Krokodýl zabiják

• Itálie Killer Crocodile (více)

Smrt čeká v džungli... Je velký a hladový. Neprostupná džungle je velmi vhodným nelegálním úložištěm radioaktivního odpadu. Ten má ale dopad na vše kolem - včetně jednoho krokodýla, z nějž se tak vyvine dokonalý gigantický zabiják. Jeho hlad je úměrný jeho velikosti, proto vyráží na krvavou pouť za čerstvým masem! (oficiální text distributora)

cariada

Klasický béčko o zmutovaným krokouši. Děj je naprosto běžný, podnikatel hází radioaktivní odpad do řeky s tichým souhlasem starosty. Ekologové na to přijdou a snaží se s tím něco dělat, ale zasáhne krokouš a oslabení ekologové jdou pro pomoc, kterou jim nikdo , ale nenabídne. Naštěstí krokouš je netrpělivý a chce si hrát a tak se přece jenom vydává lovec na něj. že to odserou ty , který za to mohou je víc než jasné a nejen oni. Průměrný béčko, který se nechá, ale nečekejte od toho žádný zázrak. ()

Rodriguez

Takový béčkový Aligátor, jenže v podání umělého krokodýla, který ani nemrkne a skáče do vzduchu jako Létající piraňa. To ale dokážu odpustit, protože jsou daleko horší snímky a zde je vybudovaná jednoduchá zápletka s atmosférou. 50% ()

Juto

Na talianske horory z 80. rokov sa zvyčajne dá spoľahnúť na to, že poskytnú slušnú dávku krvi, poriadnu dávku bezdôvodnej nahoty a dobrú zábavu, ale ,,Krokodíl zabijak" zlyháva vo všetkých smeroch. 1/10 ()

majo25

Nečakal som nič iné ako plastového krokodýla útočiaceho na každého živého človeka a splnilo sa to do bodky. Spracovanie je typicky taliansky jednoduché a lacné, postavy sú viacmenej nezaujímavé, efekty amatérske, hlavne že každú chvíľu počujeme ženské výkriky, aby bol asi účel filmu splnený. Ale vybuchujúci krokodýl po tom, čo mu do tlamy hodili vrtuľu z člna, to som veru nečakal, to je niečo naviac. Ako-tak potešili aspoň dobrodružne vyzerajúce riečne prostredie a už postarší Van Johnson v roli sudcu. ()

Mol

Jeden z nejlepších béčkových filmů, co jsem za poslední dobu viděl. Krokouš vypadá dobře, herci stojí za nic, takže jsem byl spokojený. Závěrečné rozsekání Krokyho lodním šroubem, při kterém exploduje a pak shoří, mě úplně rozsekalo. Kdyby filmy byly poker, tak tenhle by byl full house. ()

J.Lajner

Italská filmová tortura, toho nejtěžšího kalibru! Díky vynálezu zvanému satelit, německé televizní stanici RTL a shovívavosti mého dědy („hlavně o tom nemluv před rodiči, Járo“), jsem mohl zhruba v deseti letech zhlédnout oba dva díly této roztomile tupé zábavy na jedno použití. Každý díl sice točil jiný režisér, ale na tom ve výsledku opravdu nesejde. Obrovský krokouš, jehož nekonečný apetit a nepřirozené rozměry zajistil přísun radioaktivního odpadu (jak jinak), si to razí hustou džunglí či kalnou řekou a trhá na kusy vše, co mu přijde pod rypák: ženy, muže, staré, mladé, děcka, jeptišky, nebo rybáře. Zastavit jej nemůže nikdo jiný, než parta odhodlaných ekologů (jako fakt). Atrapa gumového krokodýla, kterého skrytý člen štábu patrně tahá na provázku je geniálně debilní, stejně jako tristní scénář, mizerná kamera, mimořádně idiotské chování postav a úsměvné herecké výkony. Italský skladatel Riz Ortolani zcela beze studu vykrádá legendární partituru Johna Williamse (Čelisti), scény na sebe mnohdy ani nenavazují a některé identické záběry můžeme dokonce nalézt v obou dvou filmech, což platí především pro finále. Ve druhém díle narve hlavní hrdina do tlamy krokodýla dynamit, načež se plaz krásně rozprskne po vodní hladině. Ovšem v tom prvním mu do huby vhodí nastartovaný lodní šroub z motorového člunu. Nejvtipnější ovšem je, že šroub způsobí úplně stejnou explozi. To víte. Oba filmy se točily naráz v Dominikánské republice aby se patřičně ušetřilo. Co z toho všeho vyplívá? Inu, pro milovníky braků, filmových rarit a beznadějných zastánců nostalgie jasná volba. No, a pro ostatní asi tolik. S partou přátel, načnutým sobotním večerem a zásobou kvalitního alkoholu určitě nešlápnete vedle, ale jinak si případnou projekci doporučuji důkladně rozmyslet. Subžánr takzvaných „Animal hororů“ nastartoval a zároveň dokonale vytěžil Steven Spielberg. Po Čelistech (1975) už se ale neobjevil žádný rovnocenný konkurent, přičemž jednotlivé filmy se od sebe odlišují pouze podobou úhlavního zabijáka: přerostlý krokodýl, gumové piraně, chlupatý grizzly, nasrané včely, nasraní mravenci atd. Na druhou stranu, co má být, že? Právě rozmanitost je na kinematografii nejlepší. Jako jednorázový nástroj pro vypuštění přebytečného stresu, je Krokodýl zabiják vlastně docela fajn, a to se počítá 😎 ()

fiLLthe3DD

V rámci žánru "natural horror" rozhodně obstojné béčko - i když hlavní zásluhu na tom má jednoznačně ta loutka, ehm krokodýl... Mimochodem, ta loutka je stále stravitelnější než CGI v současných laciných (Asylum, Syfy) hororech... Co se snímku týče - herci neuchvátí, moc nehrají, ale alespoň nepůsobí rušivým dojmem, příběh si udržuje klasickou osnovu podobně zaměřených filmů (zvíře + toxický odpad = zmutované zvíře + pár mladejch lidí + zákeřný starosta obce = musíme to zvíře zabít), v některých momentech se pak film bere nesmírně vážně, v jiných momentech působí komicky - když se hrdinové snažili vyprostit uvízlou loď, nebo ta záchrana malé holčičky či to, jak se Joe snažil zapíchnout krokodýla a stál na něm jako na surfovacím prkně... To jsem opravdu umíral smíchy :D Jinak ucházející i po technické stránce. Škoda jen, že ke konci už to začala být dost otrava.... I tak mi to ale sedlo víc než Čelisti - to ostatně i Anakonda, Piraňa (1978) + (1981) a Aligátor :D 55% ()

folklorman

Nemám příliš rád zvířecí horory, ale v tomto případě rozhodlo (zapracovalo) několik faktorů a já film nakonec zhlédl. Jedním z faktorů byl režisér Fabrizio De Angelis, který je známý jako producent neslavnějších Fulciho filmů. Dále mě nalákala účast Gianetto De Rossiho, jenž se v tomto filmu zabýval speciálním make upem a hlavně vyrobil maketu krokodýla. Herecké obsazení už tak sice slavné není, ale tento mírný nedostatek zachraňuje pěkná krajina, zajímavá hudba a celkem solidní atmosféra. Za největší průser považuju dialogy a poněkud pomalejší rozjezd. Gore efekty zůstaly na slušném průměru, ale mohlo jich být víc. I tak si tento film zachovává jistou nadprůměrnost, protože kam se na Killer Crocodile hrabou ty dnešní digitální sračky. ()

zbysik

Těžko hodnotitelný film po mém prvním zhlédnutí po 20 letech od svého vzniku. Ač maketa krokodýla v některých momentech působí uměle, nemohu se zbavit dojmu, že i s přihlédnutím k tomuto faktu je můj celkový pocit z tohoto krokodýlýho zabijáka silnější než z typických 3d monster dnešních obluda-filmů a to je docela ostuda pro dnešní tvůrce žánrově podobných filmů. Pozadí příběhu o radioaktivním odpadu může působit poněkud absurdně, ale to jsem takovýmto filmům ochoten odpustit. Molová pasáž tvoří vrchol filmu. ()

pend

Italská verze Čelistí a Aligátora, ve které i hudba je hodně podobná Jaws. Občas to bylo i napínavé. Herecké výkony jsou hrozné, samotný krokodýl vypadá dobře, tedy jen pokud neotevře tlamu... ()

Rathalos

No myslim,ze na tie roky to bolo slusne,fakt sa dalo na to pozerat a krokodil mal obrovsku papulu,ktora rada pojedala ludske maso...:-) ()

Johny M.

Obvykle mi to tak nevadí, ale tohle už bylo trochu moc. Tolik nelogičností a do očí bijících chyb spolu s příšernejma dialogama a ještě horšíma hereckejma výkonama.... to né... Jediný co jsem ochotnej tolerovat je ten hnusnej krokodýl... ()

srdce78 odpad!

hodně velký úlet...herci hrají jak v hraných pasážích v pornofilmíku,krokodýl neuvěřitelně moc...ekologisti...námět,scénář..velikej shit...neuvěřitelné..nechápu,že nejde natočit nějakej slušnej horůrek na toto téma :-( ()

till85

5 hvězd je to tak trochu z nostalgie.Byl to totiž jeden z prvních filmů na videu co jsem viděl.A do dneška si pamatuju na ten divokej sen večer po shlédnutí :-) (to mi bylo nákejch 10 let.) ()

JesterKruger

Totální katastrofa, která nefunguje ani ve stylu: " Je to tak blbé, až je to dobré ". Děj unudí k smrti, a model Krokodýla je trapný, ale jako fakt mega trapný. O některých hereckých výkonech ani nemluvě. Pokud jste nějaký blázen do béčkových braků, a čekáte dobrou zábavu, tak podle mě jste na špatném místě. Ale ok, někomu se to líbit bude, jelikož je tu pár lidí na ČSFD, kterým se to líbí (Teda aspoň tomu dali 4 a 5*.) ()

montel

Díky nelegálním ukládání radioaktivního odpadu zmutuje jeden krokodýl, který se rázem mění v zabijácký stroj gigantických rozměrů a šíří kolem sebe paniku a hrůzu. Parta lidí se rozhodne jej zneškodit...Docela dobrý krokodýlí horor. Na to, že je to italské, tak myslím hodně slušné. Navíc krokodýl vypadá k světu a nepůsobí směšně jako v jiných amerických filmech. Takže slušných 55% ()

pájap

no dobře dobře.jistá nostalgie z doby těsně po revoluci kdy tyhle filmy přišly na vhs s příšerným jednohlasným dabingem.ale že ten film bude na csfd mít průměr 70 procent to jsem teda nečekal.s bídou 40.papa ()