poster

Ozvěny mrtvých

 • USA

  Stir of Echoes

 • slovenský

  Ozveny mŕtvych

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 1999, 99 min

Režie:

David Koepp

Předloha:

Richard Matheson (kniha)

Scénář:

David Koepp

Kamera:

Fred Murphy

Střih:

Jill Savitt

Scénografie:

Nelson Coates

Kostýmy:

Leesa Evans
(další profese)
 • ScreamJay
  ****

  Jednodušší bratříček Šestého smyslu. Film s překvapivě poutavou atmosférou, který jen na pár krátkých okamžiků nechává diváka nadechnout. Strhující tempo a mrazivé scény, které obalují kostru poměrně originálního děje. Kevin Bacon je naprosto přesvědčivý, velmi se doplňuje se svým filmovým synem v podvědomém sestavování domečku z karet, který se v naprostém závěru rozsype do překvapivého rozuzlení. Vizuálně velmi dobře provedený stav hypnózy, skvělá scéna ve které hlavní hrdina v podvědomí chytá za ruku přízrak mrtvé dívky a do jeho představy proniknou ruce jeho ženy a strhnou jej zpět do reality. Pátá hvězdička unikla tomuhle filmu jen o chloupek. Tím chlupem byly některé mezery mezi stěžejními scénami. Škoda že mi právě tenhle chlup vlítnul do nosu a já si místo dopsání páté hvězdičky kýchnul. Na videofilm je tohle fakt dobrá záležitost.(7.2.2004)

 • Frajer42
  **

  Ozvěny mrtvých nejsou žádným hororem. Jedná se o takové milé mysteriózní drámko. Od hororu tento film odlišuje především fakt, že zdejší duch je hodný. A komupak by hodný dušík naháněl strach. Že film nemá sebemenší snahu někoho děsit poznáte záhy a pokud se rychle přeorientujete, tak nebudete po skončení usínat úplně nasraní. Rozhodně nehrozí, že byste ze spaní chrochtali blahem. Až tak působivé to není. Závěr jde postupně do stále větších kytek a než se nadějete, tak máte z filmu kriminálku. Lepší 2*.(1.7.2013)

 • Hennesy
  ***

  Po veľkom očakávaní prišlo mierne sklamanie, ktoré pramenilo v prvom rade z toho, že som tento film videl až teraz, t. j. v roku 2010. Keby som Ozveny mŕtvych videl v roku 1999 a nevidel Šiesty zmysel a ani dalších "xy" podobne ladených duchárskych filmov s prekvapivým koncom bol by som určite milo prekvapený slušne vystavanou zápletkou, ktorá v sebe spája viaceré vrstvy, takže do hororového základu sa postupne pridáva mysteriózny thriller, ktorý vyústi do kriminálnej pointy, ktorá však trocha podráža v závere celému filmu nohy. Nazval by som to "filmovou skúsenosťou", ktorá filmu s odstupom času zväzuje ruky, pretože ak máte napozerané filmy s podobnou tématikou, tak Vás zrejme málo čo može zaskočiť, prekvapiť alebo nebodaj šokovať. Takto mi ostal len výborný výkon Kevina Bacona, pár zimomrivých scén, slušne natočený mysteriózny thriller, po ktorom mi však už ostala "pachuť" sklamania.(1.6.2010)

 • castor
  ****

  Velice příjemné překvapení, které si to šmahem „kope“ do finále, které naštěstí dává logiku a nepřekrucuje scénáristickými berličkami předešlé dění. Režisér (nedoceněné Tajemné okno s Johnny Deppem) a věhlasný scénárista (Jurský park, Hadí oči, Úkryt, Válka světů) David Koepp spolu s Baconem dovedou pomocí malých kompromisů dosáhnout děsivého výsledku, který je dle mého o třídu lepší než přeceňovaný a podobně laděný Šestý smysl. Tom, správný chlap od rodiny vyhecuje na party kamarádku, aby jej zhypnotizovala. Aniž by čekal následky, začne se v jeho okolí dít mnoho neočekávaného, nicméně jeho zkratkovité vize začnou velmi brzy vysvětlovat reálný zločin, který se stal v jeho blízkém okolí. Atmosférické duchařině vévodí jako vždy brilantní Kevin Bacon. Ten těší filmové fanoušky již několik desetiletí, jeho Tom tentokráte variuje chladnou odtažitost s tátou, co se postará. S ohledem na očekávání před projekcí jsem velmi spokojen.. 80%(27.12.2009)

 • Cedr
  *****

  Prvky hororu se mísí s thrillerem a vzniká tak solidní atmosféra. Skvělý Kevin Bacon i ostatní hlavní představitelé odvádí perfektní herecké výkony. Srovnání se The Sixth Sense se však nelze vyhnout. Shyamalanův film možná o chlup vede, ale jen na první shlédnutí. Stir of Echoes totiž i na podruhé (s jistým odstupem samozřejmě) dokáže narozdíl od Šestého smyslu zaujmout.(6.7.2008)

 • - Z první hypnotizace je Tom (Kevin Bacon) probuzen pomocí spínacího špendlíku, kterým mu hypnotizérka propíchne ruku. Ve scéně nebylo použito speciálních efektů - jde o ruku jednoho z kaskadérů. Šlo o jeho jedinou scénu ve filmu. (SHI-SHA)

 • - Způsob hypnotizace, jímž je poprvé Tom (Kevin Bacon) zhypnotizován, odpovídá skutečným technikám používanými profesionály. Citlivější diváci by skutečně mohli být při sledování scény zhypnotizováni a usnout, proto je na konci sekvence přidaný hlučný zvukový efekt, který by člověka z hypnotizace probudil. (SHI-SHA)

 • - Když se Jake pokouší vypnout televizi, tak na každém kanálu kam přepíná, se objevuje film Night of the Living Dead (1968). (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace