka, Bacon prožívá děsivá muka a neví jak z toho pryč. Přátelská zábava s hypnózou mu myšlenky propojí se světem mrtvých, díky čemuž v posednutí odkryje tajemství dávné vraždy. Není to vyšperkovaný film, ale atmosféra, herci i pointa, vše je parádní. A navíc se budete bát. Jennifer Morrison, kráska z Dr. House, vám nedá spát.(10.8.2008)

Kevina Bacona si moc nemusím, ale v tomto filmu předvedl hodně solidní výkon. Začátek byl sice trošičku nudný, ale jen do doby než se nechal hlavní hrdina zhypnotizovat. Potom už jde o nadprůměrnou duchařinou se vším všudy. jen občas vybočí děj zbytečně stranou viz. scénka s černochem, která tam ani být nemusí a je úplně zbytečná. Čím více se začal blížit konec, bylo vše jasnější a úplný závěr mě bohužel trošičku zklamal. Atmosféra, herecké výkony i hudba byly super, ale několikrát mě přemohl pocit nudy za což budu udělovat mínusové body...(3.5.2010)

• - Jake Witzky sleduje v televizi The Mummy's Shroud. (Chatterer)

• - Z první hypnotizace je Tom (Kevin Bacon) probuzen pomocí spínacího špendlíku, kterým mu hypnotizérka propíchne ruku. Ve scéně nebylo použito speciálních efektů - jde o ruku jednoho z kaskadérů. Šlo o jeho jedinou scénu ve filmu. (SHI-SHA)

• - Když se Tom (Kevin Bacon) během kopání děr na své zahradě naštve, nakopne kýbl, který rozbije okno jeho domu, které je poměrně daleko a vysoko. Jeho rozbití nebylo záměrem tvůrců, nejde ani o speciální efekt, pouze o šťastnou náhodu. Vzhledem k tomu, že Kevin Bacon na rozbité okno nijak nereagoval a pokračoval podle scénáře, mohla být tato „nepovedená“ scéna nakonec použita. (SHI-SHA)